Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Kontynuując wątek kolumn do Onkyo 8270, to mam okazję odkupić od brata zestaw Heco Aurora 1000, który jest w idealnym stanie. U niego napędza to NAD C368 i efekt jest świetny (pokój ok. 35 m2), ale kolumny są bardzo duże i w związku z narodzinami dziecka musi trochę przeorganizować swoją przestrzeń życiową. ;)

Na tutejszym forum jest też kilka postów, które potwierdzają, że Aurora 1000 fajne współpracują z Onkyo 8270. Muszę je jeszcze sprawdzić u siebie, ale chciałbym tymczasowo kupić jakiś używany wzmacniacz do ok. 500 zł. Na kupno docelowego przyjdzie czas pod koniec roku. Co Waszym zdaniem byłoby godne polecenia? Na portalach aukcyjnych w Krakowie znalazłem w dobrym stanie oferty na:

Denon PMA-560

Onkyo A-8650

Rotel RA-713

Czy coś jeszcze polecacie z rynku wtórnego do Aurora 1000?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, piotr los napisał:

Cześć wszystkim, jestem na etapie poszukiwań lepszego brzmienia audio, lepszego niż mam obecnie (stary ampl. + quadrale QLX 155). Przeglądam i czytam różne fora i doszedłem do

2-óch opcji:

1/ amplituner stereo  np Y R-N602, 803 

2/ wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy

no i do tego odpowiednie kolumny,  jakie? pewnie to sprawa indywidualna dla każdego ale fajnie jak coś już ktoś podpowie. Wspomniałem o kolumnach ponieważ nie znalazłem aby ktoś polecił/osłuchał kolumny Focala (interesuje mnie modele 716 i 726, czy ktoś coś w tej kwestii może napisać?), czy może dlatego iż jest to model niski więc i brzmienie będzie uboższe? 

co do 2-giego punktu to podpowiedźcie proszę Wasze zestawienia. Zależy mi na FM, DAB+, Wi-Fi, wejścia do podłączenie konsoli, może nawet tuner sat

 do wydania ok 4500 zł bez kolumn. 

Wielu ludzi uważa że wzmacniaczy Yamahy nie należy łączyć z kolumnami Focala, bo brzmienie będzie zbyt agresywne. Może właśnie akurat takiego potrzebujesz. Bas Chorusów powinien pasować do tych amplitunerów. Ja bym raczej Chorusy podłaczył do czegoś takiego jak Magnat mr780 + malina. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotr los napisał:

Cześć wszystkim, jestem na etapie poszukiwań lepszego brzmienia audio, lepszego niż mam obecnie (stary ampl. + quadrale QLX 155). Przeglądam i czytam różne fora i doszedłem do

2-óch opcji:

1/ amplituner stereo  np Y R-N602, 803 

2/ wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy

no i do tego odpowiednie kolumny,  jakie? pewnie to sprawa indywidualna dla każdego ale fajnie jak coś już ktoś podpowie. Wspomniałem o kolumnach ponieważ nie znalazłem aby ktoś polecił/osłuchał kolumny Focala (interesuje mnie modele 716 i 726, czy ktoś coś w tej kwestii może napisać?), czy może dlatego iż jest to model niski więc i brzmienie będzie uboższe? 

co do 2-giego punktu to podpowiedźcie proszę Wasze zestawienia. Zależy mi na FM, DAB+, Wi-Fi, wejścia do podłączenie konsoli, może nawet tuner sat

 do wydania ok 4500 zł bez kolumn. 

Mam focale 716 , z ampli kd onkyo jak i wzmacniaczem lampowym dają radę. Myślę iż z magnatem mr780 fajnie by się mogły zgrać , ogólnie dobrze focale parować z "cieplejszym" wzmacniaczem. Na yt trochę filmików wrzuciłem , poszukaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dziś debiut zaliczył u mnie zestaw Onkyo 8850 + Heco Aurora 1000. Kilka spostrzeżeń na szybko:

- Onkyo to bardzo fajny wzmacniacz w przedziale od 500 do 700 zł. Egzemplarz, który kupiłem wygląda na zadbany, gałki działają precyzyjnie, nie ma problemu z selektorem źródła, zaglądałem pod pokrywę i w jednym miejscu była lekka korozja, więc przeczyściłem IPA, poza tym trochę przedmuchałem i na razie chyba wystarczy czynności pielęgnacyjnych.

