Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Intryguje mnie jedna rzecz. O yamahach było chyba ze 100 postów. Onkyo trochę mniej. Ale o sieciowym dra h800 nie ma praktycznie nic poza wzmianką że wszedł taki sprzęt na rynek.
O 4 letniej yamaha r-n602 już chyba wszystko napisano, o 803 też. A tu nowy sprzęt denona i cisza. No prawie. Czyżby nie było czym zawracać sobie głowy?

Wysłane z mojego MI PLAY przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wito76 napisał:

Intryguje mnie jedna rzecz. O yamahach było chyba ze 100 postów. Onkyo trochę mniej. Ale o sieciowym dra h800 nie ma praktycznie nic poza wzmianką że wszedł taki sprzęt na rynek.
O 4 letniej yamaha r-n602 już chyba wszystko napisano, o 803 też. A tu nowy sprzęt denona i cisza. No prawie. Czyżby nie było czym zawracać sobie głowy?

Wysłane z mojego MI PLAY przy użyciu Tapatalka
 

Bo Yamaha RN602 jest na rynku już trochę. dodatkowo wcześniej był model RN500. Podobnie Onkyo ze swoim 8250 wcześniej 8150 czy 8050. Jest o czym pisać.

Natomiast Denon długo się wstrzymywał gdyż liczył na to że ten segment rynku się nie rozwinie. Moim zdaniem przespał wiele lat. Teraz się obudził ze swoim DRA800 i NR1200.

Pisaliśmy już o tych urządzeniach, jak chcesz coś więcej wiedzieć to pytaj. Ale raczej nie licz że zaraz będzie o nim 1000 opinii tak z dnia na dzień.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "sąsiednim" forum jest cały wątek poświęcony temu tematowi
Patrzyłem i bez jednoznacznej odpowiedzi - hit czy kit. Raczej krytyka, że to wykastrowany X1500. Jesli faktycznie by tak było to... X1500 teoretycznie zagrałby w stereo tak samo jak DRA 800h? Pytam bo wiadomo, ładnych kilka papierków tańszy.

Wysłane z mojego MI PLAY przy użyciu Tapatalka

Bo Yamaha RN602 jest na rynku już trochę. dodatkowo wcześniej był model RN500. Podobnie Onkyo ze swoim 8250 wcześniej 8150 czy 8050. Jest o czym pisać.
Natomiast Denon długo się wstrzymywał gdyż liczył na to że ten segment rynku się nie rozwinie. Moim zdaniem przespał wiele lat. Teraz się obudził ze swoim DRA800 i NR1200.
Pisaliśmy już o tych urządzeniach, jak chcesz coś więcej wiedzieć to pytaj. Ale raczej nie licz że zaraz będzie o nim 1000 opinii tak z dnia na dzień.
Pozdrawiam
S4home, wiem że wiele zależy od talentu sprzedawcy i umiejętności perswazji. Ale tak uczciwie, obiektywnie powiedz mi - DRA 800h dobrze się sam sprzedaje, wygrywa w odsłuchach z Y602 i Onkyo 8270, ukradł sporo rynku konkurencji czy nie ma na to szans, bo tamci są raz lepiej wypromowani a dwa po prostu ciut lepsi. P. S. Ten denon ma dwukierunkowy bluetooth?

Wysłane z mojego MI PLAY przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Denon, Onkyo, Yamaha, Marantz to pomimo tego, że są to "Japończyki" to - czy to w stereo czy w KD - oferują jednak odmienne brzmienie. Jak już napisał Piotr z s4home zarówno amplituner denona jak i marantza to nowe urządzenia dlatego tak mało opinii o nich. Miałem kiedyś amplituner av Denon avr 1400h, niestety nie miałem możliwości porównania go z nowym amplitunerem stereo tej firmy. Moim zdaniem - zresztą jak i zdaniem większości - amplituner stereo nie zagra tak dobrze jak wzmacniacz z tej samej półki cenowej. Ale że jest duże zapotrzebowanie na tego typu kombajny, myślę że każda marka znajdzie swoich zwolenników. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób ceni sobie funkcjonalność i to jest głównym kryterium. Może i kabriolet jest fajniejszy, większa frajda z jazdy i spojrzenia kobiet... bezcenne. Ale gdzie wrzucić siaty z zakupami, worek kartofli, foteliki z dzieciakami czy co tam jeszcze. Wielu osobom wychodzi na to, że Golf Plus jest fajniejszy i sporo praktyczniejszy od używanego Merca kabrioleta.

