Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Wybaczcie żenujący poziom pytań, ale mój budżet to ok. 5 tys na wzmacniacz.

Skłaniam się ku Sonosowi (Amp/port) jako elementowi dającemu możliwości sieciowe i wzmacniaczowi stereo za ok. 3 tys.

Chyba, że wzmacniacz z wbudowanym Chromecast do ok.5 tys.

Możecie podrzucić jakieś pomysły dla początkujących?

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, właśnie drążę różnice między różnymi wersjami Cyrus One. Myślałam o spięciu Cyrus One z Sonosem (dostęp do YT music, gdzie po śmierci Google music jest nasza prywatną płytoteka).

Jakoś od razu przypadł mi do gustu Cyrus One, i chyba jest trochę for dummies.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model o którym wspomniałem da ci możliwość podłączenia dowolnego wzmacniacza. Alternatywą jest Cast faktycznie. Czy to cie zadowoli no musiała byś ssprawdzić w praktyce.

Generalnie różnice pomiędzy Cyrusem polegają na funkcjach. Klasyk , później wersja HD z DAciem i właśnie wersja CAST z Castem.

Mogę Ci pożyczyć na testy domowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że obok toczy się wątek na temat streamerów, i trochę odpowiada na pytania, ale mam wrażenie, że funkcje sieciowe są dla majstrów dźwięku dodatkiem, który upychają bo klient tego chce. Nie wiem jak potem ze wsparciem dla aplikacji itd.

Czy nie rozsądniej (w perspektywie czasu i zmian) pójść w odrębne urządzenie strumieniowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przyjmuję ten argument. Kwestia streamera budzi wielkie emocje, choć może po prostu wszyscy jesteśmy mocno sfrustrowani sytuacją i dlatego tak łatwo wzniecić ogień.

Po prostu moje wcześniej doświadczenia są bardziej takie, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ;) (w nieco dłuższej perspektywie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym właśnie rzecz - trudno przewidzieć co przyniesie przyszłość. Z drugiej strony przecież zakup to nie dożywocie ;) .

4 minuty temu, Kraft napisał:

Zatem jesteś skazana na zbalansowane źródło, takiż preamp, monobloki, bi-wiring i 3-drożne kolumny;) 

😁 Czasem lubię pójść niewydeptaną ścieżką, ale tak głęboko w to raczej nie wejdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Felix1 napisał:

podobnie jak Kraft, tez jestem zwolennikiem all-in-one.

Ale ja nie jestem zwolennikiem all-in-one. Dla mnie może być razem, może być i oddzielnie. Liczy się funkcjonalność i koszt całość. No jeszcze estetyka. Producenci all-in-one czasem przeginają z ceną. Trzeba wybierać z głową.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w związku z małą rewolucją antykablową w domu przymierzam się do kupna wzmacniacza z przynajmniej funkcją odbiornika BT. Posiadam monitory Acoustic Energy Evo 1, więc one będą docelowym odbiorcą dźwięku. Na ten moment posiadam wzmacniacz Diora 502, więc myślę że przebić jakościowo ten sprzęt nie będzie trudno.

Z rzeczy, które chciałbym mieć w nowym wzmacniaczu to - wejście optyczne, wejście gramofonowe (najlepiej dość dobrej jakości, jeśli ma być słabe to po prostu dokupię jakiś przedwzmaczniacz), odbiornik BT. Chciałbym na niego przeznaczyć do około 1,5 tys. więc oczywiście pozostaje tylko sprzęt używany. Czy coś ciekawego uda mi się znaleźć w tej cenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2021 o 08:59, Asia napisał:

Tak, to chyba byłaby sensowna próba. Z tym, że musiałabym wziąć i kolumny.

Byłam dziś w S4home posłuchać Cyrusa One (nie Cast) ( z Heco Aurora 700 i Fyne Audio F502).

I, o dziwo, nie skradł mojego serca, choć ten jego mały rozmiar i minimalistyczny wygląd bardzo na plus.

