Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

@Asia  rzucasz tutaj urządzeniami z różnych półek cenowych. Arcam to okolice 10000 PLN. Marantz ok 5000. Cambridge w granicach 6000. Z tym, że marantz to combo, Cambridge czysty wzmak a arcam to już w ogóle maszyna naszpikowana wszelkiej maści nowinkami. Jesli masz czas, pieniądze i chęci,  wypożycz wszystkie 3 i porównaj. Ja znam marantza i Cambridge. Gdybym miał wybierać, wybrałbym marantza bo to odrobinę cieplejszy wzmak niż Cambridge. Ale wybrałbym raczej pm 8005 lub 8006 bo masz tutaj możliwość doboru streamer. Ale nie znam Twoich kolumn, wiec nie wiem, który z nich zagra z nimi lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że one różnią się ceną, ale też i funkcjonalnością. No i zapewne dźwiękiem, tylko to się nigdy nie kończy.

Fyne Audio F502 zostają, myślę że w tej półce cenowej mnie całkowicie zadowalają, zdaję sobie sprawę, że musiałby kosztować parę razy więcej żebym odczuła ekstazę przy cichym słuchaniu, trzeba realnie podejść do sprawy.

I pewnie zostanie CA, tak sobie myślę że to takie ostatnie obawy przed sakramentalnym tak ;).

A, i jeszcze jedna sprawa, nie wiem czy moja pamięć "słuchowa" jest w stanie porównać urządzenia w parodniowych odstępach.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Asia napisał:

A, i jeszcze jedna sprawa, nie wiem czy moja pamięć "słuchowa" jest w stanie porównać urządzenia w parodniowych odstępach.

Bardzo dobre pytanie. Z mojego skromnego doświadczenia wiem, że czasem jest z tym ciężko. 

56 minut temu, Asia napisał:

I pewnie zostanie CA, tak sobie myślę że to takie ostatnie obawy przed sakramentalnym tak ;).

Jeśli w połączeniu Cambridgea i fyne wszystko Ci odpowiada, nie kombinuj. Zawsze może być lepiej, inaczej no i oczywiście drożej. Ale moim skromnym zdaniem muzyka ma przede wszystkim cieszyć a nie być powodem nerwicy natręctw 😉.

Pozdrawiam, Sebastian 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seba3002 napisał:

Ale moim skromnym zdaniem muzyka ma przede wszystkim cieszyć a nie być powodem nerwicy natręctw 😉.

Pozdrawiam, Sebastian 

Święte słowa!
A na moją gonitwę myśli mąż mówi: ale chciałbym coś do odtwarzania płyt CD 😉.

And here it goes again...

 

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Czy przeprowadziłeś kalibrację pomieszczenia dla Arcama? Jakieś wnioski, spostrzeżenia? Liznęłam temat i nie jest to proces banalnie prosty.

I tak i nie 😉 Zrobiłem raz, na samym początku przy pierwszych głośnikach. Fakt nie jest to łatwe, ale nie demonizujmy. Przeprowadzenie samej czynności jest czasochłonne, natomiast później dla mnie problemem były próby wprowadzenia własnych poprawek... 

Później już nie robiłem, gdyż doszedłem do wniosku, że w mojej sytuacji to bez sensu. Najpierw muszę wybrać docelowe kolumny, potem będę się bawił DL. 

@seba3002 ma świętą rację 😊 Pamięć słuchowa potrafi płatać figle i ja niestety już trochę wpadłem w tę pułapkę😒 Za to uważam, że nic nie zastąpi odsłuchów domowych: akustyka własnego mieszkania może całkiem namieszać w odbiorze, nie wspominając o adaptacji własnych uszu. Przekonuję się o tym "nausznie"😁

23 minuty temu, seba3002 napisał:

nerwicy natręctw

Chyba raczej na pewno już ją mam😕😉😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Asia napisał:

Moje wątpliwości zamiast się zmniejszać tylko rosną. Czy wzmacniacz taki jak Lyngdorf czy Arcam SA30 nie proszą się jednak o lepsze kolumny niż Fyne F502 (nie SP). Czy to nie byłby taki kwiatek do kożucha?

Słuchaj na razie ci takie wystarczą ,mogą być też Tannoy Revolution XT8F zamiast F502(przynajmniej ja bym te wolał) ,a z czasem za parę lat zmienisz na jeszcze lepsze ,narazie lepiej troszkę zainwestować w akustykę pomieszczenia ,lub chociaż dobranie idealnego miejsca dla kolumn w już posiadanym.Ja zmieniłem w piątek(przeniosłem wszystko na drugą ,dłuższą ścianę i teraz mam trójkąt równoboczny między kolumnami  ,a miejscem odsłuchowym) i jestem zachwycony ,teraz gra mi dużo lepiej nawet bez Diraca niż w poprzednim miejscu z Dirackiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, trzeba było założyć własny wątek.

Stwierdzam, że charakter Fyne f502 generalnie nam pasuje, mają jednak mocny bas. I zastanawiam się czy wypożyczyć inny wzmacniacz niż CA 81, który pociągnie trochę górę i pozwoli kontrolować bas czy szukać także innych kolumn?

Przelatując wątki pojawiają się Tannoy XT8F oraz Pylon diamond 28 w zestawieniu z F502.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Asia napisał:

Wpasowują się wielkością i mocą.

Przepraszam, nie śledziłem Twojego wątku. Czy dobrze kojarzę, że to ten pokój w L-kę z kolumnami wstawionymi we wnękę? Ile Twój pokój ma metrów kwadratowych? Jeśli bas dudni, jest go za dużo, to zmiana wzmacniacza (moim zdaniem) nic nie da. Czy te F502 nie są w ogóle za duże to tego pomieszczenia? Czemu nie F501? To i tak duże kolumny. Jak basu z podłogówek w Twojej specyficznej akustyce nie da się opanować, to może lepiej kupić monitory? W tej samej cenie będą wyższej klasy, a mniejszy bas może okazać się wybawieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

Przepraszam, nie śledziłem Twojego wątku. Czy dobrze kojarzę, że to ten pokój w L-kę z kolumnami wstawionymi we wnękę? Ile Twój pokój ma metrów kwadratowych? Jeśli bas dudni, jest go za dużo, to zmiana wzmacniacza (moim zdaniem) nic nie da. Czy te F502 nie są w ogóle za duże to tego pomieszczenia? Czemu nie F501? To i tak duże kolumny. Jak basu z podłogówek w Twojej specyficznej akustyce nie da się opanować, to może lepiej kupić monitory? W tej samej cenie będą wyższej klasy, a mniejszy bas może okazać się wybawieniem.

Dobrze kojarzysz, ale to było inne pomieszczenie - tam do tv dokupilam belkę i subwoofer Sonosa plus surround i jest znacząca poprawa w stosunku do wcześniejszego starego zestawu z MM.

Teraz na tapecie stereo w strefie dziennej ok. 32 m2, część z kanapą ok. 4x4 m. Akustyka kiepska, a jakże.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz za duzo tego basu? Dzwiek Ci odpowiada czy nie?

Tannoy XT8F ma go delikatnie mniej i ma bardziej wysuniętą górę do przodu.

Mimo że konstruktorzy Ci sami to brzmienie inne. Pytanie czy chcesz je zmieniać.

I do czego finalnie będą podłączane Fyne? Lyngdorf lepiej wyciągnie z nich górę niż Arcam.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...