Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

10 minut temu, Kamil Chmielewski napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź. A czy jest możliwość zamontowania anteny wifi w innym miejscu i czy bez niej z tyłu gniazda wystają mniej? Może głupie pytania ale mam meble robione pod poprzedni wzmacniacz prawie na milimetry i nie pomyślałem, że przy zmianie może być problem.

Kamil.

Antena wifi ma tam swoje gniazdo więc nie da się gdzie indziej. Najbardziej wystaje wtyczka kabla zasilania ( jakieś 60mm od obudowy). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Coś pokombinuję.

Kamil

33 minuty temu, JohnDoe napisał:

Najbardziej wystaje wtyczka kabla zasilania ( jakieś 60mm od obudowy). 

To jeszcze jedno, czy ta wtyczka jest na tyle uniwersalna, że jest szansa na kupienie zamiennika ale w wersji kątowej w takim stylu?

 

kabel.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kamil Chmielewski napisał:

Ok, dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Coś pokombinuję.

Kamil

To jeszcze jedno, czy ta wtyczka jest na tyle uniwersalna, że jest szansa na kupienie zamiennika ale w wersji kątowej w takim stylu?

 

kabel.jpg

Jeśli kupisz kabel z taką wtyczką kątową to znacznie zmniejszy elementy wystające. 

 

U mnie to wygląda tak, że nie mogłem za cholere wcisnąć bananów w gniazda więc mam tam gołe kable przykręcone w terminale głośnikowe. 

IMG_20181231_112451.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 przymierzam się do zakupu amplitunera stereo. Przeczytałem ten wątek i wiem już, że generalnie polecacie Yamahę 803, która jest droższa niż to co chcę wydać oraz modele onkyo tx8250 i tx8270. Mam już w domu kolumny indiana line nota 550 i z nimi będę chciał sparować sprzęt. Prawdopodobnie zdecyduje się na próbne odsłuchy, chociaż niespecjalnie mam ochotę. 

Proszę o poradę - czy model onkyo tx8220 to jest 8550 bez funkcji sieciowych czy ma jeszcze jakieś inne braki? 

Generalnie moje założenia to 

- budżet najchętniej ok 1000-1200 ale jak tx8250 będzie robił dużą różnicę to mogę rozwazyć jego zakup za te 1800 (a może do indiany dobierać inny sprzęt?)

- koniecznie chce żeby sprzęt posiadał radio FM lub DAB, internetowe niekoniecznie

-  chcę żeby sprzęt miał wyjście phono bo żona od kilku lat mówi o gramofonie więc zacząłem roczytywać temat i może za jakiś czas coś spróbujemy 

- co do spotify connect itp - proszę mi wyjaśnić - czy ja to obsługuję z poziomu aplikacji ze smartfona czy jakoś inaczej? Czy w takim razie chromecast, którego już mam funkcjonalnie będzie zbliżony?? 

- zastanawiam się jeszcze nad sony str dh190 - ma radio, ma phono - miał ktoś styczność? 

Dzięki za odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dopiero co się zarejestrowałem i jest to mój pierwszy post, zatem witam wszystkich serdecznie. Jestem słabo zorientowany w temacie audio i moje ucho nie należy do najbardziej wrażliwych, ale chciałbym sensownie nagłośnić salon w domu jednorodzinnym (poniżej przesyłam schemat). Wysokość pomieszczenia to 2,7 m.

Kilka lat temu słuchałem muzyki na starych Altonach 80 i amplitunerze Pioneer (już nie pamiętam dokładnie modelu, ale kupiłem go używanego w 2001 r. za jakieś 400 zł). Odkąd się przeprowadziłem z mieszkania do domu, żona stwierdziła, że podniszczone Altony nie mogą szpecić salonu i powędrowały do piwnicy. ;) Teraz przyszedł czas na odbudowę zestawu stereo w nowszym wydaniu.

Proporcje używania zestawu to muzyka 80%, film 20%. Słucham głównie: rock, punk, od czasu do czasu trochę metalu i trochę popu. Nie słucham rapu, techno. Żona często słucha radia. Ideałem dla niej byłoby, gdyby na niewielkiej głośności, bez robienia dużego hałasu w salonie, można było usłyszeć treść wiadomości. :) Mnie osobiście nie zależy na głębokich, mięsistych basach. Wolę chyba ciepłe brzmienia, lubię się wsłuchiwać w grę poszczególnych instrumentów, ale - jak wspomniałem - daleko mi do audiofila.

