Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Kupilem prawie nowego tego Arcama, ale prosty w obsludze to on nie jest. Juz na starcie mnie przerosl, a do tego nie ma wbudowanego natywnego odtwarzacza spotify, czyli Spotify Connect. Po kilku kwadransach udalo mi sie wreszcie skonfigurowac siec po wifi poprzez telefon, a spotify smiga tylko po Airplay. W aplikacji Music Life jest m.in. tidal, ale spotify juz nie. Cos tam gra, nawet ladnie napedza moje Tannoy XT 8F, ale licze na wiecej po zabawie z Dirac'iem. Brakuje mi regulacji tonow, bo niskich chcialbym wiecej przy cichym sluchaniu, moze Dirac pomoze. 

Spokoju mi nie daje jak przy nim zagraja wczesniej wymienione przeze mnie tansze klocki, czyli Yamaha 803d, NAD C368 + MDC blueos 2i oraz Marantz 7000N. Ktos porownywal je ze soba albo sluchal z z momimi kolumnami?

Poprosze o propozycje subwoofera do sluchania muzyki, pokoj ok. 45m2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bleq napisał:

Poprosze o propozycje subwoofera do sluchania muzyki, pokoj ok. 45m2. 

Zacznę od końca , po cholerę Ci sub przy Tanoyach do stereo ? Te kolumny małe nie są i 45 m2 powinny spokojnie dać radę z basem.

15 minut temu, bleq napisał:

Brakuje mi regulacji tonow, bo niskich chcialbym wiecej przy cichym sluchaniu, moze Dirac pomoze. 

Dirac daje Ci bazę , eliminuje wpływ pomieszczenia , sam dźwięk kształtujesz poprzez zastosowanie krzywej domowej , coś jak Loudness lub korektor tylko bardziej rozbudowany i precyzyjny.

Możesz na początek wstawić gotowe krzywe Harmana czy NAD-a.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bleq napisał:

Musze sie zebrac do tego Diraca, ale to ponoc zabawa na 2h, nie wiem kiedy bede mial tyle spokoju bez dzieci.

Nikt nie mówił , że będzie łatwo :)

Dwie godziny to przesada. Polecam zrobić pomiar dla 1 os. kanapa / o ile oczywiście nie słuchasz z fotela/. Moja metoda to taka iż najpierw wyznaczam sobie punkty na kanapie / pierwszy punkt to miejsce odsłuchu , wysokość uszu/ za pomocą miarki i taśmy izolacyjnej / nie zostawia śladów na kanapie ani ścianach/. Potem tylko ustawiam mikrofon w zaznaczonych punktach. Cała operacja trwa  20 min.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bleq napisał:

Musze sie zebrac do tego Diraca, ale to ponoc zabawa na 2h, nie wiem kiedy bede mial tyle spokoju bez dzieci.

Mozesz pobawić sie DL gdy pójdą spać. Nawet lepiej wtedy bo "wyostrza" sie słuch i łatwiej zauważyć zmiany.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bleq napisał:

Spokoju mi nie daje jak przy nim zagraja wczesniej wymienione przeze mnie tansze klocki, czyli Yamaha 803d, NAD C368 + MDC blueos 2i oraz Marantz 7000N. Ktos porownywal je ze soba albo sluchal z z momimi kolumnami?

Te klocki, które wymieniłeś są zdecydowanie mniej wydajne, sprawne od Arcam SA30. Posłuchać ich można, ale będzie to regres w porównaniu do tego co masz obecnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Chyba sam nie wiesz czego szukasz.

Także jestem zdania że sub nie jest Ci tu zupełnie potrzebny. Kolumny pod katem wielkościowym są ok. Jeśli nie będziesz miał odpowiedniego basu finalnie to albo akustyka albo jednak inny wzmak.

Aczkolwiek po kalibracji Dirac powinno być dobrze.

