Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

59 minut temu, sturek napisał:

A ja bym ten wysyp urządzeń potraktował jako rzecz pozytywną. 99% osób zainteresowanych amplitunerem (sądząc po wątkach) to osoby wkraczające w świat audio. Ma być łatwo, lekko i przyjemnie. Ma to ładnie grać i mieć co ? Bluetooth. Aaaa i jeszcze ładnie wyglądać, bo najczęściej będzie stało w nowo urządzonym mieszkaniu, na szafce tv, po bokach której będą dobrane pod kolor kolumny.

Ale co w tym złego? Sam jestem dokładnie przed zakupem i kieruję się dokładnie tym, co napisałeś. Ma być łatwo, lekko i przyjemnie, a do tego ładnie (w moim przypadku na biały wysoki połysk). Dlaczego? Bo to salon, który urządzony jest w odpowiednim stylu, a nie pokój odsłuchowy dla audiofili. Ale wg mnie lepiej dowiedzieć się od starych wyjadaczy, który z tych amplitunerów jest najlepszy i taki wybrać. Sam prawie na 100% jestem przekonany do nowej yamahy r-n803d, chociaż kosztuje niemało. I prawdopodobnie za tą cenę kupiłbym lepszy wzmacniacz, ale do tego dochodzi jeszcze DAC i streamer. A ja nie chcę na szafce mieć 3 różnych urządzeń i plątaniny kabli. To jest salon. Kiedyś może zrobię sobie mały pokój odsłuchowy w gabinecie (z dywanem, książkami, regałami:P), może nawet wyścielę jakąś pianką ściany, ale w salonie moim zdaniem taki amplituner stereo, do którego mogę podłączyć cyfrowo tv, konsolę, słuchać muzyki przez spotify, tidal hifi, czy też audycji przez radio dab, lub też skorzystać z airplay i wykorzystywać ipada jako odtwarzacz.. To jest po prostu wygodne, funkcjonalne i nie robi z szafki śmietnika.

A co najważniejsze - jak jest też ładne, to żona nie narzeka, że tyle kosztuje :P

Na ten moment wybieram się na odsłuch tej Yamahy z Zensorami 7 oraz Tesi 542 - czy są to najlepsze kolumny w tej cenie? Na pewno nie. Ale powinno grać dobrze, znacznie lepiej niż jakiś soundbar czy inne ustrojstwo, a będzie wyglądało zacnie. Jest na to rynek i się sprzedaje. Właśnie takim osobom jak ja. I nie mam się tu czego wstydzić. OK - w pewnych kręgach pewnie mam, ale tak, jak mówię - pokój odsłuchowy, a salon to dwie różne rzeczy. 

ps. oczywiście zawsze chętnie przyjmę kilka alternatywnych propozycji, ale ma być ładnie:) kolumny biały połysk do max 98cm wysokości i amplituner stereo (sieciowy) z wszystkimi bajerami jakie tylko w sprzęcie stereo wymyślono na tym pułapie cenowym. Cena za całość najlepiej przystępna do max 6500.

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nic w tym złego. To było jedynie stwierdzenie faktów i tendencji. Nic mniej, nic więcej. 

Ok. zło może się pojawić, jak stwierdzisz, że po godzinie słuchania, wysokie tony zaczynają kłuć po uszach, a bas uciekł z salonu do kuchni i trzęsie szklankami, a sam dźwięk brzmi lepiej w przedpokoju niż na kanapie - przerabiałem to u siebie.

20 minut temu, voytaz napisał:

Na ten moment wybieram się na odsłuch tej Yamahy z Zensorami 7 oraz Tesi 542 - czy są to najlepsze kolumny w tej cenie? Na pewno nie.

Może w podobnej tonacji QAcoustic 3050? Napisz koniecznie o swoich wrażeniach z odsłuchu! Wszyscy są ciekawi jak gra ta Yamaha.

Edytowano przez sturek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sturek napisał:

Może w podobnej tonacji QAcoustic 3050? Napisz koniecznie o swoich wrażeniach z odsłuchu!

Są piękne, ale za wysokie. Mam pewien problem opisywany w innym wątku i żeby zmieścić je tam gdzie chce zensory 7 to absolutny max wysokości. 

 

Ps. Na razie najlepsze co słyszałem to Onkyo TX-8270 z Heco 900 i takie połączenie mi odpowiada. Już dawno bym kupił tylko one są o wiele za wysokie. 

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, voytaz napisał:

A jak widzisz po wystroju raczej kolumny w kolorze dębu itd raczej nie pasują...

