Skocz do zawartości

Prośba o pomoc / Monitor Audio Silver 2


cinek2563

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuje pomocy w wyborze amplitunera / wzmacniacza do głośników Monitor Audio Silver 2.

Pokój do nagłośnienia ok 16m2. Rozrysowałem wymiary w załączniku. Głośniki będą na półce pod telewizorem długość samej półki to ok 1.5m, zostaje niecały 1 metr pomiędzy głośnikami.

Sprzęt będzie podłączony do TV (optical audio) jak na załączonym zdjęciu oraz do telefonu , fajnie gdyby AMP posiadał opcje Bluetooth.

Szukam sprzetu bardziej uniwersalnego, niz audiofilskiego. Chciałbym zeby AMP ładnie zagral i pokazal co te głosniki potrafia :)

W dużej mierze sprzęt będzie wykorzystywany o filmów, muzyki (wszelkiego rodzaju).

Jeżeli chodzi o budżet nie chciałbym wydać więcej niż za głośniki, ok 2500zł. Jeżeli to możliwe proszę o podanie kilku opcji i co waszym zdaniem dobrze zagra.

W sklepie audio zaproponowano mi ten model: DENON avr x540bt.

 

Pozdrawiam i czekam na wasze propozycje ! Dzieki z gory

Marcin

 

21845352_1495098903873191_904893454_o.jpg

21706188_1547878928602177_2092322938_o.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Na pewno nie kupuj amplitunera AV (w jakim sklepie dano Ci taką propozycję?). Skup się tylko na wzmacniaczach i amplitunerach stereo. Twoje kolumny są teraz zbyt wąsko rozstawione i chyba też zbyt nisko stoją (głośnik wysokotonowy powinien być na wysokości uszu słuchającej osoby). Rozwiązaniem obu problemów będzie zakup standów do kolumn i rozstawienie ich po bokach szafki. Miejsce jest.

 

 

PS Bardzo profesjonalny rysunek pokoju.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ustawieniu i pozostałych okolicznościach przyrody wystarczającymi byłyby modele serii Monitor Audio MR2, czy Magnat quantum 673, żeby nie napisać supreme 202:10_wink:. Szkoda tych kolumn pod tanim amplitunerem kina i TV, a co ważne, jak wspomniałem, tak fatalnie (nie)ustawionych.

Napisałeś, że nie chciałbyś wydać na amplituner więcej niż 2500zł i zaproponowano Ci model Denon avr520...cóż co prawda brzmienie będziesz miał z racji złego ustawienia na 30-50% możliwości tych kolumn, no ale nie pogrążaj ich już zupełnie i kup coś co ma choć troszkę więcej wydajności.

Jak koniecznie amplituner kinowy, (choć przy dwu kolumnach to podwójnie bez sensuB|), to chociaż coś pokroju Denona 2100, Onkyo 656 , Yamaha  483/581. Jak nie planujesz rozbudowy systemu do 5.1 to lepsze brzmienie i wysterowanie kolumn względem amplitunerów kinowych uzyskasz ze sprzętu stereo np. amplituner sieciowy : Yamaha RN602, Onkyo tx 8150 / Pioneer sx30. Lepsza wydajność, lepsze brzmienie, podobne funkcje, łatwiejsza obsługa. Kwestia dobrania pod swój gust muzyczno, brzmieniowy odpowiedniego zestawu, Onkyo i Pioneer grają bardziej twardo i analitycznie, Yamaha nieco bardziej plastycznie, muzykalniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji  i z takim budżetem kupiłbym:

1. Wzmacniacz Marantz PM6006 - ma 2 wejścia optyczne- do jednego podpinasz TV, a do drugiego - patrz punkt 2 

2. Chromecast Audio - przesyłasz wszystko z telefonu zamiast po BT przez WiFI

3. Porządne ciężkie standy - podstawki, nawet używane i rozstawiłbym porządnie te kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wasze podpowiedzi.

@Kraft - to mój pierwszy zakup sprzetu audio wiec nie bardzo wiedzialem jak to ustawic. Znalazlem standy z firmy Gorilla: Zobacz Tutaj. Jedyny problem jaki sie pojawia to ze gorna podstawa ma wymiary 23x23cm. Glosnik jest szeroki na 23 a dlugi na 30.

