Skocz do zawartości

Kolumny i amplituner do sali kinowej o pow 65 m2


MichalZ

Recommended Posts

Witam serdecznie,

zwracam się z prośbą o pomoc wyboru kolumn i amplituner do sali kinowej o pow. 66 m2 ( 11 m x 6 m ). Sala jest wybudowana z cegły akustycznej, a ściana za ekranem pokryta granitem płomieniowanym. 

Obecnie posiadam dwa głośniki audio monitor sf1 oraz audio monitor sf2 ( wszystkie zamontowane z tyłu ), a poszukuję dwóch kolumn przednich ( na oku mam stx elektrino 500 ) oraz amplitunera. Sprzęt może być używany, a chciałbym się zmieścić w kwocie 10.000 zł.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Założony budżet przeznacz na dobry i mocny amplituner, w Twoim przypadku sugeruję Antem MRX-310. To jedno z niewielu urządzeń, które będzie w stanie dobrze nagłośnić takie pomieszczenie. Alternatywnie spójrz proszę na Onkyo TX-RZ810.
Jako kolumn przednie i centralny zastosowałbym Klipsch RP-280F oraz głośnik centralny RP-450C. To bardzo mocne kolumny, które dodatkowo maja wysoką skuteczność.
Na przyszłość natomiast koniecznie pomyśl o dobrym subwooferze, który konieczny jest do dobrego kina domowego. Idealnym rozwiązaniem będzie subwoofer Klipsch R-115SW.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej konfiguracjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki uradzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz  odsłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Zaproponowany przez Państwa zestaw, bez amplitunera, kosztowałby mnie 10.400 zł ... identyczny zestaw w sklepie elektrowelt24 ( na amazon.de ) kosztuje około 8.000 zł, co w mojej ocenie stanowi ogromną różnicę. Nie będę ukrywał, że w przypadku zaoferowania przez Państwa konkurencyjnej oferty, jestem jak najbardziej chętny do przeprowadzenia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Faktycznie kolumna centralna i sub to najważniejsze elementy kina. A o subie nic nie widze?

440C to wybitny w swojej cenie model. I na niego jednak bym postawił.

Gdzie możesz szukać oszczędności to fronty. Tu RP 260 po prostu wystarczą. I ampli. 820 czy wyprzedawane Denony też będą ok. Nawet Yamaha 683 uciągnie te Klipsche.

A bardziej stawiał bym na sub.

Możesz od nas wypożyczyć sprzęt i sprawdzić w domowych warunkach.

Masz także przygotowane atrakcyjne rabaty.

Zapraszam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...