Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

No to jeśli masz wolne 3tyś na kolumny i chcesz żeby wyglądały jak te Zensory 7 to znalazłeś. One nie są złe. Gdyby kosztowały za parę tyle ile kosztuje jedna kolumna , to myślę ze były by warte uwagi. Ale to też kwestia gustu...

Myślę ze jeśli chcesz fajny, konwencjonalny amplituner to warto pokusić się o tą Yamahę 803d i kupić jakieś kolumny, np. jakieś używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MobyDick napisał:

No to jeśli masz wolne 3tyś na kolumny i chcesz żeby wyglądały jak te Zensory 7 to znalazłeś. One nie są złe. Gdyby kosztowały za parę tyle ile kosztuje jedna kolumna , to myślę ze były by warte uwagi. Ale to też kwestia gustu...

Myślę ze jeśli chcesz fajny, konwencjonalny amplituner to warto pokusić się o tą Yamahę 803d i kupić jakieś kolumny, np. jakieś używane.

Rozumiem, że piszesz o KODA?

 

Teraz zmieniłem zdanie na zestaw:

 

 

Yamaha MusicCast R-N602)  +  dali zensor 7   

 

Co o nim myślisz? :) będzie dobrze? Wiadomo odsłuch najważniejszy. Jednak zdanie ekspertów również istotne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Szarak napisał:

Proszę o informację, co polecacie do budżetu 4 000 zł. Czytałem o Koda wiele dobrych opinii.

 

Zależy mi na kolumnach podłogowych i fajnym amplitunerze z sieciowymi możliwościami.

 

Czy jest na forum ktoś kto jest w stanie pomóc złożyć zestaw w tym budżecie. Głownie chciałbym słuchać na nim muzyki (jazz, bluse, rock, soul), Mam też zamiar czasami podpiać TV.

Co myślicie o zestawie:

 

Onkyo TX-8250 + Indiana Line Nota 550X ??

 

Lub

 

Dali Zensor 7  + JAKIŚ W DOBREJ CENIE SIECIOWY AMPLITUNER STEREO

Proszę o informację,

 

Napisałem nawet w zacytowanym poście co Ci polecam :|

17 godzin temu, Szarak napisał:

 

AMPLITUNER ONKYO TX-8150 (lub Yamaha MusicCast R-N602) + dali zensor 7 

znacznie lepiej. Ale to chyba tylko używane?

Bo jeśli nowe to masz wcześniej fajne propozycje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o zestawieniu?

 

Pylon Audio Pearl 27  + Yamaha MusicCast R-N602

 

INDIANA LINE TESI 561 JASNY ORZECH + Yamaha MusicCast R-N602

 

Muzyka jazz, bluse, rock, soul

 

metraż 30 m2

 

Który zestaw lepszy? Wg Was

 

Edytowano przez Szarak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2018 o 12:11, Seweryn Zeman napisał:

Dzień dobry – na wstępie się przywitam. :)

W temacie odtwarzaczy sieciowych i firmy Onkyo – posiadam model TX-8250 od niecałego miesiąca, używając go przede wszystkim do strumieniowania audio, odtwarzania z PHONO oraz dźwięku przez Bluetooth z TV.

Opiszę moje spostrzeżenia:

1. Bluetooth – świetna sprawa, że można postreamować po Bluetooth. Jednak *tylko i wyłącznie* do odtwarzania audio. Lag odtwarzania to jakieś 2500ms, czyli kompletna klapa pod oglądanie filmów. Musiałem dokupić zewnętrzny odbiornik Blueooth, aby móc odtwarzać filmy! Kompletna porażka – dokupować Bluetooth mimo że Ampli posiada Bluetooth.

2. AirPlay – niestety ta sama sytuacja co wyżej. Lag na poziomie 2500ms uniemożliwia oglądanie filmów. Podkreślę, że AirPlay jest dedykowany do streamowania audio i synchronizacji z wideo – ponieważ posiada odpowiednie algorytmy, które nomen-omen najprawdopodobniej w Onkyo *nie są zaimplementowane*. Porażka.