Uwazacie ze jest sens ?, Nie chcialbym kupic czegos bardzo "masywnego". Te wydaja sie OK.

@jacek75 - wybór padl akurat na te glosniki ze wzgledu na cene, byly na bardzo fajnej promocji. Wsumie po przeliczeniu na polskie zlotowki zaplacilem ok 1600zl za pare. Ok, wiec podniose je na sensowna wysokosc  i rozstawie po bokach szafki. Zrezygnujmy z amplitunera kinowego  poniewaz nie planuje rozbudowy tego systemu do 5.1. Co sadzisz o propozycji @sturek odnosnie Marantz PM6006 + Chromecast ? Odnosnie twoich propozycji bardzo podoba mi sie ten Onkyo, ale fajnie byloby posluchac wczesniej :)

 

Jakie kabelki do podlaczenia zestawu ?

Pozdrawiam

Marcin

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie chcesz czegoś "masywnego"? Nie rozumiem. Standy im masywniejsze, tym lepsze. Twoje monitory są bardzo duże i przydadzą się do nich solidne podstawy. Te z linku są chyba regulowane, a to może sprawiać w przyszłości kłopoty, jak się z czasem rozregulują i zaczną chybotać.

Ze wzmacniaczy możesz rozważyć np. NAD-a C338. Funkcjonalnie wpisuje się idealnie w Twoje potrzeby, ale jak gra, to nie wiem. Spróbuj go posłuchać w jakimś sklepie (najlepiej ze swoimi kolumnami). Możesz też posłuchać Yamahy R-N602. Jeden recenzent szczególnie polecał Yamahy do kolumn Monitor Audio, ale nie jestem przekonany, czy miał rację. Sam sprawdź. Możesz też szukać klasycznego wzmacniacza bez dodatków cyfrowych i do niego dokupić jakąś tanią przystawkę cyfrową, np. Yamahę WXAD-10. To zwiększy Ci pole manewru w wyborze wzmacniacza. 

Nie słyszałem jak grają te kolumny, ale ze znajomości innych kolumn MA, wnioskuję, że wzmacniacz do nich powinien być raczej plastyczny, muzykalny niż precyzyjny. One grają krystalicznie czysto, ale bez pożądanej dawki magii. Jeśli wzmacniacz to nadrobi, to powinno być bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cinek2563 napisał:

@Kraft
@jacek75@sturek

 

Jakie kabelki do podlaczenia zestawu ?

 

 

A jaki zestaw ? Bo na razie wiadomo, że chcesz podpiąć TV z "jakimś piecykiem" i ewentualnie coś jeszcze cyfrowego (niesprecyzowanego) . W takiej sytuacji dla TV masz tylko opcję kabel optyczny, o model w takiej sytuacji nie pytaj, gdyż nie rozpoznasz różnicy między modelem za 5 a 50 zł. Drugie wejście "cyfrowe to zwykle "coaxial", tu też do pewnego poziomu cen kabli różnic nie będzie, lub na granicy percepcji. Jeśli zaś pytasz o kable głośnikowe to czysto miedziane Cu 2x2,5mm.

Co do wyboru kolumn na podstawie promocji to średni pomysł...a 1600zł to sporo kasy, co innego jakby mieli kilka do wyboru, a tak zostałeś z dość specyficznymi kolumnami(choć nie najgorszymi).  Standy masywne, ciężkie, takie aby z górnej platformy kolumny nie wystawały, skoro te nieduże 230 wystają to znaczy że są nie bardzo dobre.

Co do pytania czy Marantz 6005 jest dobry do Jbl 230 to jak mam odpowiedzieć skoro nie raczyłeś nic napisać mimo sugestii. Według mnie nie bardzo bo dźwięk będzie bardzo analityczny, z twardym punktowym basem, raczej chłodny przekaz, zwłaszcza w pustym pokoju, Marantz ma dobrą głębię sceny w swej cenie. Onkyo TX i bratni pioneer sieciowy też nieco chłodne, twarde, choć nieco większą skalę dźwięku no i możliwości (sieć,vtuner, odtwarzanie po usb, dobre dacki ), Yamaha gra cieplej w średnicy, bardziej różnicuje klimat.  Poczytaj testy porównawcze np. http://www.avtest.pl/amplitunery-stereo/item/507-yamaha-r-n602?limitstart=  , http://www.avtest.pl/amplitunery-stereo/item/505-pioneer-sx-n30 . Czy innego redaktora na stronie Testy naszego Forum, a najlepiej weź swe kolumny do torby i sam porównaj, tak najlepiej. Od siebie dodam że Yamaha ma szybsze funkcje sieciowe, po prostu działają od razu, w onkyo czy pionku chwilę się czeka.

