Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

8 godzin temu, 5k7 napisał:

Przeslij mi prosze linka do specyfikacji, w ktorej to znajde i napisz dokladnie jaki dysk USB podlaczasz. Zobaczymy co w trawie piszczy?

https://europe.yamaha.com/files/download/other_assets/1/976631/web_AV16-0039_R-N803_R-N803D_om_G_En_A0.pdf

strona 64

dysk Seagate 2TB backup plus slim

pp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mopem napisał:

USB1.1 ? w 2018 roku ? 

Może Yamaha nie napisała , ze dyski z zewnętrznym zasilaniem nie działają ? Pioneer o tym uprzedza.

Czytanie ze zrozumieniem sie klania. Doczytaj jeszcze czesc o numerkach.

8 godzin temu, Piotr Pieczykolan napisał:

Ktora masz wersja firmware?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie ze Italii z Val di Sole bez sole opisze wrażenia z przesłuchu 803 u kolegi.

wzmak napędza yamaha ns-777. Słuchałem muzyki ze Spotify i mojego Iphona. 

Jazz super, słychać każdy instrument, bas miły i soczysty. Naprawdę przyjemnie usiąść i zanurzyć się w muzie. 

Ciężka muzyka jakby płaska, bez detali. Słabo. Brak detali.

Podłączyłem swoją muzykę z iphona czyli System of a Down, Metallica. I masakra. Po prostu muł. Aż nie chciało się tego słuchać. Płyty System są bardzo dobrze nagrane i nawet zripowane posiadają odpowiednią dozę dynamiki ale tutaj zostały jakby przemielone w maszynce do mięsa. 

W necie znalazłem, że te kolumny tak mają i wychodzi że tak rzeczywiście tak jest. 

Wniosek - trzeba odsłuchać wzmacniacz na swoich kolumnach.

pozdr,

Grzegorz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie, wtrącę się. Ostatnio rozglądam się za czymś sieciowym. W sumie to chyba nawet zdecydowałem się na tradycyjny wzmak +chromecast. Póki co problem z doborem głośników. Ostatnio wpadłem na takie coś https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/nad-c338-bw-685-s2.html Wiem że b&w ,zwykle sprzedawane w zestawie z yamaszkami, to ostre ,męczące zestawienie. A  może ten nad? Słyszał go ktoś? z czymś porównał? Czy z b&w to zagra? A może z pioneerem 

