Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Witam, czy szukając amplitunera, który ma służyć głównie do słuchania muzyki (cd, gramofon, Spotify) warto w ogóle rozważać inne opcje niż stereo? Chodzi oczywiście o jakość brzmienia, mając do wyboru lepszy dźwięk z płyt lub z tv wolałbym to pierwsze. Ale czy w tej kwestii naprawdę jest duża różnica pomiędzy np Onkyo TX-8250 a Marantzem Nr1509? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego marantza ale porownywalem go tylko z Yamaha Rn 603 i niestety szału nie robi. Jeżeli myślisz jedynie o stereo idź w dedykowany amp. Jezeli chcesz łączyć kino i stereo - wtedy amp AV z wyjściem pre out plus zewnętrzny wzmak i masz fajne stereo i kino. Takie moje zdanie na podstawie własnego doświadczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi przede wszystkim na wzmacniaczu z opcją streaming więc żeby zamknąć się w jednym urządzeniu (a budżet też nie jest nieograniczony) pozostaje amplituner. Wybór z budżetem koło 2 tysięcy nie jest zbyt wielki. Poza wspomnianym Onkyo patrzę na Pioneera SX-N30AE, Yamaha wspomniana jest trochę ponad budżet, ale do przyjęcia. Wcześniej patrzyłem na model R-N402D ale rozumiem, że różnica jest jednak duża między tymi dwoma modelami ?

Edytowano przez martindy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak.

Na chwilę obecną godne polecenia z czystym sumieniem modelem amplitunerów są

Yamaha 602 oraz wyzszy model 803

Onkyo 8250 wersja z HDMI 8270 oraz co ciekawe wersja be sieci 8220

Odpowiednik Onkyo czyli Pioneer z modelem sxn30ae

Magnat mr780 

Oraz nowe modele amplitunerów Cambridge :)

no i doszedł tez nowy model denon dra 800 

który jest konkurentem tych modeli. Gra jednak bardziej "denonowo" więc znajdzie odbiorców.

zapraszamy mamy je wszystkie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

 

no i doszedł tez nowy model denon dra 800 

który jest konkurentem tych modeli. Gra jednak bardziej "denonowo" więc znajdzie odbiorców.

zapraszamy mamy je wszystkie

 

Co znaczy ze gra bardziej denonowo? Jak się ma jego granie w porównaniu do rn602?

oplaca się wymieniać 602 na dra800? Brakuje mi jednak funkcjonalności hdmi. 

próbowaliście  już może zestawić dra800 z zensorami 7?

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon to konkurent Onkyo 8270 i Yamahy rn602.

Jednak 803 gra delikatnie lepiej.

Bardziej denonowo czyli ciepłej. Łagodniej, melodyjniej. Ale nie tak żywo i konkretnie jak Yamaha. 

Czy opłaca się wymieniać? Jak bardzo to HDMI jest ci potrzebne? Bo ja jak bym już wymieniał to na coś z krokiem do przodu a nie w bok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale te Yamahy 602 czy 803 albo Onkyo 8250 czy 8270 to są prawie w każdym temacie... kurde może posłuchać jakiegoś Naim’a, Musical Fidelity,  no nie wiem co tam jeszcze Linn’a czy Cambridge Audio, Arcam cokolwiek. Jak tak dalej pójdzie to te Yamahy 602 za 5 lat będą chodziły na Allegro za 300 PLN 😁

Pamietam na AVS jak fajne grał Arcam z Monitor Audio Studio - super, może warto coś innego niż Yamaha czy Onkyo posłuchać...?

Ja z uporem maniaka wciskałem tu na forum zestaw Rega Brio i Mission QX2 ale nikt się nie skusił, ci co słyszeli zestaw z mojej sypialni kupili 😁 chociaż dajcie szanse czemuś innemu co być może bardziej do Was przemówi. 

Oczywiście to Wasza decyzja i nikogo kto ma Yamahę nie chcę urazić, ale to już troszkę nudne się robi. Loguje się nowy gość mówi chce mieć Spotify itd... i odpowiedz Yamaha, Onkyo wybierz z tych dwóch.

