Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

22 godziny temu, Marcus72 napisał:

Czyli konkretnie co?

Czy aż taka różnica może być między 1572 I 1572mkll ?

Nie wiem jaka jest różnica miedzy nimi. Tylko mówię odnośnie oceny.

14 godzin temu, Marcus72 napisał:

Jedno pytanie: potencjometr glosnosci moge dac na ok. 8.45( ok1/4) potem juz nie da sie dłużej słuchać .

Czy tak ma być?

Przed 9? No to nie. Na pewno nie. A co się dzieje?

Czułość wejścia to jedno ale nie aż tak.

Do tego mógł dojść wysoki poziom źrodła na to wygląda.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

W obecnej chwili nie mamy.

Ale to na pewno nie jest normalne.

O ile dobrze pamiętam to do 11 dochodziliśmy.

Przed 9 to nie regulacja przecież.

Co jest u Ciebie źródłem?

 

Witam,  źródło to yamaha wxad-10 po Chinchu,  Bluray coaliaxal,  TV Optyk.

Na 11ta to jest niemożliwe. 

Albo mój egzemplarz jest uszkodzony. 

Wczoraj rozmawiałem z Panem z salonu, obiecał rozeznać temat.

Tak czy tak, vokal jest zbyt dominujący dla mnie I denon nie spełnia moich oczekiwań 

 

 

Z ciekawości podlaczylem 602 z wxad-10 chinchem i gra inaczej niż zintegrowany odtwarzacz strumieniowy. 

Bym powiedział że lepiej,  dynamiczniej.

Aż sam się zdziwiłem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Były-Forumowicz masz rację. Tylko problemem jest znalezienie takich w pobliżu miejsca zamieszkania. A to stanowi dość znaczny problem. Co innego jesli ktoś nie ma problemu z pokonaniem kilkuset kilometrów. Ja mam z powodu mojego biodra. Muszę sobie radzić sam tak jak potrafię. Pozdrawiam.

PS. Jeśli coś delikatnie sugerujesz to ja już pisałem nie raz - zapraszam każdego kto ma ochotę. Choć nie uważam aby było u mnie coś ciekawego, a siebie za znającego sie na rzeczy

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rafau napisał:

Za jasno? A podobno Denony są tymi po cieplejszej stronie. I jak tu czytać opinie i nie zwariować.

No, w salonie tez oczy robili.  Ale doszedlem do wniosku że  tylko drogie sprzęty są wg. nich bardzo dobre ( pewnie chodzi o prowizję:-) ). A mi nie chodzi o to żeby mieć świadomość że kawałek klocka kosztował tysiące Euro tylko jakość dźwięku przy normalnej glosnosci ( w ciągu dnia) .

 Napewno B&W mają potencjał do wykorzystania,  narazie z nr602.

A wkrótce przeprowadzka i będzie ciekawe jak akustyka nowego mieszkania.  I czekam na następcę 803d.  

Chyba na ten czas yamaha najbardziej mi odpowiada 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry wszystkim Koneserom, czytam poprzednie wątki, ale trudno mi znaleźć odpowiedź. Stąd prośba o poradę w doborze zestawu stereo. Tak, wiem, że najlepiej posłuchać, ale załóżmy że nie mam możliwości.

Potrzebuję amplitunera (wzmacniacza?) stereo i kolumn. Zależy mi głównie na podpięciu tv i słuchaniu radia internetowego. Bardzo zależy, by klocek był mniejszy niż yamaha rn402, a kolumny smukłe (najlepiej węższe niż 20 cm). Kolumny raczej nie mogą stać dalej niż 10-15 cm od ściany. Pomieszczenie nie łatwe bo open space o powierzchni ok 30 m. 

Co do dźwięku - nie jestem raczej audiofilem, ale zależy mi na przyzwoitej jakości. Mam sporą wrażliwość na bodźce, więc kiedy coś dudni robię się lekko nerwowa. Zależy mi zatem na w miarę 'niepodrasowanym' brzmieniu, odpuszczając wszelkie 'uderzenia'. Najlepiej pewnie do muzyki klasycznej (słucham głównie muzyki świata, elektronicznej, czasem opery).