- Niestety, póki co, nie dysponuję sensownym źródłem dźwięku. Mam dużo muzyki w MP3 (w większośc 128 kbps) i zaprzęgnąłem mojego starego IBM Lenovo do produkcji sygnału poprzez słabiutką zintegrowaną kartę dźwiękową, Więm, że to dla wielu zbrodnia na muzyce, ale to rozwiązanie tymczasowe. Pierwsze wrażenie z odsłuchu jest takie, że jest niesamowita różnica pomiędzy kawałkami kompresowanymi w 128 kbps z tymi np. 320 kbps. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Potrzebny mi jest zatem prosty DAC. Myślałem o FX-Audio DAC-X3 albo AudioQuest DragonFly. Ale może polecacie jeszcze coś. No i muszę zbierać od nowa kolekcję muzyki w plikach lepszej jakości. Szkoda, bo mam już swój zestaw, który jest uporządkowany ładnie w katalogach... :/

- Nie jestem audiofilem i nie potrafię w tak romantyczny sposób opisać moich wrażeń z odsłuchu jak wy to robicie, więc zrobię to po swojemu. :) Kolumny z Onkyo grają bardzo... głośno. Ich potencjał jest wystarczający, żeby nagłośnić otwarty salon o pow. 45 m2, a myślę, że spokojnie poradziłyby sobie w większym pomieszczeniu. Na razie maksymalny zakres, który był próbowany, to ok. 50% gałki głośności przy 75% głośności źródła na laptopie. To w zupełności wystarczyło do tego, żeby poczuć fajny bas. Np. Rihanna - Love On The Brain - basy, które są na początku są bardzo przyjemne i czyste, a jak wchodzi wokal... to za pierwszym razem aż mnie za gardło złapało. W podobny sposób jak łapie mnie na ckliwych melodramatach. ;) Wczoraj wieczorem z żonką przesłuchaliśmy cały album Joe Cockera (Across The Midnight) z drinkiem z rękach. Już dawno nie spędziliśmy czasu w ten sposób, a było to bardzo sympatyczne. Nie będę opisywał czym się to skończyło. ;) Mimo tego, że moja druga połówka ma jeszcze mniejsze pojęcie o audiofilii niż ja, to była pod bardzo pozytywnym wrażeniem zestawu. Użyła nawet sformułowania "ciepły dźwięk". Nie wiem czy w poprawnym kontekście. Dziś w ciągu dnia cały czas leciała muzyka z laptopa i chyba udało się osiągnąć efekt, o który mi chodziło. Mianowicie, w drugim końcu pomieszczenia słuchać muzykę niewiele ciszej niż w wierzchołku trójkąta równobocznego. Przy niewielkich natężeniach dźwięk się ładnie rozchodzi, a akustyka salonu jest lepsza niż mi się wydawało. Mimo dużej powierzchni okien.

- Z ciekawostek: mój mały 2-letni syn już się oswoił ze sprzętem. Ustaliliśmy, że są przyciski i pokrętła, których nie wolno mu dotykać (np. selektor źródła czy power) i są te, którymi wolno mu się pobawić (np. balans, regulacja tonów niski i wysokich). Z gałką głośności nauczył się obchodzić delikatnie i jak się go poprosi o podgłoszenie/przyciszenie to podchodzi i delikatnie kręci w jedną albo drugą stronę. Onkyo nie ma pilota, ale w sumie przy takim układzie to nie jest mi potrzebny. ;)

- Teraz planem na przyszły rok jest kupno Onkyo TX-8270, który jest kombajnem jakiego mi potrzeba. Docelowo chciałbym muzyki słuchać z serwera NAS, który mam w domu i byłoby to super wygodne. Mam tylko nadzieję, że TX-8270 będzie grał nie gorzej jak to leciwe 8850...

Chciałbym Wam bardzo podziękować za podpowiedzi. Szczególnie Piotrowi, który podrzucił pomysł na Onkyo 8850.

IMG_20190112_081549.jpg

IMG_20190112_081802.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem sieć i jest zmowa cenowa, bo wszyscy maja CA DACMAGIC 100 za 659 zł. Myślałem, żeby spróbować na początek od czegoś tańszego, ale w sumie jak już wydawać kase na DAC, to tak, żeby później nie zmieniać. Tylko czy taki DAC będzie miał zastosowanie jak przesiądę się na ONKYO TX-8270? Tam dźwięk podawany z dysku NAS od razu idzie na kolumny. Trzeba by chyba wyjść z dźwiękiem w postaci cyfrowej na DAC i potem analogowo z powrotem do amplitunera. Czy myślicie, że wzrost jakości dźwięku jest znaczący?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, C-u-b-e napisał:

Przeglądałem sieć i jest zmowa cenowa, bo wszyscy maja CA DACMAGIC 100 za 659 zł.

A niby dlaczego zmowa cenowa?
Raczej jednolita cena sugerowana przez dystrybutora...

DAC Magic 100 jest powszechnie chwalony (w stosunku do innych urządzeń w porównywalnej cenie) i powinno być lepiej. Ale jak to bywa w audio - nie dowiesz się jak nie sprawdzisz i nie posłuchasz u siebie w domu. Są różne warunki odsłuchowe i każdy słyszy inaczej, ma też inne oczekiwania.

