Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Panowie mam dylemat, kupiłem dali zensor 7 i do tego chce dokupić amplituner stereo, wybór padł na Yamahę rn 602, jednak trochę poczytałem i jestem skłonny dołożyć do Yamahy 803 tylko pytanie czy przy dali zensor 7 odczuje tą różnice ? Czy warto pakować się w 803 czy wystarczy 602 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może i gra lepiej, ale radzę posłuchać tego zestawienia przed zakupem. Dla mnie na przykład zestawienie zensorów 7 z yamahą 803 nie jest zbyt dobrym pomysłem. Gra to trochę sucho, bez konkretnego basu. Zależy to też pewnie w dużej mierze od pomieszczenia. Ja mam spore i mnie zestaw ten się nie sprawdził. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2019 o 08:29, Marek Mondalski napisał:

U mnie na podobnym metrażu i konfiguracji, od ok. miesiąca gra 803 i Dynaudio Excite X34. Jestem więcej niż zadowolony

czy dobrze rozumiem, że na metrażu ~70m2 dobrze spisują się kolumny z 14cm przetwornikami? Czy porównywałeś ich brzmienie z większymi kolumnami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie do końca dobrze, bo metrów łącznie jest ok. 70 (salon otwarty na kuchnię, hal, itp,) ale kolumny grają w części o pow. ok. 30 m2.

2. Tak wcześniej miałem Monitor Silver (20 cm), Pro Ac, a sto lat temu Avance Signature coś tam.  Przez 3 dni grały Fyne Audio F501. Też dawały radę :)

3. Słucham muzyki. Nie urządzam dyskotek ani koncertów :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witaj,

Co prawda po świętach, Ale wszystkiego dobrego :)

Moje typy nie koniecznie zgodne na przykład z opiniami moich kolegów z salonu.

1. Magnat i Yamaha

Czemu na równi? Bo to dwa inne grania. Yamaha pasuje do kolumn ciemniejszych troszke mulących, z kolei Magnat na odwrót, do żywych, energetycznych.

3. DRA 100

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam ponownie

Jako że budżet nieco mi opadł po remoncie sprawa ostatecznie skończyła się na 

Przedwzmacniaczu/DAC z Bluetooth 5.0 - MIAOLAI A2 ~~ 300 pln

Końcówka mocy Nikko Alpha 130 ~~ 400 pln

Tonsil Maestro II 180 ~~ 620 pln

Całość gra całkiem sympatycznie, lagów po BT nie ma w związku z czym zgodnie z założeniem pierwotnym nie ma problemu z oglądaniem Netflixa w trybie bezprzewodowym 

Różnica jakości pomiędzy trybem DAC/BT jest słyszalna przy muzyce oczywiście na korzyść USB ale jest na tyle niewielka że przy trybie filmowym do pominięcia

Lampki w preampie chyba rzeczywiście coś robią, dźwięk uległ znacznej poprawie po kilku godzinach grania jak się lekko wygrzały, pewnie jeszcze trochę się poprawi

Podsumowując mam zestaw który robi co miał robić za mniej niż połowę tego co planowałem wydać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich .

Jest to mój pierwszy wpis na forum,proszę o wyrozumiałość.

Jestem przed remontem mieszkania i wymianą sprzętu audio .

Przeczytałem cały wątek , poniewaz interesuje mnie takie własnie rozwiązanie jak amplituner sieciowy.

Ostatnio pojawił się Denon DRA-800 H i ma dobre recenzje.

Czy ktoś już go używa lub słuchał go .

Mam pokój 16 m2 -czy byłby odpowiedni i z jakimi kolumnami .

Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rd168 napisał:

Witam wszystkich .

Jest to mój pierwszy wpis na forum,proszę o wyrozumiałość.

Jestem przed remontem mieszkania i wymianą sprzętu audio .

Przeczytałem cały wątek , poniewaz interesuje mnie takie własnie rozwiązanie jak amplituner sieciowy.

Ostatnio pojawił się Denon DRA-800 H i ma dobre recenzje.

Czy ktoś już go używa lub słuchał go .

Mam pokój 16 m2 -czy byłby odpowiedni i z jakimi kolumnami .

Dziękuję.

Ma dobre recenzje? Nikt go jeszcze nie ma? Skąd recenzję? Nie to już jest absurd!

13 godzin temu, seba3002 napisał:

Podobno ma go Q21 ale jakoś nie chce podzielić się opinią o nim :) .

Bo może nie jest taki jak go zachwalano. Wiecie jakie krążą o nim jak na razie plotki?

10 godzin temu, rd168 napisał:

Witam.

Tak źle się wyraziłem i chodziło mi o opis z  Stereo Life .

Opis to nie recenzja. Szukasz amplitunera sprawdzonego?

Masz rn803 od Yamahy. Albo niższe modele Onkyo 8250 i Yamahę rn602. Z denonem weź na razie na wstrzymanie. Daj go sprawdzić nam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...