Jadąc tymi moto porównaniami  te wspomniane wyżej ampli sieciowe to właśnie takie rodzinne vany moim zdaniem. Uniwersalność jednak to nie jest zaleta, jak coś jest dobre we wszystkim to jest tak naprawdę dobre w niczym. Napaliłem się na ampli sieciowy, założyłem przed świętami swój wątek ale przy okazji czytam sporo innych podobnych wątków. I wszędzie prędzej czy później temat skręca w kierunku wzmacniacz + gadżety i masz to samo co ampli sieciowy ale ładniej brzmiące. Nie tylko ja, wielu innych bije się więc z dylematami, kogo słuchać, ile mogę dołożyć do interesu itd. Też skłaniam się powoli w kierunku wzmacniacza, ale co chwila jakieś kłody pod nogi. Czy wzmacniacz ma wejścia cyfrowe (potrzebuję do dekodera TV i napędu BD, który przy okazji będzie transportem CD) ? - jak ma DACa to i drogo się robi. A co ze słuchaniem radia FM/DAB ? Zostają tylko radia internetowe do dyspozycji, które przeważnie mają słaby bitrate więc filozofia HiFi idzie się kochać  - nie wspomnę, że muszę dodatkowo kupić coś do streamowania, na początek Chromecast Audio pewnie załatwiłby jakoś temat ewentualnie polecane WXAD10 - czytaj kolejna kasa.  Dalej idąc, mam z czasów akademika ogromną kolekcję MP3, Flaców itd - jak mam tego posłuchać? Gdzie włożyć pendriva z plikami? - już sobie odpowiedziałem: w gniazdo USB w bluray'u albo udostępnić pliki routerem w sieci domowej i dalej chromecastem- ale to wszystko takie trochę kłopotliwe, masochistyczne. Ja sobie poradzę, ale już widzę jak żona ..urwi , gdy nie będzie coś chciało chodzić, coś będzie skomplikowane itd. Wiadomo facet z natury jest techniczny, jak coś nie działa to kombinujesz, zmieniasz sterowniki w kompie, jak nie młotkiem to wiertarką a dla kobiety to problemy rangi wejścia na Mount Everest i powód do fochów.

Nie wspomnę, że po babsku patrząc taki NAD to profanacja wyglądu pomieszczenia, taki paskudny plastikowy klocek :) bez elegancji ampli kina domowego, błyszczących światełek, cyferek LCD itp. 

I bądź tu człowieku mądry. Jeszcze nie byłem na odsłuchach, ale ... naprawdę te ampli sieciowe tak nędznie grają? Przecież z kolumnami nowy zestaw to tak mniej więcej budżetowo patrząc 4000 pln i za taką kasę są powody do cmokania?

PS. 1 - Wg żony Marantze są ładne

PS. 2 - Nie mam Golfa ani Merca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim na Twoim miejscu udalbym się na odsłuch. Być może okaże się, że ten ładny (moim zdaniem tez🙂) marantz zagra dla Was w porównaniu z czystymi wzmacniaczami z podobnej półki cenowej na tyle dobrze, że poszukiwania skończą się dość szybko. Po drugie  - znowu - skoro jeszcze nie słuchałes niczego, porównaj kilka modeli i okresl, który dźwięk najbardziej Ci "leży". Po trzecie - jeśli odczujesz różnice między amplitunerem a wzmacniaczem, zastanów się czy jest ona na tyle duża, żeby rezygnować z funkcjonalności na rzecz tej minimalnej bądź nie poprawy jakości brzmienia. Po kolejne - zastanów się jakiej funkcjonalności oczekujesz od sprzętu : wejścia, wyjścia hdmi, wbudowany odtwarzacz sieciowy, fajna aplikacja, funkcja gapless, przewijanie utworów itp, itd. I wtedy dopiero dokonuj świadomego wyboru. Bo ja zanim znalazłem się w miejscu, w którym jestem, bladzilem po omacku i musiałem kilka klocków przerzucić. Pozdrawiam 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wito76 napisał:

Patrzyłem i bez jednoznacznej odpowiedzi - hit czy kit. Raczej krytyka, że to wykastrowany X1500. Jesli faktycznie by tak było to... X1500 teoretycznie zagrałby w stereo tak samo jak DRA 800h? Pytam bo wiadomo, ładnych kilka papierków tańszy.