Najchętniej bym się zmieściła w kwocie 5 k. Sprzęt może być używany. Najchętniej amp i radio internetowe w jednym klocku... Ktoś, coś... please  ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

normalny amplituner zmieścisz pod TV. Do tej szafki tam na dół nie pakuj  nic.

Ja jednak stawiał bym na RN 602 + Heco Victa 702 albo faktycznie coś z uzywanych.

Dziękuję za odpowiedź. Nie, nie planuję wciskać amp w dolne półki, bo mają wysokość 11 cm. Ale nie chcę Yamahy, bo już próbowałam rn402 i nie byłam w stanie sparować urządzenia z apką. Poza tym jest to po prostu duże. Myślę, że zwiększę budżet i rozważę oddzielną kostkę streamera. Mam tylko prośbę o poradę w doborze mocy kolumn do pomieszczenia. Myślę o oberon 5, nie wiem czy wystarczą. 

Na rysunku żółte linie to ściany nośne, kanapa znajduje się pod oknem, vis a vis kolumn

Rzut kolumny.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomieszczenie to 30 pare metrów. Moim zdaniem Oberon da radę ale lepiej jest wybrać 7ki. Zagrają znacznie lepiej. Swobodniej. Jesli akurat brzmienie Dali Ci leży.

Akurat soft Yamahy jest dość dobry ale jeśli już miałeś z tym problem no to rozumiem.

Jeśli myślisz o osobnym odtwarzaczu to jest to dobry pomysł. Z tanich urządzeń Malina, Ieast M30 PRO.

Wtedy możesz polować na wzmacniacz z DACiem i na przykład Zensor 7. Bo rozumiem że używany sprzęt wchodzi w gre jak pisałeś

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, jestem nowym forumowiczem

Aktualnie posiadam sprzęt kupiony kilka lat temu:

kolumny Audiovector X3 Signature, https://bestaudio.pl/nowosci/kolumny-glosnikowe-audiovector-x3-signature
Marantz PM 8005, Marantz cd 6005, kable tellurium - nie pamiętam jaki model

Chciałbym wymienić swój sprzęt, dokładnie wzmacniacz na wzmacniacz z funkcjami sieciowymi. Powód jest taki że z powodu braku nowych płyt prawie przestałem słuchać muzyki a włączenie kilku urządzeń na raz aby chwilę posłuchać muzyki ze spotify zniechęca mnie do włączania całego sprzętu. Poza tym wydaje mi się, że mój wzmacniacz jest za mocny do kolumn. Odsłuch poprzez płytę cd jest bardzo dobrej jakości lecz bardzo szybko wzrasta głośność (rodzina, dzieci ...), np. aby dało się normalnie rozmawiać i słuchać muzyki  trzeba sterować pokrętłem po 1 mm, szybko nabiera mocy. Już od samego dołu z godz 7.00 po minimalnym obrocie gałki robi się głośno i ciężko rozmawiać. Inaczej jest jak sygnał idzie po przewodzie optycznym oglądając  TV poprzez niewielki dac Fiio D03 Taishan , sygnał jest słabszy przez co bardziej sterowny, filmy jak w kinie, pokrętło muszę obrócić ok 1-1,5 cm mocniej względem cd, ale tu znowu brak jakości.

Co powiecie na Marantz PM7000N lub NAD c 368 ? Ostatecznie może i wymieniłbym odtwarzacz cd aby pasował do wzmacniacza na jakiś mniejszy, tańszy w zasadzie coraz mniej słucham cd.

Lubię mocne niskie tony ale i szczegółowaść. 