Pozdrawiam
PS. Fajnie że kupiłeś wzmacniacz w dobrej cenie - proponuję jednak ciąg dalszy przenieść do innego wątku poświęconego przetwornikom DAC


bo bieżący wątek  jest poświęcony stereofonicznym amplitunerom z funkcjami sieciowymi a Ty chwilowo zastanawiasz się nad DAC'em

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze jako DAC tymczasowy AudioQuest DragonFly Black powinien wystarczyć do laptopa. Można go ostatnio kupić za 250 zł . Zawsze może się on potem przydać do laptopa lub telefonu. Podobnie do tego celu może służyć nieco bardziej funkcjonalny xDuoo XQ-23 .

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, C-u-b-e napisał:

 Ale chyba nie mam uprawnień do przenoszenia swoich postów.

Niestety nie ma takiej możliwości.

Fajnie, że napisałeś w wątku o DAC'ach do 1000zł , więc osoby biorące udział w dyskusji proszę, by właśnie tam odpisywały i pomogły  Koledze C-u-b-e
https://forum.audio.com.pl/topic/46332-dac-–-przetworniki-z-grupy-najtańszych-do-1-tysiąca-złotych/?page=3&tab=comments#comment-255716
Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem CA 100 w używce za coś koło 450 zawsze zostanie coś w kieszeni.

A co gdyby zastosować tu np kartę muzyczną zewnętrzną, znalazłem coś takiego z Asusa 24/192. Jak ma się to jakościowo do np DragonFly Black którego można dostać w podobnej cenie ?

https://proline.pl/asus-xonar-u5-usb-audio-card-p947257

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Masz trochę źle ustawiony sprzęt. Odległości nie są równe.

A co do MP3 128 to uważaj. Jeśli kolumny są nie wygrzane to nie puszczaj takiego materiału głośno, bo może się coś stać. To jednak bardzo słabej jakości materiał nie nadający się do wygrzewania kolumn.

Co do złego ustawienia, to zdaję sobie sprawę, że nie jest ono idealne. Tak już jakiś czas temu (nie mając pojęcia o akustyce) zaplanowałem gniazdka pod kolumny. Poza tym ogranicza mnie okno...  Chociaż z drugiej strony, wydaje mi się, że przy moim trybie słuchaniu muzyki (raczej jestem wtedy w ruchu) nie jest tak źle. A siedząc w prawym dolnym rogu zdjęcia, zachowuję nawet zasadę trójkąta równobocznego. Inaczej sytuacja ma się w przypadku oglądania filmu. Wtedy w praktyce siedzę bliżej lewej kolumny i mam wrażenie przesuniętego dźwięku. Po ustawieniach balansu bardziej na prawo, jest już OK.

Dzięki za zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo związane z kiepskim sygnałem. Kolumny są już co prawda wygrzane, bo mój brat miał je kilka miesięcy, ale i tak muszę zrobić selekcję mojej kolekcji pod kątem jakości plików. Wszystko poniżej 256 (320?) kbps musi zdecydowanie odpaść. Teraz trzeba zbierać kolekcję w formacie FLAC. Na poczatek trochę się muszę pobawić z ripowaniem moich płyt. Chętnie bym też zebrał trochę muzyki klasycznej - macie jakieś sprawdzone źródła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC to w tym przypadku niekoniecznie najlepszy pomysł jeśli chodzi o jego wyjście analogowe. Można użyć konwertera USB/SPDIF lub karta dźwiękowa z wyjściem cyfrowym. Niektóre DAC-i posiadają wyjścia cyfrowe i wtedy mogą pełnić rolę takiego konwertera, np  Topping D10 .

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ADAMOJO napisał:

Jakie inne firmy są godne polecenie oprócz Toppinga ?

Gustard U12. Pochlebne opinie ma i niedużo droższy na amazonie np. Pozdrawiam.

49 minut temu, MobyDick napisał:

 Audiotrak Prodigy Cube Black Edition USB

Miałem i faktycznie jest niezły ale wg mnie zdeklasował go do słuchawek Sabaj DA3, którego mam, a tego z kolei Topping D10, którego też pochwalę bo jest z tej półki cenowej jednym z najlepszych. Pozdrawiam.

"Zdeklasował" to za mocne określenie. Wg mnie jest Sabaj lepszy ;) 

Edytowano przez MariuszZ
dopisek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie tyle chodziło o znalezienie dobrego DAC-a co DAC-a z funkcją konwertera z USB na SPDIF , do podłączenia laptopa do amplitunera z wbudowanym DAC-iem.

 Audiotrak Prodigy Cube Black Edition USB to właściwie karta dźwiękowa z wzmacniaczem słuchawkowym i wejściem mikrofonowym. SMSL M2 i Sabaj DA3 to małogabarytowe DAC/Ampy słuchawkowe. Tyle że M2 ma wyjście cyfrowe a DA3 nie posiada tej funkcji. Za to ma wyjście zbalansowane na słuchawki. Topping D10 w ogóle nie posiada możliwości napędzania słuchawek, jest jednak z nich chyba najbardziej zaawansowanym konwerterem na SPDIF.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...