Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza do Dali 850


StachiTTo

Recommended Posts

Dzień Dobry, Potrzebuję pomocy w doborze wzmacniacza pod kolumny Dali 850, Kolumny są 4 ohm i słuchałem je ze wzmacniaczem Denon PMA 1500r ,oraz Nad 355 BEE. Wydaje mi się ,że jest trochę za mało basu na niskiej głośności. Denon grał dużo lepiej ale to jeszcze nie było to co ma być. Kwotę jaka mam na wzmacniacz to 1000-1500, Co polecacie do tych kolumn? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzień Dobry,

proszę o wsparcie przy zakupie używanego wzmacniacza do 1.000 zł do kolumn Dali 850

Rodzaj słuchanej muzyki: wszystkie gatunki oprócz wszelkich odmian metalu

Wielkość pokoju: około 25m2 - docelowo przeznaczony tylko do słuchania muzyki - na podłodze wykładzina, jedno duże okno z żaluzjami bez zasłon i firan, kanapa po jednej stronie, po drugiej niski regał na sprzęt i płyty

Odległość pomiędzy kolumnami:  około 3m
Odległość kolumn od ściany tylnej:  1m, bocznych:  0,5m,
Odległość miejsca odsłuchowego od kolumn:  około 3,5m,
Odległość miejsca odsłuchowego od tylnej ściany:  0,5m,

Edytowano przez neeo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Oj, mam starą wersję. Chyba MKII.

Od dwóch dni napędza bardziej wymagające Dali Grand i też bez kłopotu sobie radzi. Co prawda kiedy słuchałem Grandów z Levinsonem bas był nieco głębszy i bardziej dosadny ale to zupełnie inna półka cenowa a pozostałe aspekty brzmienia dla mnie są podobne.

Teraz doczytałem, że szukasz nowego wzmacniacza bo masz mało basu.  Bardzo duże znacznie ma pomieszczenie i odpowiednie kolumny. Ja przez wiele lat napędzałem 850-ki Caspianem w salonie ok. 40m2 ale niskim - 2,7m. Bas był piękny i potężny. Po przeprowadzce teraz mam salon 50m2 ale o wysokości prawie 6m i niestety w tym samym zestawie basu nie było wcale. Byłem załamany. Kombinowałem długo, nawet tu na forum prosiłem o poradę i w końcu kupiłem nowe głośniki Dali Grand. Bas znów jest i piękny, głęboki.

 

Do mniejszego salonu Dali 850 + Caspian to rewelacyjny zestaw.

Edytowano przez Chojrak12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...