3. Spotify. Straszne problemy z odtwarzaniem. Kiedy już zacznie odtwarzać – zmiana głośności na Ampli powoduje dziury w odtwarzaniu i nieraz przerwanie odtwarzania, mimo że Play dalej leci w samej appce Spotify. Po paru [h] odtwarzania zaczyna przerywać i zniekształcać dźwięk, po czym po paru minutach przerywa odtwarzanie. Mega porażka.

4. Chromecast. Niby działa, ale problemy jak przy Spotify. Porażka.

5. TuneIn. Ostatnia rzecz, którą testowałem. Działa i nie przerywa.

Czy Wy również macie te problemy? Czy moja sztuka jest trefna? Może konfiguracja sieci (próbowałem i WiFi i kabel).

Czy takie problemy występują też w MusicCaście Yamahy? Jak tam wygląda synchronizacja Bluetooth?

Witam, 

to kolega rozwiązał mój dylemat pt. czy kupić TX-8270. Jeżeli takie problemy występują przy jednej z podstawowych funkcji urządzenia (reklamowane jako amplituner SIECIOWY) to jest całkowita dyskwalifikacja. 

czy ktoś ma doświadczenia z wykorzystania ww. funkcji w R-N803D?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2020 o 08:23, Szarak napisał:

A co myślicie o zestawieniu?

 

Pylon Audio Pearl 27  + Yamaha MusicCast R-N602

 

INDIANA LINE TESI 561 JASNY ORZECH + Yamaha MusicCast R-N602

 

Muzyka jazz, bluse, rock, soul

 

metraż 30 m2

 

Który zestaw lepszy? Wg Was

 

Strasznie skaczesz po tych modelach :/ Znaczy duzo czytasz a na odsłuchu jeszcze nie byłeś.

12 godzin temu, winczako napisał:

Panie i Panowie. 

Porównywał ktoś może (albo ma taką możliwość) tor stereo w NAD T778 do NAD M10?? W bluesowo-rockowych klimatach. Mało informacji jest o nich... szczególnie o T778. Przydałoby się pare opinii. Osłuchać nie mam gdzie. 

Z góry dzięki za odp.

O 778 jeszcze ci nic nie powiem bo to stosunkowo nowy model.

Ale znając poprzednie modele amplitunerów AV to grają one przyzwoicie w stereo na tle innych amplitunerów AV ale jednak nie tak jak wzmacniacze. Nie spodziewał bym się aby to był ten sam poziom grania. Mało tego jesli by był nawet zbliżony to był bym zaskoczony.

12 godzin temu, R Fiolna napisał:

Witam, 

to kolega rozwiązał mój dylemat pt. czy kupić TX-8270. Jeżeli takie problemy występują przy jednej z podstawowych funkcji urządzenia (reklamowane jako amplituner SIECIOWY) to jest całkowita dyskwalifikacja. 

czy ktoś ma doświadczenia z wykorzystania ww. funkcji w R-N803D?

Często wygląda to tak że u jednych są jakieś problemy a u innych ich nie ma. W dużej mierze odpowiedzialne są za to rutery posiadane w domu. Dlatego dobrze jest wypozyczyć takie urządzenie przed zakupem. I sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

O 778 jeszcze ci nic nie powiem bo to stosunkowo nowy model.

Ale znając poprzednie modele amplitunerów AV to grają one przyzwoicie w stereo na tle innych amplitunerów AV ale jednak nie tak jak wzmacniacze. Nie spodziewał bym się aby to był ten sam poziom grania. Mało tego jesli by był nawet zbliżony to był bym zaskoczony

Na anglojęzycznych forach wyczytałem raczej pozytywne wypowiedzi jeśli chodzi o ten temat. Tyle, że jak czytam tych "zboczeńców" to troche tracę grunt pod nogami.... jakimi problemami boryka się zaawansowany świat AV ;-).  Nie bardzo wiem, po co mi osobna regulacja dla dwóch subów w dirac bass management.... strasznie tam ubolewają, że T778 ma tylko równolegle dla dwóch, a nie osobno dla każdego z nich... ;-). Uwydatniane jest to do takiego rozmiaru, jakby bez tej opcji zakup tego sprzętu był bez sensu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o wyjaśnienie jednej kwestii: czy Yamaha R-N602 ma radio DAB? Czytam specyfikacje i opisy sprzętu na różnych stronach i powiem szczerze, że można się pogubić, w jednym miejscu piszą, że nie ma, w innym z kolei, że jest. Czy może są dwie wersje urządzenia...

