Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Chodziło mi o forum, czy jest tu gdzieś taki temat gdzie są zestawione te wzmacniacze pod kątem brzmienia.

Onkyo często jest z ta Yamahą porównywany ale kosztuje czasem nawet prawie 1000 zł mniej, czytałem gdzieś, że trochę mu dołu brakuje i są problemu z funkcjami sieciowymi a Yamaha hula jak trzeba.

Jak to z nim jest ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za poradą i po drodze wpadłem na odsłuch do MM, słuchałem tylko 8270, 8250 i n602 z głośnikami Magnat Shadow chyba 207 i jakimiś w zestawie już nie pamiętam jakimi, miały tylko po 2 głośniki.

To co mi się rzuciło od razu w oka a właściwie w ucho to, że Onkyo gra że tak się wyrażę dość wysoko albo inaczej przekazuje więcej wysokich tonów niż Yamaha a pisaliście, że to ona ostrzy górę, wokal moim zdaniem na Onkyo także jest mniej czysty, gość w sklepie powiedział, że dlatego, iż onkyo gra całym pasmem a Yamaha ma uboższy środek. 

Ale mi się ta Yamaha bardziej podobała, nie była przejaskrawiona, krzykliwa, de dźwięki były od siebie lepiej odseparowane, takie jak trzeba, z kolei gość mówi, jak gra Onkyo to on słyszy więcej dźwięków niż w przypadku n602.

No i w sumie sam nie wiem bo to były Magnaty, może one tak mają ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wiem ale jak czytam, że Yamaha ostrzy górę w porównaniu z Onkyo a na odsłuchu wychodzi mi na to, że jest dokładnie odwrotnie a przynajmniej mi się tak wydaje to się zastanawiam czy ze mną coś nie tak jest czy ktoś mi kit wciska..

Oba wzmaki były ustawione neutralnie, bez podbić wysokich i niskich tonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega słuchał śpiewu gdzie przy 1500Hz miał już kłucie po uszach , i na onkyo który podbija średnicę to było bardziej odczuwalne niż na yamaszce ,a może te kolumny nie współgrają z danym amplitunerem. Opinie i testy internetowe często nie współgrają z rzeczywistością , z tym co Nam się podoba itd. Kupuj to co Ci podpasuje czyli yamahę 803 + heco aurora 700 :D 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Grzegorz_37 napisał:

Spoko, wiem ale jak czytam, że Yamaha ostrzy górę w porównaniu z Onkyo a na odsłuchu wychodzi mi na to, że jest dokładnie odwrotnie a przynajmniej mi się tak wydaje to się zastanawiam czy ze mną coś nie tak jest czy ktoś mi kit wciska..

Oba wzmaki były ustawione neutralnie, bez podbić wysokich i niskich tonów.

Słychać to przy dużych glosnosciach. Ja koryguję ten efekt na rn602 loudnessem. Ale docelowe kolumny mają bardzo duże znaczenie. Zaufaj mi bo słuchałem zarówno 602, jak i 8270 i w zależności od kolumn odbiór był zupełnie inny. Co więcej  - tak na prawdę to dopiero odsłuch w domu pokazuje co jak gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinienem zakupić/pożyczyć ze trzy począwszy od 8150 po n602 tylko kto mi to da, w MM u mnie nie ma ani jednej sztuki poza tym nie chcieli mi wypożyczyć bo pytałem, jest opcja przez internet więc mogę sobie zamówić i bez podania przyczyny odstąpić od umowy ale to też tak nie do końca bo sprzęt przecież będzie używany...dodam jeszcze, że Onkyo 8250 kosztował ponad 2500 zł w MM !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz_37 napisał:

Tak, tylko kto Ci da do domu kilka różnych wzmacniaczy?

Jesteś skazany na maksymalnie 1-2 szt na testy i to jak się dobrze dogadasz, w ME byłem i nie ma opcji, mogę sobie przez et zamówić co najwyżej i po 14 dniach odstąpić od umowy ale muszę wyłożyć kasę wcześniej by je kupić.

Nie prawda ja daje taką możliwość. I mówię to na prawo i na lewo.

Odstąpienie od umowy a wypożyczenie to nie to samo!!

1 godzinę temu, Seweryn Zeman napisał:

Hej, ja właśnie wymieniłem Onkyo TX-8250 na Yamahę R-N602. Onkyo używałem przez miesiąc, dziś pierwszy dzień Yamahy.

Jeśli macie jakieś pytania – chętnie odpowiem. :) Na razie odsłuchuję na swoich ELACach Debut 2.0 B6.2.

To chyba lepiej gra z Yamaha. Przy najmniej dla mnie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a ja po odsłuchu moich kolumn (pearl 27) w salonie na 602 i 8270 zdecydowanie byłem za yamaha... a w domu czar yamahy prysl... nie zagrala... jakos plasko i bardzo slaby dol pasma :( w ten weekend bore onkyo na domowe testy. Mój onkyo stary onkyo 509 zagral lepiej w domu - nawet żona to samo stwierdziłą a jej zazwyczaj bez różnicy - oby gralo hehe

Akustyka pomieszczenia jak widac ma tez ogromne znaczenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2018 o 14:17, Grzegorz_37 napisał:

Spoko, wiem ale jak czytam, że Yamaha ostrzy górę w porównaniu z Onkyo a na odsłuchu wychodzi mi na to, że jest dokładnie odwrotnie a przynajmniej mi się tak wydaje to się zastanawiam czy ze mną coś nie tak jest czy ktoś mi kit wciska..

Oba wzmaki były ustawione neutralnie, bez podbić wysokich i niskich tonów.

Sprzedawcy, testerzy itp. to zwykli ludzie którzy "słyszą" różnie.
Na porównaniach też miałem sytuacje gdzie sprzedawca słyszał inaczej niż ja.
Ale jak ktoś tu na forum powiedział, to mi się ma podobać a nie sprzedawcy. 
Między wspomnianymi urządzeniami postawiłem na Onkyo8250. Nie żałuję.
Ostatecznie pojechałem na odsłuch wybierając do tego ampli cztery różne modele kolumn.
I bezsprzecznie wybór padł na skromne MA MR6. Ostatecznie bałem się jak to wszystko zagra w domu.
I ku mojemu zaskoczeniu jest lepiej niż sie spodziewalem. 
Połączenie Onkyo8250 + MA MR6 jest bardzo przyzwoite. 
Jak rodzinka i znajomi bez wyjątku chwalą brzmienie to chyba jest ok. ;-)
Generalnie, po wstępnym wyborze dwóch, trzech modeli należy przestać słuchać sprzedawców tylko zacząć słuchać sprzętu.
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...