Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

1 minutę temu, S4Home napisał:

On ma mało wejść? No to już dobra niech weźmie tego 8050 i będzie z głowy :P

Komputer, tv, CD, bluray.

potrzebne są wiec min 4 wejścia. Chyba, ze kolega ma przyzwoite wyjscie cyfrowe dzwieku na tv to wtedy może puścić dźwięk z bluray hdmi do tv, a potem optykiem/coaxialem do tego CXN. Komputer przez usb, a transport CD optykiem/coaxialem. Wtedy jednak wszystkie wejścia są zajęte i żadnego sprzętu już nie podłączy. Ale rzeczywiście jakościowo jest to bardzo dobra opcja. Wiec jeśli nic więcej kolega nie będzie podłączał to chyba mamy zwycięzcę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledzy za podpowiedzi! :)

Zbierając propozycje od Was i siebie ;)

1. Onkyo TX-8050 - stary ale jary, tzn. ma wszystko z wejść i wyjść, brak DLNA, dobra cena za używany - jak ma się brzmieniowo do pozostałych?

2. Audiolab 8200 DQ lub Audiolab 8200 CDQ - ciekawy sprzęt, ma wszystko z wejść i wyjść (w tym XLR), gdzie go dostać używanego w dobrej cenie (budżet 2000 zł)?

3. Onkyo TX-8270 - brak pre out (jest co prawda wyjście pre out na drugą strefę, tylko jak to będzie funkcjonować, jeśli tam się podłączy monitory aktywne a do głównej strefy nic..?). Po prostu szkoda, że Onkyo od modelu TX-8150 usunął pre outy.

4. Yamaha R-N803D - brak pre out

5. Cambridge Audio CXN - brak wejść analogowych

6. Yamaha WXC-50 - ciekawe urządzenie w dobrej cenie. Ma tylko 1 wejście analogowe, potrzebny byłby analogowy przedwzmacniacz lub jakiś ciekawy pasywny "wynalazek" :)

Wychodzi na to, że pkt. 1, 2, 6 wchodzą w grę. Jak byście je sklasyfikowali brzmieniowo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2018 o 07:42, S4Home napisał:

Weź sobie tego 8050. Używany , tani i na początek drogi ci wystarczy. Później zweryfikujesz co tak na prawdę z niego używasz.

Piotrek

Dzięki, z moich rozeznań w taniej opcji 8050 pasuje. A że nie jestem na początku drogi, więc szukam czegoś lepszego brzmieniowo oprócz wyposażenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jesteś na początku drogi. 

Bo jeśli nie, to zrozumiał byś połączenie kwestii funkcjonalności, brzemienia i ceny...

Piotrek

Dziękuję za objawioną prawdę na mój temat ;) Nie znamy się, więc nie wiemy nic na temat swojej drogi. Moje potrzeby są ściśle określone i zapytanie dotyczyło najpierw wyposażenia a potem dopiero brzmienia, ze znanych mi przyczyn. Czas obecności na forum nie ma tu nic do rzeczy, proszę o konstruktywne rady w temacie sprzętu a jeśli takich w danym momencie nie ma, to lepiej zostawić uwagi dla siebie. Proszę o konkrety i rady, dyskusją na temat drogi nie jestem zainteresowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może rzucę coś dość dziwnego dla wielu ludzi tutaj :) . Wzmacniacz cyfrowy SMSL A8. Może służyć jako DAC i preamp z wejściami cyfrowymi i analogowymi. Do zadań sieciowych do tego Raspberry Pi 3 plus karta z wyjściem cyfrowym. Jeśli potrzeba więcej wejść analogowych , wtedy potrzeba użyć replikatora wejść.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dzień dobry – na wstępie się przywitam. :)

W temacie odtwarzaczy sieciowych i firmy Onkyo – posiadam model TX-8250 od niecałego miesiąca, używając go przede wszystkim do strumieniowania audio, odtwarzania z PHONO oraz dźwięku przez Bluetooth z TV.

