Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Chromecast Audio kupiony, podpięty, działa przyzwoicie z Denonem. Szkoda tylko, że BBC Iplayer nie działa na tym. Jedna tylko rzecz mnie dziwi, odtwarza każdą płytę, playlistę czy podcast poza płytami, które mam w bibliotece jako ulubione. Czy to normalne ?

A mogę spytać jak zobaczyć jakość nagrań na Spotify ? To jest jakaś nakładka ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, martindy napisał:

 Jedna tylko rzecz mnie dziwi, odtwarza każdą płytę, playlistę czy podcast poza płytami, które mam w bibliotece jako ulubione. Czy to normalne ?

Nie jest to normalne. To podstawowa funkcjonalnosc i byłoby bez sensu gdyby nie działała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MobyDick napisał:

To dość dziwne co piszesz. Próbowałeś uruchomić odtwarzanie na np. telefonie i przełączyć na Chromecast ? Rozumiem ze do Spotify używasz dedykowanej aplikacji ?

Uruchamiam Spotify i w przypadku biblioteki opcja łączenia się kręci ze 2 minuty i nic. Kiedy słucham playlisty i chcę włączyć coś z biblioteki rozłącza się. 

TuneIn i mixcloud działają normalnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz takie coś w Spotify? Chodzi mi o wybór urządzeń

959A34E3-AF44-43B6-BF90-285AF7567C50.png

Tam powinny być wylistowane wszystkie urządzenia Google cast. Ściągnąłeś ta aplikacje Google Home? Tam możesz sprawdzić w jakim stanie jest Chromecast

D03CAC8D-2554-4073-9043-CFB25E6B0DF9.jpeg

A8C0EBEF-0F71-4278-81E2-0FA2BD6688F2.jpeg

W tym prawym rogu masz ustawienia urządzenia i korektor barwy, wysokie bas. Popatrz czy jest OK. Jak coś to proponuje reset do fabrycznych, usunięcie z Google Home i ustawienie urządzenia ponownie. Przy tego typu dziwnym zachowaniu ja bym to zrobił.

Możesz sprawdzić jeszcze wersje oprogramowania

A9D596F3-BF06-4DA6-9140-547981B90ECC.jpeg

Tutaj fajny poradnik

https://support.google.com/chromecast/chromecastaudio/?hl=en#topic=6279364

A tu masz jakie są ostatnie wersje oprogramowania

911A0694-730F-4636-81F1-B03788F123E7.png

Jak widać pomimo że Chromecast Audio nie jest już produkowany nowe wersje są już w trakcie testów. Właśnie dołączyłem do programu testowego, może zaraz ja będę szukał pomocy 🙃

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Inferno napisał:

Masz takie coś w Spotify? Chodzi mi o wybór urządzeń

959A34E3-AF44-43B6-BF90-285AF7567C50.png

Tam powinny być wylistowane wszystkie urządzenia Google cast. Ściągnąłeś ta aplikacje Google Home? Tam możesz sprawdzić w jakim stanie jest Chromecast

D03CAC8D-2554-4073-9043-CFB25E6B0DF9.jpeg

A8C0EBEF-0F71-4278-81E2-0FA2BD6688F2.jpeg

W tym prawym rogu masz ustawienia urządzenia i korektor barwy, wysokie bas. Popatrz czy jest OK. Jak coś to proponuje reset do fabrycznych, usunięcie z Google Home i ustawienie urządzenia ponownie. Przy tego typu dziwnym zachowaniu ja bym to zrobił.

Możesz sprawdzić jeszcze wersje oprogramowania

A9D596F3-BF06-4DA6-9140-547981B90ECC.jpeg

Tutaj fajny poradnik

https://support.google.com/chromecast/chromecastaudio/?hl=en#topic=6279364

A tu masz jakie są ostatnie wersje oprogramowania

911A0694-730F-4636-81F1-B03788F123E7.png

Jak widać pomimo że Chromecast Audio nie jest już produkowany nowe wersje są już w trakcie testów. Właśnie dołączyłem do programu testowego, może zaraz ja będę szukał pomocy 🙃

U mnie wygląda dokładnie tak samo. Może to błąd Spotify skoro normalnie wyszukane płyty gra przez chromecasta, a tylko przy tych z biblioteki nie, bo nie potrafi się połączyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ulubione nagrania mam na półce z płytami. Czasem jednak warto posłuchać czegoś nowego żeby pewnego dnia nie stwierdzić że „muzyka się skończyła” ;) Można oficjalnie ściągać na dysk pliki z serwisów streamingowych? Byłoby fajnie :)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JacSantana napisał:

Można oficjalnie ściągać na dysk pliki z serwisów streamingowych? Byłoby fajnie :)

Qobuz daje taką możliwość. Można kupować pliki.  Ale nikt chyba nie wie kiedy będzie w Polsce?

Pakiet  Sublime+ z opcją streamingu taką samą, jak pakiet Studio, z dodatkowymi zniżkami (od 40 do 60%) na zakup plików Hi-Res ze sklepu Qobuz.

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3031-qobuz-w-usa-kiedy-w-polsce

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale tam sprzedają poszczególne pliki i pewnie zbyt tanio to nie wychodzi. W takim wypadku zdecydowanie wolę kupić nośnik fizyczny w postaci płyty cd. Bardziej chodziło mi o taką funkcjonalność jaką dają Tidal i Spotify, czyli możliwość pobrania muzyki na urządzenie mobilne. A na komputer pobrać się nie da, ale chyba wiadomo dlaczego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, nie zrozumiałem, chodzi o ściąganie plików/albumów za darmo?  Legalnie tego nie ma nigdzie przecież. Ja kiedyś z ciekawości spróbowałem jakąś muzykę ze streamu zgrać do Flac przez Audacity i da się. Ale więcej tego nie robię, jak coś chcę, pliki/CD to kupuję i tak jest dobrze 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za darmo tylko na legalu w ramach opłacanego abonamentu. Tak to działa na urządzeniach mobilnych. Jak jadę w dalszą drogę, to ściągam trochę albumów na DAP-a lub komórę i mam świeżą muzę do sprawdzenia :) Oczywiście nie da się zgrać z mobila na kompa.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w niedalekiej przyszłości są zaplanowane jakieś premiery konkurencji dla Yamahy R-N602 czy Pioneera SX-N30AE? (pomijając już to który z nich brzmi lepiej, są do siebie porównywalne) Z tego co twierdzi google, N602 jest w sprzedaży już od 4 lat. Bez sensu było by kupić sprzęt tuż przed premierą świeżego modelu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były plany jakiejś Yamahy.

O ile dobrze pamiętam o oznaczeniu RN9xxx ale cisza. Teraz nawet nie mogę znaleść gdzie to było.

Ale nie byłby to model następcy 602 a raczej wyższy od 803.

W tym roku nie pojawi się już nic. Termin na ogłoszenie tego typu urządzeń to marzec, kwiecień. Wprowadzenie do sprzedaży w lato.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...