Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

6 minut temu, filipo12 napisał:

Tylko czy niewysoka jakość moich kolumn (są raczej budżetowe) jest w stanie zagrać lepiej poprzez tak drogi wzmacniacz jak np Arcam SA 30, czy jest w tym sens?

A co sądzicie o NAD c 388 lub np Hegel h95, h120 ? Na hegel jest dużo reklamy ale nie znam nikogo kto go ma lub słuchał.  Cenowo jeszcze do przełknięcia, biorę pod uwagę że jakoś sprzedam tego PM8005. 

Zostaw wzmacniacz. Nie jego moc tylko potencjometr jest kłopotem. Skup się na streamerze z funkcją przedwzmacniacza. To za jego pomoca będziesz sterował głośnością systemu w sposób znacznie elastyczniejszy. Propozycje: NAD C658,   Cambridge Audio CXN (v2) 2; Cocktail Audio N25 lub N15 itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, filipo12 napisał:

Audio IN CD, sprawdzałem już wszystkie wejścia. Z płyty CD potencjometr ustawiony na godz. 10-11 jest bardzo głośno, w zasadzie nawet podczas imprezy nie przekroczyłem nigdy godz. 12. Może moje kolumny mają niski opór i szybko się napędzają?

No to masz prawidłowo. Też mam tego Marantza i nie słucham raczej głośniej niż godz. 9.00. Nie mam większego problemu z ustawieniem potrzebnej  głośności, nawet z pilota. Dwa kliknięcia do przodu, jedno do tyłu i jest OK:). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slaw0001 napisał:

to słuchaj 9-10 w czym problem?

Problem jest w tym jak już opisałem w pierwszym moim poście. Aby słuchać spokojnie muzyki, relaksować się dźwiękami, chociaż by przy spotkaniu rodzinnym, w głośności jaką daje np telewizor oglądając film, muszę sterować potencjometrem w przedziale jego pierwszych milimetrów. A i tak te pierwsze milimetry dają spory skok głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, filipo12 napisał:

Tylko czy niewysoka jakość moich kolumn (są raczej budżetowe)

Nie słuchałem, ale twoje kolumny wyglądają na całkiem przyzwoite. 

8 minut temu, filipo12 napisał:

A i tak te pierwsze milimetry dają spory skok głośności.

Ale, co Ci przeszkadzają te milimetry? Przekręcasz o milimetr, a nie o pięć. Ważne, że da się ustawić taki poziom, jaki trzeba. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, filipo12 napisał:

Problem jest w tym jak już opisałem w pierwszym moim poście. Aby słuchać spokojnie muzyki, relaksować się dźwiękami, chociaż by przy spotkaniu rodzinnym, w głośności jaką daje np telewizor oglądając film, muszę sterować potencjometrem w przedziale jego pierwszych milimetrów. A i tak te pierwsze milimetry dają spory skok głośności.

No to jak pisałem wczesniej. Wprowadzenie streamera z przedwzmacniaczem będzie rozwiązaniem. Załatwisz dwa problemy za jednym zamachem. Jeżeli zależy Ci na funkcjonalnej aplikacji do obsługi streamera to najlepszy będzie NAD c658, ale i też najdroższy. Dodatkwo posiada bardzo przydatny system korekcji akustytki Dirac Live

Tak jak kolega Kraft wspomniał, kolumny wygladają na całkiem przyzwoite.

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV poprzez  dac Fiio D03 Taishan , sygnał jest słabszy/również słabszej jakości ale pewnie dla tego sterowanie potencjometrem wzmacniacza to bajka. Potencjometr bardzo płynie zwiększa głośność sygnału z TV, jak np 4mm z CD to ok1,5 cm z TV poprzez DAC.

 

13 minut temu, Kraft napisał:

Ale, co Ci przeszkadzają te milimetry? Przekręcasz o milimetr, a nie o pięć. Ważne, że da się ustawić taki poziom, jaki trzeba.

Właśnie te pierwsze milimetry bardzo ciężko ustawić, działają można powiedzieć jakby skokowo. 

Bluesound Node - a może coś takiego, tańszego. Jeżeli miałbym zostawić Marantza to duże stream, (ponadto droższe od mojego obecnego sprzętu) klocki z innego kompletu nie będą pasowały ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Coś nie mogę tego sobie wyobrazić. Słucham na godz. 9.00. Do 8.00 raczej nic się nie dzieje - jest zbyt cicho, żeby słuchać. U ciebie już 7.10 to jest głośno?