Opiszę moje spostrzeżenia:

1. Bluetooth – świetna sprawa, że można postreamować po Bluetooth. Jednak *tylko i wyłącznie* do odtwarzania audio. Lag odtwarzania to jakieś 2500ms, czyli kompletna klapa pod oglądanie filmów. Musiałem dokupić zewnętrzny odbiornik Blueooth, aby móc odtwarzać filmy! Kompletna porażka – dokupować Bluetooth mimo że Ampli posiada Bluetooth.

2. AirPlay – niestety ta sama sytuacja co wyżej. Lag na poziomie 2500ms uniemożliwia oglądanie filmów. Podkreślę, że AirPlay jest dedykowany do streamowania audio i synchronizacji z wideo – ponieważ posiada odpowiednie algorytmy, które nomen-omen najprawdopodobniej w Onkyo *nie są zaimplementowane*. Porażka.

3. Spotify. Straszne problemy z odtwarzaniem. Kiedy już zacznie odtwarzać – zmiana głośności na Ampli powoduje dziury w odtwarzaniu i nieraz przerwanie odtwarzania, mimo że Play dalej leci w samej appce Spotify. Po paru [h] odtwarzania zaczyna przerywać i zniekształcać dźwięk, po czym po paru minutach przerywa odtwarzanie. Mega porażka.

4. Chromecast. Niby działa, ale problemy jak przy Spotify. Porażka.

5. TuneIn. Ostatnia rzecz, którą testowałem. Działa i nie przerywa.

Czy Wy również macie te problemy? Czy moja sztuka jest trefna? Może konfiguracja sieci (próbowałem i WiFi i kabel).

Czy takie problemy występują też w MusicCaście Yamahy? Jak tam wygląda synchronizacja Bluetooth?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój setup w domu jest dość zaawansowany – integruję wszystkie inteligentniejsze urządzenia w domu w ramach jednej platformy, aby móc łatwo dokonywać automatyzacji w stylu "jeśli wszyscy domownicy wyjdą z domu, wyłącz odtwarzacze".

Dlaczego o tym piszę? Bo 10min temu wpadłem na to, żeby odłączyć od systemu Onkyo i sprawdzić jak będzie funkcjonować. Mam wrażenie, że firmware Onkyo ma gdzieś wycieki pamięci, które powodują wieszanie się modułu NET. Wybaczcie za technikalia, ale nie chcę obwiniać producenta bez podania pełnego kontekstu tego problemu.

Właśnie ciekaw jestem jakby sprawowała się w takim samym układzie np. Yamaha WXD-10 albo N-Rx02. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Seweryn Zeman napisał:

Mój setup w domu jest dość zaawansowany – integruję wszystkie inteligentniejsze urządzenia w domu w ramach jednej platformy, aby móc łatwo dokonywać automatyzacji w stylu "jeśli wszyscy domownicy wyjdą z domu, wyłącz odtwarzacze".

Dlaczego o tym piszę? Bo 10min temu wpadłem na to, żeby odłączyć od systemu Onkyo i sprawdzić jak będzie funkcjonować. Mam wrażenie, że firmware Onkyo ma gdzieś wycieki pamięci, które powodują wieszanie się modułu NET. Wybaczcie za technikalia, ale nie chcę obwiniać producenta bez podania pełnego kontekstu tego problemu.

Właśnie ciekaw jestem jakby sprawowała się w takim samym układzie np. Yamaha WXD-10 albo N-Rx02. :)

Pytanie jak masz skonfigurowaną sieć? Widać ze dajesz radę z urządzeniami sieciowymi. Proponuje wszystkie najważniejsze hosty jak streamer, ampli, serwer DLNA postawić na stałych adresach IP wiele aplikacji zapamiętuje sobie ostatnie i to ułatwia im zadanie. Jezeli po kablu to po takim zabiegu najlepiej oczyścić tablice ARP przełączników / routerów żeby się od nowa nauczyły pozycji urządzeń. W przełącznikach niezarzadzalnych jezeli takowe masz warto zrestartować po takim zabiegu. Jezeli chodzi o wifi no to tu konfiguracja może bardzo dużo zmienić. Ściągasz jakiś program do badania „ eteru”  jest ich wiele i sprawdzasz na jakiej częstotliwości kanale masz wolne sąsiedzi itd.. możesz użyć kanałów szerokich i wąskich w paśmie 2,4 i 5 GHz. Tak podaje kilka pomysłów bo może coś zadziała 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Inferno napisał:

Pytanie jak masz skonfigurowaną sieć? Widać ze dajesz radę z urządzeniami sieciowymi. Proponuje wszystkie najważniejsze hosty jak streamer, ampli, serwer DLNA postawić na stałych adresach IP wiele aplikacji zapamiętuje sobie ostatnie i to ułatwia im zadanie. Jezeli po kablu to po takim zabiegu najlepiej oczyścić tablice ARP przełączników / routerów żeby się od nowa nauczyły pozycji urządzeń. W przełącznikach niezarzadzalnych jezeli takowe masz warto zrestartować po takim zabiegu. Jezeli chodzi o wifi no to tu konfiguracja może bardzo dużo zmienić. Ściągasz jakiś program do badania „ eteru”  jest ich wiele i sprawdzasz na jakiej częstotliwości kanale masz wolne sąsiedzi itd.. możesz użyć kanałów szerokich i wąskich w paśmie 2,4 i 5 GHz. Tak podaje kilka pomysłów bo może coś zadziała 

Oczywiście – mam przypisane statyczne IP, do tego ustawiony QoS na wysokie priorytety dla urządzeń audio/video oraz odpowiednich protokołów. :)

Problem leży jednak gdzie indziej. :) Serwer integracyjny do urządzeń (HASS) pool'ował API Onkyo co 10s. Przeglądnąłem logi i od uruchomienia Ampli to pool'owanie działało fajnie przez pierwsze 200-300 zapytań, później zaczynały się timeouty. Wnioskuję, że Onkyo ma gdzieś memory leaki.

21 godzin temu, S4Home napisał:

Do takiego celu nie sluzy komunikacja bezprzewodowa. Podobne rozwiązania w audio stosuje się dzięki złączu rs232.

Piotrek

Jeśli producent udostępnia API i można uzyskać do niego dostęp przez sieć bezprzewodową, to – dlaczego nie? :) RS232 to archaiczny już interfejs i nie znam zbyt wielu rozwiązań, które go jakoś fajnie natywnie wpierają, nomen-omen wiele takich rozwiązań w ogóle nie implementuje portu do komunikacji w tym protokole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po restarcie jest ok? może zwyczajnie Ampli sobie coś cashuje i się zapełnia?

kompletnie nie znam HAAS wiec strzelam ?

Chodzi tez o standardy pakietów, wiesz jak jest .. co vendor to jakiś nowy znacznik w komunikacji mimo ze powinien być standard.

jeszcze jedno mi przyszło do głowy, jak masz tego sporo to może można jakoś odseparować  segmenty sieci jakieś VLANy?

i jeszcze pomysł, rozwiązania szukałbym w serwerze HAAS bo ampli to raczej zamknięty soft i nie bardzo będziesz coś mógł zmienić. 

 

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wszystko czytam i czytam ale jakoś się nie mogę w tym odnaleźć...szukam amplitunera sieciowego stereo, chyba tego szukam:)

Posiadam kolumny Jamo S 708 i chcę do nich dobrać wzmacniacz, zależy mi na brzmieniu przede wszystkim bo głośniki mają wysoką efektywność i nawet mój stary Logitech z-5500 je dość dobrze rozkręca ale pomijam już jakość dźwięku w takim połączeniu.

Chciałbym także by był jedynym źródłem zasilania i odtwarzania także rozglądam się za takimi za takim sprzętem jak Yamaha N602 czy Onkyo tx 8150 ale dodam tylko,  że po prostu jeden wieczór poświeciłem na szukanie i czytanie i te dwa się przewijają najczęściej no ale do kolumn droższych i wyższej klasy.

Pytanie czy poza nimi możecie polecić coś o podobnym brzmieniu, równie dobrze grającego i oferującego podobną funkcjonalność co dobrze zagra z tymi bądź co bądź już leciwymi kolumnami?

Dodam tylko, że preferuję raczej Rockowe i Metalowe brzmienie, czasem, rzadko jakąś elektronikę?

Ktoś robił już jakieś porównanie tego typu sprzętu w przedziale do np 1000 zł potem 2000 zł...3000 zł itd?

Z góry dzięki za info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...