Za to F502 dobrze (w moim odczuciu) grały z CA CXA81 i to poważny kandydat do testów domowych. Tylko pojawia się problem źródła...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trafią do nas na domowe odsłuchy - próba w studio bardzo na tak - żywo i dynamicznie, coś mi w środku skakało ;).

Wzięłabym i wczoraj ale nie mam odtwarzacza sieciowego, a z bt telefonu trochę mija się z celem. Kupowanie na szybko źródła też. Myślę żeby kupić Chromecast audio na cel testów, chyba jednak wyjdzie najtaniej. Może będzie ok, a jak nie puszczę dalej i kupię Bluesound Node 2si.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PorkOne napisał:

ChromecastAudio teraz w cenie, więc nie wiem czy kupisz :D

Ale - tak - testowanie przez BT mijTo   w tej klasie z celem.

Jako jedyny tańszy zbiera same pozytywne opinie. Towar chodliwy choć tylko z drugiej ręki. Mimo wszystko to rozsądny kompromis na początek.

Oczywiście od piątku gonitwa myśli, może sprawdzić jeszcze Magnata MR780 (dobre i tanie), Denona 1600ne albo Marantza pm7000?

To samo z kolumnami - teraz oglądam Polk Audio S60E, KEF Q950, Audio Monitor Bronze, może Focal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

To modele które jednak inaczej grają od CXA81. Jeśli ten Ci się spodobał to po prostu sprawdź takie połączenie w domu.

IEAST M 30 PRO albo możesz pomyśleć o Malince.

Polki to nie klasa Fyne F , Bronze to samo. KEFy i Focale byl na miejscu. Może potrzebny dłuższy odsłuch?

 

Piotr

 

Dłuższy nie, raczej kolejny ;).  Mam nową playlistę od Marilyn Manson do Louisa Armstronga.

Dla mnie to trochę jak zapachy w perfumerii, za dużo na raz nie wejdzie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testujemy właśnie CA CXA81 i Fyne Audio F502. Za krótko na wniosek finalny, co do odsłuchu, ale jest dobrze.

Białe (!) kolumny, których się trochę bałam wpasowują się nieźle. Nawet mężowi się podobają.

Źródłem jest Chromecast Audio.

Pytanie brzmi czy warto się pokusić o sprawdzenie jednak all in one Marantz PM7000N. Czego się spodziewać w odniesieniu do CXA81? Czy macie może jakieś spostrzeżenia?

W głowie też pojawia się Arcam SA30.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Asia napisał:

Pytanie brzmi czy warto się pokusić o sprawdzenie jednak all in one Marantz PM7000N.

Sprawdzić zawsze warto, bo nikt Ci tak nie podpowie, jak Twoje własne uszy😉.

Marantza słuchałem - krótko, więc moje uprawnienia do wydawania opinii są co najmniej wątpliwe... Ale co tam😆 Mnie nie zachwycił. Grał poprawnie, ale w bezpośrednim porównaniu do Audiolaba 6000A Play nie wypadł znacząco lepiej, zatem na tamtym etapie uznałem, że szkoda płacić więcej za to samo... (pomimo, że mam słabość do firmy Marantz, bo spędziłem z ich sprzętem ostatnie 17 lat😝). Odniesienia do CXA81 nie mam żadnego, ale mam wrażenie, że zarówno CA CXA81 jak i Arcam SA30 (o nim wiem trochę więcej😜) to jednak technicznie nieco wyższy poziom/półka niż Marantz PM7000N. Jeżeli się mylę, zapewne natychmiast zostanę sprostowany😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, no właśnie nie spodziewam się rewelacji po Marantzu. CXA81 daje radę, ale na pewno wymaga rozbudowy, może brakuje mi jednak jakiejś korekcji dźwięku, a może tylko tak mi się wydaje?

Czy przeprowadziłeś kalibrację pomieszczenia dla Arcama? Jakieś wnioski, spostrzeżenia? Liznęłam temat i nie jest to proces banalnie prosty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...