Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Pyszna nowość od Marantza - wzmacniacz sieciowy PM7000N. Żadna tam przeróbka amplitunera kina domowego. Rasowy wzmacniacz z dodanym DAC-iem i modułem sieciowym. Dobry kierunek rozwoju audio. Tylko cena trochę przesadzona - 5 500 zł (z drugiej strony i tak sporo taniej niż bardzo podobny Hegel H90).

Maratnz_PM7000N_Silver-main.jpg.efae1c925a475617a5c3e1e1ded23945.jpg

mz_pm7000n_connections.jpg.722941a213e1c1ce133caeeca8585fb9.jpg

Marantz-PM7000N-3-XXL.jpg.55b532a80dd6c9f7dde777dadd7c0559.jpg

Marantz-PM7000N-4-XXL.jpg.26ea393a84ce8b0ed4b01e5b13c0f7ca.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To może być bardzo udany model. Marantz bezpiecznie podszedł do tematu i zrobił ten kombo w modelu 7000 który właśnie nie sprzedawał się za dobrze.

Za duża różnica w cenie względem pm6006 a za mało na jakości. Tutaj super ruch. Zostaje zatem 6006 jako podstawa dobrego wzmacniacza, pm8006 jako już mocno rozwojowy wzmacniacz i właśnie 7000n coś pośrodku także z cena. Dźwiękowo spodziewam się nadal czegoś pośrodku. 

Bardziej zastanawia mnie kwestia aplikacji. Sposobu działania tego urządzenia. Jeśli tu Marantz nie zawiedzie to będzie hit. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S4Home napisał:

Bardziej zastanawia mnie kwestia aplikacji. Sposobu działania tego urządzenia. Jeśli tu Marantz nie zawiedzie to będzie hit. 

PM7000N ma HEOS-a, to chyba powinno być Ok. 

11 minut temu, S4Home napisał:

Za duża różnica w cenie względem pm6006 a za mało na jakości. Tutaj super ruch. Zostaje zatem 6006 jako podstawa dobrego wzmacniacza, pm8006 jako już mocno rozwojowy wzmacniacz i właśnie 7000n coś pośrodku także z cena. Dźwiękowo spodziewam się nadal czegoś pośrodku. 

Konstrukcyjnie PM7005 i PM7000N zdecydowanie bliżej do PM8006 niż PM6006. 6006 sporo odstaje materiałowo.

Marantz-PM7000N-3-XXL.jpg.a7f4b6a4e9e75586bc9d915f1dced7ef.jpg

MARANTZ-PM6006-BLACK-6.jpg.f0a8b0e1a97902937a88489eb10b4f6e.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawszym systemem muzycznym z funkcjami sieciowymi wydaje się być KEF LSX

5_1542119567.png

Dwie aktywne kolumny z czterema końcówkami mocy dla każdego głośnika, nie wymagające przewodu który by je łączył, z łącznością bezprzewodową wi-fi i bluetooth. Do tego przewodowo wejście liniowe, lan i optyczne oraz wyjście na subwoofer. W rożnych kolorach.

KEF-LSX-group-1024x476.jpg

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick, do słuchania muzyki coś takiego nadaje się zapewne doskonale. Ale co audiofilską pasją? Gdzie tu miejsce na roztrząsanie przeróżnych synergii kablowo-źródłowych-wzmacniaczowych. A bez tego... 

