Skocz do zawartości

Sprzęt stereo do małego gabinetu


mi-sioo

Recommended Posts

Cześć,

mam prośbę o pomoc w doborze sprzętu do małego gabinetu, pokój o powierzchni około 10m2. Wstawiam zdjęcie z miejscem, w którym siedzę (pracuję w domu, także wieczorami). Z tyłu pusta ściana. Wymiary pokoju to 3,3m (od okna do ściany), szerokość około 3m.

Sprzęt ma grać w ciągu dnia podczas pracy. Zależy mi na:

1. Możliwości podpięcia gramofonu (więc wejście phono).

2. Możliwości podpięcia komputera (karta muzyczna nieznana) - tutaj nie oczekuję rewelacji dźwiękowych.

3. Słucham muzyki raczej mocniejszej (rock, metal z naciskiem na gitarowy rock, w tym klasyka typu Deep Purple, Pink Floyd, polska od Niemena do Budki Suflera itp.). Nie zależy mi na ogromnej mocy a na czystości i jakości dźwięku.

Kolumny będą stały na biurku przed oknem, chyba że zawieszone po bokach okna (czy to dobre rozwiązanie?). Odległość od głowy około 120 cm. 

W przyszłości zakup odtwarzacza CD (chyba że zmieści się w budżecie).

A budżet to około 1000 PLN na zakup wzmacniacza i głośników + przewody (dobre przewodu mogę kupić w przyszłości, podobnie jak CD). W grę wchodzi jak najbardziej używka.

 

W góry dzięki za pomoc!

20170919_130720.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Przy takim ustawieniu kierował bym swoją uwagę na aktywne monitory bliskiego pola. Efekt będzie jednak lepszy.

Są też takie z wejściem phono. A gramofon już masz? Bo może mieć wbudowany przedwzmacniacz i wtedy w ogole nie ma tematu.

Z używanego klasycznego sprzetu obstawiał bym Denka 560 i Tannoy M1

Ale bliżej by mi było do aktywnych monitorów.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź!

Szedłbym raczej w kierunku klasycznego sprzętu. Gramofon mam - jakiś Hyundai low level bez przedwzmacniacza otrzymany jako prezent, ale na początek musi wystarczyć. 

Denon 560 - O.K. Jaki dobrać do tego CD Player? OLX sprzedaje DCD-560. Warto? 

Masz może taki/podobny zestaw do sprzedania?

Głośniki: w podobnym wątku (z większym budżetem) proponujesz Mission m32i. Warto dołożyć? Czy zawieszenie głośników na ścianie za "plecy" to dobre rozwiązanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mi-sioo napisał:

Głośniki: w podobnym wątku (z większym budżetem) proponujesz Mission m32i. Warto dołożyć? Czy zawieszenie głośników na ścianie za "plecy" to dobre rozwiązanie?

Tylko takich, które są do tego przeznaczone - i nie mają wyjścia basrefleksu z tyłu (więc z tego powodu to raczej Mission M32 odpadają).

Pozdrawiam
PS. No i raczej "kolumny" - bo głośniki to tylko same przetworniki znajdujące się w kolumnach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może (ale nie musi) być trochę lepiej ,gdy wylot b-r będzie z przodu.
Jak będziesz słuchał -  siedząc przy biurku? Bo wspomniałeś o odległości 1,2m od kolumn.

Czy zamierzając kupić kolumny podstawkowe - zastanawiałeś się nad podstawkami do nich - będzie różnica na wysokość między głośnikami wysokotonowym w kolumnach a Twoimi uszami..

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na biurku ustawione kolumny z BR z tyłu (MA MR1). Jedna z nich stoi bardzo blisko ścian (średnio, 6 cm). Z basem nie ma problemu. Wręcz przeciwnie, jest bardzo potężny, nie dudniący i sprawiający wrażenie, że grają kolumny znacznie większe. Przypuszczam, że to skutek wspomagania niskich częstotliwości przez bliskość ścian i blatu biurka. W moim pomieszczeniu 10m2 nie mam do basu z tych małych kolumn żadnych zastrzeżeń - jest imponujący Czasami potencjalne problemy mogą okazać się szansą na poprawę brzmienia.

Słucham z odległości ok. 70 cm. Głośnik wysokotonowy mam 15 cm poniżej poziomu uszu. Kolumny mam pochylone pod minimalnym kątem do tyłu (może z 5 stopni). Niby powinno być w tej sytuacji kiepsko, bo są spore różnice kątowe między przetwornikami, ale jest poprawnie. Nie słyszę problemów. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeszcze szukam. Denon 560 na pewno, dogaduję cenę ze sprzedawcą, który ma też odtwarzacz CD 560 do sprzedania (czy to dobry zestaw?) www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-denon-pma-560-dcd-560-CID99-IDoeI5M.html#e88b9a3657;promoted

Tannoya M1 nie mogę upolować, są jakieś poobijane na portalach. Monitor Bx2 ktoś mi sprzątnął sprzed nosa. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem M1, w przyszłym tygodniu będą u mnie. Zmieszczę się w budżecie 900PLN za wzmak+CD+kolumny. Zostanie mi więc na przewody. Jakie polecacie? Na start myślałem o Melodika MDC. Jaką grubość do tego zestawu zakupić? Kupić już zarobione (gdzie?).

Podpowiedzcie jeszcze proszę w temacie przewodów RCA - potrzebne będą 2 sztuki (do CD i do gramofonu). Raczej coś budżetowego, powiedzmy do 150PLN za 2 sztuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i mam, dzięki Wam zestaw skompletowany. Denon  PMA-560 + DCD-560 + Tannoy M2. Szczególnie jestem zadowolony z Tannoy'ów - udał mi się znaleźć w rewelacyjnym stanie "sklepowym" za 500 PLN. Grały jako tyły w kinie domowym, więc nie były katowane. Na obudowie zero rysek, głośniki idealne. Po prostu złoty strzał.

Teraz przewody, a po nich mała szafka. Na razie lewa kolumna stoi na sprzęcie, lekko wyżej niż prawa, ale po zmianie mebelka będzie na tym samym poziomie.

Jeszcze raz - dzięki za pomoc i porady!

 

 

20171030_120241.jpg

20171030_120453.jpg

 

 

I kolumny.

 

20171030_120551.jpg

20171030_120540.jpg

Edytowano przez mi-sioo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...