Skocz do zawartości

Jaki soundbar zamiast wieży technics EH 750.


Krygson

Recommended Posts

Posiadam wieżę technicsa eh 750. W związku z tym, ze zajmuje dużo miejsca, a mieszkam w kawalerce (pokój 18m2), chciałbym wymienić ja na soundbar. Bardzo proszę o radę jaki soundbar dorówna dzwiekiem mojej wysłużonej wieży technicsa. Soundbar ma być podłączony do telewizora LG 48cali. Będę używał go rowniez do słuchania muzyki z Youtube. Nie znam się na sprzetach audio dlatego proszę Was o radę. 

Edytowano przez Krygson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

W przypadku głośników soundbar największy problem jest zawsze przy odsłuchu muzyki. Kino domowe, gry brzmią dobrze, jest przestrzeń, dynamika. Kompromisy pojawiają się przy odsłuchu muzyki.

Szkoda, że nie podałeś budżetu, w jakim chciałbyś się zmieścić. Na pewno jeśli możemy sobie pozwolić na większy wydatek świetną opcją byłby Focal Dimesion Set. To system, który oferuje świetną przestrzeń, dynamikę i wyjątkowo dobre brzmienie przy odsłuchu muzyki. Bardzo dobrą alternatywą jest Yamaha YSP-2700, chociaż to już jest bardziej kinowy głośnik. Z opcji tańszych proszę spojrzeć na JBL SB250 lub model wyższy SB450.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sounbar to Yamaha od modelu YSP 3000 w górę. Możesz  też spróbować posluchać Philips fidelio. Nie chce wymieniać nazw firm, ale większość budżetowych soundbarów to zwyczjne ,,pierdziawki,,.  To są urządzenia do projekcji dźwięku i nadają się głównie do KD. Nie sprawdzą się zbyt dobrze w stereo. A z drugiej strony soundbary nie dorównają mocą tej wieży. Ta wieża nie ma zbyt ladnego dźwięku (wiem bo miałem), ale mocy trochę w niej jest. Jedynie dość futurystyczny wygląd i bardzo kolorowo świecący korektor. Bardziej wieża stereo sprawdza sie w KD (tym bardziej, że akurat ten model ma Dolby pro Logic i można sobie zaserwować dźwięk 5.0) niż sounbar w stereo. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2017 o 15:59, Krygson napisał:

Posiadam wieżę technicsa eh 750. W związku z tym, ze zajmuje dużo miejsca, a mieszkam w kawalerce (pokój 18m2), chciałbym wymienić ja na soundbar. Bardzo proszę o radę jaki soundbar dorówna dzwiekiem mojej wysłużonej wieży technicsa.

A ile możesz wydać na soundbar?
Bo rozpiętość cenowa jest bardzo duża - i trudno doradzać nie znając tego "szczegółu".

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...