Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

17 godzin temu, Kraft napisał:

PS ciekawe co na to @lysyrafal? Czy wolałby zamiast niego, będąc wierny swojej idei, najtańszy wzmacniacz?

Czy jesteś pewny, że tj. amplituner stereo czy jednak wzmacniacz?

Proszę mi pokazać gdzie ja proponuję najtańsze wzmacniacze użytkownikom bo znowu mi coś imputujesz? Polecam wzmacniacze w budżecie przeznaczonym przez autora tematu, zamiast amplitunera stereo. Swoją drogą czytałem już na Forum, że np. wzmacniacz SMSL Q5 gra lepiej niż amplituner R-N803 (chodzi o jakość brzmienia a nie wydajność oczywiście), a jest 10 razy tańszy.

17 godzin temu, Kraft napisał:

Aha. I ma Dirac Live.!

Co do korekcji akustyki pomieszczenia są osoby, które uważają iż psuje brzmienie. Osobiście nie korzystam, więc nie mam na ten temat zdania.

PS Zapytam jeszcze o Twoje testy kolumn dlaczego robisz je na wzmacniaczu PM8005 a nie amplitunerze R-N500 (którymi dysponujesz)? Przypadek nie sądzę, ale moim zdaniem to wiele wyjaśnia. Kraft musisz być konsekwentny w tym co robisz, a nie być jakimś "miękiszonem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 Oczywiście, że można prowadzić dyskusję bez obrażania.

@Kraft Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam!!! Widzisz dla mnie definicja wzmacniacza czy amplitunera nic nie wnosi, a jeżeli Ty nie słyszysz różnicy między jednym a drugim urządzeniem to nie mój problem. Według Ciebie Arcam SA30 też jest amplitunerem bo zostało coś takiego napisane:

Dnia 4.02.2021 o 11:53, Tomasz S. napisał:

Ja bym powiedział,że to jest Arcam SA30 w ładniejszym opakowaniu :)

 

22 godziny temu, Kraft napisał:

Bingo!

Dlatego pytam gdzie tu konsekwencja w stosunku do wzmacniacza: JBL SA750 no chyba, że teraz wzmacniacz z funkcjami sieciowymi tj. amplituner stereo albo coś pomiędzy amplitunerem stereo a wzmacniaczem stereo bez funkcji sieciowych? Nawet jakby się dobrze przyjrzeć to sklepy internetowe na swoich stronach też mają problem do której kategorii zakwalifikować dane urządzenie.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lysyrafal napisał:

Nawet jakby się dobrze przyjrzeć to sklepy internetowe na swoich stronach też mają problem do której kategorii zakwalifikować dane urządzenie.

No własnie. Dlatego chcę się dowiedzieć, na podstawie jakich kryteriów Ty rozróżniasz "dobrze grające wzmacniacze" od "kiepsko grających amplitunerów". Musisz mieć jakiś klucz. Tylko jaki? Topologia? Parametry elektryczne? Nie wierzę, że wszystkiego słuchałeś i wyrażasz swoją opinię tylko na podstawie odsłuchów porównawczych. Na litość boską zdradź mi tajemnicę, dlaczego amplitunery grają gorzej od wzmacniaczy (cokolwiek te nazwy dla Ciebie oznaczają). Co jest takiego w ich konstrukcji, że nie dają rady???

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wszystkiego nie słuchałem i porównywałem ale wystarczająco dużo aby wyrobić sobie własne zdanie na temat jednego i drugiego urządzenia. Ja nie skupiam się na tym co jest w środku urządzenia ponieważ nie mam na to żadnego wpływu.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lysyrafal napisał:

 Ja nie skupiam się na tym co jest w środku urządzenia

A szkoda. Jak człowiek sobie uświadomi, że nie coś nie ma podstaw teoretycznych, technologicznych, naukowych, to wtedy trochę inaczej postrzega rzeczywistość. Kto wie, może i inaczej słyszy;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2021 o 13:00, Kraft napisał:

A szkoda. Jak człowiek sobie uświadomi, że nie coś nie ma podstaw teoretycznych, technologicznych, naukowych, to wtedy trochę inaczej postrzega rzeczywistość. Kto wie, może i inaczej słyszy;)

Podstawy podstawami, ale jakie to ma znaczenie w przypadku gdy efekt finalny czyli produkt jest mizerny. Widzisz dla mnie sprawa jest prosta albo coś gra dobrze lub nie albo inaczej podoba mi się jak gra lub nie.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lysyrafal napisał:

Widzisz dla mnie sprawa jest prosta albo coś gra dobrze lub nie albo inaczej podoba mi się jak gra lub nie.

Może tutaj jest pies pogrzebany? Jakoś trudno mi uwierzyć, że dokonywałeś rzetelnych porównań amplitunerów stereo z odpowiadającymi im cenowo wzmacniaczami. Na tych samych kolumnach, z przełączaniem z jednego na drugi, z wyrównaniem poziomów głośności itd. A jeśli nawet, to ile modeli amplitunerów w ten sposób przetestowałeś? Wątpię, że miałeś u siebie kilka amplitunerów i robiłeś takie porównania. A wnioski wyciągasz strasznie uogólniające.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę to co kiedyś napisałem nie mam smykałki do opisywania i nie będę tego robił. Fajnie, że robisz testy a przede wszystkim, że umiesz przelać na papier (na Forum) to co słyszysz. Ja staram się wskazywać kierunek kolumn, wzmacniaczy w którym warto się poruszać a czy robię to dobrze to już nie mnie to oceniać. Z mojej strony proponuję Tobie wypożyczyć choć raz wzmacniacz Arcam SA30 (albo inny) zamiast kolumn i opisać rzetelnie (w co nie wątpię) jakie są różnice w brzmieniu.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś utarte przekonania których nie rozimuem.

Jeśli RN803D ma takie sam tor i koncowki jak AS701 a rozni sie tym ze dodali trochę płytek dodatkowych to czemu miałby grać gorzej. Moze dodatkowa elektronika podniesie szumy , moze separaracja spadnie ale te parametry sa i tak na bardzo wysokim poziomie wiec mała szansa ze ktoś cos rozróżni.

Amplitunery kina domowego. Np taki chwalony, z resztą z pierwszego posta tego wątku, amplituner Onkyo Tx-8270. Przecież tam siedzi płyta główna od kina, tylko obsadzona na obsługę 2 kanałów. Zakladam że AmplitunerAV do ktorego tax płyta była dedykowana zagra tak samo tylko bedzie droższy.

Też sie dziwię że cos takiego jak equalizery są aktualnie tak dyskryminowaane w stereo. Przecież kolumny są nie doskonałe i każdy dobiera je pod siebie a nie pod to ze ma być odwzorowanie 1:1, to czemu EQ jest złe. Tak samo układy do korekcji pomieszczenia, są ok, ale EQ już nie, przecież korekcja pomieszczenaia to EQ z dodatkową korekcją fazy gdzie najczęściej jest to tylko opóźnienie. Wiec czemu Yamaha wprowadzając YPAO i jest scalak co odwala robotę nie dała mozliwosci ręcznej edycji EQ tak jak to jest w amplitunerze AV.

Albo taki CA, nawet nie ma regulacji tone. Kupujac taki wzmacniacz pozostaje tylko jedna regulacja, szukanie kolumn z odpowiednią charakterystyką a jak nie pomoze to przebieranie w przewodach i dacach. Normalnie beczka śmiechu. To tak jakby kierowca rajdowy na dany tor zamiast regulować zawiesznie , wybierał miedzy peugeoem a fordem.

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego cześć osób to słyszy a cześć nie. I to jest całkiem normalne.

21 godzin temu, Felix1 napisał:

Nadal potrzebujecie zdjęć środka?

To jest układ złącz. To wskazuje na bliźniacze wykorzystanie obudowy, oraz złącz. Ale właśnie zasadnicze pytanie jest czy zrobili z tych samych komponentów jak w przypadku Onkyo i Pioneera.