Ja także słuchałem na XT8F wzmacniaczy które wymieniłeś i szczerze dziwił bym się gdyby jednak któryś z tamtych bardziej Ci odpowiadał.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, chcialem sie podpiąć do wątku. 

Ostatnio zmieniłem kolumny na B&W 702 s2 signature i rozglądam się za nowym wzmacniaczem lub zintegrowanym wzmacniaczem. Obecnie korzystam z yamaha rn 602, teoretycznie gra ladnie, słychać ładna scenę,  dynamika dobra, bas Ok.

Jednak wg. Sprzedawcy nie wykorzystuje całego potencjału glosnikow I sugeruje np. Rotel ra-1572.

Kusi mnie mocniejszą Yamaha NR 803d,  lub Marantz pm 7000n,  ale też Technics su-g700 ciekawy.

Budżet to ok 2000€

Co koledzy by polecili?

Salon otwarty Ok.35m2

Muzyka: jazz, itd 

Źródło: Spotify Premium 

Edytowano przez Marcus72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami po odsłuchu Rotela ra 1572mkll.

Dodam że to są spostrzeżenia moje i mojej żony. 

Rotel gra.... i du....y nie urywa.

Myślałem że 4 razy droższy wzmacniacz  powali na na kolana. Niestety po podłączeniu do różnych źródeł ( bluetooth apx, CD player,  Bluray, odtwarzacz strumieniowy Yamaha) i po przesłuchaniu kilkunastu znanych utworów stwierdziliśmy że to nie nasza bajka.

Brak sceny, brak dynamiki, może tony wysokie były bardziej przedstawione i to tyle.

Po kilku godzinach bylem zmęczony słuchaniem tego sprzęt i po ponownym podłączenia Yamahy banan wrocil na twarz.

Napewno nie jesteśmy audiofilami, ale wiemy jak muzyka powinna brzmieć i napewno to nie jest Rotel.

Jutro oddaje sprzęt i chyba tymczasowo r 803d zakupię a wkrótce pewnie następca pojawi się na rynku.

Pozdrawiam 

 

20210904_110251.thumb.jpg.2afd87ea990e23ca96c85b10cdfe0638.jpg

20210904_181909.jpg

Edytowano przez Marcus72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PanPutka napisał:

audiofilskimi wzmacniaczami,

No ,, temu rotelu'' to jeszcze do tych audiofilskich trochę brakuje:-)

5 minut temu, PanPutka napisał:

Ja temu koledze tylko dobrze radzę, prawdę może opisywać na priv, na ogóle nie powinien takich rzeczy pisać, chyba temu nie zaprzeczysz 🙂 nic tu z prowokacji nie ma, jestem uprzejmy tylko 🙂

Bzdury Pan pisze. Po to jest forum, żeby pisać co my osobiście uważamy a nie co jest poprawne ,, politycznie''.

Apeluję, żeby nie bać się wyrażać swoje zdanie.

@Marcus72 brawo za opis swoich spostrzeżeń.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Rotel dostał całe 3 gwiazdki w recenzji what hi-fi. I to pewnie jedna gwiazdka ekstra za ilość złącz. Osobiście nie słyszałem jak gra, ale sądząc po opinii kolegi płasko i bez dynamiki - zupełnie jak w recenzji. W dodatku jak akustyka w pomieszczeniu nie sprzyja to pewnie nie czuć zupełnie niskich tonów. Na Yamaszce można podkręcić bass i lekko pobawić się loudnessem, a na takim rotelu to już chyba nic nie można w tej kwestii poradzić. 
Może jako alternatywa dla rn803d spróbuj sobie posłuchać jakiegoś marantza. Np kombajn PM7000n. Nie jest audiofilski, ale to porządny sprzęt i można charakterystykę dźwięku pod siebie ustawić. Kolega ma niższy model i gra zdecydowanie lepiej niż moj rn602, więc myśle ze możesz spróbować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...