Kraft poniekąd masz rację, a Recenzent z tego co pamiętam polecał MA silvery do wzmacniaczy as yamahy, co według mnie znaczy że lubi dość charakterne brzmienie. Niemniej  sieciowe yamahy mam na myśli RN602, (starszy i niższy  model RN500) grają nieco plastyczniej, nieco łagodniej od wzmacniaczy typu as500, as700. O modelach tanich nie wspominam bo RN 301, RN402D bo poza inna widoczną na oko budową i materiałami, mają jakąś techniczną manierę w graniu. Tak więc według mnie taka 602 da nieco plastyczności i wypełnienia w wyższym basie średnicy dla twardo, analitycznie grających kolumn. Do głowy przyszedł mi jeszcze HK ale ma duużo mniejsze możliwości sieciowe, choć wejść mu nie brakuje, tak więc HK raczej dla fanów;)  Co do propozycji Krafta Nad z nowej serii z min wejściami optycznymi, czyli NAD-a C338 to zdecydowaniu tutaj lepiej pasuje niż Marantz.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft / @jacek75

Wróciłem własnie z odsłuchów. Spróbowaliśmy 4 różne AMPY. Marantz PM6006 wypadł według mnie najgorzej, trochę twardo, podobnie jak Pionnier SX30.

Niestety nie mieli na stanie Yamaha RN602 tylko inny model RN402, z wypowiedzi obsługi wynika ze nie różni się wiele od RN602, poza tym że ma po jednym gnieździe mniej (optical i coaxial) oraz maja trochę więcej mocy bo 100W na kanał. Yamaha zabrzmiała fajnie, ciepło i wyraźnie było czuć różnice do poprzedników. Chociaż miałem lekkie wrażenie ze dołożyłbym basu. Kwestia ustawień pozniej ?

Obsługa poleciła mi Cambridge CXA60, który już wykracza poza budżet. Powiedziałbym ze zagrał troszkę lepiej od Yamahy, bardziej ciepło. Natomiast nie ma wielu funkcji które ma Yamaha.

Postanowiłem że kupie Yamahe RN402 lub RN602. Czy rzeczywiście te 2 opcji nie różnią się wiele ?

jacek75 - mam prośbę, pisałeś że wybór tych akurat kolumn to nie do końca trafna decyzja. W takim razie, co poleciłbyś w okolicach 4-4.5 tysiąca za kolumny i AMP ? Być może będę je w stanie zwrócić.

Pozdrawiam,

Marcin

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RN402 i RN602 to zupełnie inne konstrukcje. Różnica między nimi nie sprowadza się tylko do posiadania lub nie jakiegoś gniazdka. 602 powinna zabrzmieć lepiej. Czy nie możesz szybko kupić wysyłkowo 602 i posłuchać u siebie w domu. Jak nie będziesz zadowolony, to ją zwrócisz i będziesz szukał dalej. 

PS W tej cenie którą zapłaciłeś za Silvery to nie wiem, czy kupisz coś lepszego. Jeszcze niedawno te kolumny kosztowały przecież dwa razy tyle.

PPS zobacz na różnice w budowie wnętrz tych Yamah. R-N402 jest oparta na amplitunerze AV. 602 na normalnym wzmacniaczu. 

Yamaha R-N402.jpg

yamaha_r_n602.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft - Wrecz nie chce sie wierzyc ze te 2 konstrukcje tak bardzo sie roznia... Zamowilem wlasnie R-N602, powinna byc na piatek/sobote, zobaczymy jak zagra :)

Wracajac do standow na te monitory, zauwazylem ze ciezko kupic cos zeby mialo górny talerz o wielkosci 30x23cm. Bardzo wazne jest zeby kolumna miala taki sam talerz ?