Po lekturze tego wątku skłaniam się do zakupu amplitunera Onkyo TX-8270, głównie ze względu na dużą elastyczność i wygodę użytkowania, jaką daje nowoczesny amplituner sieciowy. Do tego są wejścia HDMI, które ułatwiają obsługę zestawu w połączeniu np. z TV. 

W zwiazku z tym pojawiają się pytanie: jakie kolumny do tego dobrać? Myślałem o używanych, np. Canton Ergo SC-L, ale nie wiem czy ten Onkyo da sobie radę z nimi na takiej powierzchni. Zależy mi na tym, żeby były w kolorze czarnym i miały prosty design. Ideałem z punktu widzenia wyglądu są Bowers&Wilkins 683 S2. Podobno nieźle grają i są też dosć drogie, ale można trafić na nieco tańsze używane. Co do budżetu to przyjąłem dosć szeroki zakres od 2-5 tys. zł, ale przede wszystkim chodzi mi o to, żeby kupić taki sprzęt, który będzie dla mnie opytmalny. Jeżeli zdecydowałbym się na droższe kolumny, to być może na początku kolumny byłyby napędzane przez starego Pioneera, a dopiero za kilka kolejnych miesięcy do zestawu dołączyłby Onkyo.

Bardzo Was proszę o poradę w temacie. Z góry dziękuję! :) 

 

726941547_ukadsalonu.thumb.jpg.ce586dce4caefe9ce21465dcb75ed6c6.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Z Cantonów myślałem o ERGO SC-L - używane można pewnie kupić za ok. 3 tys. zł. Tylko niełatwo dostać zadbane egzemplarze i jeszcze w kolorze czarnym. Magnat Quantum i Focal - ich design mi nie bardzo pasuje. Heco Celan GT 702/902 to już potężne kolumny. I są to dość nowe modele i na rynku używanych jest ich niewiele. Jak Monitor Audio to pewnie RX8. Wizualnie bardzo podobają mi się jeszcze Dali, szczególnie Lektor 8 i Ikon 6. Zensor 7 jest zbyt lekka i wydaje mi się, że może być słaba na powierzchnię ok. 50 m2. Rzeczywiście, jest tego sporo, ale będę miał większe pole poszukiwań używanego sprzętu.

Kluczowe pytania dla mnie to:

- Czy ww. kolumny będą w stanie nagłośnić cały salon? Często słucham muzyki robiąc coś przy okazji, np. pracując albo bawiąc się z synem. Wtedy fajnie jak dźwięk nie jest nachalny, ale wyraźny. Oczywiście do tego jest potrzebna dobra akustyka, ale nad tym popracuję już po zmontowaniu docelowego zestawu. Teraz muszę mieć pewność, że kolumny mają odpowiedni potencjał.

- Czy myślicie, że do napędzenia tego typu kolumn Onkyo 8270 jest wystarczający. Częściowo odpowiedź już uzyskałem, ale czy Onkyo pociągnie w szczególności Cantony ERGO SC-L, Heco Celan GT 702/902, Monitor Audio RX8, Dali Lektor 6, Dali Ikon 6 MK2? Tutaj zawsze jest więcej możliwości, bo mając w domu kolumny łatwiej mi będzie dokonywać różnych prób na wypożyczonych amplitunerach czy wzmacniaczach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem użytkownikiem yamahy R N602. Pojawił się problem po 2 tygodniach taki iż, nie dziala radio internetowe. Tidal smiga normalnie, na wifi i po kablu jest ten sam problem. Na appce wyskakune komunikat connection error.  Autoklan chyba ma wolne bo nie odbieraja telefonu. Mail ktos coś podobnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dominik Filip napisał:

Witam, jestem użytkownikiem yamahy R N602. Pojawił się problem po 2 tygodniach taki iż, nie dziala radio internetowe. Tidal smiga normalnie, na wifi i po kablu jest ten sam problem. Na appce wyskakune komunikat connection error.  Autoklan chyba ma wolne bo nie odbieraja telefonu. Mail ktos coś podobnego?

