Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Porównujesz kolumny za 20000 z tymi za 5500. No nie da się. 

Co chcesz usłyszeć?

Tak się obawiałem, że może się nie dać ;) .  Nie wiem jak to fachowo opisać ale z Rubiconow dźwięk jakby wypełnił pokój odsłuchowy, tak trochę jakbym oddychał dźwiękiem. To było zupełnie inne granie niż ze słuchanych dotychczas kolumn które były w okolicach 5-8 tys za parę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli porównać jak najbardziej się da...:10_wink: A że wynik porównania taki a nie inny to może być też kwestia nastawienia psychicznego.  najbardziej obiektywny byłby tutaj ślepy test, w którym, dodatkowo, można by sugerować przypuszczalną cenę słuchanych kolumn...

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych ...ciężki temat. Trzeba szukać podobnego charakteru dźwięku. 

Z używek , to trochę inna gadka . W ślepym teście bym postawił to naprzeciwko :D (do 25m pomieszczenie) 

http://allegro.pl/infinity-renaissance-80-i7232164757.html#thumb/9

Nie mówię że akurat ta para, bo ktoś im zrobił wielką krzywdę tym ciemnym dębem , ale R80 potrafią zagrać , naprawdę potrafią :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam (co prawda odsłuch przy niższych budżetach) iż hybryda ze wstęgą o ile robi efekt "wow" to jednak bardziej przypadła mi odwrócona kopułka w focalach ;) Ten efekt "wow" z czasem by mnie zamęczył ;)

A teraz lecą mi standardy thunderstuck , highway to hell , smells like teen spirit by 2cellos (wiolonczele itp.) i na moich chorusach 716 brzmi elegancko , wg mnie focal bardzo przyjemnie prezentują instrumenty , dobry podział , w perkusji (stopa,talerz,werbel,etc.) jest słyszalny dokładnie.

Najlepiej posłuchać sprzętów , gorzej jak nie ma sposobności ... Jednak 5500 vs 20000 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mkk napisał:

Opticonów słuchałeś ? :)

Słuchałem Opticonów 6  + Marantz 8005. Grały fajnie ale do Rubiconów nie miły startu...

Edit.

Teraz sobie tak pomyślałem, że Opticonów słuchałem w innym salonie gdzie sala odsłuchowa była 2 razy mniejsza... może nie miały miejsca żeby rozwinąć skrzyła?

Edytowano przez ksi3zyc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba to jednak nie mój budżet.... prawie 8k za używane PMC twenty 24.... No chyba, że w porównaniu z KEF Q750 byłby przeskok jakościowy...

Pytanie pewnie banalne ale w świat audio zaczynam się wgryzać trochę ponad 2 miesiące ale jak widzę kolumny które mają 2 głośniki to jakoś z rezerwą podchodzę do ich możliwości ;) jak to możliwe że graja lepiej ? ;) 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Tak krótko.

Udało się przetestować 803D i porównać ze starym HK PM655. Źródło compact HK HD710. Kolumny STX Electrino 250. Compact z Yama połączyłem też po coaxialu. 

Roznica duża na korzyść Y jeśli chodzi o stereo, głębię i raczej wyrównane pasma. HK gra mocniej ale atakuje zdecydowanie od przodu bez pokazania szerokości sceny.

I już został praktycznie wybrany tylko przy odtwarzaniu dynamicznego rocka czy metalu wyłącza się nawet przy niezbyt dużej głośności np. System od a Down, płyta Hypnotize, pierwszy kawałek i odłączenie przy -14dB. Kilka innych kawałków i znowu to samo. 

Trzeba rozważyć jednak coś innego. Być może oddzielne klocki.

pozdrawiam

Grzegorz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam serdecznie szacowne grono :)

Świeżo zarejestrowałem się na forum, po przeczytaniu tego ciekawego wątku :)

Moja przygoda w sferze audio trwa od kilkunastu lat, po początkowej fazie kina domowego z udziałem amplitunera kd Denona i głośników Canton Ergo przyszedł czas na dobre stereo z przedwzmacniaczem z DAC Advance Acoustic, końcówkami mocy i transportem CD tej firmy. Napędzane były głośniki Canton serii Vento w najwyższej serii.

Następnie przyszedł czas na audiofilski odwyk ;) i pomniejszenie z powodu przeprowadzki. Przesiadłem się na aktywne monitory studyjne Dynaudio DBM 50, które mogę gorąco polecić ze względu na precyzję brzmienia, możliwość regulacji i naprawdę muzykalne granie, bez suchości znanej w typowych monitorach. Spokojnie zastępują typowe głośniki do domowego audio, oczywiście z uwzględnieniem preferencji do pewnej neutralności i precyzji, choć dobrego basu tu również nie brakuje ;) U mnie grają na 30 m2 postawione na niskiej szerokiej szafce i daja radę mocowo i brzmieniowo.

Chciałbym zakupić do tych głośników przedwzmacniacz lub wzmacniacz z DAC, który byłby jednocześnie odtwarzaczem sieciowym. Spoglądałem na kilkuletni już Onkyo TX 8050, ponieważ jako jedyny ma wyjścia pre-out dla aktywnych monitorów. Oczywiście całej sekcji wzmacniacza nie potrzebuję, jednak z moich poszukiwań amplitunera stereo lub przedwzmacniacza z DAC i funkcjami sieciowymi, to właśnie amplitunery oferują wszystko w jednej obudowie - możliwość podpięcia kilku źródeł analogowych i cyfrowych, sensowny DAC, tuner analogowy, źródło sieciowe, USB, BT, Tidal i inne. Czyli to wszystko czego potrzebuję :)

Dodam, że Dynaudio DBM 50 nie mają regulacji głośnosci, dlatego też w mojej opinii odpadają wyjścia liniowe, gdyż przekażą sygnał do aktywnych monitorów z pełną mocą.

Za wszelkie propozycje sprzętów i rozwiązań będę wdzięczny. Odnośnie kolumn zaznaczam, że pozostanę przy nich i raczej będę szedł dalej w kierunku aktywnych głośników, co sam polecam :) Budżet to 2000 zł.

Edytowano przez PiotrPi
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, voytaz napisał:

zobacz Onkyo TX-8270. Trochę wyżej niż budżet, ale jako multimedialne wszystkomające centrum się sprawdzi. 

Fajny sprzęt ale nie ma wyjść pre-out tylko liniowe a moje aktywne monitory nie mają regulacji głośności. Z resztą lepiej jest wszystko z jednego pilota i potencjometru regulować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PiotrPi napisał:

Fajny sprzęt ale nie ma wyjść pre-out tylko liniowe a moje aktywne monitory nie mają regulacji głośności. Z resztą lepiej jest wszystko z jednego pilota i potencjometru regulować.

W takim razie ciężko będzie znaleźć coś w jednym klocku w tych pieniądzach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...