Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Cześć,

kwestia z innego wątku, proszę o wytłumaczenie laikowi jak to wygląda z technicznego punktu widzenia.

Mianowicie, zastanawiam się czy jest, i jeśli tak, to skąd się bierze, różnica w jakości odsłuchu pomiędzy utworem streamowanym bezpośrednio przez amplituner a przesłanym do amplitunera przez bluetooth z telefonu. Chodzi o aplikację Tidal. Oba urządzenia pobierają ten sam strumień, cyfrowy i przesył za pomocą BT też jest cyfrowy. Więc chyba jedyna kwestia to czy telefon/aplikacja przesyła oryginalny plik/strumień czy przed wysłaniem przez BT dochodzi jeszcze do konwersji na inny format.

Ktoś wie jak to wygląda? Jeśli taka dyskusja już się toczyła to prosiłbym o odesłanie (wystarczy "poczytaj ten temat od początku" :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znajdzie się pełno linków ale uproszczając to kiedy uruchomisz takiego Tidala na telefonie to telefon jest odpowiedzialny za produkcję dźwięku. Następnie ten dźwięk jest kodowany i przesyłany do urządzenia. Komponenty w telefonie że względu na oszczędności i pobór Energii nie produkują super dźwięku. Kiedy słuchasz przez amplituner czy streamer to on jest połączony z internetem ( tudzież takim tidalem) i on odpowiada za reprodukcje dźwięku, telefon jest tu tylko pilotem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2019 o 14:08, Tomasz Syta napisał:

Cześć, Onkyo ns 6130 dostało kolejny update. Teraz wspiera też amazon music. 

Super że rozwijają oprogramowanie 😉 Jak do Cyrusa napisałem czy maja w planach Spotify to otrzymałem informacje że nie bo ich sprzęt służy do odtwarzania HiRes audio a Spotify nie jest tego typu serwisem i nawet nie maja w planach „incorporate” tego serwisu, pozostaje mi TIDAL i Qobuz 😕

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie super, zwłaszcza, że to kolejny update. W ostatnim dołączyli obsługę MQA, i to w sumie w ich najtańszym streamerze. Jeszcze jedna funkcja, która nie wiem czy była wcześniej, to że mogę uruchomić Spotify czy Tidal, w ogóle bez telefonu tylko wybierając pilotem i przy pomocy tego małego ekraniku. Mam swoje zapisane playlisty np na wieczór czy jak znajomi wpadną i nie muszę się bawić z apką tylko uruchamiam pilotem. 

Edytowano przez Tomasz Syta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. To mój pierwszy post na forum. Trochę sobie wątek poczytałem i już po jego lekturze wyleczyłem się z kilku swoich pomysłów. Ale efektem tego jest już kompletny brak pojęcia w jakim kierunku pójść. Jestem w tym temacie kompletnym laikiem więc liczę na waszą pomoc. Dotarłem do tematu "Pierwsze posty na forum" no wiec zaczynam wg opisu.

1. Budżet: ok. 3-4 tyś.

2. Sprzęt nowy.

3. Nie mam kompletnie nic więc chodzi o cały zestaw z kolumnami.

4. Powierzchnia pokoju: pokój z aneksem kuchennym ma ok 22m2 (załączam plan - na zielono sofa).

5. Na chwile obecną chciałbym rozwiązanie docelowe.

6. Chciałbym sprzęt typowo pod internet (Spotify, Tidal, NAS). Do tego posiadam UPC Horizon do którego podłączony mam TV Panasonic Viera TX-P42S10E (załącza na załączniku).

Chwilowo nie mam DVD ale takowe planuje w niedalekiej przyszłości. Co do kolumn to raczej podstawkowe niż podłogowe, ponieważ mam szafkę pod RTV i raczej brak miejsca po bokach.

Tak od siebie to znalazłem się tu na forum w poszukiwaniu info nt. Denona DRA-100, który mi się wizualnie bardzo podoba ale po przeczytaniu kilku wątków tu to chyba przerost formy nad treścią...

Za wszelką pomoc bardzo dziękuje.

Kamil

 

 

plan.png

fbfb4bf042d4a951de1897ed96e4.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JacSantana napisał:

Cyrus obsługuje Tidal HiRes?

Jezeli Ci chodzi o MQA to nie ale resztę serwisu jak najbardziej. Teraz wypuścili ten moduł QXR może będzie jakaś aktualizacja.

Dnia 11.03.2019 o 07:55, S4Home napisał:

nadal uważam że to gadżet na imprezy. A nie do słuchania muzyki.

 

A ja się z tobą Piotr w 100% zgadzam 🙂 choć produkują już pudełka BT które naprawdę dają radę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...