Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sorki. Ale miałem mecz piłki nożnej w pokoju synka 🤪. Używałem przez pewien czas amplitunera AV jako streamera. Miałem i mam podłączony amp do wzmacniacza. Jeśli masz wyjście pre out na fronty to możesz połączyć amplituner ze wzmacniaczem, który posiada wejście Main in. Ja w końcu przerzuciłem się na "pełnoprawny" streamer ale już samo podłączenie wzmaka do amplitunera dało poprawę w stereo. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, MobyDick napisał:

Wyjście line out w amplitunerze jest najpewniej tym samym co wyjście magnetofon do nagrywania i nie ma żadnego powodu aby go nie używać. Jego używanie jest tym samym co korzystanie z wyjść urządzeni typu CD lub tuner radiowy, tyle że sygnał przechodzi przez wewnętrzny selektor.

Dokładnie line out jest opisane jako do nagrywania. I tutaj pytanie czy jest to w stanie dobrze zagrać ze wzmacniaczem czy jednak czeka mnie wymiana w przyszłości ?

Poza tym jeśli jest sens pójścia w tym kierunku to czy będę potrzebował dodatkowego dac a ?

FB_IMG_1587229228911.jpg

Edytowano przez Paweł Kusy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co ma na pokładzie ten amplituner nie jest konieczne jako dodatkowe. Zawsze można zastąpić to czymś co da lepszy dźwięk, tyle że zapewne trzeba będzie drożnej zapłacić. Urządzenia pojedyncze z dolnej półki będą droższe i raczej nie spodziewał bym się po nich lepszego dźwięku. Przynajmniej w znaczącym stopniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Nie planuję zakupu sprzętu high end. Chcę na przełomie kilku lub kilkunastu miesięcy dokupić do zestawu wzmacniacz Nad c356 bee i zamiast WXAD 10 + dac wolałbym zostawić amplituner. Jestem laikiem jeśli chodzi o tematy audio. Muzyki słucham głównie z sieci i USB do tego czasem radio. Planuję powoli rozbudowywać swój zestaw. 

Czyli dobrze zrozumiałem, że jeśli zostawię amplituner zamiast np WXAD 10 + dac to różnicy na niekorzyść raczej nie będzie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Paweł Kusy napisał:

Czyli dobrze zrozumiałem, że jeśli zostawię amplituner zamiast np WXAD 10 + dac to różnicy na niekorzyść raczej nie będzie ?

Moim zdaniem raczej nie. Sam mam blusounda podpiętego pod wzmak i różnica pomiędzy nim a amplitunerem, który wcześniej robił jako streamer jest ale nie jest to jakieś wielkie WOW. Zresztą jeśli zechcesz kiedyś dokupić pełnoprawny streamer, mając już wzmak nic Ci nie będzie stało na przeszkodzie. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również życzę wszystkiego dobrego. Takie użycie amplitunera ma jedną wadę jednak. Jest w nim zasilacz do napędzania kolumn i z tego powodu można się spodziewać poboru energii na poziomie kilkudziesięciu watów. Streamer i DAC w osobnych obudowach nawet z nadmiarowymi zasilaczami często zadowalają się pobieraniem jakieś 10 razy mniejszej mocy z sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Wymianę na wzmacniacz planuję może za rok. Chodzi mi o samą możliwość takiego połączenia i ciekawość czy się da. Jeśli bym się zdecydował na takie rozwiązanie to raczej doraźnie niż docelowo.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pozostaje nadal otwarte. Czy tego typu urządzenia nadal powinny nazywać się wzmacniaczami.

Amplituner od wzmacniacza w nazwie oddziela obecnie tylko radio. Układ który producentów kosztuje zapewne 15 zł

Czy aby czasem warto nie dodać tego modułu aby wzmacniacz był bardziej prestiżowy?

To samo nazewnictwo.

Wracając do PM 7000N, to zapraszamy. Nas zaskoczył pozytywnie. Jest na stanie, gotowy do odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...