Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Panowie wyjaśnijcie mi: mając wzmacniacz z wbudowanym DAC i chcąc sobie dokupić zarówno cd jak  i odtwarzacz sieciowy, należy szukać takiego urządzenia które także posiada DAC czy może go nie mieć ? Znalazłem dużo odtwarzaczy z DAC ale znalazłem także bez DAC. Te bez DAC też potrafią sporo kosztować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, piotr los napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem to sposób podłączenia jest następujący:  z RCA odtwarzacza  do DAC-a wzmacniacza i wtedy dźwięk ma charakterystykę tego chipa wzmacniacza a jeśli z DAC odtwarzacza do sekcji RCA wzmacniacza to wtedy dźwięk jest kreowany poprzez DAC odtwarzacza?

Jezeli odtwarzacz CD na przykład ma wyjście cyfrowe i analogowe to jak podłączysz z wyjścia cyfrowego CD do wbudowanego DAC we wzmacniaczu to korzystasz z obróbki C/A wzmacniacza. I to on jest wtedy odpowiedzialny za przetwarzanie sygnału do postaci analogowej. Ale jak z tego CD wychodzisz już złączem analogowym to przetworzenia dokonał już CD i wzmacniacz ma tylko za zadanie wzmocnić sygnał i wypuścić na kolumny. Bo tej konwersji C/A dokonujesz raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Inferno napisał:

Jeszcze podpowiedz, sporo zależy od jakości tego DACa i sposobie jego implementacji, sposobu zasilenia itd.. jak już będziesz miał takie CD z wyjściami analogowym i cyfrowym to warto sprawdzić czy w systemie taki CD zagra lepiej jako transport czy jako  CD.  

Dokładnie. Bo można się zdziwić. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedno i drugie jest używane i w podobnym wieku to raczej jest to mało prawdopodobne. Jeśli jedno i drugie jest nowe to również mało prawdopodobne. Sprawa może wyglądać inaczej gdy porównujemy bardzo stary CD wysokiej klasy, który zbliża się do naturalnej śmierci z bardzo tanim i kiepskim nowym DAC-iem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy, witam wszystkich serdecznie :) Przebrnąłem przez cały ten wątek sprawdzając po drodze wszystkie amplitunery i kolumny, ceny, recenzje itp. Nie chcę przynudzać, więc postaram się krótko i poproszę o poradę. Nie jestem wymagającym słuchaczem (do tej pory słucham na nieśmiertelnych Creativach 2.1 z czasów studiów), ale ich czas już dobiega końca.

Poszukuję czegoś do słuchania muzyki ze Spotify, do Apple TV (netflix) i Xboxa (granie). Salon z otwartą kuchnią ma jakieś 30m2, a od kanapy do ampli będzie jakieś 2,5-3m. Mój najważniejszy wymóg, to żeby działał perfekcyjnie Spotify lub (jeszcze lepiej) Airplay i najlepiej w wersji 2 (obsługa multiroom). Wiem, że Yamaha 803 jeszcze nie ma Airplay 2, ale obiecują firmware update.

Drugi wymóg to małe kolumny półkowe, nie podłogowe.

Jakiś czas temu napaliłem się na Denon DRA-100 + Dali Zensor 3 (były takie zestawy na allegro, na ceneo, no otwierałem lodówke i też ten sam zestaw wyskakiwał).

No i teraz pytanie. Wiem, że chcę tego odsłuchać w domu. Ale co wypożyczyć? Czy Yamaha 803 nie ma za dużej mocy do małych kolumn?

Z góry dzięki za propozycje i pozdrawiam!

Edytowano przez Paweł Kowalak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocy nigdy nie jest za dużo. Ja mam wzmacniacz, który generuje 250W przy 4 omach. Duża moc daje większą swobodę dźwięku i przestrzeń oraz więcej powietrza. W drugą stronę prędzej. Może być za słaby. ?

I tak nigdy nie wykorzystasz pełnej mocy wzmacniacza. 

Poza tym sama moc to nie wszystko. Liczy się wydajność prądowa wzmacniacza. Wzmacniacz może mieć kilka watów i wysteruje dość trudne kolumny, np. wzmacniacz lampowy pracujący w klasie A. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Paweł z tej strony.

Panowie i Panie, pytanie mam odnośnie kabli i złączek do amplitunera yamaha rn303d i głośników Nota 260 X.

Czy kupując w/w otrzymuję kable głośnikowe w zestawie? (jeśli tak, to jaką mają długość, czy są zarobione końcówki). Jeśli nie, to jakie kable mam kupić? (grubość) Czy to ma jakieś znaczenie? Czy niezbędne jest zarabianie kabla wtyczką bananową? Jeśli tak, to jaki rozmiar wtyczki mam wybrać aby pasował do gniazd? Widziałem na allegro te banany 2mm 3,5mm 4mm i nie wiem która będzie pasować... Zamawiam ten sprzęt końcem lutego, chcę się przygotować aby mieć wszystko plug&play, a nie biegać po sklepach z głośnikami albo amplitunerem dobierając przewody i wtyki :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...