Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

23 godziny temu, S4Home napisał:

Nie odpowiedziałem ci na pytanie? Proszę zadaj je jeszcze raz. Możliwe że moderacja działała jeszcze.

Moderacja nadal działa :-) Ale nie usuwała Twojego wpisu...

Grzeg6491

Yamahę 803 możesz posłuchać np. u dystrybutora-w sieci salonów TopHiFi: w Warszawie są  na Nowogrodzjiej oraz na Andersa. I najlepiej od razu porównać z innymi modelami stereofonicznych amplitunerów sieciowych.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry/cześć- to mój pierwszy post na forum.

Piszę być może trochę za późno ale... w czym rzecz.. Przez ostatnie osiem lat w moim salonie grał zestaw HK 3490+HD 980+ Canton GLE 490- taki sobie wybrałem. Z brzmienia byłem zadowolony umiarkowanie- tj na początku, po przesiadce z KD. Od dłuższego czasu basy podkręcone na maks. Dodam, że salon ok 32 m2, prostokąt, częściowo otwarty na kuchnię i przedpokój. Okna, w tym tarasowe,  bez firanek. Miejsce odsłuchu to mniej niż połowa długości salonu (2,5 m od kolumn) Brzmienie uważałem za płaskie, nie selektywne, bez basów. Miałem kilka podejść do wymiany sprzętu, rozważałem głownie integry. Czytałem, parę razy odwiedziłem sklepy. W końcu po kolejnym "nawrocie" poszukiwań   zorientowałem się  że jest coś takiego jak Yamaha R- N803D.  Uznałem, że to sprzęt, jeśli chodzi o możliwości- zrobiony "dla mnie". Umówiłem się na odsłuchy, na które z przyczyn losowych nie pojechałem ale... sprzęt kupiłem. Podłączyłem do tego co mam i słucham, słucham (akurat mam urlop- wziąłem żeby posiedzieć w domu) . Dźwięk lepszy- selektywniejszy ale według mnie brakuje mu głębi, może basów. Zastanawiam się co dalej- i tu prośba do Was. Myślę zarówno o nowym odtwarzaczu jak i kolumnach (w obecnym szwankuje napęd- czasami bardzo głośny albo, nie widzi płyt albo....) Rozważam przede wszystkim firmę Yamaha- z uwagi na możliwość obsługi jednym pilotem. Wśród nich serie 300 i 700. Pytanie- co zyskuję kupując 700 i ewentualnie jaki tor (połączenie)pozwoli do maksimum wykorzystać możliwości zarówno napędu (300/700) jak i amplitunera. Kolumny?  Na sucho wypada, że powinienem rozważać (posłuchać) MA Silver ewentualnie Dali Zensor 7? Co Wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, badsamaritan napisał:

Dzień dobry/cześć- to mój pierwszy post na forum.

Piszę być może trochę za późno ale... w czym rzecz.. Przez ostatnie osiem lat w moim salonie grał zestaw HK 3490+HD 980+ Canton GLE 490- taki sobie wybrałem. Z brzmienia byłem zadowolony umiarkowanie- tj na początku, po przesiadce z KD. Od dłuższego czasu basy podkręcone na maks. Dodam, że salon ok 32 m2, prostokąt, częściowo otwarty na kuchnię i przedpokój. Okna, w tym tarasowe,  bez firanek. Miejsce odsłuchu to mniej niż połowa długości salonu (2,5 m od kolumn) Brzmienie uważałem za płaskie, nie selektywne, bez basów. Miałem kilka podejść do wymiany sprzętu, rozważałem głownie integry. Czytałem, parę razy odwiedziłem sklepy. W końcu po kolejnym "nawrocie" poszukiwań   zorientowałem się  że jest coś takiego jak Yamaha R- N803D.  Uznałem, że to sprzęt, jeśli chodzi o możliwości- zrobiony "dla mnie". Umówiłem się na odsłuchy, na które z przyczyn losowych nie pojechałem ale... sprzęt kupiłem. Podłączyłem do tego co mam i słucham, słucham (akurat mam urlop- wziąłem żeby posiedzieć w domu) . Dźwięk lepszy- selektywniejszy ale według mnie brakuje mu głębi, może basów. Zastanawiam się co dalej- i tu prośba do Was. Myślę zarówno o nowym odtwarzaczu jak i kolumnach (w obecnym szwankuje napęd- czasami bardzo głośny albo, nie widzi płyt albo....) Rozważam przede wszystkim firmę Yamaha- z uwagi na możliwość obsługi jednym pilotem. Wśród nich serie 300 i 700. Pytanie- co zyskuję kupując 700 i ewentualnie jaki tor (połączenie)pozwoli do maksimum wykorzystać możliwości zarówno napędu (300/700) jak i amplitunera. Kolumny?  Na sucho wypada, że powinienem rozważać (posłuchać) MA Silver ewentualnie Dali Zensor 7? Co Wy na to?

