Skocz do zawartości

Pylon pearl 25 czy Polk audio T50?


Sebastian8708

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy na forum jak również przygoda z sensownym stereo jest dla mnie nowością. Zastanawiam się nad kupnem kolumn Pearl 25 lub Polk audio T50? Podobno oba produkty mają niezły bas co jest dla mnie istotne oraz oba znajdują się w moim zasięgu cenowym. Tutaj dołączam drugie pytanie: jaki amplituner do jednych lub drugich. Jak chodzi o ampli to szukam używki w cenie 500 - 700 zł. Sprzęt bedzie w pokoju 20 m2. Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMA-520 ma raczej słabe opinie. Zresztą cena 700 to raczej reguralna cena (od ręki dostępna) a nie jakaś okazja. Za 400 zł jak tu:

https://www.olx.pl/oferta/denon-pma-520ae-nowy-nie-uzywany-gwarancja-ostatnia-sztuka-CID99-IDo7Voc.html#a527c136df

to może i okazja, ale sprzęt dalej słabowity, ogłoszenie już jakiś czas wisi i nie widać, żeby ktoś się rzucił z widłami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Polk Audio T50 i Pylon Audio Pearl 25 to podobnej klasy kolumny, jednak o trochę innym charakterze brzmienia. Polk Audio bardziej eksponują bas, dźwięk jest trochę twardszy, mocniejszy. Pylon Audio to konstrukcja grająca bardziej równo, z lepszym wypełnieniem, łagodnie, chociaż także nie brakuje w niej basu.

Na pewno w cenie 700 zł. nie warto brać wzmacniacza Denon PMA-520AE. Lepszy będzie Pioneer A-10 lub Yamaha A-S201, natomiast jeśli kupowałbyś u nas w pakiecie z kolumnami, myślę że w budżecie zmieści Ci się Pioneer A-20 lub niewiele drożej świetny wzmacniacz Onkyo A-9010.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka skłaniam się ku Polk Audio T 50 oraz wzmacniacz Yamaha A-S201. Pytanie jeszcze jakie kable do tego zestawu potrzebuję. Do wzmacniacza będzie podłączony telewizor, laptop, opcjonalnie jeszcze jakieś źródło dźwięku. Czy będzie potrzebny mi DAC?

Jeszcze do zestawienia doszły kolumny Taga Harmony TAV 606F SE... jakieś opinie, sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na dobrym basie, a masz miejsce na większe kolumny, to posłuchaj jeszcze Pylon Onyks 25 lub 30. Duży niskotonowiec robi różnicę, a pozostałe aspekty brzmienia też są niezłe.
Przetworniki nisko- i średniotonowy to produkty STXa, a wysokotonowy to Monacor. Skraje pasma nie są w żaden sposób podbite, a przedni bass-refleks ułatwia ustawienie kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC się przyda m.in. po to, by podłączyć TV kablem optycznym ze wzmacniaczem (albo amplitunerem) oraz komputer kablem cyfrowym (optycznym lub koaxialnym). Ale możesz też poszukać stereofonicznego amplitunera już z wbudowanym DAC'em. DAC najczęściej również poprawi dźwięk z CD czy komputera.

A kolumny również mogą być używane (często trafisz takie na końcówce gwarancji lub poekspozycyjne z pełną gwarancją).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 20.09.2017 o 13:53, Q21 napisał:

Dzień dobry.

Polk Audio T50 i Pylon Audio Pearl 25 to podobnej klasy kolumny, jednak o trochę innym charakterze brzmienia. Polk Audio bardziej eksponują bas, dźwięk jest trochę twardszy, mocniejszy. Pylon Audio to konstrukcja grająca bardziej równo, z lepszym wypełnieniem, łagodnie, chociaż także nie brakuje w niej basu.

Na pewno w cenie 700 zł. nie warto brać wzmacniacza Denon PMA-520AE. Lepszy będzie Pioneer A-10 lub Yamaha A-S201, natomiast jeśli kupowałbyś u nas w pakiecie z kolumnami, myślę że w budżecie zmieści Ci się Pioneer A-20 lub niewiele drożej świetny wzmacniacz Onkyo A-9010.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

 Odkopię temat, bo mam podobny problem. 

Zastanawiam się nad kupnem kolumn Pylon Pearl 25 lub ONKYO SKF-4800B do podlączenia ich do wzmacniacza Yamaha A-S201.

Pearl ma impedancję 4ohm, onkyo 6ohm - natomiast wzmacniacz 8ohm. czy w tym wypadku różnica impedancji (wzmacniacz vs Pearl 25) nie będzie problematyczna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...