Skocz do zawartości

Pomoc w doborze subwoofer-a, trochę zagmatwane :)


Misyo

Recommended Posts

Witam Serdecznie,

 

To mój pierwszy post na forum więc pragnę się najpierw przywitać. 

Potrzebuję Waszej pomocy w doborze subwoofera. Ale najpierw napiszę co mam:

- Amplituner Onkyo TX-RZ900

- Kolumny Dali Zensor 7

- Centralny Dali Zensor Vocal

- tyl - Monitor Audio Bronze FX

- TV Philips 65" 8600 seria.

 

Zestawu używam do słuchania muzyki z Spotify oraz do oglądania filmów. Jak mój najmłodszy trochę podrośnie to chcę kupić jakiś gramofon i duuużo płyt :)

Zestaw podłączony jest u mnie w salonie który w części "kinowej" ma jakieś 4x4m2 ale jest to tylko część salonu który jest otwarty na jadalnie, kuchnie czy przedpokój.. Jest to dosyć istotne gdyż siedziąc na kanapie mam dokładnie 3m od głowy do głośników ale z drugiej strony pomieszczenie jest dużo większe.. A i jeszcze jeden "detal"...głośniki są w kolorze białym (nie wysoki połysk), amilituner srebrny... 

Robiąc remont poprowadziłem przewód do sub-a by był z boku, od strony ściany... niestety kanapa w właściwie narożnik okazały się większe i w dodatku nie stoją idealnie "przy ścianie / oknie" i tym sposobem z mojego planu nic nie wyszło - po prostu się nie zmieści. i dlatego decyzja o zakupie sub-a została przełożona.. do teraz...

 

I tutaj liczę na Waszą pomoc. Jakie mam możliwości:

1. Sub koło kanapy z boku - ale może mieć max 27cm szerokości, długość czy wysokość już bez znaczenia. Wada - blisko kominka ale powinno być OK, zalety - podłączam i działa...

2. Chyba jedyne rozwiązanie... czyli frontalnie, pod TV.. Obecnie szafka RTV ma 160cm czyli nie dużo więcej niż TV na szerokość, z boku stoją kolumny frontalne.. Gdybym wymienił regał RTV na węższy - mogę podłączyć suba frontalnie... Zalety - nie ogranicza mnie za bardzo rozmiar, Wada - mam fajny regał który pójdzie na śmieci...

 

Przepraszam, za tak duży wstęp ale tylko tak mogę liczyć na sensowną pomoc :) Od 2 dni czytam i czytam i w sumie wiem mniej niż dwa dni temu :D

Co do tej pory "wymyśliłem"  w przypadku frontalnego ustawienia... Co do 27cm szerokości - nie mam żadnego pomysłu :)

 

A i podstawa, musi być biały więc Velodyne itd odpadają niestety...

 

1. Dokupić sub od Dali - pasowałby żonie - Dali Sub E12 F - 12 cali, 170W, typ obudowy: Bass reflex - 3000PLN

2. Rel T/7I - około 3800pln.

3. KEF R400b - używany na allegro za 3K pln...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

New Phalanx robi super suby ale tego modelu bym nie polecał. Chyba że koledzy mają lepsze doświadczenia.

Najlepiej było by abyś sprawił Velodyne EQ, ale obok niego zestawie właśnie New Phalanx ale 302.

Sub Dali E12 też całkiem ok, chodź w stereo sprawdzi się delikatnie gorzej od tych dwóch pierwszych.

Pozostaje do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...