Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Od pewnego czasu kopię po necie i nie mogę znaleźć sprzetu  ktory  oferował by w rozsądnej cenie poniższe cechy.

Wzmaciacz sieciowy

Bluetooth z Aptx hd lub Ldac w ostatecznosci AAC

Min 2x50W

Funkcja sleep timer

Equalizer

Z tego co wykopałem to tylko niektóre amplitunery kina domowego posiadaj wszystko ale może istnieje cos bardziej wyrafinowanego dobrze grającego stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Daro1987 napisał:

A jaki amplitunery stereo do kwoty 3 tysięcy polecacie?

Chciałabym żeby był to krok w przód względem Yamahy as-500

Yamaha RN 803 jest względem niego krokiem do przodu.

20 godzin temu, Kenobi napisał:

Od pewnego czasu kopię po necie i nie mogę znaleźć sprzetu  ktory  oferował by w rozsądnej cenie poniższe cechy.

Wzmaciacz sieciowy

Bluetooth z Aptx hd lub Ldac w ostatecznosci AAC

Min 2x50W

Funkcja sleep timer

Equalizer

Z tego co wykopałem to tylko niektóre amplitunery kina domowego posiadaj wszystko ale może istnieje cos bardziej wyrafinowanego dobrze grającego stereo.

Z czym to ma grać? Bo za chwilę okażę się że ten mniej wyrafinowany amplituner jednak Ci wystarczy :P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam w sypialni leciwe jbl studio L830, ale też mysle o zmianie, w salonie nie dawno stanely fyne f502 zastępujac leciwe KEFy, fyne bardzo mi sie spodobaly , dlatego myslalem o f500 ale podobno chorują na bas wiec odpuscilem. Po zakupie sprzetu elektroniki wroce do tematu wyboru kolumiem, tym bardziej ze jbli nie che usuwac tylo dokupic jakiś drugi zestaw monitorkow do odsluchu z pozycji leżącej :D

Niestety bardzo lubię gleboki bas, jak w takt muzyki jest nisk pomruk. Stad też na liście equalizer ktory ladnie podbija najnizsze partie. Regulacja bas/treble niestety podbijajac najnizsze partie podbija też wyzszy bas, nie wiem jak u innych producentow ale w kinie onkyo 805 equalizer +6db na 65hz ledwo muska 100hz, za to bas/treble mocno podbija 100hz i dochodzi do 150hz a to już zalewa całośc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kenobi napisał:

Po zakupie sprzetu elektroniki wroce do tematu wyboru kolumiem, tym bardziej ze jbli nie che usuwac tylo dokupic jakiś drugi zestaw monitorkow do odsluchu z pozycji leżącej :D

Niestety bardzo lubię gleboki bas, jak w takt muzyki jest nisk pomruk. Stad też na liście equalizer ktory ladnie podbija najnizsze partie.

Nie chce byc tu złym prorokiem, ale chęć kupienia monitorów i potraktowania ich equalizerem w celu "wyciagniecia" na światło dzienne niskich pomruków basu wróży kłopoty. Może sie to oczywiście udać jesli skala dzwieku bedzie raczej z tych bardzo niskich ( czyt. Cicho grać będą). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na dużej glosnosci, ile można sluchac muzyki na otwartym kurku? Po prostu lubie jak basik mieciutko pulsuje. Nie oczekuje też ze beda schodzic tak nisko jak podłogówki, ale to co oefruje jbl l830 z mini wieżą sharp z przyciskiem "TURBO" daje bardzo przyzwoity efekt na dole, wiec bede szukał czegos podobnego albo zapoluje na drugi taki sam komplet uzywanych.

 

 

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy yamaha 803 to dobry pomysł? Chodzi mi o jego wiek. Kiedyś kupiłem tv Sony po 5 latach youtube zmienił komunikację i Sony nie dało aktualizacji.

Jak Yamaha sprawuje się z aktualizowaniem multicasta i funkcji sieciowych? 

Będą może jakieą nowe sprzęty od nich bo trochę głupio byłoby 803 kupić jal za pół roku jakiś następca sie pojawi.

ONKYO Tx-8390 też w miare mi pasuje ale w ogóle nie jest dostępne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mscislawin

Byłem na etapie zakupu tego modelu i sprawdziłem, że ostatnie aktualizacja 1.17 wyszła w grudniu 2020 a 1.16 w marcu 2019 więc szału nie było. Mnie osobiście trochę gryzło to, że w praktycznie 2021 roku kupuje coś z BT 2.1 i z wifi bez obsługi 5Ghz. Niby nie przeszkadza ale gdzieś z tyłu głowy ciągle siedzi i uwiera, nawet jeśli nie ma żadnego wpływu na jakość transmisji nawet gdyby zamiast sbc był zwykły aptX, który zauważalnie niczego nie wnosi w porównaniu np. do aptX HD.

