Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Wolałbym jednak coś co chociaż z nazwy znam, co mogę dostać w stacjonarnym sklepie w Polsce. Kolumny kefa wydają się być spoko, chociaż ja się tak nie znam. Ale dzięki za podpowiedź :)
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację. A powiedz mi, to co napisałem - yamaha i heco to słaby pomysł? Mojej żonie i jedno i drugie wizualnie się spodobało, a to też ma znaczenie...
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rellim napisał:

 Mojej żonie i jedno i drugie wizualnie się spodobało, a to też ma znaczenie...

W niektórych przypadkach ma to największe znaczenie 😉. Ma to sens o ile wypożyczysz sprzęt i odsłuchasz go u siebie. Większość osób zapewne powie Ci, że lepszym rozwiązaniem będzie klasyczny wzmacniacz plus streamer ale zapewne w Twoim przypadku liczy się też wygląd i funkcjonalność. Dlatego po pierwsze odsłuch a potem droga wolna 🙂. Pozdrawiam. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rellim napisał:

No masz rację. A powiedz mi, to co napisałem - yamaha i heco to słaby pomysł? Mojej żonie i jedno i drugie wizualnie się spodobało, a to też ma znaczenie...

Myślę że to zupełnie niezłe i bardzo typowe zestawienie. Choć jeśli chodzi o wygląd to chyba więcej kobiet wybrało by to co ja podałem jako pomysł. O dźwięku nie wspomnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem żonie Twoją propozycję. Podoba się, faktycznie. Ale od razu zadała pytanie: a jaki odtwarzacz cd? Też musi pasować.

No właśnie, a jakie cd do tego? 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Rellim napisał:

Pokazałem żonie Twoją propozycję. Podoba się, faktycznie. Ale od razu zadała pytanie: a jaki odtwarzacz cd? Też musi pasować.

No właśnie, a jakie cd do tego? 

A nie wygodniej jakiś mały streamer typu Chromecast? Masz tak bogatą kolekcję płyt, że potrzebujesz odtwarzacza CD? Sam kiedyś kupiłem odtwarzacz CD ale szybko wymieniłem go na streamer, który daje dużo większe możliwości (serwisy typu Spotify czy Tidal, serwer plików). No i taki mały streamer możesz schować gdzieś za wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś między 700 a 800 CD i około 100 winyli... Lubię celebrować słuchanie muzyki, wiesz, wybieranie płyty, oglądanie okładki, itp... Może to dziwne, ale sprawia mi to frajdę. Tylko mam już dosyć słuchania na starych kolumnach kody i amplitunerze harmana i nadszedł czas na coś do stereo
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, seba3002 napisał:

Skoro zależy Ci na słuchaniu muzyki z płyt CD to może warto pomyśleć o klasycznym zestawie typu np marantz 6006 plus CD. Wygląda to zacnie a gra dość przyzwoicie. I moim zdaniem w Twoim przypadku sprawdzi się o wiele lepiej niż amplituner. A cenowo też chyba wyjdzie korzystniej. Pozdrawiam. 

A jakie kolumny do tego sprzętu? Rozumiem, że to jest wzmacniacz czyli tunera fm nie ma?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli złe informacje miałem znów...

Marantz wizualnie się żonie podoba najbardziej, ale nie wiem czy to jest to, czego oboje oczekujemy. Żona spotify, ja płyty cd i wybrane audycje w Trójce. W budżecie 4500 chciałbym zmieścić się z wzmakiem/ampli i kolumnami. Odtwarzacz cd oddzielna rzecz. Blueraye mnie nie interesują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rellim napisał:

Wolałbym jednak coś co chociaż z nazwy znam, co mogę dostać w stacjonarnym sklepie w Polsce. Kolumny kefa wydają się być spoko, chociaż ja się tak nie znam. Ale dzięki za podpowiedź :)
 

Przede wszystkim ot temat o amplitunerach a nie doradzaniu zestawu stereo.

Moim zdaniem jak chcesz RN803 to zainwestuj chociaż w ELAC B6.2 To znacznie lepszy wybór. I Zapraszam na odsłuch.

Co do CD to masz w komplecie niezłego CDS300. A gramofon dobierzemy coś z projecta. Tanio a dobrze.

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, S4Home napisał:

Przede wszystkim ot temat o amplitunerach a nie doradzaniu zestawu stereo.

Moim zdaniem jak chcesz RN803 to zainwestuj chociaż w ELAC B6.2 To znacznie lepszy wybór. I Zapraszam na odsłuch.

Co do CD to masz w komplecie niezłego CDS300. A gramofon dobierzemy coś z projecta. Tanio a dobrze.

Zapraszam

A co sądzisz o Denonie DRA-800H?

I sorry za źle zamieszczone zapytanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rellim napisał:

Czyli złe informacje miałem znów...

Marantz wizualnie się żonie podoba najbardziej, ale nie wiem czy to jest to, czego oboje oczekujemy. Żona spotify, ja płyty cd i wybrane audycje w Trójce. W budżecie 4500 chciałbym zmieścić się z wzmakiem/ampli i kolumnami. Odtwarzacz cd oddzielna rzecz. Blueraye mnie nie interesują.

Do odtwarzania płyt CD jeśli masz wzmacniacz z wejściem cyfrowym wystarczy dowolny napęd który to będzie odtwarzał z odpowiednim wyjściem. Bluraye mają więcej możliwości niż przeciętny CD, ale i taki się nadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Rellimstrasznie uparłeś się na ten amplituner. Wydasz na niego +/- 2500. W tej kasie a nawet poniżej możesz kupić przyzwoity wzmacniacz a jako źródło dla radia czy spotifaja używać taniutkiego chromcasta. Jeśli chcesz mieć wszystko w jednej "stylistyce" to musisz niestety celować w "markowe" odtwarzacze CD jak marantz, Yamaha itp, chociaż moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest to co proponuje kolega @MobyDickczyli zwykły Blu Ray. Wszystkie amplitunery stereo to oczywiście bardzo funkcjonalne maszyny ale za kasę, którą na nie przeznaczysz można pokombinować lepiej. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...