Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

A chromecast posiada tuner fm? Bo zależy mi również na "prawdziwym", z wysokiej jakości sygnałem i brakiem opóźnień, tak jak to bywa w przypadku radia internetowego.

To nie jest tak, że się uparłem. Ja bym wolał wzmacniacz, do niego odtwarzacz sieciowy, itd, ale ogranicza mnie też przestrzeń. No i żona - czyli stylistyka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość współczesnego radia internetowego jest na poziomie przynajmniej naziemnego DAB+ które uważa się z kolei za lepsze od FM. Pewne sprawy są bardzo subiektywne. Są ludzie przyzwyczajeni do ciągłego szumu gdy słuchają radia FM. To może faktycznie denerwować :) . Trzeba by sobie puszczać szum nagrany  ... Wiele osób narzeka na słaby odbiór obecnie nadawanych stacji FM. To jest w dużej mierze wynikiem zaszumienia wszechobecnymi zakłóceniami radiowymi: telefony komórkowe, sieci wi-fi, mikrofalówki i wiele urządzeń elektrycznych, o CB radio nie wspomnę. Dlatego w cywilizowanych krajach odchodzi się od radiofoni FM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona też słuchała "zwykłego" radia ale kiedy odkryła, że istnieje coś takiego jak spotify jakoś z niego zrezygnowała. Ja osobiście wolę Tidala ale oczywiście wszystko jest kwestia gustu i upodobań. Jeżeli chcesz odtwarzacz CD i tak jesteś skazany na więcej niż jeden klocek. Dlatego jeszcze raz sugeruje przemyślenie sprawy klasycznego wzmacniacza bo z tego co czytam na tym forum już niejeden użytkownik przeszedł drogę od ampli stereo do wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rellim napisał:

Wolałbym mimo wszystko coś bardziej znanego... :/

Moj pierwszy zestaw audio był caly od onkyo. Dzisiaj jednak juz wiem że czesto lepiej "wymieszac" komponenty nawet jesli sa to czesto mało znane, ponieważ wzmacniacz firmy x robi robote a cd niekoniecznie. Ale widocznie każdy musi przejsc sam i przekonac sie na własnej skórze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Rellim napisał:

Marantz wizualnie się żonie podoba najbardziej, ale nie wiem czy to jest to, czego oboje oczekujemy. Żona spotify, ja płyty cd i wybrane audycje w Trójce. W budżecie 4500 chciałbym zmieścić się z wzmakiem/ampli i kolumnami. Odtwarzacz cd oddzielna rzecz. Blueraye mnie nie interesują.

Do tego tuner fm od marantz-a i chromecast.

"Monitor audio bx2" słyszałem w polaczeniu z zestawem marantz i muszę powiedzieć ze było zacnie :)

pozdr.

Screenshot_20200304-191200_Chrome.jpg

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz w pobliżu jakiś salon (salon - nie sklep dla idiotow) proponuję udać Ci się na odsłuch. To że np ja lubię marantza i denona, nie znaczy że Tobie nie przypadnie do gustu bardziej Yamaha czy onkyo bądź np NAD. Masz masę marek do wyboru a zasypywanie się tutaj propozycjami bez odsłuchu, niczego Ci nie rozjaśni. Dlatego pierwsza rzecz jaką powinieneś zrobić to odsłuch. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem, że coś mi się rozjaśni, a faktycznie mam już sieczkę w głowie. Ale z tego co czytałem i Denon i Marantz oferuje to czego mniej więcej oczekuję. Boję się, że jak pójdę do takiego sklepu to albo wydam 2x więcej niż sobie założyłem i żona złoży papiery rozwodowe, albo zgłupieję do reszty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem seria druga jest bardziej otwarta. W serii Debut postawiono mocno na basowy ciepły dzwięk nie kłujący w uszy. Momentami był on jednak za mało detaliczny. W serii drugiej dzwięk jest nieco bardziej otwarty, nadal przy zachowaniu ciepłoty kolumn. A bass jest szybszy, bardziej kontrolowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2020 o 06:25, S4Home napisał:

Pytanie tylko czy wychodzi im to na plus czy na minus.....

U mnie cd i wzmacniacz marantz wiec chyba "in plus". Ale musze dodać że cd jest naprawde ok ale wzmacniacz mógłbym zamienic na cos innego tylko właśnie wizualnie to ucierpi bo zaokraglone boczki ma  tylko ten producent.

A ze stoja jeden na drugim to ma to znaczenie

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka firma Waszym zdaniem najdłużej będzie wspierała przesyłanie strumieniowe w swoich amplitunerach, a co za tym idzie najlepszy support?

Mowa tu o seriach:

Yamaha R-N803D, Pianocraft MCR-N670D

Onkyo TX-8270, R-N855

Pioneer SX-S30DAB, NC-50DAB

Marantz NR1200, Melody X M-CR612

Proszę również o krótką charakterystykę grania powyższych sprzętów i jaki typ kolumn zalecane dla neutralnego dźwięku (o ciepłym czy zimnym brzmieniu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć.

Onkyo wypuszcza raczej co roku co 1,5 roku nowy amplituner. 803 jest troche na rynku ale model 602 jest dłużej i raczej aktualizują jego a nie wprowadzają nic innego. Pioneer to firma należąca do Onkyo sytuacja ta sama.

Marantz Melody to już 3 odsłona. W przypadku NR1200 to pierwsza.

Jakie masz kolumny? Bo NR1200, Melody, SXS30 a RN803 to zupełnie inne klocki. Wybierałeś wszystko wpisując amplituner czy jak?

Jest jeszcze Onkyo 8390 u Denon DRA800. Ale to skrajnie inaczej grające amplitunery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durze "klocki" typu Onkyo 8390 czy Yamaha 803 raczej będą zbyt mocno rzucały się na mojej komodzie. Chociaż Yamaha 803 wizualnie podoba mi się.

Marantz-a nie brałem w ogóle pod uwagę, ale patrząc na ten NR1200 to bardzo ładnie się prezentuje i jest nisko-profilowy - to dla mnie też plus.

Mam monitory Tesi 262 - i muszę powiedzieć, że są łatwe do napędzenia, po odsłuchach Pioneer SX-S30DAB nie ma z nimi żadnych problemów (2/3 mocy to max który mogę dać aby membrany nie wyleciały, a moje uszy też więcej nie wytrzymują).

Sprzęt ma u mnie parę lat pochodzić, stąd to nietypowe pytanie odnośnie opieki firm nad swoimi produktami.

Jeszcze jedno: jeżeli miałbym "ciepłe" kolumny i "ciepły" amplituner, to na ile pomaga zmniejszenie siły basu, czy podkręcenie wysokich tonów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to lepszy model. Z tym że oba nie  śa jakieś wybitne.

Marantz jest słaby mocowo na tle innych amplitunerów, ma ciepłą barwę i jest muzykalny.

Pioneer gra jaśniej. Także nie wykazuję zapędów do przesuwania ścian. Do Tesi bardziej pasuje Pioneer. ale na rynku wtórnym lepiej będzie sprzedać Marantza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Rozumiem, że Marantz odpada.

Macie u siebie dwa slimy Pioneer-a sx-s30dab i nc50dab, jak również Tesi 262.

Prośba o Waszą opinię porównawczą jak sprawują się te zestawienia, czy podobne granie mocowo, czy któryś z nich wykazuję więcej pozytywów?
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...