Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT990 Edition: 32 czy 250 Ohm do Audiolab Q-DAC?


Recommended Posts

Usłyszałem muzykę z podłączonych do minijacka w laptopie (jakiś stary Fujitsu Siemens) słuchawek Beyerdynamic DT990 Edition 250 Ohm. Tak mnie zachwyciła, że kupiłem powyższe, rozumując naiwnie, że skoro ze zintegrowanej karty tak brzmi, to co dopiero z Q-DACa Audiolaba. Niestety, okazało się , że dźwięk jest dużo bardziej cichy, nie ma tej pełni i szerokiej sceny jaką słyszałem z laptopa. Ale i tak jest lepiej niż ze Superlux-ów HD 681, z których dotychczas słuchałem i byłem bardzo zadowolony. Chociaż ciszej i mniej pełna scena (zwłaszcza w starszych nagraniach), to jednak czuć tę "jakość" i rozdzielczość, po prostu lepszą klasę. Zarówno tutaj, jak i w specyfikacji słuchawek napisano, że są dedykowane do domowych zestawów audio, wzmacniaczy słuchawkowych. Niby w Q-DAC jest taki wzmacniacz w klasie A (powtarzam za testami), to jednak nie daje rady? Ale notebook przez minijacka daje?

 Mogę je odesłać i kupić wersję 32 Ohm. Ta jednak dedykowana jest do smartfonów i urządzeń przenośnych. Wg rekomendacji producenta wersja 250 Ohm ma: jedną gwiazdkę dla urządzeń przenośnych, dwie gwiazdki dla urządzeń high end, 3 gwiazdki dla domowych systemów Hi-fi. Czy jakość muzyki nie ulegnie pogorszeniu kosztem lepszej głośności i pełniejszej sceny? Nie chcę bez końca kupować i oddawać, a odsłuchać nie bardzo mam gdzie (i kiedy). Może któryś z doświadczonych kolegów coś poradzi?

Edytowano przez Don55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz możliwość odesłania Audiolaba Q DAC ?

Być może ten typ tak ma, mało mocy na wyjściu słuchawkowym nawet przeglądając dane techniczne nigdzie nie jest napisane jaką mocą operuje ten maluch.

Za tysiaka byś miał lepsze rozwiązania no Aune T1 (bardzo mocny wzmak słuchawkowy obsłuży nawet słuchawki 600Ohm) czy Zenek Duo i jakiś lepszy DAC do tego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana Q-DACa nie wchodzi w grę, mam go w komplecie z końcówką mocy, CD i odtwarzaczem sieciowym. Służy mi przede wszystkim jako przedwzmacniacz i DAC (czemu sądzisz, że jako DAC jest kiepski?). Oczywiście można kupić dedykowany wzmacniacz słuchawkowy. Tańszą alternatywą jest zmiana słuchawek. A czy dużo gorszą?

Edytowano przez Don55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że nie jedno urządzenie, które nie jest dedykowanym słuchawkowcem, uklęknie przy impedancji 250 ohm. Q-DAC to za mało na takie potworki. Ja osobiście używam w tej roli dużo lepszego M-DAC'a, a i on ledwo, ledwo daje sobie radę z Audeze LCD-2, które mają raptem 70 ohm. Z całą pewnością miałby podobny kłopot z DT990 250 ohm.

Rozwiązanie? Albo brać okrojoną wersję 32 ohm, albo kupić dedykowany amp do słuchawek... Albo sprawdzić nieskończenie łatwiejsze w napędzeniu Audio-Technica AD700X. :D

http://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audio-technica-ath-ad700x.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, fakt, M-DAC lepszy. Ale wczoraj podłączyłem słuchawki do amplitunera kinowego Sony (jakiś taki niedrogi AV sprzed 10 lat , typ STR - coś tam) - i nie miał żadnych problemów! Napędzał je bez trudu. Co prawda jakość dźwięku niewiele różniła się od tego na Superlux HD 681. Czyli zintegrowana karta z laptopa  przez minijack może, stare ampli AV może, a sprzęt audio - nie może. Taka charakterystyka, jak powiedział mi pan montujący drzwi, gdy nie mógł wyregulować zamka :)

Nie tyle chodzi mi o głośność, bo w 83dB skali jeszcze mi zostaje 20-30 dB przy normalnym słuchaniu, ale o to, że scena jest taka spłaszczona, brak jest głębi, zwłaszcza w starszych nagraniach.

9 godzin temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

Albo sprawdzić nieskończenie łatwiejsze w napędzeniu Audio-Technica AD700X. :D

Ale te Audio-Technica to też 38 ohm. Ale to też kawał porządnych słuchawek. Szkoda, że nie masz w ofercie Beyerdynamic, można byłoby porównać ... 30-40 omowe.

Edytowano przez Don55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by ci wyszło również dokupić tani wzmacniacz słuchawkowy wtedy każde słuchawki do 300Ohm bez problemu by narodził przykladowy Zenek Duo sprzedawane za około 400zł 

Słabo trochę zrobili w Q DACu sekcje wzmacniacza bo w tańszym Aune X1s który ma dobry amp oraz dac nie ma żadnych problemów z napedzeniem słuchawek do 300Ohm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Może M-DAC ma lepszy wzmacniacz słuchawkowy? Albo może się czepiam :(

880-tki nie pasowały mi. Dźwięk nie miał ekspresji. Oddałem. Teraz mam znów 990-tki Edition ale 32omy. Lepiej, ale to też nie to. Zamówiłem małą lampę - zobaczymy. Ale to w lutym, bo wyjeżdżam. Jak już posłucham, to porównam z dźwiękiem z laptopa :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Mały chiński wzmacniacz hybrydowy Little Bear ( z lampą wymienioną na Tung-Sol 12AU7W) zupełnie odmienił brzmienie słuchawek. Jest wszystko co można sobie wymarzyć - pięknie wybrzmiewające dźwięki od góry aż do najniższych rejestrów, przestrzenna scena, duża rezerwa mocy. Prawdą jest, że 990-tki lubią pracować z lampą.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały chiński wzmacniacz hybrydowy Little Bear ( z lampą wymienioną na Tung-Sol 12AU7W) zupełnie odmienił brzmienie słuchawek. Jest wszystko co można sobie wymarzyć - pięknie wybrzmiewające dźwięki od góry aż do najniższych rejestrów, przestrzenna scena, duża rezerwa mocy. Prawdą jest, że 990-tki lubią pracować z lampą.
 
Jaki model kolego tego Beara jeśli można wiedzieć?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...