Łącząc Yamahę RN-803 z Zensorami 7 nie wyciągnięsz basów... Ten amplituner po prostu gra płasko i twardo. Czytając inny wątek dowiesz się również, że jeśli chodzi o MA z serii Silver to nawet na Silverach 10 yamaha brzmi źle (sucho). Szczerze mówiąc to chyba nie czytałem jeszcze wypowiedzi, żeby komuś idealnie podpasowały jakieś kolumny do tego amplitunera :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością są na forum narzekający, ale nie generalizujmy… Znajdziesz również takich, którym podpasywały. Mnie (chociaż to może nie najlepszy przykład) trafiły w punkt zabytkowe Quadral Korun (lata 80’ - Made in West Germany). Szczerze mówiąc, jestem przekonany że może być lepiej - ale na dzień dzisiejszy moim głównym problemem jest… znalezienie w czeluściach Tidal dobrej muzyki. Sprzęt daje radę, z nawiązką.

Edytowano przez steff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, voytaz napisał:

Czytając inny wątek dowiesz się również, że jeśli chodzi o MA z serii Silver to nawet na Silverach 10 yamaha brzmi źle (sucho). 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Akurat w tamtym wątku winę ponosi fatalne ustawienie kolumn, akustyka pomieszczenia i bardzo złe przyzwyczajenia autora tamtego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Akurat w tamtym wątku winę ponosi fatalne ustawienie kolumn, akustyka pomieszczenia i bardzo złe przyzwyczajenia autora tamtego tematu.

Wątpię.

803 serio gra specyficznie... nie każdemu to pasuje i jak widać mało komu to pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, badsamaritan napisał:

Ktoś gdzieś wspominał o heco? Ten amplituner w zestawach bywa też łączony z BW 683 S2. Może to podpowiedź, może "czyszczenie magazynów"... Są droższe, co nie odznacza oczywiście, że przypasują. A co z cd?

Kolega tu z forum chemik1989 z Yamaha rn 602 ma na sprzedaż to możesz kupić po atrakcyjnej cenie :-) a co do wątku Yamahy 803 to super sprzęt i YPAO działa zawsze i w ogóle zupełnie inny dźwięk,tamten kolega co ma te MA Silver 10 z tą Yamahą to w ogóle nie ma racji,po prostu ma kiepską akustykę i źle ustawione kolumny i wprowadza ludzi w błąd :-D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że nowe cd nie rozwiąże problemów, zwłaszcza tych omawianych aktualnie> Chodziło mi, czy nowy (lepsze?, droższe?) odtwarzacz przyniesie poprawę w jakimkolwiek zakresie - dynamiki, selektywności Czy cokolwiek zyskuję kupując wspominany odtwarzacz z serii 700 a nie "300". Czy np. "700" lepiej podłączać analogowo a "300" cyfrowo dając więcej pracy 803.

Odnośnie kwestii płasko/twardo to nie będę obsesyjnie obstawał przy swoim. coś było nie lat, zwłaszcza gdy gałka vol. szła mocniej w prawo.

Edytowano przez badsamaritan
literówki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

803-kę słuchałem z BW 683. Wcale nie grała sucho. Twardo, mocno, punktowo, ale dzięki temu dokładnie. Słychać, że jest moc i nie łapie zadyszki. Dokładnie to nie sucho. Każdy dźwięk jest dokładnie zagrany i nie ma niepotrzebnych zmian efekciarksich np podbitego basu. Jest to urządzenie wg mnie dojrzałe, ale nie audiofilskie. Dobry sprzęt dla ludu jak VW Golf (nie biorąc pod uwagę silników TSI);-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się, do opisywania brzmienia/dźwięku lub obrazu/koloru słowami należy podchodzić bardzo ostrożnie. To raczej subiektywny pogląd niż wykładnia. Raz: każdy z nas inaczej słyszy/widzi, dwa: każdy z nas różnie opisze to, co słyszy/widzi.

Edytowano przez igsynima
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...