Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

2 godziny temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem nie gra płasko! Twardo tak, ale nie płasko. To różne oznaczenia dźwięku. Lub ja je inaczej interpretuje.

CD tu nie pomoże. Wymiana kolumn owszem.

Heco Aurora 700, ale pamiętaj! Tym razem je pożycz przed kupieniem w ciemno! Masz u nas taką możliwość.

Piotrek

 

A biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia (nieco ponad 32 m kw, częściowo otwarte)  to nie lepiej jednak iść w kierunku serii 1000? Dodam, że rzadko mam okazję pograć głośniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z NTFS jest ten problem, że trzeba zamknąć system plików przed odłączeniem dysku (czyli np. wyłączeniem zasilania amplitunera) i praktycznie żaden sprzęt nie będący komputerem tego nie umożliwia.
Sam mam dysk 320GB sformatowany jako FAT32, bo pracuje jako sieciowy podłączony przez USB do rutera. Dysk z FATem, który nie jest zapisywany, można wyłączać praktycznie w dowolnej chwili bez ryzyka uszkodzenia systemu plików.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Rn-602 i b&w 683 s2, o ktorym kolega powyzej wspomnial...to słabe połączenie, kolumny same w sobie bardzo ładnie wykonane, ale góre mają dość ostra a w połączeniu z yamaha rn-602 brzmi to średnio. Może 803 było by lepsze ale nie mam zamiaru dokładać bo i tak dokonałem zakupu powyżej założonego budżetu.

Sam ampli to petarda jeśli chodzi o funkcjonalność i myślę że przy cieplejszych kolumnach będzie brzmiało lepiej. Już z elac fs78 było przyjemniej w warunkach domowych.

Reasumując, tak jak s4home twierdzi: ciezko stwierdzic jak ampli z roznymi kolumnami zagra - bo po 1 każdy ma innych słuch i jeden lubi to a 2gi tamto... po 2 po powrocie do domu może być różnie w warunkach domowych .. rada jedna... słuchac, słuchac i jeszcze raz słuchac i to najlepiej w domu.

Ja akurat mam dość duży problem z akustyka z ktory rozpoczynam walke, do tego zbyt szybko podjęta decyzja i... jestem podwójnie niezadowolony;) człowiek uczy się na błędach.

Ps. Jakby ktoś był zainteresowany b&w 683 s2 - priv. :) ja nie mogę się doczekać odsłuchu Heco;)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zdecydowanie będzie wszystko lepiej grało z Yamaha rn 803d,to wina kolumn i złej akustyki pomieszczenia,wzmacniacza nie zmieniaj lub Zmień na rn803d,to na pewno poprawi sytuację i YPAO wszystko dobrze wysteruje,w ogóle to wszystko jest bardzo dziwne,bo czytajac forum różne,nie spotkałem się jeszcze by coś źle grało z Yamaha 602 i 803 i żeby nie działało YPAO,jezeli nawet się zdarzyło,to była to wina akustyki lub wina użytkownika :-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się dokładnie, metodycznie itd. (oszczędzę szczegółów) wreszcie przeprowadzić kalibrację YPAO. Jak byłem, pomimo czytanych postów, sceptyczny, tak muszę napisać, że "robi różnicę". Grają głębiej, cieplej...eeech, no, fajniej jak dla mnie. W przypływie wręcz euforii zastanawiałem się nawet, czy potrzebne są mi faktycznie nowe (inne!) kolumny.  Jednak uznałem, że skoro "lepsze jest wrogiem dobrego" to jednak tak. Nie muszę jednak kupować "na sygnale". Przy okazji- wcześniej miałem HD 980 podpięte do yamahy analogowo.  Korzystając z możliwości amplitunera (w końcu 2 coaxiale i 2x wejście optyczne) połączyłem go z odtwarzaczem optykiem.  I tak sobie przełączałem, różnicę niby słyszałem niby nie (bardziej jednak na tak) ale który dźwięk bardziej przypadł mi do gustu to sam nie wiem.  pogłębia to mój dylemat związany z kupnem nowego odtwarzacza- czy np "700" przy jakichkolwiek kolumnach zrobi różnicę w porównaniu z dajmy na to "300". Kupić  i tak muszę bo  obecnie posiadany szwankuje.  Z tego co piszecie to B&W S2 683 to jednak nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2018 o 13:23, S4Home napisał:

Koledze chodziło zapewne o dysk pod USB.

Szczerze to kto ma dysk 2 TB w FAT32? Sprawdź NTFS.

 

Piotrek

Dokładnie  - miałem na mysli dysk podłączony pod USB.