Bebechy sieciowe nie są porażające, co ma działać to działa. Wifi tylko 2.4Ghz, Bluetooth 2.1 tylko z sbc, AirPlay1, DLNA 1.5, tuner fm+DAB. Na Twoim miejscu wypożyczył bym od chłopaków z branży, przesłuchał i sprawdził czy funkcje sieciowe wraz z aplikacją MusicCast są dla Ciebie wystarczające. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha to tak miedzy Highend a masówka, w porownaniu z CA, Maranzem czy Nadem najwiecej sprzedaja sprzetu wiec teoretycznie powinni najdluzej podtrzymywać funkcje sieciowe a dostawcy audio przy zmianach beda bardziel starali sie wspomagac i utrzymywać kompatybilnosc.

Jesli miałbym aktualnie wybierac system do streamingu z nadzieją ze za 4 lata lub 8 lat bedzie nadal dzialać to stawialbym wlaśnie na Yamahe 

Co do BT to nie ma tu co rozwijac, nie sadze aby zmiana chipu byla problemem, mysle ze powod musi być inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2021 o 07:10, S4Home napisał:

Nie rozwijają BT to wszystko.

I to jest niestety żart z klienta. Moduł bluetooth u chińczyka w detalu z APTX HD kosztuje 10 USD a oni w sprzęcie za parę tysięcy złotych pociskają technologię sprzed lat. Nawet moduł 5.0 z aptxHD i LDAC można za 19 USD kupić.

Tu po raz kolejny widać korzyść z poskładania sobie playera samemu. Zmiana np. wspomnianego blutacza na nowy kosztuje parę złotych a tu nie zrobimy nic.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Z tym 8 lat to bym uważał.

RN 602 ma już chyba 3 albo właśnie 4 i się trzyma. Ale 8 to raczej słabo.

Piotr

No wlasnie, dlatego decyduając na zintegrowaną konstrucje traktuje stremer fabryczny jako zbędny , skoro jest to niech będzie, plusem RN 602 803d jest to ze ma timer, oraz mozna niektore parametry zmieniac zdalnie z tabletu a to z tego wzgledu że nie mam miejsca na bardzo na dużego klocka i wzmaczniacz stanie za monitorami i bedzie cięzko zdostepem.

Po przeglądzie roznych pomyslow jako streamer by najlepiej odpowiadało rozwiazanie na androidzie czyli starszy telefon, USB host i Wzmacniacz z USB-DAC. Udostepnienie ekranu i mozna sterować z telefonu i tabletu.

Jak na złosć żadna z wytypowanych przeze mnie pozycji nie ma USB DAC. Znowu takie absurdy jak Yamaha AS801 ma USB DAC a RN803D juz nie. Popierdułka NAD D3020 ma, a C386 już. Więc co? USB-DAC dodatkowo czy  jakieś USB-Spidf . Chcialbym ograniczyc ilosc kabli. Wkurzony jestem bo z powodu jakis glupich decyzji producentow żaden sprzęt mi nie podchodzi.

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Ale wy serio tak korzystacie z bt? 

Ja nie korzystam i też go w sprzęcie nie mam bo nie potrzebuję. Ale rozmawiamy tutaj o sprzęcie który chwali się w specyfikacji tą funkcjonalnością więc zwracam uwagę na fakt, że jest bardzo kiepska. Może komuś zainteresowanemu zakupem przyda się taka informacja. Jak ktoś kupuje i płaci za zabawki z tymi funkcjami to zakładam że może ich potrzebować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czasem patrzą za BT w takich klockach bo przyzwyczaili się do głośników BT które grają "nieziemsko", więc i tu powinno tak być :)
Nie ważne że do głośnika leci po SBC, ale jakie basy! I soprany wyciągnięte. A to że cały przekaz oryginału jest mega przekłamany to już inna sprawa.

Ja mam w swoich kilku klockach BT "przy okazji", ale tylko w jednym sprawdziłem czy ogóle działa. I na tym się skończyło.

Rozumiem to w ampli kina, gdzie stereo to w zasadzie dodatek, ale w ampli stereo to trochę nie bardzo. Chociaż pewnie kosztuje ich to z 5$, więc pchają żeby cenę końcową nadmuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...