Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Tak jak już napisałem. Najlepiej używać wyjścia cyfrowego. Jeśli brak jest takiej możliwości to wyjście na rejestrator powinno być dobre. Z wyjściami słuchawkowymi bywa różnie. Jeśli jest ono podłączone przez rezystory z końcówką mocy, a impedancja wejściowa transmitera jest wysoka, wtedy mogą być problemy. Jeśli jest to wyjście do słuchawek o niskiej impedancji z własnym układem wzmacniającym może być ok. Wtedy czasem można użyć funkcji amplitunera dla wyjścia słuchawkowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Pytanie do użytkowników Yamah z MultiCast.

Modele Pioneer i Onkyo mają wbudowany ChromeCast. Domyślam się, że działa to jak na TV z Androidem, czyli jak chcę coś puścić z komórki na TV wciskam symbol monitorka i sprawa załatwiona (np. jakaś muzyczka z YouTube).

Czy coś podobnego ma Yamaha? Czy żeby coś na szybkiego puścić na Yamahę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, nowicjusz72 napisał:

Witam.

Pytanie do użytkowników Yamah z MultiCast.

Modele Pioneer i Onkyo mają wbudowany ChromeCast. Domyślam się, że działa to jak na TV z Androidem, czyli jak chcę coś puścić z komórki na TV wciskam symbol monitorka i sprawa załatwiona (np. jakaś muzyczka z YouTube).

Czy coś podobnego ma Yamaha? Czy żeby coś na szybkiego puścić na Yamahę?

Tidala obslugujesz z aplikacji na komórce. Spotify działa przez connect.
wszelkie inne po prostu zmieniasz wyjście głosu na Bluetooth. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Spotify Connect.  W spotify klikasz głośniczek i wybierasz Yamaha. Inne marki też to mają. Jeżeli chcesz tak zrobic z Tidala to urządzenie musi obsługiwać Chromecast, np Onkyo

Swoją drogą pytanie dlaczego Yamaha nie dała ChromeCast-a do swojego sprzętu?

Może jest szansa na jakąś aktualizacje oprogramowania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Są firmy które w chodzą w płatne rozwiązania jak Chromecast czy audyssey a są takie które rozwijają swoje rozwiązania jak musiccast, ypao czy mcacc.

Kazfo razowo firmy jednak starają się zachować pełny serwis i dostępność do platformy i rozwiązań. Inaczej były by przegrane. W twoim przypadku nie ma żadnej różnicy która wybierzesz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłem ten temat bo przymierzam się do zakupu amplitunera sieciowego bądź all in one (z CD) i chciałbym tej sieciowej funkcjonalności jak najdłużej.

Żona zgadza się na zakup pod warunkiem, że nie będę zmieniał przez co najmniej 10 lat :)

Raczej zostaje wybór między Yamaha i Onkyo/Pioneer.

Druga sprawa to czy nie powinno być w tym roku jakiś nowości? Obecne modele mają już trochę lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim forumowiczom. Nie znalazłem wątku powitalnego, zatem chciałem przywitać się w poście problemowym.

Chodzi o to, jakich nośników pamięci (pendrive'ów, SSD, itp.) używacie do przechowywania i odtwarzania plików FLAC w Waszych cudeńkach? Posiadam od 2 dni Onkyo tx-8250, który wg instrukcji dopuszcza używanie NAS, dysków twardych (podpiętych z tyłu, z odrębnym zasilaniem) lub pendrive'ów. Wymaganie jest, by system plików był Fat/Fat32.

Mam pytania, bo prochu nie wymyślę już, na które mam nadzieję wy, posiadacze podobnych/ identycznych urządzeń, odpowiecie:

1) pendrive- tylko do 32GB czy pojemniejszy 64/128GB z przeforsowaniem exFat na Fat32? Jakie marki najpewniejsze? A może karta SDXC poprzez czytnik?

2) SSD 128GB- podpięty z tyłu, przeforsować NTFS na Fat32 i zadziała, o ile da się to zrobić?

3) inna sprawdzona metoda- jaka?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowano przez Bartosz Gawlik
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, S4Home napisał:

...czy 64 albo 128 to nie maks dla niego.

Myślę że mało kto tyle magazynuje jako że używasz do niego TIdala HiFi i jest z głowy.

3. NAS po sieci może być w NTFS

Pozdrawiam

 

Dzięki za odpowiedź @S4Home

Chciałbym mieć wielostopniowe struktury katalogów i wszystko w 1 miejscu z natychmiastowym dostępem. Wiem, niby łatwo zmienić pendrive'y, ale jednak pamiętać jaki album na jakim penie...

Tidal HiFi - brzmi nieźle, ale czy wszystko na nim jest? No i kwestia transferu, jak się ma internet z GSM, to trochę lipa z e zjadaniem miesięcznego transferu, nie?

Może ktoś coś jeszcze doda?

Edytowano przez Bartosz Gawlik
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj macie rację. Powiem na dziś jak jest: pendrive czarno- żółty adata 64gb sformatowalem mikro programem Fat32 format do tego systemu i działa. Nie wypełniłem całego a tylko 5 albumów ale ampli widzi pena i to cieszy. 64 nominalne, faktycznie 57gb dostępne. Do tego tylne wejście USB i już można szaleć (jakoś dab+ nie łapie mi stacji, może to wina nierozwiniętej anteny). Poczytam jeszcze o formatowaniu SSD do Fat32 i dam znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ogarnąłem temat, dla potomnych. Amplituner widzi SSD plextor m6pro 128gb, struktura katalogów 5 stopni ok, odtwarzanie plików ok. Dysk sformatowany do Fat32 tym samym softem co pendrive. Dysk połączony 30cm kablem niebieskim USB 3.0, dysk siedzi w kieszeni USB 3.0 Gembird, jest zasilany z tylnego gniazda wzmacniacza, bo SSD nie wymaga dużo prądu. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...