Skocz do zawartości

Denon AVR-X4300H czy AVR-X6300H + Kef iq


MateuszOl

Recommended Posts

Witam,

bede bardzo wdzięczny za Wasze zdanie i podpowiedzi. Planuję odświeżyć amplituner  na Denon AVR-X4300H lub AVR-X6300H aby był na lata, obsługiwał dolby atmos i gral dobrze w stereo.

I tu pytania-sprzedawca doradza, ze między 6300, a 4300 jest przepaść. Czy rzeczywiście słychać różnicę? Niestety nie mam możliwości porównania. Będę głównie słuchał stereo, czasem filmy. Czy do filmów z atmos wystarcza 2 punkty sufitowe, czy biednie i jeśli atmos to 4 punkty?

System chciałbym zestawić z kolumnami Kef: fronty IQ70, boki i tył Q15, centralny Tonsil. Wielkość salonu-ok. 22m.

Roznica między amplitunerami to 2000zl, zastanawia mnie czy warto wziąć wyższy model.

Czy zestawienie kolumn jest Waszym zdaniem Ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Rzeczywiscie różnica pomiędzy amplitunerem Denon AVR-X4300H a AVR-X6300H jest duża. Przejawia się ona przede wszystkim w jakości dżwieku przy odsłuchu stereo i przy kinie domowym i większym obciążeniu. Przy stereo model wyższy oferuje zdecydowanie bardziej plastyczne, lepiej wypełnione, dociążone i energetyczne brzmienie. Ze względu na znacznie lepszą, bardziej wydajną sekcję zasilania, przy obciążeniu amplitunera pięcioma wymagającymi głośnikami, także „6300” pokaże wyraźnie wyższą klasę. 

W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się iż dużo większą zmianę wniesie wymiana kolumn niż elektroniki! ponieważ według mnie różnica w brzmieniu miedzy 4300 vs 6300 będzie niewielka. Zdecydowanie niższy model ci starczy!

Jeżeli słuchasz więcej muzyki to może zainwestuj w wzmacniacz stereo który podepniesz pod wyjście pre-out w 4300 i będziesz miał wtedy prawdziwe stereo gdzie różnica w brzmieniu jest ogromna!

Przeznacz te 2000 zł na wzmacniacz!

Pisz śmiało do mnie to pomogę ci i doradzę :) 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest różnica ALE

ja uważam jak mój przedmówca.

Kolumn mogą być słabym ogniwem. Co z tego że weżniesz model wydajniejszy jak i tak ich nie wysteruje.

Tu bardziej wolał bym X3300 a zastosować końcówkę mocy lub wzmak. I tak zagra lepiej od 6300. Amplituner zawsze będzie amplitunerem.

 

Czysto technicznie wystarczą dwa atmosy, ale warunek jeden. Mają być dobrze usytuowane.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za podpowiedź. Mocno mi pomogła i chyba wezmę ten niższy model, aczkolwiek jeszcze jedno pytanie: Jestem jeszcze przed zakupem kolumn. Sądziłem ze te Kef'y są niezłej jakości. 

Z tego co piszecie domyślam się ze niekoniecznie- w związku z tym co polecacie-chcę używane kolumny kupic do kina domowego, ale wiadome jest ze więcej będzie słuchania w stereo.

Pomieszczenie nie będzie zbyt wielkie, wiec wielkiej mocy kolumny nie są raczej potrzebne..?

 

I tu wracając do tematu amp- lepiej wziąć niższy model + lepsze kolumny (jakie) + wzmacniacz stereo podłączony na preamp? Czy jeśli lepsze kolumny to lepiej z wyższym modelem?

 

ponizej x4300 nie chcę schodzić gdyż budując kino chciałbym mieć atmos.

 

pozdrawiam.

Edytowano przez MateuszOl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno, bez względu jakie kolumny wybierzesz lepiej jest wziąć niższy model amplitunera + końcówkę mocy lub integre na fornty.

Druga sprawa to kolumny. Ty myślałeś jedno ja myślę drugie i kto będzie się tu udzielał trzecie. Dlatego trzeba to po prostu sprawdzić.

Chcesz kupić używane? Nie ma problemu odsłuchaj nowe, podobne modele, te same. I zobacz. Kolumny mają zbyt duży wpływ na dźwięk aby ufać opiniom z sieci.

