Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Ja sprawdzałem model RP 280 czyli najwyższy chyba z Seri. Byłem bardzo napalony na te kolumny bo naczytalem się recenzji sponsorowanych ale po odsłuchu doszedłem do wniosków. Tak są łatwe do wysterowania  przez ten głośnik stożkowy wysokotonowy z tym że te kolumny nie dają pięknego dźwięku raczej użył bym stwierdzenia dyskoteka. 

 

@S4Home czy te kolumny są za mocne do tego amplitunera? Czy dźwięków w ogóle nie pasują? Możesz. Mnie trochę nakierowac bo ja do Was na odsłuch niedługo jadę i chciałem wybrać jedną z wymienionych par.  Czy jesteś w stanie podaj jakiś model kolumny w połysku o dużej mocy dźwiękowej jak naprzyklad Celan Gt 902 do salonu 32m2? Na te kolumny pokladalem największe nadzieję a wyglądają pięknie po prostu oblednie. 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Martinez MK napisał:

Podobno do amplitunerów, łatwe do wysterowania są Klipsch. Może ktoś się wypowie, kto sprawdzał i czy to prawda.

 

Tak są. Ale seria R jest gorsza od tych wymienionych tutaj a dźwięk RP trzeba lubić.

6 godzin temu, Mateo89 napisał:

Ja sprawdzałem model RP 280 czyli najwyższy chyba z Seri. Byłem bardzo napalony na te kolumny bo naczytalem się recenzji sponsorowanych ale po odsłuchu doszedłem do wniosków. Tak są łatwe do wysterowania  przez ten głośnik stożkowy wysokotonowy z tym że te kolumny nie dają pięknego dźwięku raczej użył bym stwierdzenia dyskoteka. 

 

@S4Home czy te kolumny są za mocne do tego amplitunera? Czy dźwięków w ogóle nie pasują? Możesz. Mnie trochę nakierowac bo ja do Was na odsłuch niedługo jadę i chciałem wybrać jedną z wymienionych par.  Czy jesteś w stanie podaj jakiś model kolumny w połysku o dużej mocy dźwiękowej jak naprzyklad Celan Gt 902 do salonu 32m2? Na te kolumny pokladalem największe nadzieję a wyglądają pięknie po prostu oblednie. 

To głośnik tubowy :) tak uściślając. 902 są piękne i fantastycznie grają. Ale nie z amplitunerem. Masz już jakiś wzmak? W high glossie na przykład z monitor audio to uważam że najwyżej można łączyć amplitunery z silver 6. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home nie mam wzmacniacza chce kupić właśnie ta nową Yamahe tak jak pisałem i do niej chciałem przyszłościowe kolumny które pieknie zagraja z tym nowym amplitunerem a jeszcze lepiej w przyszłości ze wzmacniaczem ale na razie nie myśle o samym wzmaku wiec zostaje ampli które niby daje rade i to dość mocno z tego co piszecie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mateo89 napisał:

Jeśli masz możliwość odsłuchaj tych kolumn i napisz jak działają może innym się przyda

A to jak one grają to ja wiem. Nie podłączałem ich tylko do RN803

1 godzinę temu, kidAl napisał:

witam wszystkich na forum

również rozważam ampli stereo, ze wskazaniem na yamahe 602/803 czy do powyższych modeli pasują kolumny b&w cm8s2? aktualnie w tophifi za 2900pln szt , pomieszczenie 32m2 salon z kuchnią otwartą

No nie raczej nie. To biedny model. 13 cm na basie :// Nie wiem jaie są Twoje preferencje. Ale za 6k można na prawdę lepiej.

Określ swoje wymagania, przeczytaj jak zakładać pierwsze posty i pomożemy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2017 o 09:06, Martinez MK napisał:

Podobno do amplitunerów, łatwe do wysterowania są Klipsch. Może ktoś się wypowie, kto sprawdzał i czy to prawda.

 

Kolego Martinez, jak jak "lubię " takie wpisy, grrr, konkrety... To jakby napisać, że czerwone auta są szybsze.

O jakie amplitunery chodzi, amplitunery kinowe, amplitunery stereo, względem wzmacniaczy pewnie ?  Jak tak to jakie, bo jest masa amplitunerów stereo która gra lepiej, a na pewno jest mocniejszych i sprawniej wysteruje kolumny niż masa podstawowych mało wydajnych wzmacniaczy stereo. Jest też masa świetnych wzmacniaczy stereo np. lampowych, które nie grzeszy mocą, ale pięknie grają, co nie znaczy,  że trzeba je upadlać klipschem, bo jest masa innych kolumn z dobrą efektywnością, grających dużo lepiej, choć nie koniecznie tak ofensywnie, hop do przodu i tnąc po uszach.  Są też pięknie grające niezbyt mocne, acz z wydajnym zasilaniem wzmacniacze, które wysterują niemal każde kolumny, tak jak są mocne pozornie amplitunery stereo i kinowe które mimo niezłej mocy mają słabe zasilanie i wymagających kolumn nie wysterują.

Chyba nie o to chodzi w tym hobby, czy pasji, żeby kupić cienki amplituner i podpiąć klipsche, żeby tylko grało głośno ?

