Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

4 minuty temu, Bartosz Gawlik napisał:

Wreszcie ogarnąłem temat, dla potomnych. Amplituner widzi SSD plextor m6pro 128gb, struktura katalogów 5 stopni ok, odtwarzanie plików ok. Dysk sformatowany do Fat32 tym samym softem co pendrive. Dysk połączony 30cm kablem niebieskim USB 3.0, dysk siedzi w kieszeni USB 3.0 Gembird, jest zasilany z tylnego gniazda wzmacniacza, bo SSD nie wymaga dużo prądu. 🙂

Powiedz nam wszystkim w jaki sposób? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mateo89 napisał:

Powiedz nam wszystkim w jaki sposób? 

W czym wątpliwość? SSD, pełniący funkcję zewnętrznego w obudowie USB 3.0 Gembird, podłączony do laptopa, sformatowany był w NTFS. Programem o nazwie Fat32 format sformatowalem pamięć do tytułowego formatu. Następnie przekopiowałem katalogi z muzyką do niego (żadnych partycji ekstra), podłączyłem tym samym niebieskim kabelkiem (z wtykami męski/męski USB) SSD do wejścia USB /Rear, uruchomiłem wzmacniacz, by następnie operując smartfonem z apką Onkyo Controller, słuchać ulubionej muzy bez ciągłego wypinania pena, kopiowania, kasowanie plików, itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem się teoretycznie wcześniej, problemów na etapie wykonania nie było. Hamują zawsze obawy, które trzeba niwelować pogłębianiem wiedzy. Nie udało mi się znaleźć w sieci wypowiedzi, że Ampli będzie czytał z SSD, choć mowa w instrukcji była o dysku zewnętrznym. Wiadomo, że dyski twarde nie mają 32gb tylko więcej. Bałem się czy format SSD na Fat32 w jakiś sposób wpłynie negatywnie na wydajność, podzespoły. To samo z pendrivem. Jak się okazuje, wszystko chodzi, działa. Zastanawiam się i muszę doczytać, czy mimo zalecenia Onkyo, aby dyski twarde zasilać odrębnym prądem, nie uszkodzę ampli wydatkiem energetycznym do zasilenia SSD, który nie potrzebuje tyle prądu co HD. Patrzyłem na tabliczkę znamionową SSD, ten model potrzebuję mniej prądu niż podaje tylne gniazdo USB, dlatego póki co skłaniam się do tezy, że to wszystko będzie banglało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów jako nowy użytkownik tego pełnego wiedzy w temacie audio Forum. 

Na dzień dobry mam pytanie do użytkowników/porównujących  amplitunery stereo Yamaha r-n 602 i r-n 803 a konkretnie interesuje mnie jakość dzwięku który możemy z nich usłyszeć przy odtwarzaniu sygnału z cd , tunera dab , fm , czy z tv. W 50% amplituner będzie działał z sygnałem TV , pozostałe 50 % to .. płytki cd.. i radio. Zauważalna będzie różnica w szczegółowości , dynamice itp.? Przepraszam jeżeli ten post będzie dla nie których chaotyczny , ale cały czas mimo moich zaawansowanych latek staram się uczyć i obiecuję poprawę w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daniel09 tak, będzie zauważalna różnica na korzyść 803, dobrze dobierz kolumny i to bardzo fajny sprzęt. To amplituner sieciowy, jeżeli nie korzystasz ze streamingu to masz jeszcze tradycyjne amplitunery jak np Magnat mr780 ,który funkcji sieciowych nie ma ale oferuje bardzo fajny zgoła inny od Yamahy dźwięk. Napisz budżet, jaki pokój, jakie kolumny i muzyka i coś się dobierze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi , wiedziałem ze poszedłem za bardzo na skróty w pisaniu posta , a więc uzupełnię moje zapytanie. W chwili obecnej posiadam Onkyo A9150 i kolumienki Melodika BL30 MK3 które muszą zostać , pomieszczenie 15m2. Muzy słucham z Onkyo C7030 ( w ostatnim czasie dość rzadko ) i radia cyfrowego Hama DIT2100MSBT . Myślę o zmianie na amplituner ponieważ będę zamieszkiwał w troche mniejszym metrażu i nie będę miał jak ustawić ,, sprzęciki ,, , dlatego pytam o amplituner stereo żeby ,, wyeleminować , , radio i chyba CD-ka ponieważ znajomy powiedział mi że jest możliwość do tego amlitunera podłączyć dysk z nagraniami(?) . Jeszcze jedna sprawa to czy jest duża różnica w jakości , brzmieniu dzwięku  między Yamaha a Onkyo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2020 o 14:10, Daniel09 napisał:

Dzięki za odpowiedzi , wiedziałem ze poszedłem za bardzo na skróty w pisaniu posta , a więc uzupełnię moje zapytanie. W chwili obecnej posiadam Onkyo A9150 i kolumienki Melodika BL30 MK3 które muszą zostać , pomieszczenie 15m2. Muzy słucham z Onkyo C7030 ( w ostatnim czasie dość rzadko ) i radia cyfrowego Hama DIT2100MSBT . Myślę o zmianie na amplituner ponieważ będę zamieszkiwał w troche mniejszym metrażu i nie będę miał jak ustawić ,, sprzęciki ,, , dlatego pytam o amplituner stereo żeby ,, wyeleminować , , radio i chyba CD-ka ponieważ znajomy powiedział mi że jest możliwość do tego amlitunera podłączyć dysk z nagraniami(?) . Jeszcze jedna sprawa to czy jest duża różnica w jakości , brzmieniu dzwięku  między Yamaha a Onkyo?

W Przypadku wyboru rN602 odczujesz stratę na jakości względem obecnego 9150. W Przypadku 803 może być bardzo podobnie. Wzmacniacze Onkyo grają też deczko inaczej niż amplitunery, nieco jaśniej. Więc ich dźwięk jest zbliżony do Yamahy. Moim zdaniem zamiana na bok. W sensie wygody, wielkości itp. Ale jakości nie poprawisz. Chyba że w wyjątkowy sposób YPAO Ci pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć,

Prośba do forumowiczów o poradę dla przeciętnego używtkownika urządzeń emitujących dźwięk zdecydowanie bez inklinacji audiofilskich, ale któremu nie jest wszystko czy jest byle jak czy jednak w miarę z głową (w znaczeniu tego na co wydam pieniądze, jak i z czym połączę itd.)

Brdziej do rzeczy: posiadam głośniki Audio Academy Phoebe, (2002 rok, lecz używane naprawdę niewiele), 86dB, 4 Ohm. "Napędzane" czymś co nazywa się Kenwood KR-A3080 (amplituner, 2x50W / 8 Ohm, nie mam wiedzy o mocy / 4 Ohm). Amplituner ciut już niedomaga, dodatkowo nowoczesność kusi...

Dwie rozważane opcje: Pioneer-sx-s30dab (2x85W) vs Onkyo TX-8270 (160W / 6 Ohm).

Pytanie zasadnicze: Czy wybór tego Pioneera będzie błędem w kontekście parametrów tych kolumn (zbyt niska moc). Pokój 40 m kw, sylwester raz do roku, a poza tym normalne poziomy głośności, radio, jakaś płyta (gdy już dokupię odtwarzacz, który zastąpi ten aktualnie posiadany - zepsuty).

Z góry dziekuję za pomoc

Pozdrowienia 

Szymon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jestem tu nowy, więc nie do końca jestem pewien, czy dobrze wybrałem miejsce na moje zapytanie, ale:

Chciałbym kupić jakiś w miarę przyzwoity zestaw do słuchania muzyki z cd, winyli oraz radia. Słucham głównie bluesa(przeważnie dynamicznego, żywego, czasem smęty), rock&rolla, rocka, trochę "lepszego" popu i czasem muzyki klasycznej. Przydaloby się też czasem posłuchać czegoś ze Spotify a nawet podłączyć tv do obejrzenia filmu.

Pokój, w którym będzie stał sprzęt ma około 16 mkw. W grę wchodzą tylko kolumny podstawkowe/monitory. Mój budżet bez odtwarzacza CD i gramofonu to maksymalnie 4500.

Yamaha R-N803D + Heco Aurora 300 to dobry pomysł? Czy może coś innego?

Z góry dzięki za podpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...