Skocz do zawartości

Kolumny do Marantz PM8005 w dużym salonie


mobilek2000

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Dobrze Panowie. Sprzęt skompletowany. Zostało na: Monitor Audio 10, PM8005, Na6005, kable QED. Teraz mam pytanie. Rodzice będą słuchać muzyki ze Spotify, radia internetowego. Jednak chciałbym cały zestaw podłączyć do telewizora. Nie jest on jeszcze kupiony, ale prawdopodobnie będzie to Samsung lub LG. Ten pierwszy ma wyjście optyczne, a drugi dodatkowo 2 x chinch. Proszę podpowiedzcie jak to podłączyć? Czy po prostu opticonem do odtwarzacza? Czy w LG lepiej podlączyć RCA? Pytam głownie dlatego, że ostatnio w moim Marantzie Pm6006 zauważyłem, że od częstego zmieniania poziomu głośności (po 2 miesiącach btw), potencjometr zaczął głośno chodzić. Będę to reklamował, ale zastanawiam się czy jest jakaś możliwość sterowania poziomem bez tego potencjometra? Kiedy podłączam opticon to telewizora, tracę taką opcję z poziomu pilota tv i zostaje tylko wzmacniacz. Czy może jest taka opcja w NA6005? Bardzo proszę o pomoc:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2017 o 14:50, S4Home napisał:

Potrzebny ci jeszcze mały dac do tv i później na analog do wzmacniacza i tyle :)

Piotrek

A po co ten DAC? Przecież w TV można podłączyć cyfrowo do NA6005. Czy chodzi o sterowanie głośnością w DAC-u? Dziwne rozwiązanie.

PS u mnie z potencjometrem w PM8005 nic niepokojącego się nie dzieje, a przebieg ma znacznie większy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po co NA ma być włączony jak słucha TV? 

Chyba że to nie przeszkadza to tak. Ma on wejście optyczne więc wykorzystujesz moduł daca w nim.

Tu nie ma żadnego problemu.

Akustyka potencjometry e marantzach nie nawalają. Więc był to przypadek raczej zadki. I to w takim stosunkowo nowym modelu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładając nowego tematu Marantz pm 8005 i MA Silver 6 pokój ok 18m.kolumny oddalone około 3 m od siebie i ode mnie na podłodze dywan kolumny od ściany około 30-40 cm muzyka różna spokojna i bardzo ostra dźwięk jaki lubię to dobry miękki bas i wyraźna góra oczywiście średnica też obecna.chodzi mi o to czy MA silver 6 z pm 8005 to będzie dobre połączenie jako źródło Mede8er połączony do Marantza Chord c-line.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem PM8005 z Silverami 8 i o ile góra jest rzeczywiście wyraźna, to basu miękkim bym nie nazwał. Metalowe membrany to jednak nie jest droga do otrzymania takiego brzmienia. Co nie znaczy, że bas z Silverów jest zły. Jeśli naprawdę szukasz miękkiego basu, to koniecznie odsłuchaj wspomniany zestaw przed zakupem, bo to może nie być to.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ponownie kolegów. Wsyzskto zamontowałem, niestety mam wielki problem. Jedna kolumna gra po prostu gorzej i ciszej :/  zamieniłem kanały kable źródło dźwięku i niestety zawsze jest to samo. Basa wydaje sie być podobny ale góra jest bardzo przytłumiona mimo ze wszystkie głośniki grają. Ale ogólnie z balansem na środku słyszalne jest ze jedna jest cichsza i tak jakby za zasłona. Czy macie jakieś rady co to moze być jeszcze? Nie wiem w ogóle co robić, kolumny kupione w Polsce ale czy jest jest odsyłac je? Czy mógłbym coś jesCze sprawdzić. Błagam o pomoc! Rodzice wkurZeni trochę bo wydali kupę kasy a nawet oni słyszą ze nie jest fajnie :/ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobiłeś:

1. zamianę kanałów

2. zamianę okablowania i interkonektów

3. zmianę źródła

4. zmianę lokalizacji kolumn

i zawsze jest to samo w tej konretnej kolumnie to niestety , ale moim zdaniem trzeba odsyłać na gwarancję. Całkiem możliwe , że wada fabryczna lub coś w czasie transportu mogło się uszkodzić. By trzeba było zajrzeć do środka kolumny, no ale tego nie możesz zrobić gdyż są nowe i na gwarancji.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...