I tu się mylisz kolego, dąb, grab, buk... najlepiej pasują do kominka ;)

Kastle Knight 3 to chyba najniższa podłogówka - 76cm, ale wykończenie tylko w drewnie, choć są i czarne i brzmieniowo nie wiem czy w twoim stylu - ciepło i miło. Swoja drogą, mogłoby to być ciekawe uzupełnienie amplitunera, jeszcze w nowoczesnym wnętrzu.

Edytowano przez sturek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mateo89 napisał:

Czy wiecie coś na temat tego czy nową Yamahą moża będzie sterować wszystkim jednym pilotem bo gdzieś tu na forum wyczytałem że Onkyo 8270 można sterować wszystkim czy to prawda ?

Nie.

Z tą nową yamahą nie można. TX-8270 ma hdmi i dlatego się da. do yamahy da się podłączyć źródła cyfrowo "tylko" kablem optycznym lub koaksjalnym. Na tym polu na pewno onkyo ma przewagę. Testowałem u siebie i rzeczywiście jest to świetne rozwiązanie. Włączasz tv (u mnie podpięte było przez HDMI-ARC) i w momencie jak tylko onkyo dostaje sygnał to się sam włącza. 

2 godziny temu, sturek napisał:

I tu się mylisz kolego, dąb, grab, buk... najlepiej pasują do kominka ;)

Kastle Knight 3 to chyba najniższa podłogówka - 76cm, ale wykończenie tylko w drewnie, choć są i czarne i brzmieniowo nie wiem czy w twoim stylu - ciepło i miło. Swoja drogą, mogłoby to być ciekawe uzupełnienie amplitunera, jeszcze w nowoczesnym wnętrzu.

o gustach się nie dyskutuje, ale nie jestem za mieszaniem stylów. kominek rownież mam w nowoczesnym stylu, więc inne kolumny niż w biały połysku mi nie pasują do koncepcji. Knight 3 są OK jeśli chodzi o wysokość, ale raz - drewno, a dwa wszędzie pisze, że to takie przyjemne plumkanie. Bez mięcha. A w Heco podobało mi się, że jak trzeba było to było w brzuchu czuć, że jest ok ;)

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Fafniak napisał:

Bo zamówienie 3-4 różnych obudów będzie efektywnie droższe niż zamówienie jednej "uniwersalnej" do której wsadza sie całe graty.

Przy elektronice która cały czas tanieje, to te "audiofilskie elementy" (ciezka masywna obudowa , aluminiowy pilot itd. itp.) będą zżerać kasę.

Zgadza się, dotknąłeś sedna sprawy !  Sporo z tych elementów np. elementy metalowe, rama - chasis, pokrywy jest dostarczanych przez firmy zewnętrzne, to kosztuje, także ich transport, bo i ciężki i objętościowy. Podobnie rzecz się ma z wszelkimi plastikowymi pokrętłami, pilotami. Tutaj też są podwykonawcy i też pojawia się spora przebitka, a w niektórych markach ogromna, a za to płaci klient. Kiedyś kontaktowałem się z  serwisami i w przypadku jednego z nich górna blaszana obudowa wzmacniacza, pokrętło głośności i pilot już przewyższały cenę nowego wzmacniacza (dodajmy taniego i popularnego). Oczywiście rozrzut cen spory, bo inna firma za pilot do swojego urządzenia żądała tylko 1/3 kwoty co tamta.

Amplitunery sieciowe all powiedzmy te z ceną powyżej 2 tys ( nie mówię o tych podstawowych), nie są alternatywą jeśli ktoś wie czego chce i ma na  wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy np. 7 tys, to prawda, jednak te same amplitunery sieciowe są już sporo lepsze niż modele wzmacniaczy, odtwarzaczy sieciowych  z pierwszych stron katalogu danej firmy. Mam na myśli nieraz 2 pierwsze podstawowe modele, czy to wzmacniaczy , czy odtwarzaczy sieciowych i wtedy względem nich taki amplituner all sieciowy  oferuje lepszą jakość, a także relację cena /jakość.

