Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Chromecast uruchamia przesył, jak już puścisz np. playlistę ze Spotify to możesz nawet zabić na telefonie proces Spotify. Chromecast strumieniuje z netu w dalszym ciągu. Co innego Bluetooth, on przesyła muzykę cały czas a połączenie w standardzie Bluetooth jest tylko medium tej komunikacji.

I to dość trafne porównanie, przy Chromecast’cie telefon działa trochę jak pilot 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie dzieje się przy strumieniowaniu plików z serwera lokalnego lub przy odtwarzaniu radia internetowego. Jest jednak tryb przesyłania dostępny od jakiegoś czasu z telefonach, jest on potrzebny gdy potrzebujemy dźwięku z aplikacji nie przenoszących dźwięku na Chromecasta, wtedy działa to podobnie do bluetooth tyle ze po sieci wifi i ewentualnie lan i bez konieczności kompresji.

Takich Chromecastów może być więcej w sieci i wtedy można wybrać do którego będzie przyporządkowane przesyłanie lub strumieniowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tydzień temu byłem pewny czego szukam, a teraz już nie bardzo 🙂. Ale rzeczywiście jeśli potrzebuję sprzętu do cd, winyli, Spotify i radia internetowego, a pliki i tv niekoniecznie to opcja wzmacniacza plus chromecast wydaje się dźwiękowo bardziej logiczna niż amplituner. Zwłaszcza że przecież w obu przypadkach funkcjami sieciowymi sugeruje się przez telefon. 

Niestety oznacza to kolejne dni analizy bo wzmacniaczy jednak jest więcej niż amplitunerów. Ale wybieram się w przyszłym tygodniu do salonu więc może podejmę ostateczną decyzję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest, im dalej w las tym więcej drzew :) Na forum każdy, w dobrej wierze, będzie polecał co innego. Ja np. sugerowałbym zainteresować się wzmacniaczem Marantz PM6006. Gra bardzo przyzwoicie i, co ważne, ma niezły dac na pokładzie. Podłączysz Chromecasta bez dodatkowych wydatków na osobny dac. A za jakiś czas możesz dokupić jakiś "dorosły" streamer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2019 o 20:08, Inferno napisał:

Kurde ale te Yamahy 602 czy 803 albo Onkyo 8250 czy 8270 to są prawie w każdym temacie... kurde może posłuchać jakiegoś Naim’a, Musical Fidelity,  no nie wiem co tam jeszcze Linn’a czy Cambridge Audio, Arcam cokolwiek. Jak tak dalej pójdzie to te Yamahy 602 za 5 lat będą chodziły na Allegro za 300 PLN 😁

Pamietam na AVS jak fajne grał Arcam z Monitor Audio Studio - super, może warto coś innego niż Yamaha czy Onkyo posłuchać...?

Ja z uporem maniaka wciskałem tu na forum zestaw Rega Brio i Mission QX2 ale nikt się nie skusił, ci co słyszeli zestaw z mojej sypialni kupili 😁 chociaż dajcie szanse czemuś innemu co być może bardziej do Was przemówi. 

Oczywiście to Wasza decyzja i nikogo kto ma Yamahę nie chcę urazić, ale to już troszkę nudne się robi. Loguje się nowy gość mówi chce mieć Spotify itd... i odpowiedz Yamaha, Onkyo wybierz z tych dwóch.

Do zwykłego wzmacniacza można kupić za stówkę Chromecast Audio i cieszyć się tym samym praktycznie co daje sieciowy ampli

 

Może i nie jest idealny ten Chromecast ale zobaczcie na jego drogie sąsiedztwo i z przodu i z tylu 🙂

Inferno, wrócę co nieco do Twojej wypowiedzi.

Dlaczego ciągle przedostają się te same propozycje? Odpowiedź jest prosta. Bo ludzie chca amplituner typu all in one. A takowe ma właśnie Onkyo, Yamaha, Denon czy Pioneer. Magnatowi brakuje sieci, Arcamowi brakuje sieci a Naim kosztuje 10k.

Też jestem zdania że dołożenie chromecasta czy innej sieciówki to lepsza opcja. Bo koniec wsparcia powoduje dokupienie kolejnej taniej dokładki do dobrego ampli. Ale klienci tego nie chca bo to nie jest all in one! Jakby się dłużej zastanowić to takich przykładów jest na prawdę wiele. I czasem nie warto prowadzić krucjaty aby kogoś przekonać.

