Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Cześć to mój pierwszy post tutaj.  Przepraszam jeśli wątek nie ten ale Trafiłem tu szukając rozwiązania mojego problemu. Otóż po zakupie  Denona ceol n10 do salonu zostały mi od niego dwa głośniki, które widziałbym w sypialni. Potrzebuję tylko je czymś napędzić i to coś musi mieć internetowe radio (taki wymóg od lepszej połowy). Dobrze by było gdyby też miało Spotify lub chociaż BT i nie kosztowało więcej niż tysiaka. Nie chciałbym składać tego z 2 osobnych komponentów, dwa piloty, czy puszczanie radio z telefonu mam teraz i nawet mnie wkurza. Ma być antyradio na jeden guziczek i koniec :).  co byście mi poradzili? W ostateczności kupię coś w rodzaju Fergusona i400 a głośniki sprzedam ale podoba mi się ich design i brzmienie (daleko mi do audiofila wiem). Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

Czy jest ktoś kto może powiedzieć coś na temat takich urządzeń jak Marantz Melody X MCR-612 lub Magnat MC200.

Chodzi o urządzenia typu all-in-one, chodzi o małe wszystko mające urządzenie. Mało miejsca, wszystkie opcje i dźwięk klasę lub dwie wyżej niż mini wieża.

Czy takie urządzenie do monitorów typu QA3020i czy Elac Debute Reference 6 to sensowne rozwiązanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC napisał:

Witam 

Polecam Cambridge sprzęcik fajny gra bardzo przyzwoicie 👍 

https://allegro.pl/oferta/all-in-one-cambridge-one-9765767394

Z tego co czytam to Cambridge nie ma funkcji sieciowych w przeciwieństwie do Magnata czy Marantza. Dlatego właśnie moją uwagę zwróciły te dwa urządzenia. Oczywiście najlepiej kupić Naim Unity Star i mieć z głowy ale zejdźmy na ziemię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to jakiś wielkości pomieszczenie bo my tu gadu gadu i okaże się podstawki będą za małe. 

Aha jeszcze jedno nie musisz cytować moich odpowiedzi za każdym razem 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15m2, mieszkanie w bloku. Kolumny będą stały na standach jakieś 170cm od siebie i maks 25cm od ściany licząc do tylnej ściany kolumny.

Słuchałem jakiegoś amplitunera yamahy z podłogówkami w porównywalnym metrażu i za dużo dołu było. 

Z drugiej strony w okolicy 3k jest w czym wybierać bo są amplitunery typu RN803d, Dra-800h, Onkyo 8390, Marantz NR1200 ale dobrze mieć muzykę na jakimś nośniku więc ten Marantz melody byłby idealny kwestia tego czy jest to hit czy kit.

Edytowano przez Człowiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Człowiek napisał:

Marantz melody byłby idealny kwestia tego czy jest to hit czy kit.

Na twój metraż kolumny podstawkowe.

Tutaj sam musisz sprawdzić, wstępnie jedź na odsłuchy do salonu audio wybierz co ci tam podejdzie, zabierz do domu i testuj. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC napisał:

Na twój metraż kolumny podstawkowe.

Też jestem tego zdania. Ale przeglądając to forum można zauważyć, że są różne szkoły 🙂. Myślę, że wszystko jest kwestią preferencji a w przypadku niewielkich pomieszczeń bardzo ważną sprawą jest też prawidłowe usytuowanie kolumn podłogowych. Mówiąc ogólnie - małe kolumny łatwiej ustawić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę średniej wielkości podstawki typu Kef Q150, B&W 607 S2, Q Acoustic 3020i. Poniekąd jestem nawet na takie skazany ze względu na pomieszczenie jakim dysponuję. Numer większe kolumy owszem zejdą niżej i dadzą lepszy bas ale to już duże podstawki które potrzebują miejsca. Poza tym u mnie będą stały około 170 cm od siebie 25-30 cm od ściany i około 2 metry odemnie gdzie bezpośrednio za mną jest ściana od której zapewne będzie odbijał się bas więc żeby nie wieszać na nią jak ruski dywanu będę musiał pomyśleć nad jakimś absorberem/dyfuzorem. Większe kolumny z większym basem będzie ogarnąć jeszcze trudniej ogarnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QA 3020 to dobre kolumny do tych urządzeń.

KEF Q150 to raczej tyły do kina. Do stereo są jednak Q350.

ELAC B6 jak najbardziej.

Marantz jest łagodniejszy. Grajacy duzo bardziej liniowo. Magnat z kolei potrafi zagrać melodyjniej, bardziej wciągająco.

Obsługa mimo że nadal nie idealna to wciąż dopracowywana przez Denon i Marantz ma już troche. Jest chyba deczko pewniejsza. Nie wiem czy Magnat ma na przykład Tidala. Wydaje mi sięże nie. Chdoź przy tej klasie Spotify zdecydowanie wystarczy.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do doświadczonych znawców tematu audio.

Otóż jestem posiadaczem wzmacniacza Magnat 780 do słuchania muzyki używam DVD Onkyo oraz TIDAL w tej lepszej jakość chyba to się nazywa masters. TIDAL mam zainstalowany na telefonie samsung note3 i połączony Bluetoothem ze wzmacniaczem. Ostatnio zrobiłem mały test i odtwarzałem ten sam utwór z DVD oraz Tidala i efekt był taki, że CD dawało lepszą jakość dzwięku. Dźwięk był głośniejszy, bardziej przestrzenny i czuć było dużą różnicę. Zrobiłem mały eksperyment i telefon podłączyłem kablem USB i  specjalnym adapterem samsunga do gniazda USB ( to wejście drukarkowe we wzmacniaczu) i okazało się, że jakość dźwięku poprawiła się i to znacznie. I teraz moje pytanie, czy kupując odtwarzacz sieciowy Magnat 730 zyskam jeszcze na jakości dźwięku? Czy jest inny np tańszy sposób by poprawić dźwięk z TIDAL bez konieczności inwestowania w drogi odtwarzacz sieciowy? Podłączenie kablem USB telefonu ze wzmacniaczem jest o tyle kłopotliwe, że bateria dość szybko pada no i szukanie czy też sterowanie utworami jest mało komfortowe bo kabel USB ogranicza "zasięg" trzeba po prostu podejść do sprzętu. Proszę o jakieś rady.

Temat przeniesiony z innego wątku na podobny temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast audio już jest nieosiągalny szukałem i nigdzie nie znalazłem nowej sztuki. W media expert znalazłem coś takiego ODTWARZACZ SIECIOWY/STREAMER IEAST M5 AUDIOCAST ale nie wiem czy to będzie grało tak samo jak sprawdzony Chromecast audio. Nie chcę inwestować w drogi odtwarzacz strumieniowy bo mój Magnat ma wszystko co potrzebne do odtwarzania Tidala brakuje tylko transportu. Podłączyłem ostatnio mojego Nota3 za pomocą adaptera samsunga usb kablem do wzmacniacza to gniazdo USB drukarkowe i powiem szczerze, iż różnica jest duża w jakości dźwięku. Jedyny problem to szybkie zużycie baterii smartfona. A nie można jednocześnie ładować i odsłuchiwać, poza tym telefon musi być blisko wzmacniacza bo ograniczony jest zasięgiem kabla USB.

Edytowano przez JackLodz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...