Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

9 godzin temu, Kraft napisał:

W najnowszym numerze niemieckiego miesięcznika Audio (12.2017) ukazał się test Onkyo TX-8250. Amplitunera otrzymał niezwykle wysoką notę za jakość dźwięku - 90 punktów. Jest najtańszym wzmacniaczem (!) w historii testów w Audio, który uzyskał taką ocenę. W pobitym polu pozostały tak znane konstrukcje jak: NAD C356 BEE, Cambridge CXA60 i CXA80, Roksan Kandy K2, Creek Evolution 50A czy Yamaha A-S801 (wszystkie mają 90 punktów, ale wyższą cenę). Wygląda na to, że Onkyo zbudowało muzyczne perpetuum mobile. Nie dość, że ich amplituner jest niezwykle funkcjonalny i tani, to brzmi jeszcze na poziomie droższych od niego wzmacniaczy zintegrowanych. Cud! 

PS czy to oznacza koniec wpisów typu "amplituner nigdy nie zabrzmi tak dobrze, jak porównywalny wzmacniacz" albo "zamiast amplitunera kup zwykły wzmacniacz plus Chromecasta"?

Nie. Myślę że to uświadomi ludzi jak gów...ne są takie testy i co tak na prawdę wnoszą do audio.

Powiem tak.

Model 8150 był wybitny w relacji cena/jakość możliwości. Model 8250 zapewne będzie konstytuował ten trend.  Na prawdę sprzedawałem je z ręką na sercu polecając.

Ale zestawienie go DŹWIĘKOWO obok Kandy K2, 356? No bez JAJ!

 

3 godziny temu, voytaz napisał:

A czy czasem 8250 to nie to samo co 8270 tylko bez hdmi? 

Nie.

8250 jest zbudowany w technologi WRAT, czyli wzmacniaczy szerokopasmowych z kolei 8270 nie.

8250 ma 220 W poboru

8270 ma 260 W poboru

W brzmieniu są podobne ale nie identyczne.

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎11‎-‎03 o 09:45, Kraft napisał:

W najnowszym numerze niemieckiego miesięcznika Audio (12.2017) ukazał się test Onkyo TX-8250. Amplitunera otrzymał niezwykle wysoką notę za jakość dźwięku - 90 punktów. Jest najtańszym wzmacniaczem (!) w historii testów w Audio, który uzyskał taką ocenę. W pobitym polu pozostały tak znane konstrukcje jak: NAD C356 BEE, Cambridge CXA60 i CXA80, Roksan Kandy K2, Creek Evolution 50A czy Yamaha A-S801 (wszystkie mają 90 punktów, ale wyższą cenę). Wygląda na to, że Onkyo zbudowało muzyczne perpetuum mobile. Nie dość, że ich amplituner jest niezwykle funkcjonalny i tani, to brzmi jeszcze na poziomie droższych od niego wzmacniaczy zintegrowanych. Cud! 

PS czy to oznacza koniec wpisów typu "amplituner nigdy nie zabrzmi tak dobrze, jak porównywalny wzmacniacz" albo "zamiast amplitunera kup zwykły wzmacniacz plus Chromecasta"?

Jak to się ma do pustych "bebechów" amplitunerów Onkyo ??? Gdzie tkwi sekret...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie StereoLife ukazał się test Yamahy R-N803D. Cytuję fragment, więcej na www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/wzmacniacze-i-amplitunery-lista/3375-yamaha-r-n803d

Werdykt
Wielu melomanów czekało na test nowego modelu Yamahy, a jeszcze więcej ludzi czekało po prostu na taki amplituner! Japoński koncern wreszcie postanowił wrzucić całą najnowocześniejszą technologię do klasycznego wzmacniacza stereo. Efekt jest wręcz spektakularny, bo za 3699 zł dostajemy wszystko, czego moglibyśmy potrzebować, a nawet więcej. Wzmacniacz, przetwornik, streamer, tuner, przedwzmacniacz gramofonowy, wzmacniacz słuchawkowy, firmowy multiroom i system korekcji akustyki, sterowanie z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne, a to wszystko zamknięte w jednym urządzeniu, którego wygląd nawiązuje do złotej ery hi-fi. Aż trudno sobie wyobrazić sytuację, w której wszystkie możliwości testowanego modelu zostaną wykorzystane, ale na początek wystarczą nam dobre kolumny, prąd i dostęp do sieci. Najlepsze jest to, że R-N803D po prostu dobrze gra. Ma w sobie trochę japońskiego charakteru, ale generalnie jest porządnym, uniwersalnym wzmacniaczem, który bez problemu dogada się z wieloma dostępnymi na rynku zestawami głośnikowymi. Naprawdę nie mam pojęcia do czego mógłbym się przyczepić. Za te pieniądze - prawdziwy killer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2017 o 20:20, MarcinK MARTINEZ napisał:

Papier przyjmie wszystko.

No ale dokładnie tak jest. Ja nie wiem czego tu nie rozumiecie?