Ja też mam marantza. Potencjometr w tych starszych modelach to niebieski alps. Niestety taki jego urok, że wyregulowanie głośności z pilota, jeśli się chce słuchać cicho, jest dość upierdliwe 🙂. Ja po przesiadce ze wzmacniacza, gdzie regulacja nie była "analogowa" a "cyfrowa", też długo nie mogłem się przyzwyczaić. Ale ta regulacja ma też swój urok - jeśli chcesz dokładnie wyregulować głośność, musisz ruszyć tylek i podejść do wzmaka😉. Możesz też zrobić tak jak pisze @slaw0001, źródło pracujące jako przedwzmacniacz, marantz - końcówka mocy i problem z regulacją rozwiązany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę pobawiłem się tym wzmacniaczem... w zasadzie da się z tym żyć. Zauważyłem że oglądając tv np bajki itp glosnosc zwykła, cicha , potencjometr na 8.00 słychać lepiej, więcej szczegółów,  wyraźniej, więcej góry niż z taką samą głośnością przy cd, przy cd potencjometr musi być na ok 7.30 dla podobnej głośności, ale wtedy nie ma tej szczegółowości,  nie ma tej góry.  Może wzmacniacz dopiero się rozpędza? Może cd daje za duża moc na starcie. Tak zastanawiam się nad NAD c388. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, filipo12 napisał:

zastanawiam się nad NAD c388. 

Ale co ma wnieść ta zamiana poza poprawą regulacji głośności? Uzyskasz zapewne inne brzmienie (słuchałem niższego modelu "cyfrowego" nada i jakoś mnie nie urzekł) ale czy na pewno lepsze i odpowiadające Tobie? Może taniej i być może lepiej kupić takiego Bluesounda, który poza funkcjami sieciowymi da Ci też możliwość podpięcia do niego TV i wykorzystanie go jako DACa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipo12 napisał:

Zauważyłem że oglądając tv np bajki itp glosnosc zwykła, cicha , potencjometr na 8.00 słychać lepiej, więcej szczegółów,  wyraźniej, więcej góry niż z taką samą głośnością przy cd, przy cd potencjometr musi być na ok 7.30 dla podobnej głośności, ale wtedy nie ma tej szczegółowości,  nie ma tej góry. 

Moim zdaniem tutaj pojawiły sie dwie zmienne:

-Po pierwsze inne źródło tv vs cd,

-po drugie mimo tej samej "odczuwalnej" głośności jednak wzmacniacz gra z "innym wzmocnieniem", a zaznaczyć należy że wczesniej pojawiły sie info o tym iż niewiele trzeba "ruszyć" potencjometr by zwiększyć znacznie głośność

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba spróbuję tego bluesound, być może gdzieś się umowie i go podepnę przed zakupem. Może jeszcze inny cd ten niższy model od mojego 6005, gdyby dał niższa moc sygnału  jak obecny byłoby juz dobrze, wzmacniacz by to płynnie nadrobił.

42 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

po drugie mimo tej samej "odczuwalnej" głośności jednak wzmacniacz gra z "innym wzmocnieniem",

Tak myślę że te inne wzmocnienie, "mniejsze" jest właśnie powodem że  na minimalnej mocy brak szczegółów w porównaniu z tv gdzie wzmacniacz trzeba trochę mocniej podkręcić. 

Edytowano przez filipo12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

po drugie mimo tej samej "odczuwalnej" głośności jednak wzmacniacz gra z "innym wzmocnieniem",

Tak myślę że te inne wzmocnienie, "mniejsze" jest właśnie powodem że  na minimalnej mocy brak szczegółów w porównaniu z tv gdzie wzmacniacz trzeba trochę mocniej podkręcić. 

W tej pozycji potencjometr dla przyjemnego w miarę cichego odsłuchu cd.

20211111_135159.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, filipo12 napisał:

W tej pozycji potencjometr dla przyjemnego w miarę cichego odsłuchu cd.

Coś tu jest nie tak. Twój CD podaje na wyjście standardowe 2,2 V (mój NA6005 2,1 V - czyli praktycznie tyle samo). Ale tak cicho nie da się u mnie słuchać. A co się stanie, jak wyzerujesz gałki potencjometrów barwy? Czy nie będziesz wtedy musiał zrobić głośniej?

Może w ostateczności podłączysz CD przez swojego zewnętrznego DAC-a. Może to jest rozwiązanie. Masz przecież Digital Out w CD.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kraft napisał:

Coś tu jest nie tak. 

Dlaczego? U mnie przy takim zwykłym słuchaniu do kotleta, potencjometr też ustawiony jest na godzinę 7:00. Może 7:10. A dodam, że kolumny mam dość prądożerne. Być może potencjometr alpsa różnie "działa" w różnych modelach, nawet tej samej serii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich i życzę Wesołych Świąt :)

Szukam wzmacniacza/amplitunera i kolumn podstawkowych do słuchania głównie instrumentalnego rocka i instrumentalnego metalu w niewielkim salonie (ok. 16 m2). Zastanawiam się nad Denon dra-800. 

Oczywiście przed zakupem udam się na odsłuch, ale nie chcę błądzić po omacku 😉

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...