Do zwykłego wzmacniacza można kupić za stówkę Chromecast Audio i cieszyć się tym samym praktycznie co daje sieciowy ampli

E37CD23A-3648-461A-96DF-3CA1AFFA60A0.jpeg

Może i nie jest idealny ten Chromecast ale zobaczcie na jego drogie sąsiedztwo i z przodu i z tylu 🙂

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Inferno napisał:

Kurde ale te Yamahy 602 czy 803 albo Onkyo 8250 czy 8270 to są prawie w każdym temacie... kurde może posłuchać jakiegoś Naim’a, Musical Fidelity,  no nie wiem co tam jeszcze Linn’a czy Cambridge Audio, Arcam cokolwiek. Jak tak dalej pójdzie to te Yamahy 602 za 5 lat będą chodziły na Allegro za 300 PLN 😁

Pamietam na AVS jak fajne grał Arcam z Monitor Audio Studio - super, może warto coś innego niż Yamaha czy Onkyo posłuchać...?

Ja z uporem maniaka wciskałem tu na forum zestaw Rega Brio i Mission QX2 ale nikt się nie skusił, ci co słyszeli zestaw z mojej sypialni kupili 😁 chociaż dajcie szanse czemuś innemu co być może bardziej do Was przemówi. 

Oczywiście to Wasza decyzja i nikogo kto ma Yamahę nie chcę urazić, ale to już troszkę nudne się robi. Loguje się nowy gość mówi chce mieć Spotify itd... i odpowiedz Yamaha, Onkyo wybierz z tych dwóch.

Do zwykłego wzmacniacza można kupić za stówkę Chromecast Audio i cieszyć się tym samym praktycznie co daje sieciowy ampli

E37CD23A-3648-461A-96DF-3CA1AFFA60A0.jpeg

Może i nie jest idealny ten Chromecast ale zobaczcie na jego drogie sąsiedztwo i z przodu i z tylu 🙂

Nie żeby ten czy coś, ale to jest temat o sieciowych amplitunerach i wzmacniaczach stereo. Chromecast audio  nie daje wszystkiego co wymaga się od sieciowego ampli. Przede wszystkim mam 4 urządzenia Apple które łącza się z yamahą za pomocą airplay lub Spotify connect. Do tego podłączone mam cyfrowo tv, a do niego Xboxa i nc+ 4K (wolałbym użyć hdmi arc). Yamahą steruje za pomocą aplikacji częściej niż pilotem. Do tego na kompie mam postawiony serwer dlna, a na nim muzykę we flac. Co jakiś czas mnie najdzie na wykupienie tidal hifi. Często tez włączam radio FM (trójka). Co mi tu da rega brio i chromecast???? To tak jak bym szukał np. forda mondeo kombi z full wyposażeniem, a Ty byś mi proponował tez forda tyle ze mustanga shelby, bo ładniejszy, mocniejszy i wśród pewnej grupy ludzi zafascynowanych motoryzacja na pewno lepszy. Ale to nie to czego szukam ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mówiłem żeby nikt kto ma Yamah’ę nie czul się obrażony, dla mnie nie ma problemu że masz Yamahę 🙂

Chciałem tylko pokazać że to nie jest jedyna firma, Chromecast to tylko dodatek do zwykłego wzmacniacza a wskazane nad Regą firmy też mają urządzenia sieciowe.

Spoko, zadowolony jesteś to OK ale nie jest to jedyny wybór i może ten post komuś coś uzmysłowi.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inferno

jak bym był zadowolony to bym nie pytał czy opłaca się wymieniać na dra800. Chodzi o to ze nie wszyscy na tym forum jarają się audiofilskim bajzlem na półce w salonie ;) a Chromecast mi nie wystarcza. Potrzebuje wejść cyfrowych i pełnej funkcjonalności bezprzewodowej. Chciałbym mieć jedno urządzenie, by wszystkimi rządzić. Na początku yamaha była OK, ale szukam teraz czegoś innego, lepszego. Nie chce yamahy 803 bo ona gra dziwnie. Nie chcę również wydawać majątku. 

Taki NAD M10 wydaje mi się idealny, ale nie chcę wydawać 10k PLN... max 4k PLN. 