Mysliscie ze jezeli rozstawie je po bokach szafki na wysokosci ok 60 cm, bedzie ok ? beda mialy ok 1.8 metra miedzy soba.

Jak z odlegloscia od sciany ? Czytalem artykul ze powinny byc min 50cm od sciany, niestety nie bardzo pasuje mi to w pokoju. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ustawieniem możesz sobie poeksperymentować. Sam zobacz co się będzie zmieniało wraz ze zmianą rozstawu i odległości od ściany. Z odległością od tylnej ściany masz połowicznie dobrą sytuację, bo po jednej stronie każdej kolumny jest uskok, więc odległość się tam znacząco zwiększa. Co do rozstawu, to możesz prawą kolumną wyjść poza uskok ścianki.

PS w jakim sklepie powiedzieli, że 402 i 602 się prawie nie różnią?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie standów - to sprawdź dokładnie jakiej wysokości potrzebujesz, tak by głośnik wysokotonowy był na wysokości Twojej głowy gdy siedzisz w miejscu odsłuchowym. A pewnie jeszcze dojdzie pare centymetrów na kolce pod standy...

Kupując używane standy masz szansę zmieścić się w 300-350zł, przy nowych - ceny zaczynają się od 550-600zł.

Pozdrawiam
PS. Cinek2563 napisał, że kolumna jest szeroka na 23 a długa na 30. Czyli te standy Sfinx z allegro mają za małe górne blaty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym salonie polecono Ci X540?

Bo to więcej niż zły wybór. Masakra.

Owszem nad akustyką musisz jeszcze popracować.

Ale to już jak będziesz miał wzmak/ampli

Lubie brzmienie Silver 2 i na pewno nie doradzam Ci źle. Ja bym jednak pominął kwestie Yamahy. Silvery są jasno grającymi basowymi kolumnami z wycofaną średnica. Yamaha nie pomoże im w nadrobieniu nazwijmy to braków.

Jeśli musi być ampli to lepiej zgrywa się neutralny Pioneer SXN30. Jednak jednak sieć nie jest niezbędna to dużo lepiej zrobisz wybierając Magnata MA600. Zagra lepiej od Marantza PM6006. Jest lepiej wyposażony i stworzy z Silverami 2 lepsze połączenie.

Ale abyś nie wtopił proponuje wypożyczyć od nas oba czy nawet 3 modele wzmacniaczy i sprawdzić u siebie.

Jako forumowicz masz także przewidziane lepsze ceny.

Zapraszam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kraft napisał:

PS w jakim sklepie powiedzieli, że 402 i 602 się prawie nie różnią?


Nie w polsce. W jednym ze sklepów Hi-Fi w Londynie. Konsultant bardzo chcial zebym kupil cos brytyjskiego czyli wspomnianego Cambridge CXA60 :)

@S4Home Dzieki za propozycje, aktualnie jestem poza granicami kraju wiec nie bede w stanie wypozyczyc tego sprzetu, pozatym zalezy mi na funkcjach ktore oferuje ta Yamaha. Mialem okazje sluchac Pioneer SXN30 i wydawal mi sie troche zbyt twardy.

@sturek - kupilem ok 10metrów, miedzianego Cu 2x2,5mm. Mam nadzieje ze wystarczy. Powinienem zakladac jakies wtyki na konce kabli czy skrecic na koncach i podlaczac jak leci ?

Wracajac do standów, to powiem szczerze nie chce wydawac na nowe tutaj w UK bo sa dosc drogie z tych bardziej profesjonalnych a maja mi sluzyc ok 2 lata.

Zerknijcie na te HAMA Standsmozna je zlapac za ok 300 zl, gorny talerz jest troche krótszy od moich monitorów ale nie tak duzo, tylko ok 4,5cm na dlugosc. szerokosc jest OK.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, cinek2563 napisał:

kupilem ok 10metrów, miedzianego Cu 2x2,5mm. Mam nadzieje ze wystarczy. Powinienem zakladac jakies wtyki na konce kabli czy skrecic na koncach i podlaczac jak leci ?