Jest kilka osób które tak twierdzi. I nadal uważa że amplituner kinowy gra na podobnym poziomie dobrze ustawiony jak amplituner stereo. Na pewno bliżej amplitunerowi stereo do wersji kinowej niż czystego wzmacniacza. Ale moim zdaniem różnica jest.

20 godzin temu, Wito76 napisał:

Ale tak uczciwie, obiektywnie powiedz mi - DRA 800h dobrze się sam sprzedaje, wygrywa w odsłuchach z Y602 i Onkyo 8270, ukradł sporo rynku konkurencji czy nie ma na to szans, bo tamci są raz lepiej wypromowani a dwa po prostu ciut lepsi. P. S. Ten denon ma dwukierunkowy bluetooth?

Po aktualizacji Denon ma dwukierunkowy BT. Ale nikt Ci nie zagwarantuje że to będzie działać z każdym urządzeniem u Yamahy jest podobnie.

Dobra opcja dla rynku bo gra inaczej, cieplej, bardziej miękko. Wiec dobrze że pojawił się taki model dla konkurencji Onkyo i Yamahy. Obsługa moim zdaniem nie najlpesza. Ja po prostu apek Denon i Marantza nie lubię. Posiadając cierpliwość nie ma problemu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, seba3002 napisał:

Po trzecie - jeśli odczujesz różnice między amplitunerem a wzmacniaczem, zastanów się czy jest ona na tyle duża, żeby rezygnować z funkcjonalności na rzecz tej minimalnej bądź nie poprawy jakości brzmienia.

 

6 godzin temu, S4Home napisał:

Jest kilka osób które tak twierdzi. I nadal uważa że amplituner kinowy gra na podobnym poziomie dobrze ustawiony jak amplituner stereo. Na pewno bliżej amplitunerowi stereo do wersji kinowej niż czystego wzmacniacza. Ale moim zdaniem różnica jest.

Dziś byłem na "odsłuchach" u mojego kolegi. Posiada kino Yamahy X1800 sprzed chyba ponad 10 lat, z czasów gdzie HDMI było wypasem, gra to z Tannoyami seria F4. I co? - Grało to super w stereo. Cykało  i pieściło uszy. I zacząłem się zastanawiać czy te różnice wzmacniacz - ampli sieciowy - ampli KD nie są czasem na granicy percepcji, na zasadzie różnic Cola vs Pepsi vs Cola z Biedronki.

Czytając np. posty czy opinie posiadaczy Yamahy R-N402 można odnieść wrażenie że to super sprzęt bo użytkownicy są zachwyceni wrażeniami muzycznymi. Czytając natomiast posty forumowej szlachty i branży wspomniany 402 to powszechnie opluwany i odradzany model. Jak widać wszystko zależy od oczekiwań a przede wszystkim osłuchania i doświadczenia. Ktoś, kto słuchał miniwieży albo radia w aucie będzie zachwycony każdym klockiem i nowymi kolumnami, nawet VoiceKraftem- tak to widzę. Kilka miesięcy temu w Wa-wie byłem w jakimś salonie i lamersko spytałem sprzedawcy  - który z ampli sieciowych by mi doradził, który sam by wybrał. Gość mnie zawstydził, ale szczerze przynajmniej odpowiedział - żadnego, ja proszę pana jestem już zupełnie na innym levelu, 10 lat temu zaczynałem od tego typu marketowej masówki a dziś moj sprzęt to już inny level. 

Jeśli chodzi zaś o mnie to po nowym roku napiszę na priv zapytania ofertowe do forumowych sklepów by mieć przekrój cen i wiedzieć gdzie jest PR a gdzie best price no i przede wszystkim umawiam się w którymś z salonów w promieniu 100km czyli Łódź, Pabianice, Kielce, Skarżysko na odsłuchy. I boję się samego siebie :), że spodoba mi sie np. wspomniane kilka postów wcześniej jakieś kino typu X1500 Denona albo jakieś R-N402, choć ambicje i plany mam zdecydowanie wyższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wito76  skoro podobał Ci się ponad 10 letni sprzęt u kolegi to czy nie myślałeś by pójść w używki? Zauważ, że są sprzęty używane, zadbane i nic się z tym nie dzieje. Gwarancja już dawno minęła a to gra nadal.

