Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

11 godzin temu, Paweł Kowalak napisał:

W sumie racja. Byłem właśnie w salonie i posłuchałem 803d + B&W 685 S2. Jak dla mnie dźwięk w sam raz. Nie ma przepaści między moimi pierdziawkami komputerowymi a takim zestawem, choć różnica jest wyraźna (szczególnie jeżeli chodzi o wydzielenie poszczególnych dźwięków).

No to sprawdź inne kolumny to przepaść będzie. Nie poddawaj się

Pawle, drugi. Nie nie dostaje się kabli chyba że w aukcji tudzież u sprzedawcy się dogadacie.

Dogadamy:)

Zwykle klasyczne miedziane kalbe za 6-12 zł za metr.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Siwulski napisał:

Panowie i Panie, pytanie mam odnośnie kabli i złączek do amplitunera yamaha rn303d i głośników Nota 260 X.

Czy kupując w/w otrzymuję kable głośnikowe w zestawie? (jeśli tak, to jaką mają długość, czy są zarobione końcówki). 

To pytanie należy kierować do sprzedawcy.

Większość kolumn i wzmacniaczy znajdującego się w sprzedaży jest przewidziane do połączenia kablami głośnikowymi w których trzeba mieć odizolowane około 1 cm przewodu na końcach. Wtyki bananowe nie są konieczne. Wielu producentów zasklepia gniazda na nie plastikowymi zaślepkami. Same wtyki ułatwiają tylko podłączanie i przydają się tylko gdy często musimy sprzęt rozłączać. Do podłączania głośników zwykle stosuje się wtyki bananowe o średnicy 4 mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako że jestem na etapie zmiany mieszkania i po przeprowadzce w końcu będzie miejsce na pokój czysto rozrywkowy to i ja pozwolę poprosić o doradzenie w wyborze sprzętu :)

Pokój o wymiarach 3.8m x 5.1m , na krótszych ścianach z jednej strony okna a z drugiej drzwi i meblościanka, na dłuższych ścianach z jednej strony wersalka i kinkiety a z drugiej ściana którą mam nadzieje użyć jako ekran projekcyjny :), sufit w drewnie, podłoga również drewno. Budynek to przedwojenny dom podzielony na 3 mieszkania więc ściany są przyzwoitej grubości i będzie się można troszkę pobawić bez przyprawiania sąsiadów o zawał. Telewizora nie przewiduje, zamiast tego mam projektor z Windowsem

Docelowe użycie myślę 80% filmy / 20% muzyka. Zastanawiałem się nad prostacką opcją tj soundbarem ale im dłużej o nich czytam tym więcej wątpliwości ;). W związku z tym obecnie myślę nad amplitunerem/wzmacniaczem sieciowym i kolumnami podłogowymi stereo. Budżet mniej więcej do 3k na całość, używki jak najbardziej dopuszczalne. Wstępnie patrzę na Yamahę RN 303D ze względu na dobrze oceniane funkcje sieciowe, co do kolumn to jakieś wysokie podłogówki by się przydały przez moment myślałem o tonsilach maestro II 180 z uwagi na sporą dostępność używek w okolicach 1k ale tu jakoś nie mam specjalnego faworyta.

Jeżeli chodzi o spięcie projektora z ampli to dużo opcji nie ma, albo bluetooth albo jack 3.5mm. Nastawiam się raczej na BT tylko będzie musiał być bez opóźnień i z tego względu odpada np Onkyo bo widzę że o ile jest chwalone za dźwięk tak jednocześnie ludzie narzekają na marne usieciowienie i lagi rzędu 2.5s po BT. 

Słuch mam raczej binarny znaczy słyszę że coś gra albo i nie :). Udźwiękowienie komputera zapewnia mi obecnie wzmacniacz z Zodiaka który prosi się już od dłuższej chwili o zmianę kondensatorów i ZG25 więc wielkich wymagań nie mam. 

Pokój w zasadzie i tak jest do przeorania z uwagi na słabą elektrykę, więc usadowienie ampli względem projektora może być dowolne, ewentualne sugestie co do poprawy akustyki pomieszczenia również mile widziane. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, 1Ender napisał:

Klasyczny wzmacniacz, dac, ewentualnie dodatkowo do sieci Chromecast audio. I kolumny oczywiście. Model ampli 303 odpuścić. 

Pozdrawiam 

A co na przykład z NAD C328? BT z tego co widzę ma co w sumie wystarczy. Nie ukrywam że wolałbym mieć poza projektorem jeden klocek a nie 2 i jakieś dongle. I ciut konkretniej jeśli można, bo to że potrzebuje wzmacniacza i kolumn to akurat nic nowego :). Dźwięk z projektora lepiej po BT czy wyciągać coś z tego jacka ? Te Maestro oblecą do takiego zastosowania ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Grzegorz Łach napisał:

A co na przykład z NAD C328? BT z tego co widzę ma co w sumie wystarczy.