To sporo, oczywiście im połączenie kablowe krótsze tym lepiej. Podłącz jak leci, wtyki raczej tylko poprawiają funkcjonalność niż jakość dźwięku.

Co do standów poszukaj na ebayu np:

http://www.ebay.co.uk/itm/Atacama-speaker-stands-50-cm-High-very-good-condition-/112566983175?hash=item1a3583da07:g:29YAAOSwozRZvmSJ

http://www.ebay.co.uk/itm/Atacama-SE-24-speaker-stands-Very-good-condition-/222649505450?hash=item33d6f1d6aa:g:V9QAAOSwScdZwBaI

http://www.ebay.co.uk/itm/Atacama-Nexus-Speaker-Stands-500mm-Unopened-Atacama-Atabites-Filler-/322751369120?hash=item4b257b0fa0:g:5ekAAOSwnyBZvVUC

Górna podstaw może być mniejsza od kolumny, moim zdaniem nawet powinna być mniejsza bo dużo lepiej to wygląda ja jest schowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie  sugeruj się tymi opiniami.

Bo X540 do stereo to bardzo słaby wybór a różnica pomiędzy RN602 a 402 jest znaczna.

Dnia 20.09.2017 o 11:22, cinek2563 napisał:

pozatym zalezy mi na funkcjach ktore oferuje ta Yamaha.

Pioneer ma takie same :) To była tylko propozycja. Jeśli Yamaha bardziej odpowiada Ci dźwiękowo to wybór oczywisty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich,

Maly udpate odnosnie mojego zestawu. Doczekalem sie wkoncu amplitunera, Yamaha R-N602. Po kilku godzinach spedzonych na sluchaniu zdecydowalem sie go zostawic. Wydaje mi sie ze w cenie za jaka go kupilem ciezko cos innego wybrac, pozatym brzmi fajnie.

Udalo mi sie rowniez kupic uzywane standy dedykowane do glosników B&W, LINK Tutaj. Wysokosc 61cm.

Mam do was 2 pytania odnosnie standów, kazdy z nich wazy ok 5kg i zastanawiam sie czy nie wypelnic ich czyms. Szukalem troche w sieci i ludzie polecaja ATACAMA Atabites. Wedlug mnie sa troche drogie i myslalem nad wypelnieniem ich piaskiem. Co sadzicie ?

Drugie pytanie jest odnoscie gornego talerza, mam do niego kolce pod glosniki. Poprzedni uzytkownik ustawial glosniki wlasnie na nich i mowil ze zostaja slady na glosnikach. Co w takiej sytuacji, zostawic je bezposrednio na talerzu ?

 

Pozniej zdjecia zestawu, juz prawie gotowy ;p

Pozdrawiam !

 

gora.jpg

22751252_1578265788896824_476342568_o.jpg

22766457_1578265815563488_1153796573_o.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek oczywiście może być, tylko warto go wcześniej dobrze wysuszyć, no i musi być drobny, bez kamieni. Kolumn nie stawiaj na kolcach, bo rzeczywiście się uszkodzą. Naklej na tackę samoprzylepne podkładki filcowe i postaw je na nich. Możesz też zastosować masę mocującą Blu Tack. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, cinek2563 napisał:

Drugie pytanie jest odnoscie gornego talerza, mam do niego kolce pod glosniki. Poprzedni uzytkownik ustawial glosniki wlasnie na nich i mowil ze zostaja slady na glosnikach. Co w takiej sytuacji, zostawic je bezposrednio na talerzu ?

Zastosuj podkładki pod kolumny - standardowo kładziesz podkładki na podłodze (albo na półce - gdy są wykorzystywane z CD lub wzmacniaczem), a na nich stawiasz kolumny z kolcami. W Twoim przypadku będzie odwrotnie, bo podkładki podkleisz do dołu kolumn :-)

Np. takie
http://allegro.pl/podstawki-pod-kolec-podkladka-podstawa-i6790640304.html

W niektórych kolumnach i standach tak właśnie jest, że kolce są skierowane do góry...

Pozdrawiam
PS. Cinek2563 - byłoby dobrze, gdybyś mógł korzystać z polskich znaków diakrytycznych, bo ciężka się to czyta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...