Dnia 18.08.2019 o 13:13, martindy napisał:

Ten Marantz jest na mojej liście do sprawdzenia. Wizualnie jest moim faworytem, wiem, że to nie ma znaczenia, ale w przypadku remisu może przechylić szalę.

 

Weź sobie wzmak do domu. Wtedy na spokojnie ochłoniesz i podejmiesz decyzję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home ale to nie krucjata tylko taka koleżeńska rada 🙂 już się te Yamahy pokazują na rynku wtórnym. Ktoś kupił niedawno i straci kawał forsy. Mówią że nawet jak się jedna osoba przekona to było warto, tak odbieram główny cel tego forum - coś się nauczyć i przy okazji może coś podpowiedzieć. A czy ktoś skorzysta ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuję w weekend. 

W salonie z moim budżetem i oczekiwaniami miałem do wyboru Denona i Onkyo tylko. Wybór był prosty, Onkyo może bardziej dynamicznie ale góry wręcz agresywne i zakładam że przy dłuższym słuchaniu byłoby to męczące. Takie miałem odczucie, że grał bardzo do przodu a Denon jednak miał więcej głębi i szerokości. Ale posłucham więcej że swoimi kolumnami. 

Jest tam opcja Analog Mode redukująca szumy cyfrowe ale czy to naprawdę słyszalna zmiana czy trochę ściema marketingowa? Bo ja jakoś nie słyszę... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co piszą ten tryb analog mode ma wyłączać przetwornik C/A i dzięki temu zmniejszać ewentualne zniekształcenia z tego powodu. To powinno być odczuwalne najbardziej gdy byś używał gramofonu. Przy innych urządzeniach podłączonych do wejść analogowych można spodziewać się mniejszego wpływu lub jego brak. Dobrze jednak że zrobili coś takiego. Gdybyś chciał kiedyś używać zewnętrzny DAC to może być też przydatne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2019 o 21:42, Inferno napisał:

Daj znać jak posłuchasz, ciekawy jestem podobnie jak S4

Pierwsze wrażenia takie, że Denon PMA-800NE to ładny wzmacniacz idealny do "ładnej" muzyki. Płyty starannie i elegancko wyprodukowane brzmią świetnie. Fani pracy np Daniela Lanois czy T Bone Burnetta powinni być zadowoleni. 

Mój stary Rotel rockowo grał świetnie, ale przy mniej oczywistych brzmieniach (np lata 90 i Pearl Jam, Smashing Pumpkins czy Faith No More) dźwięk robił się suchy i płaski, a Denon zdecydowanie lepiej sobie z tym radzi, co mnie bardzo cieszy. 

Ma też więcej basu niż się spodziewałem po recenzjach, gwoździ może nie wbija ale nie potrzeby podkręcania gałką. 

Ale że zawsze jest jakieś ale to jeśli ktoś jest zwolennikiem wagi ciężkiej w postaci metalu lub lubi szybkie sierpowe pod postacią punku to tu tego nie znajdzie. 

W skrócie fani Stinga będą zadowoleni, fani Anthraxu niech szukają gdzieś indziej 😀

Edytowano przez martindy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że moje zdanie na temat tego wzmaka jest bardzo zbliżone :)

Dnia 25.08.2019 o 14:45, martindy napisał:

W skrócie fani Stinga będą zadowoleni, fani Anthraxu niech szukają gdzieś indziej 😀

I w zasadzie od lat tak właśnie oceniałem brzmienie Denona - niższych modeli.

@Moby, racja. No do tysiąca to nie spadnie z racji na DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paweł Kowalak napisał:

Z doświadczenia tylko podpowiem, że lepiej najpierw kupić sprzęt audio, a potem remontować mieszkanie. Gdybym zrobił odwrotnie, to zamiast Yamahy rn803-d wystarczyło by mi na Creative 2.1 ;)

Słusznie. I wiesz jak ustawić i jak zamontować i gdzie. To dobre podejście. Ja miałem TV i audio jak nie było jeszcze piętra :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, może dla kogoś przydatne info.

Jakiś developer się wkurzył na Onkyo i zrobił alternatywną aplikację do Onkyo Controler. Jest dostępna za darmo do pobrania tutaj https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mkulesh.onpc  Pierwsze wrażenia użytkowników bardzo pozytywne. Podobno jest szybsza, bardziej intuicyjna i gra MQA :) Jeszcze nie testowałem

 

Capture.PNG

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...