Inna sprawa, że takie wysokiej klasy all-in-one oparte na aktywnych kolumnach są ciągle zbyt wysoko wyceniane. Klasyczny zestaw o podobnych możliwościach wychodzi przeważnie taniej.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest grupa ludzi, którzy chcą mieć takie głośniki przy komputerze lub obok telewizora. Możliwość rozbudowy o subwoofer daje szansę uzyskania brzmienia pełnowartościowego sytemu audio, który nie będzie ustępował dużym kolumnom. Wielbicieli dużego brzmienia z maleńkich kolumn również nie brakuje. Takie możliwości dają kolumny z wbudowanymi wzmacniaczami gdzie DSP potrafi wyciągnąć z głośników maksimum bez ich uszkadzania. Cena ponad 5 tys jest wysoka. jednak zbliżona do nieco większych pasywnych LS50. Zapewne spadnie z czasem, bo to nowość. Już widziałem na allegro w cenie nieco ponad 4tyś. sprzedawane przez jeden ze sklepów który ma je w regularnej sprzedaży drożej. Dla wielu ludzi brak kabli jest czymś pożądanym, dla innych nie. Dlatego są do wyboru też pasywne LS50 i aktywne  LS50 Wireless.

Tu producent wycelował w trochę wyższą półkę. Jest mnóstwo kolumn aktywnych wyposażonych np, w bluetooth za kilkaset złotych, zawsze można coś takiego wyposażyć w chromecasta i w taki sposób tanio usieciować.

Jeśli do Arcama za 3 tyś podłączymy LS50, wyjdzie nam 7 tyś.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MobyDick napisał:

Dla wielu ludzi brak kabli jest czymś pożądanym, dla innych nie. 

Najlepszy numer zrobił audiofilom ostatnio Cambridge Audio w swojej topowej serii Edge. Integra Edge A nie ma wejścia gramofonowego, chociaż CA produkuje wysokiej klasy gramofon do kompletu (Alva TT). Urządzenia są przewidziane do połączenia bezprzewodowego przez Bluetooth z aptX HD!!! 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kraft napisał:

Kolejny usieciowiony wzmacniacz od znanego producenta - Arcam Solo Uno. Cena jedyne 3000 zł.

715288413_SoloUno.thumb.jpg.f3889381d71a3ea89d41f1c09afe571d.jpg

 

Mam tylko nadzieję że to nie będzie produkt podobny do ceola albo mcr. Takich małych urządzeń jak dra100 jest trochę. Ale my oczekiwany jakości. Pamiętajmy że tutaj odpowiedzialny za stronę wizualną jest raczej Samsung. Miejmy nadzieję że jakość arcama pozostała.

16 godzin temu, Kraft napisał:

Najlepszy numer zrobił audiofilom ostatnio Cambridge Audio w swojej topowej serii Edge. Integra Edge A nie ma wejścia gramofonowego, chociaż CA produkuje wysokiej klasy gramofon do kompletu (Alva TT). Urządzenia są przewidziane do połączenia bezprzewodowego przez Bluetooth z aptX HD!!! 

Dokładnie tak. I mieliśmy to okazję słuchać. Powiem tak, produkt raczej nie jest przygotowany dla audiofili kablowych. To dobre urządzenie dla miłośników muzyki. 

Aktywne lsx podobnie. Zwróćmy uwagę że na audioshow budzą duże zainteresowanie ale jednak nie ma o nich audiofilskich dyskusji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Aaa, rzeczywiście. Oglądałem w internecie i nie zauważyłem, że wszędzie są podane ceny ale z dopiskiem "zapytaj o dostępność lub czekamy na dostawę" :). Ogólnie nastawiłem się na Magnata ale i tak jadę w delegację więc poczekam jeszcze 2 tygodnie może będzie już ten Onkyo. Może się pojawi więc coś podpowiecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w internetach. Jak dla mnie bomba, chociaż pewnie niektórzy będą kręcić nosem, że to klasa D. W jednym małym pudełeczku wszystkie potrzebne funkcje a taka Yamaha 803 to może temu maleństwu co najwyżej buty czyścić 😉. I chyba powoli zaczyna się wysyp wzmacniaczy z funkcjami sieciowymi. Rewelacja. 

20327,EDEFB827-F4B6-47E8-9B16-C66B7E983550.jpeg

20328,0E30973A-1BA8-49D7-84E6-ED5E11EA8404.jpeg

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...