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale podstawowe pytanie - co nie odpowiada Ci w tej jamaszce - brak HDMI czy jej "granie". Bo jak już chyba też i branża zauważyła, yamaha i denon to inne brzmienie. Jeżeli odpowiada Ci to jak gra yamaha to niekoniecznie będziesz zadowolony z grania, które oferuje denon. A odonosząc się do wypowiedzi kolegi @Inferno - myślę, że z tymi amplitunerami stereo jest tak jak kilkanascie lat temu z kinem domowy - taki trend i tyle. I może trudno się temu dziwić, gdzyż przeciętny Kowalski będzie szukał przede wszystkim funkcjonalności a nie "swojego grania" - tak mi się wydaje :) . Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

Ok, ale podstawowe pytanie - co nie odpowiada Ci w tej jamaszce - brak HDMI czy jej "granie". 

Brak hdmi przeżyje, gdyż mam spięte wszystko przez wejście optyczne. Raczej granie jest problemem. Po pewnym czasie zaczęło mnie męczyć granie yamahy. Za mało mam basu i ogólnie dolnych rejestrów a za dużo wszystkiego innego. Jak podkręcę mocniej w trybie pure direct rockową muzykę w stylu Metallica to ciężko słuchać tego jazgotu. Trzeba odkręcić loudness, podkręcić bass i wtedy jest w miarę OK. Potrzebuje czegoś co wytłuści stopę, tam gdzie powinna być stopa i uwypukli linię basu tam, gdzie powinna ona być. Nie wiem czy to yamaha czy zensory, ale w porównaniu do zestawu  u kolegi który ma całą wieżę marantz opartą na pm6006 (plus cd i streamer) oraz kolumny jbl studio 270 jest o niebo lepiej.

wydaje mi się ze to jednak yamaha jest problemem bo pod konkretny gatunek muzyki da się tak ustawić loudness, bass i treble, żeby mi pasowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Inferno napisał:

Kurde ale te Yamahy 602 czy 803 albo Onkyo 8250 czy 8270 to są prawie w każdym temacie... kurde może posłuchać jakiegoś Naim’a, Musical Fidelity,  no nie wiem co tam jeszcze Linn’a czy Cambridge Audio, Arcam cokolwiek. Jak tak dalej pójdzie to te Yamahy 602 za 5 lat będą chodziły na Allegro za 300 PLN 😁

Pamietam na AVS jak fajne grał Arcam z Monitor Audio Studio - super, może warto coś innego niż Yamaha czy Onkyo posłuchać...?

Ja z uporem maniaka wciskałem tu na forum zestaw Rega Brio i Mission QX2 ale nikt się nie skusił, ci co słyszeli zestaw z mojej sypialni kupili 😁 chociaż dajcie szanse czemuś innemu co być może bardziej do Was przemówi. 

Oczywiście to Wasza decyzja i nikogo kto ma Yamahę nie chcę urazić, ale to już troszkę nudne się robi. Loguje się nowy gość mówi chce mieć Spotify itd... i odpowiedz Yamaha, Onkyo wybierz z tych dwóch.

Do zwykłego wzmacniacza można kupić za stówkę Chromecast Audio i cieszyć się tym samym praktycznie co daje sieciowy ampli

E37CD23A-3648-461A-96DF-3CA1AFFA60A0.jpeg

Może i nie jest idealny ten Chromecast ale zobaczcie na jego drogie sąsiedztwo i z przodu i z tylu 🙂

Świetnie, można posłuchać, ale nie da się ukryć, że to zupełnie inna półka cenowa. Pamiętaj też o tym, że to nie zawsze jest decyzja jednoosobowa i nie każdy jest chętny, żeby inwestować w kilka urządzeń.Teraz mogę sobie słuchać spotify przez tv, BBC z kompa, a brat pilota do wzmacniacza mi nie przeszkadza, ale opcja usprawnienia sobie życia do mnie przemawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, voytaz napisał:

Nie żeby ten czy coś, ale to jest temat o sieciowych amplitunerach i wzmacniaczach stereo. Chromecast audio  nie daje wszystkiego co wymaga się od sieciowego ampli. Przede wszystkim mam 4 urządzenia Apple które łącza się z yamahą za pomocą airplay lub Spotify connect. Do tego podłączone mam cyfrowo tv, a do niego Xboxa i nc+ 4K (wolałbym użyć hdmi arc). Yamahą steruje za pomocą aplikacji częściej niż pilotem. Do tego na kompie mam postawiony serwer dlna, a na nim muzykę we flac. Co jakiś czas mnie najdzie na wykupienie tidal hifi. Często tez włączam radio FM (trójka). Co mi tu da rega brio i chromecast???? To tak jak bym szukał np. forda mondeo kombi z full wyposażeniem, a Ty byś mi proponował tez forda tyle ze mustanga shelby, bo ładniejszy, mocniejszy i wśród pewnej grupy ludzi zafascynowanych motoryzacja na pewno lepszy. Ale to nie to czego szukam ;) 