Przeczuwam że tak. ale zobaczymy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie,

bardzo proszę o podpowiedź jaki wybrać amplituner sieciowy.

Podłączony będzie do stojących na biurku Acoustic Energy AE 100.

Odtwarzał będzie głównie dźwięk z komputera (podłączony bezpośrednio pod kartę dźwiękową Realtek ALC1220 + ESS SABRE9018Q2C lub poprzez Toppinga D10s) + radio internetowe + streaming z telefonu/spotify.

Budżet powiedzmy ~2,5k. Ale jeśli to możliwe to prośba o propozycję czegoś najtańszego sensownego i poziom wyżej - chyba że te 2,5k to właśnie najtańsze sensowne rozwiązania ;)

Lubię dynamiczne, lekko ocieplone granie - słucham wszystkiego z naciskiem na synthpop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Czy możecie mi wyjaśnić w czym - od polecanej często Yamahy 602 - jest gorsza Yamaha WXA-50? Pytam, bo z wyglądu i rozmiarów mi się bardziej podoba, ale zastanawia mnie dlaczego nikt jej jakoś specjalnie nie poleca.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów jako że to mój pierwszy post 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PszeNik napisał:

Witajcie,

bardzo proszę o podpowiedź jaki wybrać amplituner sieciowy.

Podłączony będzie do stojących na biurku Acoustic Energy AE 100.

Odtwarzał będzie głównie dźwięk z komputera (podłączony bezpośrednio pod kartę dźwiękową Realtek ALC1220 + ESS SABRE9018Q2C lub poprzez Toppinga D10s) + radio internetowe + streaming z telefonu/spotify.

Budżet powiedzmy ~2,5k. Ale jeśli to możliwe to prośba o propozycję czegoś najtańszego sensownego i poziom wyżej - chyba że te 2,5k to właśnie najtańsze sensowne rozwiązania ;)

Lubię dynamiczne, lekko ocieplone granie - słucham wszystkiego z naciskiem na synthpop.

Musi to być amplituner sieciowy?

Bo jesli tak to jesteś skazany na Yamaha RN 602.

Jeśli może być amplituner to Magnat MR 780.

A jesli wzmacniacz to dobrą opcją mógłby być nieco droższy Cyrus ONE albo NAD 356

10 godzin temu, Seiya napisał:

Witam wszystkich. Czy możecie mi wyjaśnić w czym - od polecanej często Yamahy 602 - jest gorsza Yamaha WXA-50? Pytam, bo z wyglądu i rozmiarów mi się bardziej podoba, ale zastanawia mnie dlaczego nikt jej jakoś specjalnie nie poleca.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów jako że to mój pierwszy post 🙂

WXA50 to dobry wzmacniacz sieciowy. Ale fakt gra nieco gorzej od RN 602. Przede wszystkim słabiej,  mniejszym nasyceniem. To dobra elektornika do niezbyt wymagających kolumn.

 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Musi to być amplituner sieciowy?

Bo jesli tak to jesteś skazany na Yamaha RN 602.

Jeśli może być amplituner to Magnat MR 780.

A jesli wzmacniacz to dobrą opcją mógłby być nieco droższy Cyrus ONE albo NAD 356

Nie musi być ;) Pomysł ten był podyktowany sporadyczną chęcią posłuchania czegoś bez angażu komputera/telefonu ale myślę, że wzmacniacz + "odbiornik BT" będzie miał wystarczającą użyteczność.

Dziękuję za pomoc. Zamówiłem Magnata MR 780.

Edytowano przez PszeNik
kupiłem Magnata ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2021 o 11:34, Felix1 napisał:

Jeżeli mówimy o AVR, to tutaj rzeczywiście różnice są. Wynikają one upchnięcia 5 lub 7 końcówek mocy do takiej samej obudowy. To rodzi problemy z miejscem, temperaturami i zasilaniem (zwykle zasilacz jest za słaby). Ale umówmy się, że nie są to jakieś olbrzymie różnice.