Wiem na 100%, że w R-N803 jest DAB, tylko tu cenowo jest już wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, R Fiolna napisał:

Bardzo proszę o wyjaśnienie jednej kwestii: czy Yamaha R-N602 ma radio DAB? Czytam specyfikacje i opisy sprzętu na różnych stronach i powiem szczerze, że można się pogubić, w jednym miejscu piszą, że nie ma, w innym z kolei, że jest. Czy może są dwie wersje urządzenia...

Wiem na 100%, że w R-N803 jest DAB, tylko tu cenowo jest już wyżej.

Rn602 nie ma DAB, ma zwykle radio FM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkim. RN402 jest mocny ale wykastrowany z dzwieku. Gra jasno i wszystko stawia na moc. Gra mniej melodyjnie od RN 602

19 godzin temu, winczako napisał:

Na anglojęzycznych forach wyczytałem raczej pozytywne wypowiedzi jeśli chodzi o ten temat. Tyle, że jak czytam tych "zboczeńców" to troche tracę grunt pod nogami.... jakimi problemami boryka się zaawansowany świat AV ;-).  Nie bardzo wiem, po co mi osobna regulacja dla dwóch subów w dirac bass management.... strasznie tam ubolewają, że T778 ma tylko równolegle dla dwóch, a nie osobno dla każdego z nich... ;-). Uwydatniane jest to do takiego rozmiaru, jakby bez tej opcji zakup tego sprzętu był bez sensu. 

Stosowanie dwoch subwooferów w kinie w takim budżecie to raczej standard. Nie wszyscy moga je postawić idealnie tak samo. Dlatego kalibracja podwójna się przydaje. Chyba że suby ze swoją kalibracją to wtedy nie potrzeba.

Ok ma dobrą sekcje stereo. Ale porównujemy amplituner AV do wzmacniacza w tej samej cenie. Tej samej firmy. Nie może to grac tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2020 o 06:35, S4Home napisał:

Stosowanie dwoch subwooferów w kinie w takim budżecie to raczej standard. Nie wszyscy moga je postawić idealnie tak samo. Dlatego kalibracja podwójna się przydaje. Chyba że suby ze swoją kalibracją to wtedy nie potrzeba.

Ok ma dobrą sekcje stereo. Ale porównujemy amplituner AV do wzmacniacza w tej samej cenie. Tej samej firmy. Nie może to grac tak samo.

True.

Namieszano mi trochę w głowie. Wiem, że z klipschami "w moje ucho" stroi Onkyo (osłuchiwane jakiś czas temu, dokładnego modelu nie pamiętam). Onkyo TX-RZ840 jest w kilku miejscach polecany i jest w miarę "świeży". Półka cenowa znacznie niższa.... ale osłuchać i tak obecnie nie ma gdzie. Jakieś zdanie na temat powyższego modelu w porównaniu do RZ1100? Jest sens przepłacać? I w tym samym tonie zapytam o nowego Arcama A co myślicie o Arcam AVR10 w połączenii z klipschami ? (cały czas pytam o sekcję stereo , bo kino owszem ma być, ale ma mniejsze znaczenie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem od dłuższego czasu posiadaczem onkyo tx-nr535 (plus głośniki boston a26 i tonsil Maestro II 130 - te ostatnie obecnie są podłączone). Chciałbym powoli wymienić sprzęt,  zacząć od wzmacniacza lub amplitunera stereo. Po przejrzeniu forum jestem dość mocno zainteresowany onkyo tx-8270 ze względu na konieczność podłączenia konsoli (korzystam też z radia i podłączam tv) . Słucham rock plus muzyka klasyczna. Pomieszczenie około 20-25 m2. Czy możecie polecić jakąś alternatywę plus minus 3000pln? Zastawiałem się także nad samym wzmacniaczem (mam świadomość, że do słuchania muzyki to lepsza opcja) ale konsoli i TV nie podłączę (czy może są jakieś możliwości dokupienia jakiejś "przejściówki"? ). Z góry dziękuję za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, yossarian napisał:

Cześć, jestem od dłuższego czasu posiadaczem onkyo tx-nr535 (plus głośniki boston a26 i tonsil Maestro II 130 - te ostatnie obecnie są podłączone). Chciałbym powoli wymienić sprzęt,  zacząć od wzmacniacza lub amplitunera stereo. Po przejrzeniu forum jestem dość mocno zainteresowany onkyo tx-8270 ze względu na konieczność podłączenia konsoli (korzystam też z radia i podłączam tv) . Słucham rock plus muzyka klasyczna. Pomieszczenie około 20-25 m2. Czy możecie polecić jakąś alternatywę plus minus 3000pln? Zastawiałem się także nad samym wzmacniaczem (mam świadomość, że do słuchania muzyki to lepsza opcja) ale konsoli i TV nie podłączę (czy może są jakieś możliwości dokupienia jakiejś "przejściówki"? ). Z góry dziękuję za pomoc. 

Jeżeli chcesz podłączyć konsolę i TV a nie zależy Ci na funkcjach sieciowych to możesz kupić wzmacniacz z dac. Np Marantz 7005. Wtedy konsole podłączasz hdmi do tv, a z tv kablem optycznym podłączasz do wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2020 o 08:57, Szarak napisał:

Drodzy forumowicze mam szybkie pytanie 

 

Jak spiąć zestaw

 

 

INDIANA LINE TESI 561 JASNY ORZECH + Yamaha MusicCast R-N602 

 

Jakim kablem? 

Mam do wyboru 

2x1,5mm2 MDSC1520G Melodika

Lub

bi-wiring Klotz 2x2m 

Pytanie czy jest sens brać bi-wiring?

 

Bi Wiring nic nie da.

weź kabel 2x2,5mm. Moim zdaniem Van Domme, Oehlbach czy Procab

17 godzin temu, yossarian napisał:

Cześć, jestem od dłuższego czasu posiadaczem onkyo tx-nr535 (plus głośniki boston a26 i tonsil Maestro II 130 - te ostatnie obecnie są podłączone). Chciałbym powoli wymienić sprzęt,  zacząć od wzmacniacza lub amplitunera stereo. Po przejrzeniu forum jestem dość mocno zainteresowany onkyo tx-8270 ze względu na konieczność podłączenia konsoli (korzystam też z radia i podłączam tv) . Słucham rock plus muzyka klasyczna. Pomieszczenie około 20-25 m2. Czy możecie polecić jakąś alternatywę plus minus 3000pln? Zastawiałem się także nad samym wzmacniaczem (mam świadomość, że do słuchania muzyki to lepsza opcja) ale konsoli i TV nie podłączę (czy może są jakieś możliwości dokupienia jakiejś "przejściówki"? ). Z góry dziękuję za pomoc. 

Też polecam Onkyo 8390. Gra lepiej od 8270. Ten to półka dźwiękowa 8250.

Zapraszam na odsłuch i po wypożyczenie sprzetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

niedawno zakupiłem amplituner Onkyo 8390 i mam problem...

Do wzmaka podłączony jest dekoder Netii po hdmi (wejście CAB/SAT), od ampli wychodzi hdmi(MAIN ARC)do TV Samsung  Ue55h6400(hdmi2 ARC). 
Gdy włączam telewizor, Onkyo się uruchamia. Jest obraz i dźwięk, ale Po chwili z imput CAB/sat przechodzi w tryb input TV/Tape. Muszę znowu przełączyć w  CAB/sat. 

 

Moje pytanie, co ustawić aby wzmacniacz włączał się i pozostawał w input CAB/sat bez przechodzenia w tv/tape?

Dziękuje i pozdrawiam
 

Edytowano przez Przemek W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...