2 minuty temu, filipo12 napisał:

Witam Was, jestem nowym forumowiczem

Aktualnie posiadam sprzęt kupiony kilka lat temu:

kolumny Audiovector X3 Signature, https://bestaudio.pl/nowosci/kolumny-glosnikowe-audiovector-x3-signature
Marantz PM 8005, Marantz cd 6005, kable tellurium - nie pamiętam jaki model

Chciałbym wymienić swój sprzęt, dokładnie wzmacniacz na wzmacniacz z funkcjami sieciowymi. Powód jest taki że z powodu braku nowych płyt prawie przestałem słuchać muzyki a włączenie kilku urządzeń na raz aby chwilę posłuchać muzyki ze spotify zniechęca mnie do włączania całego sprzętu. Poza tym wydaje mi się, że mój wzmacniacz jest za mocny do kolumn. Odsłuch poprzez płytę cd jest bardzo dobrej jakości lecz bardzo szybko wzrasta głośność (rodzina, dzieci ...), np. aby dało się normalnie rozmawiać i słuchać muzyki  trzeba sterować pokrętłem po 1 mm, szybko nabiera mocy. Już od samego dołu z godz 7.00 po minimalnym obrocie gałki robi się głośno i ciężko rozmawiać. Inaczej jest jak sygnał idzie po przewodzie optycznym oglądając  TV poprzez niewielki dac Fiio D03 Taishan , sygnał jest słabszy przez co bardziej sterowny, filmy jak w kinie, pokrętło muszę obrócić ok 1-1,5 cm mocniej względem cd, ale tu znowu brak jakości.

Co powiecie na Marantz PM7000N lub NAD c 368 ? Ostatecznie może i wymieniłbym odtwarzacz cd aby pasował do wzmacniacza na jakiś mniejszy, tańszy w zasadzie coraz mniej słucham cd. salon ok 30 m2 w prostokącie, ale kanapa vs telewizor/sprzęt po krótszym boku.

Lubię mocne niskie tony ale i szczegółowaść w zasadzie musi być jakość. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogi ten Arcam SA 30, ciężko będzie tyle wydać, ale czy on nie ma za dużej mocy do moich kolumn ? A tak w ogóle co sądzisz o moich kolumnach ?

Chcę wymienić obecny wzmacniacz w szczególności przez jego potencjometr, Nie da się płynnie sterować cichej muzyki z CD, takiego miłego ładnego "cykania", gałką głośności należy obracać dosłownie o milimetry a i tak w początkowej fazie startu są duże skoki głośności. Rozwiązaniem byłby wzmacniacz z potencjometrem który się obraca w nieskonczoność - nie wiem jak one się nazywają.  

Sterowanie już przy głośniejszym odsłuchu jest bardzo dobre, na ale ile można słuchać głośnej muzyki gdy nie mieszka się samemu. Więc dla tego ten sprzęt u mnie prawie nie gra, marnuje się🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, filipo12 napisał:

Poza tym wydaje mi się, że mój wzmacniacz jest za mocny do kolumn.

Nie ma czegoś takiego jak za mocny wzmacniacz, może być jedynie za słaby.

5 godzin temu, filipo12 napisał:

Rozwiązaniem byłby wzmacniacz z potencjometrem który się obraca w nieskonczoność - nie wiem jak one się nazywają.  

To dobry kierunek poszukiwań, aby płynniej regulować głośnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy niewysoka jakość moich kolumn (są raczej budżetowe) jest w stanie zagrać lepiej poprzez tak drogi wzmacniacz jak np Arcam SA 30, czy jest w tym sens?

A co sądzicie o NAD c 388 lub np Hegel h95, h120 ? Na hegel jest dużo reklamy ale nie znam nikogo kto go ma lub słuchał.  Cenowo jeszcze do przełknięcia, biorę pod uwagę że jakoś sprzedam tego PM8005. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, filipo12 napisał:

Poza tym wydaje mi się, że mój wzmacniacz jest za mocny do kolumn. Odsłuch poprzez płytę cd jest bardzo dobrej jakości lecz bardzo szybko wzrasta głośność (rodzina, dzieci ...), np. aby dało się normalnie rozmawiać i słuchać muzyki  trzeba sterować pokrętłem po 1 mm, szybko nabiera mocy. Już od samego dołu z godz 7.00 po minimalnym obrocie gałki robi się głośno i ciężko rozmawiać.

Pod jakie wejście we wzmacniaczu masz podpięty CD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...