Hejka, masz już jakieś doświadczenia z głośnikami / słuchawkami BT? Przykładowo jak szukałem amplitunera sieciowego głównie pod słuchanie muzyki to wiedziałem na 100%, że musi mieć Spotify Connect, bo praktycznie żadne inne strumieniowanie nie daje takiej wygody w moim przypadku (słucham tylko Spotify i mam doświadczenia z Airplay i BT). Dla mnie BT po prostu nadaje się jedynie do głośnika plenerowego jaki się zabiera gdzieś na wyjazdy, ale na codzień nie wyborażam sobie walki z parowaniem itp. W twoim przypadku chcesz podłączyć projektor, więc jeżeli to będzie jedyne urządzenie jakie podłączasz to może i się to sprawdzi, ale co jak byś chciał muzykę puścić z telefonu? Będziesz się rozłączał z projektorem i podłączał z telefonem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wiele urządzeń bluetooth obsługuje multicasting. Wtedy np. dwa urządzenia są podłączone, choć tylko jedno z nich może być źródłem dźwięku. Dla mnie to dość zaskakujące ze jedne urządzenia bluetooth bez problemu łączą się a z innymi są ciągle problemy, mimo przyjętych standardów protokołów połączeń.

Bez przetestowania trudno wyrokować jak będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Kowalak napisał:

Hejka, masz już jakieś doświadczenia z głośnikami / słuchawkami BT? Przykładowo jak szukałem amplitunera sieciowego głównie pod słuchanie muzyki to wiedziałem na 100%, że musi mieć Spotify Connect, bo praktycznie żadne inne strumieniowanie nie daje takiej wygody w moim przypadku (słucham tylko Spotify i mam doświadczenia z Airplay i BT). Dla mnie BT po prostu nadaje się jedynie do głośnika plenerowego jaki się zabiera gdzieś na wyjazdy, ale na codzień nie wyborażam sobie walki z parowaniem itp. W twoim przypadku chcesz podłączyć projektor, więc jeżeli to będzie jedyne urządzenie jakie podłączasz to może i się to sprawdzi, ale co jak byś chciał muzykę puścić z telefonu? Będziesz się rozłączał z projektorem i podłączał z telefonem?

Jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę :). Tak jak już wspominałem większość czasu źródłem dźwięku będzie projektor, telefon raczej okazjonalnie do robienia tła muzycznego w momencie gdy projektor jest wyłączony więc raczej nie powinno tu być problemu. Projektor jest przenośny i stosunkowo lekki więc być może przejdę się do z nim do salonu sprawdzić jak mu pójdzie parowanie. W najgorszym razie będę wyciągać dźwięk z gniazdka słuchawek w projektorze. 

Czy ktoś jest mi w stanie napisać co jest nie tak z Yamahą RN-303D ? Poza ilością gniazdek nie bardzo w specyfikacjach różnicę miedzy nim a RN-602, NAD328 na papierze ma trochę lepsze noise to ratio, ale za to mniejszą moc no i jest ciężko dostępny, z tego co widzę ma go obecnie jeden sklep na całą Polskę  a z kolei 338 jest o kolejne 5 stówek droższy i to już ciut za dużo.

Generalnie zależy mi na tym żeby ampli miał natywne i sprawne BT tak żeby sparować go z projektorem i okazjonalnie z telefonem. Na telefonie można ogarnąć właściwie dowolne źródło muzyki więc tuner jako taki specjalnie potrzebny nie jest. Z Yamah widzę że jest jeszcze WXA-50 w podobnych cenach i funkcjonalnościach może tym się zainteresować ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KD czy też jego namiastkę w postaci głośników 5.1 już kiedyś miałem, praktyka niestety pokazała content z faktycznym dolby/dts został przez 5 lat puszczony kilka razy a przez większość czasu leciał upmix ze stereo ze średnim skutkiem. Dlatego też teraz stwierdziłem że szkoda życia na kablowanie całego pokoju i polecę w normalne stereo. Jako że czasy poszły do przodu to chce mieć sprzęt który poradzi sobie ze streamami i bezprzewodowymi źródłami dźwięku. TV to dla mnie zbędny mebel, kolekcji płyt również nie posiadam a udźwiękowienie czasem by się przydało :)

Zaciekawił mnie też Polk Audio Omni A1, to DTS play-fi chyba pozwoliłoby na przesyłanie nieco lepszego dźwięku niż BT. Testował to ktoś w praktyce? Jak patrzę na jego rozmiary to nie wiem gdzie te 75 się generuje :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...