Czyli jak się nie korzysta z tych końcówek, to amplituner jest już zupełnie dobrym urządzeniem stereo? 😉

14 godzin temu, Seiya napisał:

Witam wszystkich. Czy możecie mi wyjaśnić w czym - od polecanej często Yamahy 602 - jest gorsza Yamaha WXA-50? Pytam, bo z wyglądu i rozmiarów mi się bardziej podoba, ale zastanawia mnie dlaczego nikt jej jakoś specjalnie nie poleca.

Wiele opinii na tym forum funkcjonuje na utartych mitach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Felix1 napisał:

Może być, ale nie musi ;)

Jeżeli porównasz bezpośrednio np. Denona DR800H i AVR na bazie którego został zbudowany, to DR800H zagra trochę lepiej w normalnej konfiguracji, ale już po wyłączeniu końcówek powinny zagrać tak samo. Masz rację.

Był tutaj kiedyś obszerny temat o tym amplitunerze ale nie pamiętam jego "finału". Czy ten DR800H jest zbudowany na bazie x1400h? Czy rzeczywiście jeden i drugi w stereo grają podobnie? Czy jednak wbrew obiegowym opiniom, to inne konstrukcje? Sam miałem swego czasu denona x1400h, w stereo grał bardzo, bardzo przeciętnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Felix1 napisał:

Może być, ale nie musi ;)

Jeżeli porównasz bezpośrednio np. Denona DR800H i AVR na bazie którego został zbudowany, to DR800H zagra trochę lepiej w normalnej konfiguracji, ale już po wyłączeniu końcówek powinny zagrać tak samo. Masz rację.

A czy to będzie "dobre urządzenie stereo"? To zależy, co kto uznaje za dobre urządzenie stereo i jaki to amplituner :)

Ale spokojnie - Ty możesz kupować najtańszy AVR - przecież i tak uważasz, że wszystkie wzmacniacze i cała elektronika gra tak samo :)

Mam X3700, myślę sporo lepszy konstrukcyjnie od X1400. To rozumiem, że z wyłączonymi końcówkami zagra trochę lepiej niż wzmacniacz stereo DR800H? 😏
Bardziej muzykalnie, swobodnie, szybciej, bardziej szczegółowo, bardziej dynamicznie. Niedużo, ale zawsze, prawda? 😉

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, TomekN napisał:

Mam X3700, myślę sporo lepszy konstrukcyjnie od X1400. To rozumiem, że z wyłączonymi końcówkami zagra trochę lepiej niż wzmacniacz stereo DR800H? 😏
Bardziej muzykalnie, swobodnie, szybciej, bardziej szczegółowo, bardziej dynamicznie. Niedużo, ale zawsze, prawda? 😉

Z tym że denon DR800H to nie jest wzmacniacz stereo 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Seiya napisał:

Witam wszystkich. Czy możecie mi wyjaśnić w czym - od polecanej często Yamahy 602 - jest gorsza Yamaha WXA-50? Pytam, bo z wyglądu i rozmiarów mi się bardziej podoba, ale zastanawia mnie dlaczego nikt jej jakoś specjalnie nie poleca.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów jako że to mój pierwszy post 🙂

R-N 602 analogowy -  Moc8 [W] 110 Moc4 [W] 158 , wejście gramofonowe, większa ilość wejść RCA i optycznych, gniazdo słuchawkowe

WXA-50 cyfrowy - [W] 8 Ω, 2x 66 [W] 4 Ω, 2x 109

Reasumując. Mocniejsza, grająca trochę lepiej, mająca więcej wejść, będąca bardziej funkcjonalna jest 602. Jeśli nie masz za bardzo miejsca, nie planujesz podłączać kolejnych elementów, a i większej mocy nie potrzebujesz to spróbuj tę 50. :)  Ja osobiście posiadam brata(siostrę) :) przedwzamcniacz/streamer WXC-50 i jestem zadowolony. Jakościowo fajnie wykonane (choć u mnie stoi pod szafką :) ) i póki co bezproblemowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...