Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

2 godziny temu, Asia napisał:

Brzmienie F502 odpowiada i mnie i mężowi, ale przy dłuższym odsłuchu basu jakby ciut za dużo (choć mężowi pasuje, ale on lubi takie cięższe rzeczy).

A może spróbuj sobie odpowiedzieć na pytanie na czym najbardziej zależy Tobie (i Twojemu mężowi) w dźwięku. Czy wolisz bas twardy, szybki czy raczej miękki i mniej konturowy ? Czy wolisz kiedy średnica wychodzi do przodu czy kiedy jest na linii kolumn, a może wolisz kiedy jest delikatnie wycofana? Czy wolisz górę rozdzielczą ale niezbyt ostrą czy lubisz kiedy wszystkie detale są ostre jak igła. A może wolisz kiedy ta góra w ogóle jest wycofana i stanowi tylko dopelnienie reszty ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No @seba3002 pełen szacunek. Przeczytałem i musiałem się cofnąć myślami do kilkudziesięciu odsłuchów , by sobie uwidocznić te różnice. Ale masz rację, tak należy odpowiedzieć sobie na pytanie jaki dźwięk jest dla nas przyjazny. Co nie zmienia faktu , że jak bym tak przeczytał to co napisałeś dopiero raczkując w audio. to niechybnie poszedłbym jednak w filatelistykę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomek4446 napisał:

@seba3002  Ale masz rację, tak należy odpowiedzieć sobie na pytanie jaki dźwięk jest dla nas przyjazny. 

Gorzej jeśli jedne kolumny nie radzą sobie we wszystkich gatunkach, których słuchamy. Wtedy pozostaje kompromis w postaci jednej pary, która zagra przyzwoicie wszystko czego słuchamy bądź dwóch (lub wiecej) par i tasowanie kolumnami (i może wzmacniaczami) w zależności od naszego nastroju i tego, czego mamy ochotę posłuchać 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MobyDick napisał:

Z niektórych dekoderów i niektórych TV dźwięk jest głośniejszy.

Zazwyczaj trzeba mocniej odkręcić pokrętło głośności i się z tym pogodzić, jeśli ma się sprzęt który gra ciszej.

Pisałem dziś o tym w innym temacie.Tv mam polączony ze wzmakiem poprzez Hdmi eARC i z playera Netii dźwięk jest dość dobry i głośny,a gdy puszczam coś ze smart tv lub przez sticka Xiaiomi(Netflix,Player TVN,Ipla i tym podobne) muszę dość podkręcić gałką (lub pilotem),by był taki sam poziom jak z playera Netii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam okazję kupić wzmacniacz Cambridge audio azur 740a czy warto? Muzyka jaka słucham to trance, hip hop , pop, trochę jazzu więc różna. Kolumny posiadam Magant quantum 723  , pomieszczenie 18m. Zalezy mi na szczegółowości czystym dźwięku i w miarę dobrym basie. Myślałem kupić Cambridge axr100 ale jest sporo droższy od wzmacniacza wymienionego wyżej 

Edytowano przez Daro1987
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Proszę o pomoc.

Sprzęt kupuję na podstawie for, bez odsłuchu. Potrzebuję wzmacniacz, który musi mieć spotify connect, jest to warunek konieczny. Prostota obsługi poprzez uruchamianie z telefonu i radio internetowe mile widzianet, to pod żonę. Aktualne kolumny to Tannoy XT 8F, ostatnio mialem Magnat MR780 + RPi z Volumio oraz Marantz PM7005. Oba jakoś grały, ale rocka, metalu czy numetalu to już nie bardzo, do tego prostoty nie było, a rozgrzewanie się Magnata przez 30s po przypadkowym wyłączeniu przemilczę. Oba sprzedałem i chcę prędko ogarnąć coś co najlepiej to zasili.

Pokój ok. 45m otwarty na spory hol, muzyka każda, a jeśli ww. cięższe brzmienia grałyby jak powinny to ja będę w siódmym niebie, bo niestety do tej pory to ciężko się tego słuchało. Jeden wielki zlewający się hałas, bez stopy, a lubię dobry niebuczący bas, który w innej muzyce nisko zejdzie. Mam trochę płyt, więc z czasem jakiś CD, ale na start spotify lub Tidal, jeśli będzie chodzić natywnie.

Budżet 3k-5k, może więcej jeśli poczuję wyraźną różnicę.

Moje typy 3k-5k:

1. Yamaha 803D

2. NAD C368 + MDC BluOS 2i

3. Marantz 7000N

7k-8k

4. Arcam SA30

5. Marantz 8006 + ND8006

6. Naim Unity Atom

 

Prawie zdecydowałem się na opcję nr 2, z myślą o subwooferze. Opcje 3-6 zamknęłyby mi budżet.

Czy któryś z ww. modeli wybija się ponad pozostałe? Który ma najlepszy stosunek cena/jakość i jeszcze najlepiej wpisze się w moje warunki. 

 

 

Edytowano przez bleq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bleq napisał:

Pokój ok. 45m otwarty na spory hol, muzyka każda, a jeśli ww. cięższe brzmienia grałyby jak powinny to ja będę w siódmym niebie, bo niestety do tej pory to ciężko się tego słuchało. Jeden wielki zlewający się hałas, bez stopy, a lubię dobry niebuczący bas, który w innej muzyce nisko zejdzie. Mam trochę płyt, więc z czasem jakiś CD, ale na start spotify lub Tidal, jeśli będzie chodzić natywnie.

Tutaj dużym problemem jest na pewno sama akustyka i nawet po zmianie wzmacniacza, możesz nie być w pełni zadowolony. Do tego rodzaju muzyki warto szukać szybszych wzmacniaczy, które nie będą zamulać jak np. Rotel lub NuPrime.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bleq napisał:

Akustyke ciezko na ten moment bedzie mi poprawic, caly ten Dirac cos pomoze?

Wg. mnie będzie bardziej istotny niż " szybkość " wzmacniacza. Rock jest tym bardziej ciężki do " zagrania" im masz gorszą akustykę. Poprzez rezonanse i liczne odbicia tworzy się papka , instrumenty się zlewają. DL powinno pomóc. Podkreślam POMÓC , a nie naprawić wszystkie niedociągnięcia. Ten Arcam to dobry trop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale Dirac już naprawia to co wzmak ,, narobił'' w pomieszczeniu:-)

Będzie miał łatwiej jak bałaganu będzie mniej.

Z mojego doświadczenia wynika, że wzmaki bardzo wydajne prądowo, szybkie z dużą kontrolą nad przetwornikami dają dużo lepsze wrażenie kontroli.

Jak porównywałem dwa wzmaki w tym samym pomieszczeniu jeden potrafił dawać wrażenie mniejszej kontroli, buczenia, nieczystego grania a ten z wybitną kontrolą w tych samych trudnych warunkach układał wszystko na swoim miejscu, jakbyśmy inne kolumny niemalże podłączyli.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...