Jaki budżet na kolumny to mogę Ci zaproponować coś do sprawdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Na pewno, bez względu jakie kolumny wybierzesz lepiej jest wziąć niższy model amplitunera + końcówkę mocy lub integre na fornty.

Druga sprawa to kolumny. Ty myślałeś jedno ja myślę drugie i kto będzie się tu udzielał trzecie. Dlatego trzeba to po prostu sprawdzić.

Chcesz kupić używane? Nie ma problemu odsłuchaj nowe, podobne modele, te same. I zobacz. Kolumny mają zbyt duży wpływ na dźwięk aby ufać opiniom z sieci.

Jaki budżet na kolumny to mogę Ci zaproponować coś do sprawdzenia.

Dzięki,

na kolumny chciałbym wydać 2-3tys, jednakże nie stać mnie na słaby sprzęt. Jeśli trzeba wole poczekać i kupić coś lepszego, ale.... górnej granicy nie ma. Nie jestem audiofilem, lubię dobre, przestrzenne, wyraziste i szczegółowe brzmienie. 

A jaka końcówkę mocy byś polecał z sprawdzonych konstrukcji, przystępnych cenowo ( myślałem, ze amplituner załatwi cały temat).

W związku ze w avr-x4300 2 wyjścia sufitowe potrzebują wzmocnienia- czy jest opcja zamiany wyjść, tj wykorzystać preout (który jest na sufit w 7.1.4) na fronty, a wyjścia frontowe wzmocnione przez amplituner na sufitowe, aby nie stawiać dodatkowych dwóch wzmacniaczy? W instrukcji takiej opcji się niedoczytalem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2017 o 19:56, MateuszOl napisał:

 

na kolumny chciałbym wydać 2-3tys, jednakże nie stać mnie na słaby sprzęt. Jeśli trzeba wole poczekać i kupić coś lepszego, ale.... górnej granicy nie ma. Nie jestem audiofilem, lubię dobre, przestrzenne, wyraziste i szczegółowe brzmienie. 

 

Sprawa postawiona nieco na głowie, amplituner za 4,5tys , drugi planowany za ponad 7tys i chcesz kolumny za 2-3 tys ???...  jaki tu sens i logika ?  Chyba że piszesz o jakiś samych frontach za 2-3 tys to tak.  Inna sprawa to pomieszanie z poplątaniem kolumny Kef, centralny Tonsil( centralny w kinie jest dość kluczowy). Dalej jest iskra nadziei bo piszesz, że jeśli trzeba to wolisz poczekać na coś lepszego- należałoby. 

Potem znów kolejna skrajność, ale w drugą stronę, bo piszesz że górnej granicy nie ma ( na kolumny ?  ). Sprawa odpowiedniego i mądrego doboru sprzętu to podstawa, bo tak jak bez sensu jest kupno setu 5.1( tym bardziej 7.1) kolumn za 2-3 tys  do amplitunera za 4,5 tys, tak nie ma sensu kupowanie do niego kolumny za np. 20-30 tys .

Piszesz, że nie jesteś audiofilem, ale piszesz, że lubisz to i tamto w brzmieniu, zdecyduj się więc, audiofilizm nie choroba:) Na pewno głupotą jest kupowanie bez odsłuchu, czy wiara w to że droższy amplituner wystarczy i mogą być przypadkowe  kolumny ( lub na odwrót). Oczywiście należy też, czy przede wszystkim, brać pod uwagę brzmienie amplitunera, a także planowanych do odsłuchu kolumn- czyli jak to razem zagra.

Jakimś tam rozwiązaniem jest kupno amplitunera KD z wyjściem preout i kupno jakiegoś dobrego używanego wzmacniacza wzmacniacza ( Denon 1510, NAD 356 ) dla lepszego odsłuchu .

Jak pisałem posłuchaj tych Denonów, czy innych marek ampli KD z tej półki z różnymi kolumnami, abyś wiedział czego szukasz, chodzi o brzmienie. Kupując w ciemno Denona np. 4300 i podpięcie ich pod KEF i Tonsili nie da Ci odpowiedzi jak on gra , czy jak może grać, bo to będzie miszmasz brzmieniowy, a dwa nie będziesz miał punktu odniesienia jak gra z innymi kolumnami....Oczywiście jeśli wydatek kilkunastu tys na amplituner KD i potem adekwatnych kwot na kolumny  "w ciemn" i potem odsprzedaż i kupno kolejnych to nie problem finansowy też można tak się bawić, to Twoja kasa i zabawki.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...