Kwestia czy wzmacniacz stereo czy kino domowe jest otwarta. Możesz wybrać i to i to. Rzecz gustu. Nikt nie będzie Cię prostowac, jeżeli chcesz kino domowe do muzyki. Chcesz kino okej, kup kino. I ja szanuje Twój wybór. 😁

Ale moim zdaniem w muzyce wzmacniacz stereo wypadnie lepiej lub dużo lepiej. Kwestia budżetu. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Wito76, powiem Ci, że ja kiedy kupiłem swojego denona avr 1400h też byłem zachwycony dźwiękiem w kinie jak i w stereo. I powiem Ci, że gdyby nie to forum i zbieg nieszczęśliwych wypadków (w moim modelu tyle razy psuł się port USB, że w końcu po kolejnej naprawie go sprzedałem), pewnie do dziś cieszył bym się z tego jak gra. Czytając jednak forum dowiadujesz się, że żaden amp AV nie zagra w stereo tak jak wzmacniacz. Że kino domowe nie służy do słuchania muzyki. Ze jedynym kompromisem na połączenie KD i stereo jest amp AV plus wzmacniacz. Ciekawość a może chęć posiadania "prawdziwego" stereo sprawiła, że dziś jestem posiadaczem zarówno amplitunera AV jak i wzmacniacza. Nie zmienia to jednak faktu, że dla wielu użytkowników kompromisem między kinem a stereo będzie po prostu amplituner av. I na takim sprzęcie muzyka też może sprawiać wielka frajdę. Testuj, testuj, testuj ale wyboru dokonaj sam i tylko takiego jaki Tobie będzie odpowiadał. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

prosze o pomoc. Jestem na etapie zakupu pierwszego zestawu stereo.

do tej pory grało u mnie wysłużone kino domowe 5.1 philipsa.

salon z kuchnia o powierzchni około 40m2

jedyny zestaw który psuje wizualnie mojej żonie jest poniżej:

https://www.teufelaudio.pl/stereo/ultima-40-kombo-p18801.html

pytanie jest takie: czy to zagra?? Czy macie jakieś doświadczenia z ta firma?

czy może lepiej kupić same kolumny i dokupić innej firmy amplituner?

z góry dzięki za każde info

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście opinie to subiektywne podejście i wrażenia każdego z nas z osobna. Tak samo jak ktoś powie że dany amplituner gra mu super w stereo to jest tak samo jak powie że lubi golonkę. Przyjdzie 3 kolejnych i powie że nie lubi. Dlaczego mają wmawiać temu pierwszemu że on nie lubi. To zupełnie nie o to chodzi. Jeśli ktoś sprawdzi czy dany model amplitunera wystarcza mu pod stereo i stwierdzi że tak. To ja nie widzę w tym żadnego problemu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw Teufel Ultima 40 Kombo przypomina mi trochę monidło. Jest taki film Antoniego Krauze. Od początku coś co oferuje jakiś cwaniaczek wydaje się być ściemą. Jednak finalnie ludzie dostają to co im obiecywano. Obraz ze zdjęcia ślubnego pary młodych razem z dzieckiem ze zdjęcia 1-szej komunii. Problem chyba w tym ze nikt tu chyba nie zna tego sprzętu. Pełnowymiarowy amplituner z ukrytą szufladą CD pod przyciskami u dołu wyświetlacza. Ma jedno wejście optyczne, 3 liniowe ( 2 z przodu ) i gramofonowe. Nic nie wiadomo o użytych podzespołach, choć toroidalne trafo może budzić zaufanie. Radio FM i DAB+, do tego odbiornik bluetooth z aptX . 2 wyjścia słuchawkowe ( jedno 3,5 mm z tyłu :) ). Prawdziwa osobliwość zbudowana pod oczekiwania wielu odbiorców. Do tego kolumny wyglądające intrygująco. Całość można uzupełnić subwooferem podłączonym do wyjścia z regulowaną częstotliwością filtra dolnoprzepustowego pokrętłem z tyłu obudowy. Ktoś słyszał jak to gra ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się kiedyś dowiadywałem to nikt tym w Polsce nie handluje. Niemiecki producent , oczywiście nie produkowany w Niemczech wszedł swojego czasu na polski rynek i mocno na allegro. Jego oferty były co drugą. I tak zaczęło się "a może teufel..."

Ale do tej pory nie widziałem aby kto kolwiek to realnie wybierał. Trzeba by raczej kupić online że strony dystrybutora i po prostu testować i zostawić albo oddać.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teufel - brzmi dla mnie podobnie jak taka firma co patelnie robi - Tefal. No i na Amazon widzę opis: Głosnik basowy High-End. Grubo 😆

No ale nie będę się śmiać za bardzo bo sprzętu na oczy nie widziałem ani nie słyszałem. 

Mimo wszystko, ja bym tego nie chciał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...