Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Myślę, że nie ma co skreślać sprzętu sugerując się nazwą.  Przed kilku laty, dość długi czas uczestniczyłem w forum HDTVPolska (tym od Gmeru) i tam w działach audio niektórzy dość mocno chwalili sprzęt tej firmy. I nie były to jakieś małokonkretne grajki. Pamiętam, że szczególnie polecane były subwoofery. Niestety nie pamiętam symboli.  Ja, np chętnie posłuchałbym kolumn Teufel Stereo L

42761_326985.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabeł ( po niemiecku ) Ci się kojarzy z Tefalem :) ?

37 minut temu, JohnDoe napisał:

Teufel - brzmi dla mnie podobnie jak taka firma co patelnie robi - Tefal. No i na Amazon widzę opis: Głosnik basowy High-End. Grubo 😆

No ale nie będę się śmiać za bardzo bo sprzętu na oczy nie widziałem ani nie słyszałem. 

Mimo wszystko, ja bym tego nie chciał. 

 

W końcu to sprzęt diabelski :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę ze pod względem wizualnym i funkcjonalnym to jest to coś czego brak było na rynku :) . Dość specyficzne. W końcu to diabelski pomysł.

Ampli/CD odpowiedni rozmiar, nie wygląda na tandetę, obiecuje spora moc, ma bluetooth, radio z DAB+, wejście optyczne do podłączenia TV, jest gdzie włożyć płytę CD, odtwarza pliki. Do tego dają spore i ładnie wyglądające kolumny.

To własnie takie monidło :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki produkt już kiedyś był na rynku tylko nie pamiętam kto to robił. Sherwood albo Ferguson. No kilka do 10 lat w tył. Problem tego typu urządzenia to jak wszędzie napęd. Wiem nie mówimy o audiofilskich kwestiach ale drgania przechodzą na całe urządzenie. Dodatkowo, element awaryjny był w środku. Wymagało to rozebrania pół amplitunera aby dostać się do lasera za 45 zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej niemożliwe aby jakiś producent wyprodukował takie urządzenie które miało by współpracować wyłącznie z wzmacniaczami określonego producenta. Jest za to wiele adapterów które podłączysz pod analogowe gniazda RCA lub pod wejście cyfrowe. Wielu producentów tak robi że gniazdo USB wykorzystuje wyłącznie do zasilania takiego odbiornika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też Advance Accoustic Wtx-500, jednak droższy i nie wiem czy lepszy, bo nie porywnywałem z innymi. Na plus to działa mi zawsze, nigdy nie było problemu z parowaniem. Ma AptX. Dźwiękowo to ciężko mi ocenić, bo póki co używałem go na moim niezbyt dobrym sprzęcie. Z ciekawostek mogę dodać, że na odsłuchach miałem go ze sobą i z tego co pamiętam to w CXA80 po bluetooth wbudowanym było trochę głośniej i jakby lepiej niż z wtx. Z kolei w Cyrus HD lepiej zagrał mój wtx w porównaniu do wbudowanego bluetooth. Z atollem in 200 wtx grał chyba w miarę ok. Także dużo zależy z czym akurat przypasuje. Teraz gram głównie z maliny i generalnie jest to lepsze jakościowo rozwiązanie, póki co na moim sprzęcie. Zobaczę jak będzie na nowym, jak w końcu się dogadam ze sprzedawcami i coś kupię. Z bluetooth generalnie mniej roboty i mniej problemów. Włączam Spotify czy tidal, szybko łączę z wtx i już leci. Z maliną u mnie to bywa różnie, ale to chyba wina głównie WiFi itp.

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda ten Advance i ciekawe jak się ma do tego oryginalnego Cambridge. Cenowo podobnie. Na razie chyba sobie odpuszczę, bo i tak głównie po kablach, wiadomo najlepiej. Ale przymierzam się do wypróbowania Topping d50s, który ma aptx i aptx hd, więc jak mi podpasuje to będę miał daca i dodatkową możliwość transmisji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, Artsky napisał:

Fajnie wygląda ten Advance i ciekawe jak się ma do tego oryginalnego Cambridge. Cenowo podobnie. Na razie chyba sobie odpuszczę, bo i tak głównie po kablach, wiadomo najlepiej. Ale przymierzam się do wypróbowania Topping d50s, który ma aptx i aptx hd, więc jak mi podpasuje to będę miał daca i dodatkową możliwość transmisji.

Jeśli DAC podpasuje, to będzie chyba najlepsza opcja.

2 minuty temu, wushu81 napisał:

A CXA80 nie ma wbudowanego bluetooth? Bo nie pytałem na odsłuchu czy jest wbudowany czy jest adapter. 

No nie ma. Ma tylko gniazdo do podłączenia dedykowanego odbiornika.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To widocznie był ten bt100 włożony. Czyli z tego co pamiętam, to grał lepiej niż mój wtx. Generalnie głośniej, bardziej wyraźnie. Z moim wtx dźwięk był bardziej płaski i przytłumiony. Odsłuch był sprzętu, a adapter miałem w razie czego ale sami że sprzedawcą byliśmy ciekawi porównania. Także ten bt100 do CXA bardziej się nadaje. 

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Artsky napisał:

A jakie główne źródło dzwięku?

Ostatnio stremer Digione Signature Player ale po drodze były Chromecast Audio, Onkyo 6130 czy laptop z Daphille. Czasem właśnie bluetooth z komputera kiedy coś na laptopie akurat oglądam czy Xbox One po optyku jak mam ochotę pograć. W każdym razie sprawdziłem każde wejście.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...