Pytam, bo chodząc słuchać to już potem korby można dostać...szczególnie, kiedy nie ma się bezpośredniego porównania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo wątków się zrobiło odnośnie 803 i jego parowania z kolumnami. Postanowiłem, że podzielę się z wami swoim wrażeniami. Muzyki na tym amplitunerze słuchałem na cantonach GL 490. Zostały "w spadku" po HK 3490.  Poszukiwałem kolumn do nowego nabytku "na sucho" w końcu wybrałem się na odsłuchy. Plan był taki, żeby posłuchać kilku zestawów i wypożyczyć coś do domu. Okazało się, że  muszę zabrać swój amplituner bo sklep nie nastarcza zamawiać- tak schodzą. Inna sprawa, że przychodzi znacznie mniej niż jest zamawiane. Ale do rzeczy.... Plany był taki, że by posłuchać Heco Aurora 700 i 1000, Kef Q750 i 950, Polk AS55 i ewentualnie coś jeszcze. Dostępne okazały się mniejsze aurory, kefy, do tego doszły Klipsch RP 280- to na początek. Muzyka? Starałem się wybrać "szerokie spectrum"- Beth Hart& Joe Bonamassa, Tinsley Ellis, Talking Heads, Bob Dylan (Highway 61 Rev.), Black Label Society- Grimmest Hits i QOTSA- Villains (zapomniałem o czymś?) Na początek Aurora 700- zdecydowany faworyt tego forum- bardzo przyzwoite granie. Z czasem jednak zaczęła przeszkadzać mi mało selektywna średnica i tony wysokie a też  bas - niby był ale taki ajkiś "pusty w środku", "mocny ale mało mięsisty". Słucham dalej. Klipsch RP 280? Na początku zachwyt. Myśli- "Jak ja się z tym w domu pokażę?". Po dłuższym słuchaniu stwierdziłem, że przy cichym odsłuchu kolumna dużo traci a poza tym- mało precyzyjna. Tak to opisuję. Kef Q750. "No! Jestem w domu!" Dziwne, że takie małe i tak fajnie grają i bas bardziej mi przypadł go gustu niż w Heco. Zdecydowany faworyt do zabrania do domu. Trochę może przy utworach z rozbudowaną średnicą jakby ni wyrabiała i krztusiła się ale grała zdecydowanie najlepiej. W zasadzie byłem w domu. Otrzymalem jednak sugestię, że może jeszcze Dali Opticon 6 może trafić w moje gusta. Niby byłem zdecydowany, żeby się umawiać na Kefa (może co najwyżej zawalczyć o 950) ale... co mi szkodzi posłuchać. O kolumnie napiszę, że bas nie jest natarczywy, nie dominuje ale jest- zwarty, mięsisty, szybki. średnica wyraźna, selektywna, nie narzucająca się, podobnie wysokie. Ku swojemu zaskoczeniu uznałem, że wygrywają z Kefami. Potem jeszcze chwila z Polkami -ale, nie wiem, może zagrały bez wyrazu, może już byłem za bardzo zakręcony na Dali- w każdym razie uznałem je za nijakie.  Zdałem sobie jednak sprawę, że Opticon znacząco przekracza planowany budżet. Wyraziłem związany z tym żal.  Otrzymałem propozycję ceny po której uznałem, że to jest ten moment w życiu, kiedy lepiej siedzieć cicho. Finalnie mam pożyczone opticony. Pierwszy zachwyt minął. Uważam, że wybrałem bardzo dobrze. W warunkach domowych potwierdziły swoje zalety. Nie są to kolumny które idealnie zagrają każdą muzykę ale przecież nie każda  płyta jest wyprodukowana i nagrana pod mój gust. I czy w ogóle są takie kolumny?  Raczej  zostanę przy swoim wyborze. Muszę się zdecydować na kolor. Planowałem biały ale wiśnia (czy co tam to jest) też pasuje.   Żona się zdziwiła, że przytargałem coś mniejszego niż stało wcześniej. Wąskie takie?! Poddała je testom chybotliwości i cale szczęście wygrały z Cantonami". To tyle tak na gorąco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że mnie to nurtuje.  Konstrukcja niby ta sama ale membrany już 20 cm.  Może to robić różnicę. Faktem jest, że były nieosiągalne i nie wiem, czy "Ten Sklep" oferuje je w ogóle do testów.  Z drugiej strony zastanawiam się jak by zagrały i czy lepiej i o ile lepiej np Opitcon 8 albo Rubicon 6/8. Chociaż do "803" mogli by po prostu odmówić sprzedaży? Niby korci, ale teraz sobie pykają opticony na -59,00 dB i dźwięk  jest pełny, czysty i "bas w sam raz" - ta kolumna nie gra basem tam gdzie go ma nie być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej. Opticon to granie skrajami pasma. Ciepły dół i bardzo detaliczna góra. Kolumny świetnie nadające się do współczesnej muzyki. Lepiej niż kefy. Wybierając 950 dostaniesz więcej mięsa. Swobodę grania. Przejrzystość, ale to ta sama szkoła. Z kolei opticon 8 to spory bas i nadal mocna góra. 

Zależy od pomieszczenia. 

Z kolei rubicon to już inne granie. Średnica jest wypełniona dźwięczna, kolumna jest całościową. Bliżej jej do epicona niż opticona.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2018 o 08:15, S4Home napisał:

Inaczej. Opticon to granie skrajami pasma. Ciepły dół i bardzo detaliczna góra. Kolumny świetnie nadające się do współczesnej muzyki. Lepiej niż kefy. Wybierając 950 dostaniesz więcej mięsa. Swobodę grania. Przejrzystość, ale to ta sama szkoła. Z kolei opticon 8 to spory bas i nadal mocna góra. 

Zależy od pomieszczenia. 

Z kolei rubicon to już inne granie. Średnica jest wypełniona dźwięczna, kolumna jest całościową. Bliżej jej do epicona niż opticona.

Piotrek

 A czy jest jakiś tańszy niekoniecznie markowy  odpowiednik Rubiconów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mkk napisał:

Ale na serio ? Czy z Yamahą RN803D to się będzie zgrywało dadzą rade je napędzić czy powinno się potestować z jakimiś innymi markami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mkk napisał:

Jeżeli oczekujesz detalicznego , otwartego dźwięku to powinno. 

Ale anyway , jedynie odsłuchy u Ciebie w domu dadzą Ci pełen pogląd na to jak to gra. Podejrzewam że w Warszawie nie będzie problemem posłuchanie . 

No tak nie jest prosto :) na koniec i tak trzeba posłuchać :). Inspirującą była przestrzeń którą dawały Rubicony a grały z Marantzem (ale nie znam modelu) ale w domu wiadomo akustyka może być do góry nogami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuje takie za 20 z takimi za 12 ( taka chyba była katalogowa na 826 ) 

Pytanie ksi3yca było czy coś tańszego zagra podobnie do Rubiconów . Według mnie Chorusy mają podobną charakterystykę grania ( oczywiście z poprawką na segment ) . Czyli w skrócie , czy za 1/4 ceny da się uzyskać 1/2 grania :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...