Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe


Elizjum7919.

Recommended Posts

Witam szukam kolumn podłogowych do 3000zł.Kolumny nowe lub używane,które będą grały z onkyo a9050 oraz denonem dcd 520.Kolumny będą połączone kablami melodika mdc 2400.Powierzchnia pokoju 12m za parę lat 20m.Lubię szczegółowe wysoki tony,średnica tak aby gitara brzmiała naturalnie a niskie dość miękkie nisko schodzące ale zarazem szybkie i nie zamulające.Obecnie sprzęt gra z taga harmony blue f-80.Wysokie są fajne średnica ujdzie tylko bas za twardy.Muzyka jakiej słucham wokal trance 50%,pop i rock 40% a reszta wszystko poza disco polo.

Edytowano przez Elizjum7919.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Wielkość Twojego salonu raczej sugeruje zastosowanie konstrukcji podstawkowych, tym bardziej że w założonym budżecie moglibyśmy poruszać się wśród kolumn wyższej klasy. Przy odpowiednim doborze takiej kolumny także w 20m2 będzie ona w stanie spełnić Twoje wymagania.

Jeśli monitory, to na pewno sugeruję posłuchać jeden z modeli Focal, spójrz proszę na model Chorus 706 lub lepsze Aria 906. Druga propozycja jest trochę droższa, jednak wyraźnie lepsza i bez problemu sprawdzająca się w pomieszczeniach rzędu 20m2. Drugą propozycją jest flagowa polska konstrukcja Pylon Audio Diamond Monitor. To także dynamiczne i bardzo swobodne granie. 

Z konstrukcji podłogowych proponuję posłuchać na pewno Monitor Audio Silver 6, bardzo dobrą opcja będą także dwie brytyjskie konstrukcje - Q Acoustics QA3050 oraz Tannoy Mercury 7.4.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salon na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej konstrukcjami, w naszym salonie masz dziesiątki kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie propozycje - Idealne dla twojej obecnej powierzchni Indiana Line Tesi 542 - http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/indiana-line-tesi-542.html

Albo idealne dla twojej przyszłej powierzchni, nowe Tesi 561 - http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/indiana-line-tesi-578.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Elizjum7919. napisał:

Dziękuję wszystkim za pomoc,teraz czas na odsłuchy.Mam nadzieję że do bożego narodzenia się wyrobie.

:)

E tam nie śpiesz się:)

Ja dołożę jeszcze swoje modele Quantum 755, faktycznie Silver 6, Tannoy 7.4

Wypożyczam kolumny do domu, więc myślę że nawet jeśli będziemy robić podmianki to do Świąt się wyrobimy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whoo bo to podsumowanie. Może elektronika felerna. Wszystkiego na raz?

Silvery mają wiecej roli i góry.

Do 3000 nie znajdziesz kolumn które.maja wszystkiego więcej. Przepraszam chciałbym ci pomóc ale sformułowanie że wszystkich pasm było za mało uświadamia mi że może powinieneś posłuchać głośniej. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/28/2017 o 11:52, 1Ender napisał:

Skoro brakuje Ci wszystkiego, to może należało by zmienić wzmacniacz np. Audiolab lub Baltlab. Sprzedając go w okolicach 1000-1100 zł i dokładając około 300-800 uzyskasz bardzo przyzwoite brzmienie. Gdzie będziesz mieć wszystko czego teraz Ci brak.

Jski Audiolab i jaki Baltlab ? Sam napiszę Kappa  albo Wlać Jet. I mój wpis ma więcej sensu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hoo-Lec Audiolab 8000a, S-ki nie słyszałem, ale z opisów wzmacniacz godny polecenia, tak samo jak Baltlab Epoca I. Ostatnio przeglądając internet wpadł mi w oko Audiolab 8000 S, jest do kupienia w cenie 350 Euro z oryginalnym kartonem. Jeżeli to wersja S made in UK, warto się zainteresować. Pisałem o tym w sąsiednim temacie, podawałem linki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Elizjum7919. napisał:

Kolumn magnat quantum nie słyszałem.A czy one mogą stać odstawione 20cm od ściany tylnej?

Mogą. Konstrukcja bardzo mało podatna na akustykę. Był tu kolega który kupił 757 właśnie. Nie pamiętam nicku ale może go znajdziesz. To ci powie z doświadczenia.

A batlaba słuchałeś??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...