Co do kolumn Klipsch to nieraz się mówi, że zagrają podpięte pod smartfona co za tym idzie z pewnością są niezłym kompanem do amplitunerów kinowych bo tam z wydajnością i mocą w trybie kinowym jest słabo.  Tak więc faktycznie skierowane są poniekąd do miłośników Kina D, może nie tego za 3999, czy 5900 zł, ale nieco droższego, a jak do systemu stereo to raczej do miłośników specyficznego brzmienia ( z racji swoich cech), choć wyższe Klipscha modele grają kulturalniej.

 

4 godziny temu, kidAl napisał:

 

również rozważam ampli stereo, ze wskazaniem na yamahe 602/803 czy do powyższych modeli pasują kolumny b&w cm8s2? aktualnie w tophifi za 2900pln szt , pomieszczenie 32m2 salon z kuchnią otwartą

kidAl Nie podważam, że to dobre kolumny, z pewnością są też tacy którzy rozpatrują je tylko przez pryzmat ceny, dość wysoka, więc dobre, pytanie w jakich warunkach dobre... S4Home ma rację czy 13ki dadzą radę w 32m kw to raz , czy przypadnie Ci do gustu specyficzne brzmienie  B&W to już chyba najważniejsza kwestia, czy zgra się z Yamahą i zagra pod Twój gust ?

 

 

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W numerze 7.2017 norweskiego miesięcznika Stereo+ ukazała się recenzja Yamahy R-N803.

VI LIKER:
• Masse utstyr
• Brukervennlig
• Låter fint og dynamisk
• Lekkert klassisk design

VI LIKER IKKE:
• Enklere utstyrte forsterkere kan gi bedre lyd for pengene

STEREO+ MENER: Yamaha R-N803 er overraskende velspillende, og kommer med en imponerende utstyrspakke.

Lydkvalitet/pris: 8/10

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kraft napisał:

W numerze 7.2017 norweskiego miesięcznika Stereo+ ukazała się recenzja Yamahy R-N803.

VI LIKER:
• Masse utstyr
• Brukervennlig
• Låter fint og dynamisk
• Lekkert klassisk design

VI LIKER IKKE:
• Enklere utstyrte forsterkere kan gi bedre lyd for pengene

STEREO+ MENER: Yamaha R-N803 er overraskende velspillende, og kommer med en imponerende utstyrspakke.

Lydkvalitet/pris: 8/10

 

Jak: •

Wiele urządzeń • Przyjazny dla użytkownika • Brzmi dobrze i dynamicznie • Delikatny klasyczny wygląd

Nie lubimy: • Łatwiej wyposażone wzmacniacze zapewniają lepsze brzmienie dla pieniędzy

STEREO + MENER: Yamaha R-N803 jest zaskakująco dobrze grający i jest wyposażony w imponujący zestaw urządzeń. Jakość dźwięku / cena: 8/10

Tłumaczenie 

Edytowano przez Kapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kraft napisał:

Jak to nie ma innych ocen? Przecież cytowaną recenzję R-N803 w Stereo+ można posumować tak: fajny, ale za drogi.

Co jest generalnie idealnym podsumowaniem tego sprzętu. Jak by kosztował 2500-3000 to by był killer. Za 3700 lepiej kupić wzmacniacz i streamer chyba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wallace napisał:

rewelacyjne lub wybitne - innych ocen w recenzjach audio nie ma

Absolutnie się zgadzam 

5 godzin temu, voytaz napisał:

Co jest generalnie idealnym podsumowaniem tego sprzętu. Jak by kosztował 2500-3000 to by był killer. Za 3700 lepiej kupić wzmacniacz i streamer chyba. 

Amplituner to inna grupa docelowa niż wzmacniacz. Osoby które cenią łatwa obsługę funkcjonalność i all in one. 

Wzmacniacz to inny odbiorca. O czym tu dyskutować. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum kupiłem amplituner stereo Harman/Kardon HK 3770 jest dość mocny w swojej klasie mam pytanie bo mogę kupić kolumny nowe w dobrej cenie Tonsil Zeus czy on da radę nie będzie się grzał czasem robię domówki i sprzęt trochę gra docelowo chciałem kupić Altusy 300 proszę o opinie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W najnowszym numerze niemieckiego miesięcznika Audio (12.2017) ukazał się test Onkyo TX-8250. Amplitunera otrzymał niezwykle wysoką notę za jakość dźwięku - 90 punktów. Jest najtańszym wzmacniaczem (!) w historii testów w Audio, który uzyskał taką ocenę. W pobitym polu pozostały tak znane konstrukcje jak: NAD C356 BEE, Cambridge CXA60 i CXA80, Roksan Kandy K2, Creek Evolution 50A czy Yamaha A-S801 (wszystkie mają 90 punktów, ale wyższą cenę). Wygląda na to, że Onkyo zbudowało muzyczne perpetuum mobile. Nie dość, że ich amplituner jest niezwykle funkcjonalny i tani, to brzmi jeszcze na poziomie droższych od niego wzmacniaczy zintegrowanych. Cud! 

PS czy to oznacza koniec wpisów typu "amplituner nigdy nie zabrzmi tak dobrze, jak porównywalny wzmacniacz" albo "zamiast amplitunera kup zwykły wzmacniacz plus Chromecasta"?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...