Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Topping D10 w ogóle nie posiada możliwości napędzania słuchawek, jest jednak z nich chyba najbardziej zaawansowanym konwerterem na SPDIF.

U mnie śmiga D10 z SMSL sAp II do słuchawek to może dlatego lepiej od DA3  na tym polu wypada. Jako konwerter faktycznie DA3 się z powodu braku wyjść cyfrowych odpada w tym przypadku. Zapędziłem się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym temacie ale napiszę taki protip. Od niedawna Tidal udostępnia albumy MQA i tu ciekawostka. Jeśli streamuje do swojej Yamahy rn602 przez aplikację MusicCast lub BubbleUpnp to i tak finalnie maksymalnie otrzymuję Flac 44.1 kHz / 16 bit. Streamujac z aplikacji mconnectLite ( darmowa wersja) przesyłany plik jest gęstszy :)

Screenshot_20190121_223209_com.yamaha.av.musiccastcontroller.jpg

Screenshot_20190121_222952_com.yamaha.av.musiccastcontroller.jpg

Screenshot_20190121_223005_com.conversdigital.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dowiedziałem się o MQA w Tidalu, też chciałem sprawdzić, czy pójdzie mi przez mój Arcam Solo Movie. Próbowałem na dwa sposoby:

1. Przez apkę MusicLife - w niej niestety nie ma albumów MQA, zatem próba nieudana

2. Trochę desperacko przez oryginalna apkę Tidal z tabletu przez BT - Arcam wyświetlił: aptx 44.1kHz

Napisałem zatem krótkiego maila z zapytaniem do MQA - Odpisali, że Arcam nie jest ich partnerem póki co

Napisałem zatem krótkie pytanie do AudioCenter (jak grać albumy MQA z Tidal na Arcamie?) - Odpisali, że ani ich soft, ani przetworniki nie pozwalają póki co na granie MQA i jeżeli taka opcja się pojawi, to raczej umożliwi granie na nowszym (w domyśle chyba jeszcze nie istniejącym) sprzęcie Arcama.

Wszystko robiłem raczej w próżnej ciekawości, bo w moich warunkach odsłuchowych i z moim uchem pewnie i tak bym różnicy między 44.1/16 a 96/24 nie usłyszał.

Sprawdzę jeszcze tę apkę, o której pisze Tomasz :) (dla spokoju)

 

Edytowano przez Bartek NW WAFC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista partnerów z którymi współpracuje MQA oficjalnie z podziałem na typy urządzeń  jest tuaj:

http://www.mqa.co.uk/customer/our-partners

Jak dla mnie to MQA jest takie wyostrzone po prostu, jest to ok do urządzeń mobilnych i oszczędza transfer, na domowym audio to raczej nie jest najlepsze rozwiązania aczkolwiek wygodne. Wolałbym raczej FLAC 24 bitowy ale nie znalazłem jeszcze sposobu,zeby tanio subskrybować Qobuz. Może znajdę sposób aby z VPN kupić to przez inny kraj tak jak robię z Tidalem. Wezmę darmowy okres próbny i to sprawdzę :) No i przede mną jeszcze przygoda z DSD

Czytałem wyniki ślepych testów na 83 respondentach w tym muzyków, użytkowników drogich systemów i tańszych, słuchających na słuchawkach itd, osób w różnym wieku i ** SPOILER ** okazało się ,że większość osób nie słyszy ,żadnej lub wyrażnej różnicy między MQA a PCM 24 bit. Statystycznie osoby starsze ( powyżej 40) z droższymi zestawami audio powyżej 50K USD i muzycy wybierali częśćiej PCM, a osoby młodsze MQA lecz bez większych różnic. Więc tak na prawdę dopłacamy za specjalny sprzęt certyfikowany MQA, jeżeli słuchamy na domowym audio a nie telefonie ** SPOILER **

A tutaj artykuł dlaczego MQA jest złe dla producentów 

https://www.linn.co.uk/blog/mqa-is-bad-for-music

----------**********------------

Hej wszystkim, pobrałem Qobuz na próbny darmowy miesiąc, jakość Hi-res. 

Jak na razie streamując tylko z tel bez sukcesów. Odtwarzając z aplikacji qobuz mam 96/24 ale nie mogę streamować w tej jakości do amplitunera. Używając BubbleUpnp ( oficjalnie wspierana apka) otrzymuje 44/16, to samo z aplikacji MusicCast. Z mconnectLite to nawet mp3 i nie da się zmienić tej jakości. Sytuacja się nie zmienia kiedy taki album się pobierze do biblioteki qobuz. 

Protip 2 / na stronie MQA jest lista oficjalnie wspieranych partnerów i jest tam aplikacja na Androida USB audio player Pro. Co prawda kosztuje około 40 zł ale pozwala na streaming w jakości MQA, powiedzmy z Tidala do sprzętów właśnie takich jak Yamaha czy Arcam

Screenshot_20190122_213830.png

Screenshot_20190122_213647.png

Screenshot_20190122_213724.png

Edytowano przez Tomasz Syta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tomasz Syta napisał:

Czytałem wyniki ślepych testów na 83 respondentach w tym muzyków, użytkowników drogich systemów i tańszych, słuchających na słuchawkach itd, osób w różnym wieku i ** SPOILER ** okazało się ,że większość osób nie słyszy ,żadnej lub wyrażnej różnicy między MQA a PCM 24 bit. Statystycznie osoby starsze ( powyżej 40) z droższymi zestawami audio powyżej 50K USD i muzycy wybierali częśćiej PCM, a osoby młodsze MQA lecz bez większych różnic. Więc tak na prawdę dopłacamy za specjalny sprzęt certyfikowany MQA, jeżeli słuchamy na domowym audio a nie telefonie ** SPOILER **

Oczywiscie że tak jest. FLAC vs MP3 i audiofil ma problem.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, piotr los napisał:

Wiem że wypożycza Pan sprzęt audio, aczkolwiek boję się o jakość jaką prezentują kurierzy. 

Całą odpowiedzialność (ubezpieczenie) bierze na siebie sklep - s4home , itp. więc nie ma się czego obawiać , najlepiej mieć możliwość otworzenia paki przy kurierze by sprawdzić czy w środku coś się nie uszkodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotr los napisał:

Wiem że wypożycza Pan sprzęt audio, aczkolwiek boję się o jakość jaką prezentują kurierzy. 

 

Bez obaw ?

Jestem "świeżo" po takiej akcji ze sklepem S4Home (grudzień). Wszystko przebiegło bezboleśnie i ostatecznie zakończyło się kupnem jednego z modeli odsłuchiwanych wzmacniaczy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, piotr los napisał:

pytanie do posiadaczy Yamahy RN 803, z jakimi kolumnami macie połączony ten amplituner?

Heco Music Style 900. Dobre połączenie po wygrzaniu kolumn, ale do większych pomieszczeń. U mnie ten zestaw nie pokazuje pełni możliwości z powodu małego metrażu i słabej akustyki, choć i tak jest dobrze. Rozglądam się powoli za podstawkowymi. Ktoś poleci jakieś podstawki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ksi3zyc napisał:

KEF Q750 

Miałem na testach w domu również te kolumny i do końca nie byłem zdecydowany: KEF Q750, czy Heco Music Style 900. Wygrały te drugie ze względu na niższą cenę. W moim pomieszczeniu nie słyszałem aż tak dużych różnic, żeby dopłacać do KEF-ów. Uważam jednak, że dobrze zgrywają się z R-N803.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...