voytaz, faktycznie pilotem z yamahy nie posteruje odtwarzaczem CD, czy pralką;) Urządzenie i jego pilot dotyczą stricte urządzenia do którego są dołączone. Co do twego zdania "Włączasz tv (u mnie podpięte było przez HDMI-ARC) i w momencie jak tylko onkyo dostaje sygnał to się sam włącza". No fajnie, ale jak chce obejrzeć jakiś mądry program w Tv, a nie go nagłaśniać, to wychodzi że muszę specjalnie sięgać po pilot i wyłączać amplituner;( .Takie rzeczy były ponad 20 lat temu nawet po kablu euro z wszystkimi pinami, włączałem video(kasetowe), czy TV i włączało się drugie urządzenie tej samej marki.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jacek75 napisał:

voytaz, faktycznie pilotem z yamahy nie posteruje odtwarzaczem CD, czy pralką;) Urządzenie i jego pilot dotyczą stricte urządzenia do którego są dołączone. Co do twego zdania "Włączasz tv (u mnie podpięte było przez HDMI-ARC) i w momencie jak tylko onkyo dostaje sygnał to się sam włącza". No fajnie, ale jak chce obejrzeć jakiś mądry program w Tv, a nie go nagłaśniać, to wychodzi że muszę specjalnie sięgać po pilot i wyłączać amplituner;( .Takie rzeczy były ponad 20 lat temu nawet po kablu euro z wszystkimi pinami, włączałem video(kasetowe), czy TV i włączało się drugie urządzenie tej samej marki.

Jak chcesz puścić sygnał przez tv to starczy tym samym pilotem wybrać wyjście na głośniki wbudowane. Dokładnie 3 kliknięcia pilotem magic remote. Być może nawet da się jakiś skrót do tego zrobić.  Wybieranie wyjścia dźwięku tv z pilota tez już chyba jest jakiś czas... nie wiem czy 20 lat, ale mój poprzedni tv miał;)

I jasne - dla mnie nie ma znaczenia, czy będę musiał włączać osobno yamahę, ale już moja żona będzie kręcić nosem;) przyzwyczaiła się do iPadów i iPhonów to teraz ciężko jest jak coś nie działa od razu:)

52 minuty temu, sturek napisał:

A jak w tym Onkyo 8270 działa funkcja "HDMI Passthrough". Czy w trybie standby puszcza sygnał przez wszystkie gniazda czy tylko wybrane?

Nie zdążyłem sprawdzić podczas odsłuchów, ale w instrukcji można znaleźć tyle co w zalaczniku.

10E6B2BF-2082-405F-AD2F-A69A532987B0.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Wstępna, bardzo wstępna diagnoza....

Jest spoko ? na prawdę. Gra lepiej od as701. Podobnie jak wzmak nie jest to produkt dla lubiących jazz audiofilów. 

Raczej dla dynamicznych młodych osób. Gra mocniej i żywiej od as 701. Do tego lepszą średnica.

Uwaga. Bez kalibracji.

Do tego muszę go wziąć do domu bo salka przeklamie.

Spodziewam się że będzie tylko lepiej.

Byłem nastawiony sceptycznie, jest dobrze.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Panowie,

 

Wstępna, bardzo wstępna diagnoza....

Jest spoko ? na prawdę. Gra lepiej od as701. Podobnie jak wzmak nie jest to produkt dla lubiących jazz audiofilów. 

Raczej dla dynamicznych młodych osób. Gra mocniej i żywiej od as 701. Do tego lepszą średnica.

Uwaga. Bez kalibracji.

Do tego muszę go wziąć do domu bo salka przeklamie.

Spodziewam się że będzie tylko lepiej.

Byłem nastawiony sceptycznie, jest dobrze.  

Jakiego typu kolumny będą pasowały do tej Yamahy? Ewentualnie jakieś przykłady? Z jakimi kolumnami testowałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home jakie kolumny pasują do tego ? czy uciągnie kolumny typu MA Silver 10 , Ma Silver 500 ,Heco Celan 900 , Kef Q 950 , Magnat Quantum 759 ,Bowers & Wilkins CM9 S2 ? Czy jest na tyle wydajny prądowo i mocowo by wyciągnąć wszystko z podanych kolumn ? Pytam bo stoję przed zakupem tego nowego ampli Yamahy z którymś zestawem kolumn , a oczekuje porządnego uderzenia mocnego miękkiego basu dynamicznego i mocnej góry wraz ze średnicą.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliśmy na razie na tych samych kolumnach przy których sprawdzała się as701.

Czyli heco 900 i elac debut f6.

Te które mówisz Mateo mocowo na pewno da radę dźwiękowo jeszcze nie wiem. Bo to raczej jaśniejsze granie. Poza kefami.

Jak mówiłem jest bardziej dociazonym w środku. Dlatego myślę że sprawdzi się lepiej jako uniwersalna elektronika. 

Z silverami, celanami, quantum sprawdzę najszybciej jak to możliwe.

 

Na prawdę nikt nie chce sprawdzić w domu?

Na innym forum już zapisy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...