Oczywiście pierwszym formatem było NTFS, którego amplituner nie widział - w instrukcji wyczytałem że ma być FAT32 więc go sformatowałem w tym kierunku ale bez pozytywnych efektów

pp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piotr Pieczykolan napisał:

w instrukcji wyczytałem że ma być FAT32 więc go sformatowałem w tym kierunku ale bez pozytywnych efektów

Może to zależy od sposobu formatowania ?

Ja do swojego grajka sieciowego sformatowałem dysk WD 1 TB programikiem "FAT32 Format" i śmiga ino kurz idzie......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mopem napisał:

Może to zależy od sposobu formatowania ?

...a może poszli do lasu? 

Wskazówka ze str.40: Nie należy podłączać innych urządzeń niż nośniki danych USB (takich jak ładowarki USB, koncentratory, komputery osobiste, czytniki kart, dyski zewnętrzne itd.).

Jeżeli komuś coś zadziałało to jego zysk, ale jak widać nie tędy droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, steff napisał:

...a może poszli do lasu? 

Wskazówka ze str.40: Nie należy podłączać innych urządzeń niż nośniki danych USB (takich jak ładowarki USB, koncentratory, komputery osobiste, czytniki kart, dyski zewnętrzne itd.).

Jeżeli komuś coś zadziałało to jego zysk, ale jak widać nie tędy droga.

Nie do konca prawidłowe wnioski wyciagacie. Chodzi o standard USB danego urzadzenia ktore podlaczasz. Przykladowo amplituner wspolpracuje ze standardem USB 1.1 a konkretny dysk potrzebuje 2.0 lub wiecej. Wowczas nie jest w stanie zadzialac. Jezeli dysk moze zejsc nizej z standardem polaczenia to zadziala.

Oczywiscie przytoczone numerki sa tylko przykladowe. Chodzi o sama zasade w skrocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 5k7 napisał:

Nie do konca prawidłowe wnioski wyciagacie. Chodzi o standard USB danego urzadzenia ktore podlaczasz. Przykladowo amplituner wspolpracuje ze standardem USB 1.1 a konkretny dysk potrzebuje 2.0 lub wiecej. Wowczas nie jest w stanie zadzialac. Jezeli dysk moze zejsc nizej z standardem polaczenia to zadziala.

Oczywiscie przytoczone numerki sa tylko przykladowe. Chodzi o sama zasade w skrocie.

Sprawdziłem w specyfikacji RN-803 i obsługuje USB 2.0  natomiast mój dysk jest również kompatybilny z 2.0 - mam w domu jeszcze toschibę 1TB (NTFS) w tym formacie nie działa i pusty dysk od dekodera NC+ i myślę, że ten pojdzie na testy w pierwszej kolejności.

Przychodzi mi na myśl, że soft ma ograniczenie w pojemności obsługiwanego dysku albo wejście USB amplitunera ma za słabą wydajność prądową (wg specyfikacji 1A) aby napędzić dysk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Pieczykolan napisał:

Sprawdziłem w specyfikacji RN-803 i obsługuje USB 2.0  natomiast mój dysk jest również kompatybilny z 2.0 - mam w domu jeszcze toschibę 1TB (NTFS) w tym formacie nie działa i pusty dysk od dekodera NC+ i myślę, że ten pojdzie na testy w pierwszej kolejności.

Przychodzi mi na myśl, że soft ma ograniczenie w pojemności obsługiwanego dysku albo wejście USB amplitunera ma za słabą wydajność prądową (wg specyfikacji 1A) aby napędzić dysk

Przeslij mi prosze linka do specyfikacji, w ktorej to znajde i napisz dokladnie jaki dysk USB podlaczasz. Zobaczymy co w trawie piszczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 5k7 napisał:

Przykladowo amplituner wspolpracuje ze standardem USB 1.1

USB1.1 ? w 2018 roku ? 

9 godzin temu, steff napisał:

Możliwe że tak właśnie jest, czyli dysk z zewnętrznym zasilaczem?

Może Yamaha nie napisała , ze dyski z zewnętrznym zasilaniem nie działają ? Pioneer o tym uprzedza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mopem napisał:

Czyli wielka onegdaj firma dołożyła kolejny kamyczek ( jeśli nie głaz ) do swojego niekwestionowanego upadku i utraty prestiżu :-). Warto wiedzieć :-)

Zanim oni upadną, to nas już nie będzie. Gwarantuje ci to :)

10 minut temu, mopem napisał:

SB1.1 ? w 2018 roku

W audio to standard. Cześć dacow nadal tak pracuje. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...