Ten temat jest faktycznie o sieciowych amplitunerach ... :) . Jednak chyba nie znasz wszystkich możliwości Chromecasta Audio. On nie tylko jest w stanie obsługiwać serwisy streamingowe z sterowaniem z pod dedykowanych do tego aplikacji. Może również obsługiwać radio internetowe zarówno z pod aplikacji do tego przewidzianych pod np. androida jaki i przeglądarki internetowej Google Chrome. Można nim przesyłać dźwięk z pod w miarę nowych Androidów. Również mając zainstalowaną odpowiednią aplikację na smartphonie lub tablecie można nim odtwarzać pliki z serwera DLNA. Wszystko to wymaga jednak stałego łącza internetowego w sieci lokalnej. Nie zmienia to jednak faktu że klasyczne wzmacniacze zwykle wymagają podpięcia do nich zewnętrznego DAC-a. Dlatego coraz więcej wzmacniaczy wyposaża się wbudowany DAC, i również częste są przypadki dodania funkcji sieciowych właśnie w tym klocku. Chromecasty to jednak królestwo Google i w ich środowisku to działa najlepiej.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick

Nie mam żadnego urządzenia z Androidem. Już wxad-10 jest dla mnie lepszym wyborem, ale nie chce mieć na półce kilu różnych urządzeń różnych firm w innym kolorze i designie... wole mieć jeden, ewentualnie coś takiego jak marantz czyli pm + na.

poza tym radio internetowe jest bardzo kiepskiej jakości. Już wole słuchać FM lub Jeszcze lepiej DAB. 

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast Audio w zasadzie trudno mieć na półce :) , bo to jest krążek o średnicy kilku cm, który bardziej może kojarzyć się z jakimś specyficznym typem antenki. Tobie jest on niepotrzebny bo dublował by funkcje urządzeń które masz. Jednak smartphony i tablety z androidem są bardzo popularne. Na komputerach również często instaluje się przeglądarkę Chrome. Ta mała pierdółka daje możliwość uzyskanie sporej funkcjonalności przy małym nakładzie finansów. Nie jest to jednak urządzenie bezkompromisowe, za to tanie i dla wielu zupełnie wystarczające. Pozwala sensownie usieciować stare wzmacniacze z rynku wtórnego i współczesne wzmacniacze z wejściami cyfrowymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Można nim przesyłać dźwięk z pod w miarę nowych Androidów. Również mając zainstalowaną odpowiednią aplikację na smartphonie lub tablecie można nim odtwarzać pliki z serwera DLNA.

Nie chciałem obalać tych argumentów wcześniej żeby nie wyjść na jakiegoś fanatyka 😁 ale faktycznie większość funkcji sieciowych załatwia, serwerek z FLAC’ami tez mam w domu - dawno już pisałem 

 

27 minut temu, MobyDick napisał:

specyficznego brzmienia wzmacniaczy Yamahy

I właśnie o to mi chodziło, żeby w dzisiejszych czasach się nie ograniczać. @voytaz Jest tyle możliwości odsłuchu, wypożyczenia sprzętu do siebie do domu. Przecież może przekonasz kochaną żonę że trzeba kupić coś lepszego jak Ona usłyszy różnicę, a nie trzeba być doświadczonym audiofilem żeby tak się stało, to może przyklepie zakup? Albo jak nie tym razem to już będziesz wiedział jaki jest Twój cel

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to głupie pytanie ale czy Chromecast jest źródłem dźwięku a smartfon pilotem czy też jest jedynie przekaźnikiem a sygnał idzie z telefonu? I czy w związku z tym np przy Cambridge Audio AXR85 który ma odbiornik bluetooth zrobi to jakaś różnicę czy prześlę sygnał że smartfona bluetoothem czy przez chromecast? Sorry za pytanie laika 

Edytowano przez martindy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...