Co prawda mam Yamahę R-N803D, ale miałem podobny problem ze Spotify, który nie wiadomo z jakiego powodu rwał się i przestawał działać. To, co sugeruję i u mnie póki co rozwiązało problem to: aktualizacja softu, a następnie połączenie na nowo WiFi. Używasz MusicCasta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, igsynima napisał:

Co prawda mam Yamahę R-N803D, ale miałem podobny problem ze Spotify, który nie wiadomo z jakiego powodu rwał się i przestawał działać. To, co sugeruję i u mnie póki co rozwiązało problem to: aktualizacja softu, a następnie połączenie na nowo WiFi. Używasz MusicCasta?

Hej, problem globalny, na tidalu smiga dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbyn kupić na raty Yamaha 803d a kolumny za gotówkę do ok tysiąca jakieś używki z poprzednich lat ale z wyższej półki. To mają być monitory takie które mogę postawić na szafce rtv pomiędzy telewizorem, odległość między nimi ok 110-117 cm w zależności od ich szerokościa ( mam teraz małe monitorki ) . Pokój 16,3m , stolik znajduje się pomiędzy  szafami. Jakie kolumny byście polecili ? Mam na oku np. B&W DM601 , 610i , Dali Zensor 1 ?

Słucham muzyki classic rock, ostrzejszej, popularnej .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Radia jest inny wątek zapraszam tam.

Dnia 4.01.2019 o 12:30, C-u-b-e napisał:

Dzięki za odpowiedź. Z Cantonów myślałem o ERGO SC-L - używane można pewnie kupić za ok. 3 tys. zł. Tylko niełatwo dostać zadbane egzemplarze i jeszcze w kolorze czarnym. Magnat Quantum i Focal - ich design mi nie bardzo pasuje. Heco Celan GT 702/902 to już potężne kolumny. I są to dość nowe modele i na rynku używanych jest ich niewiele. Jak Monitor Audio to pewnie RX8. Wizualnie bardzo podobają mi się jeszcze Dali, szczególnie Lektor 8 i Ikon 6. Zensor 7 jest zbyt lekka i wydaje mi się, że może być słaba na powierzchnię ok. 50 m2. Rzeczywiście, jest tego sporo, ale będę miał większe pole poszukiwań używanego sprzętu.

Kluczowe pytania dla mnie to:

- Czy ww. kolumny będą w stanie nagłośnić cały salon? Często słucham muzyki robiąc coś przy okazji, np. pracując albo bawiąc się z synem. Wtedy fajnie jak dźwięk nie jest nachalny, ale wyraźny. Oczywiście do tego jest potrzebna dobra akustyka, ale nad tym popracuję już po zmontowaniu docelowego zestawu. Teraz muszę mieć pewność, że kolumny mają odpowiedni potencjał.

- Czy myślicie, że do napędzenia tego typu kolumn Onkyo 8270 jest wystarczający. Częściowo odpowiedź już uzyskałem, ale czy Onkyo pociągnie w szczególności Cantony ERGO SC-L, Heco Celan GT 702/902, Monitor Audio RX8, Dali Lektor 6, Dali Ikon 6 MK2? Tutaj zawsze jest więcej możliwości, bo mając w domu kolumny łatwiej mi będzie dokonywać różnych prób na wypożyczonych amplitunerach czy wzmacniaczach.

Onkyo będzie za słabe do Cantona. To kolumny które zawsze wymagały i wymagają mocy.

Paradoksalnie najłatwiej zagrają Ikon 6MKII

Najlepiej Celan GT.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, jestem na etapie poszukiwań lepszego brzmienia audio, lepszego niż mam obecnie (stary ampl. + quadrale QLX 155). Przeglądam i czytam różne fora i doszedłem do

2-óch opcji:

1/ amplituner stereo  np Y R-N602, 803 

2/ wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy

no i do tego odpowiednie kolumny,  jakie? pewnie to sprawa indywidualna dla każdego ale fajnie jak coś już ktoś podpowie. Wspomniałem o kolumnach ponieważ nie znalazłem aby ktoś polecił/osłuchał kolumny Focala (interesuje mnie modele 716 i 726, czy ktoś coś w tej kwestii może napisać?), czy może dlatego iż jest to model niski więc i brzmienie będzie uboższe? 

co do 2-giego punktu to podpowiedźcie proszę Wasze zestawienia. Zależy mi na FM, DAB+, Wi-Fi, wejścia do podłączenie konsoli, może nawet tuner sat

 do wydania ok 4500 zł bez kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...