Ludzie zaczynają tak ślepo brnąć w testy on line jak dawniej jechali patrząc tylko na nawigację i nagle boom.... Są w wodzie. 

Tu jest/będzie to samo!

Nic nie ujmuje 803 proszę źle nie zrozumieć. Ale ślepo za marchewka to nawet koza nie brnie...

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie! Jestem nowy na forum.

Chciałem sobie kupić jakiś nowoczesny i funkcjonalny sprzęt stereo, w niewygórowanej cenie, pomyślałem więc o tytułowym amplitunerze sieciowym plus kolumny głośnikowe.

Odwiedziłem więc najbardziej polecany sklep w moim mieście z takim sprzętem, a tam wyśmiano mój pomysł jako niedorzeczny! Dowiedziałem się, że takie amplitunery w ogóle nie grają, a ich kupno to wyrzucanie pieniędzy w błoto (panie, za parę lat zmieni się format plików na gęstszy i będziesz pan to sprzedawał za 500 zł na allegro). Polecano mi w zamian wzmacniacz NAD C 338 wraz z głośnikami B&W 685 S2 za 3666 zł. Do tego jako źródło Node 2 za "jedyne" 2222 zł.

Co o tym myślicie? Czy zestaw amplituner plus głośniki za ok. 3000 zł będzie wyrzuceniem kasy w błoto? Dodam, że audiofil ze mnie żaden, obecnie muzykę odtwarzam z głośników komputerowych.

ps poproszę o konkretne oferty ze strony sklepów, do 100 km od Kielc mógłbym podjechać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo w jakim salonie byłeś. Tam promowana jest ta marka i wynika to pewnie z marży na dany produkt. Też namawiano mnie na tego Node 2 plus kolumny B&W 685 S2 i mówiono że nic w tej cenie lepszego nie znajdę. Znawca ze mnie żaden ale ten proponowany zestaw wtedy za 5555 zł zagrał według mojej oceny dużo gorzej niż zestaw Yamaha RN602 z kolumnami Dali Zensor 3, gdzie można kupić taki zestaw za 3600 zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Trzeba posłuchać. Wszyscy na przykład zachwalają rn803 na tym forum, a ja słuchałem i 803 i 602 i wybrałem to drugie bo mi charakterystyka dźwięku bardziej odpowiadała.. nie ma reguły. I tez nie można powiedzieć ze NAD to zły wybor. To super sprzęt nagrodzony przez EISA, tyle ze jest to klasa D- wzmacniacz cyfrowy! Trzeba posłuchać czy dźwiękowo podpasuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć voytaz,

Jestem bardzo zainteresowany takim zestawem jaki Ty masz tj. Yamaha 602 + Dali Zensor 7. Myślę jeszcze nad Yamahą 803 (tak jak Ty myślałeś):-) Napisałeś w jakimś poście, że gdyby 803 był za 3000 zł to byś się na niego zdecydował. Wiem, że słuchałeś obu zestawów z tymi kolumnami jak i Onkyo 8270. Twoje odczucia były jednak wręcz takie, że yamaha 602 na tych kolumnach grała lepiej od 803, to warto w ogóle dopłacać do 803 skoro gra to gorzej?

Pytam ponieważ 803 trochę staniała, można w tej chwili ją mieć za 3200 zł, może po negocjacjach biorąc jeszcze kolumny zszedłbym do 3000 zł, tylko czy warto? I o to Ciebie pytam. Jeśli ktoś ma jakieś inne doświadczenia to również proszę o dyskusję. Przeczytałem gdzieś również, że lepiej wziąć yamache 602 i dołożyć do kolumn różnice, będzie to lepiej grało, niż brać 803 z tymi Dalami Z7. Jednak moim zdaniem kolumny Dali Zensor  7 nie należą wcale do kolumn budżetowych, po paru latach produkcji kosztują cały czas 4 tys zł za parę, a wcześniej kosztowały nawet 5 tys zł. Jest wiele kolumn w tej cenie, o których nie mówi się, że nalezą do budżetowych tylko podaje jako pólka średnia. Proszę o pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartek2 ja kupiłem 803 za 3100 niżej niby nie da rady zejść wraz z kolumnami monitor audio silver 10 i kablami 50 zł za metr (chords) w tej kwocie jaką wydałem nic lepszego bym ie kupił tym bardziej że kolumny spadły prawie o połowę ceny w sklepach przez wyprzedaż . Jesli chcesz wydać jak najmniej a jak najlepiej wydaje mi sie byś kupił ma silver 10 (jesli znajdzie) i rn 602 to bedzie najlepszy zestaw w kwocie do powiedzmy 7000 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartek2 ja kupiłem z rn803 z tego co wiem do mam jeszcze zapas mocy wiec rn 602 powinien być na styk a kolumny to majstersztyk .Patrzyłem na aukcje w sieci i można jeszcze je dostać w bardzo dobrej cenie wiec  zastanów się bo to dobra propozycja . Jesli dysponujesz wieksza gotówką kup rn803 i te kolumny bo naprawde warto a cena 5500 za ma silver 10 jest mega atrakcyjna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki dźwięk Ci pasuje. 803 gra twardo i precyzyjnie. W połączeniu z Zensorami 7 niespecjalnie mi to odpowiadało, gdyż w większości utworów z mojej listy testowej nie odpowiadał mi bas/perkusja. Brzmienie niskich tonów było takie po prostu sztywne, mało wyczuwalne, bez mięska. Kontrola była na wysokim poziomie, ale sama barwa mi nie podpasowała.

