Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie ma problemu jakiegoś specjalnego. W sensie nie ma wad konstrukcyjnych.

Skoro używany i ma pół roku gwarancji to grał półtora roku do 2,5 lat. To cena 1800 zł trochę duża. Wolał bym dorzucić do nowej z 3 letnią gwarancją

Albo niższa cena za tą.

Za ile warto by było je kupić?

Na jednym z ogłoszeń Pan twierdzi, że przegrała tylko kilka godzin, ale nie ma tego jak sprawdzić.

W obu przypadkach gwarancja do końca tego roku.

Edytowano przez Rbkt666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Rozglądam się za zestawem stereo do ok 5500 pln. Koniecznie musi obsługiwać Tidal (bardzo wskazane mqa), airplay oraz integrować się z Amazon Alexa. Dodatkowym wymogiem jest to, że na jednostkę (amp/wznak) mam max 33 cm miejsca na szerokość, więc duże sprzęty typu Onkyo 8390 odpadają.
 

Preferowane brzmienie muzykalne, do długich odsłuchów  pomieszczenie 12 mkw.

Ma ktoś jakiś pomysł czym się zainteresować? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

szukam zestawu do grania Spotify + radio internetowe w pokoju tak do dwóch tysięcy. Jest sens w ogóle się w to bawić? Wzmacniacze sieciowe póki co to mnóstwo hajsu, który wolałbym raczej wydać na dobre kolumny (zakładam że mają dużo większe znaczenie w jakości grania?). Przychodzi mi do głowy wzięcie tej Yamahy wxad-10 + tani używany wzmacniacz + jakieś kolumny ale dalej wydaje się, że bawienie się w dwa osobne urządzenia kiedy jest tylko jedno zastosowanie jest bez sensu. W dodatku ten tani wzmacniacz pewnie będzie miał jakieś 30 lat żeby grał przyzwoicie i zepsuje się 2 tygodnie po zakupie.

(pokój 18 metrów, muzyka głównie tradycyjny rock, nie potrzebuję potężnego basu ale zależy mi na przestrzeni, lubię jasne brzmienie)

Edytowano przez Siepu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEMIkr chce przeznaczyć 5500 i moja odpowiedź była do niego. Czasem ludzie zmieniają niki. Przy budżecie na poziomie 2 tyś wybrał bym wzmacniacz SMSL Q5pro , do tego Chromecast Audio jako streamer sieciowy zapewniający radio internetowe, dostęp do serwisów internetowych i plików po sieci. Choć myślę że lepiej jest użyć komputer ( dobrze jeśli jest jedno i drugie ). Do tego kolumny takie jak Magnat Quantum 723.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluj na 723 póki ktoś jeszcze je gdzieś ma.

Model już nie produkowany.

20 godzin temu, HEMIkr napisał:

Hej

Rozglądam się za zestawem stereo do ok 5500 pln. Koniecznie musi obsługiwać Tidal (bardzo wskazane mqa), airplay oraz integrować się z Amazon Alexa. Dodatkowym wymogiem jest to, że na jednostkę (amp/wznak) mam max 33 cm miejsca na szerokość, więc duże sprzęty typu Onkyo 8390 odpadają.
 

Preferowane brzmienie muzykalne, do długich odsłuchów  pomieszczenie 12 mkw.

Ma ktoś jakiś pomysł czym się zainteresować? 

A tak realnie to MQA to Ci po co? Amazon Alexa po co?

Pytam z czystej ciekawości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
4 minuty temu, MobyDick napisał:

Trochę mało danych odnośnie pomieszczenia i np. rodzaju muzyki jakiej słuchasz.

Tak w ciemno i dość uniwersalnie to np. :

https://www.q21.pl/nad-c338-kef-q350.html

Pomieszczenie o powierzchni 30m2 przedzielone jednym słupem. 

Odleglość od kolumn 4 mb

Muzyka: jazz, soul, blues, klasyczna, rock

 

Intersują mnie wyłącznie kolumny podłogowe. Myślałem o KODA EX-569F kolor dark walnut zestaw 2.0

 

 

Edytowano przez Szarak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam. Bardzo słabe kolumny. Szkoda budżetu 4000 zł.

Elektronika przewyższy je klasą kilkakrotnie zupełnie bez potrzeby,

Z tanich konstrukcji 2.0 Polk T50 dla tych którzy lubią takie granie, Heco Victa Prime 702 bardzije uniwersalne czy Fyne F303 i Melodika BL 40 MKIII.

A do tego znane już wszystkich Yamah RN 602 lub Onkyo 8250.

Zapraszam po wypożyczenie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie polecam. Bardzo słabe kolumny. Szkoda budżetu 4000 zł.

Elektronika przewyższy je klasą kilkakrotnie zupełnie bez potrzeby,

Z tanich konstrukcji 2.0 Polk T50 dla tych którzy lubią takie granie, Heco Victa Prime 702 bardzije uniwersalne czy Fyne F303 i Melodika BL 40 MKIII.

A do tego znane już wszystkich Yamah RN 602 lub Onkyo 8250.

Zapraszam po wypożyczenie.

Pozdrawiam

Proszę o informację, co polecacie do budżetu 4 000 zł. Czytałem o Koda wiele dobrych opinii.

 

Zależy mi na kolumnach podłogowych i fajnym amplitunerze z sieciowymi możliwościami.

 

Czy jest na forum ktoś kto jest w stanie pomóc złożyć zestaw w tym budżecie. Głownie chciałbym słuchać na nim muzyki (jazz, bluse, rock, soul), Mam też zamiar czasami podpiać TV.

Co myślicie o zestawie:

 

Onkyo TX-8250 + Indiana Line Nota 550X ??

 

Lub

 

Dali Zensor 7  + JAKIŚ W DOBREJ CENIE SIECIOWY AMPLITUNER STEREO

Proszę o informację,

 

Edytowano przez Szarak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MobyDick napisał:

Tyle ze te kolumny kosztują 1500 zł /sztukę. Wielu ludzi kupuje je dla ich wyglądu i chyba wtedy warto :) .

Rozumiem, że grają nie zadowalająco? :) 

 

BTW: Wygląd dla mnie również robi duże znaczenie. Myslałem jeszcze o Indiana Line... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...