Nie mogę napisać czy brzmi lepiej czy gorzej, bo każy ma swoje preferencje. Ja miałem budżet około 5000-5500pln i wybrałem dla siebie optymalną opcję. Zawsze można dołożyć i kupić coś lepszego, ale to jest błędne koło. Bo jak dołożysz kolejny tysiąc to znowu ktoś napisze, ze jak dołożysz jeszcze kolejny to będzie znowu coś lepszego. Ja zaczynałem od budżetu 4000 i rozwinąłem go do 5500, a potem był temat coś chyba około 6500 za 803 + Zensor 7. Potem, jak już była 803 to już może nie Zensory tylko MA Silver 8 i kolejne tysiące wchodzą w grę...

Jeżeli masz kasę to oczywiście kupuj rn803 - bardzo dobry i nowoczesny sprzęt, ale dobierz do tego jakieś cieplutkie kolumny, takie które grają miękko, żeby trochę zbilansować to twarde granie 803. Być może właśnie Silvery to dobry pomysł. Ja już nawet nie podpinałem Silver 8 czy 10 pod ten ampli, gdyż półka cenowa już nie była dla mnie.

Szczerze mówiąc to poszedłbym raczej w drugą stronę. Posłuchałbym najpierw rn602 + Heco 900. Potem bym się zastanawiał czy jest sens dopłacania ileś tam tysięcy za np 803 i silver 10. OK- jeżeli jesteś audiofilem z już wyrobionym słuchem to dołóż. Jeżeli nie to może lepiej wystartować z niższego pułapu i powoli szukać swojego optymalnego zestawu?

najwazniejsze to odsłuchać u siebie w domu, porównać i wtedy zdecydować. 

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o Twoich przemyśleniach to bardzo pokrywają się one z moimi, dlatego zwróciłem się do Ciebie. Tak samo wystartowałem z 4000 zł, a z 803+MA silver 10 jestem już przy dwukrotnie wyższej kwocie. Więc na pewno pójdę w drugą stronę. Zensory 7 słyszałem i porównywałem z MS bronze 6. Wole Dali bo grają mniej metalicznie, bardziej ciepło, miękko, a jak potrzeba potrafią też uderzyć mocno. Spodobało mi się ich mruczenie. Nie słyszałem jak grają z 602, bo słyszałem tylko pioneera 30, ale podejrzewam, że będzie lepiej. Myślę, że 5000-5500 to jest kwota która byłaby do przyjęcia. Audiofilem nie jestem, bardziej melomanem. Uwielbiamy, razem z żoną słuchać każdej muzyki, za wyjątkiem discopolo.

Myślisz że HECO 900 grają mocniej, głębiej niż Dali Zensor 7? I jeszcze jedno wiem, że Ty już masz swój zestaw w domu i ja raczej też będę taki niedługo miał, nadal jesteś zadowolony z niego? Jak gra cicho słychać, że gra coś lepszego?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco 900 grają mocniej. Nie wiem czy głębiej - po prostu mocniej. Potrafią nieźle przypier... dyczyć ;) Bardzo mi się podobały, ale ze względu na gabaryty i wygląd wybrałem Zensory 7. Też mi się podoba ich mruczenie :) i to że grają tak właśnie miękko. W cichym odsłuchu bardzo fajnie grają - tak muzykalnie, melodyjnie strasznie.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca chodzi mi o to łupanie, techno dużo nie słucham, bardziej chodzi mi o moc, którą słychać nawet przy cichym słuchaniu muzyki. Na pewno będę jeszcze na odsłuchu. Zensorki 7 słyszałem, fajnie mruczały i to było to, ale niestety podłączyłem się pod kogoś, kto odsłuchiwał z innym źródłem, jakiś wzmacniacz Marantz, nie pamietam jaki to był model na pewno kosztował coś ok 1800 zł:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takiej ofercie: https://www.amazon.de/gp/product/B015ZO9E3E/ref=s9u_simh_gw_i1

Cenowo wypada nieźle, kilkaset złotych taniej niż w Polsce, chociaż już niektóre z naszych sklepów przeceniły ten model.

Brzmieniowo na pewno by mi odpowiadał, biorąc pod uwagę to, na czym obecnie słucham muzyki. Martwi mnie jedynie niepełne wyposażenie - brak DAB+ (słucham Trójki), brak możliwości puszczenia dźwięku przez BT na słuchawki oraz brak obsługi tidala.

Z drugiej strony kosztuje połowę tego, co w pełni wyposażone, nowe modele amplitunerów.

Edytowano przez Orzelek76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...