Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Na wstępie witam wszystkich, czytam forum już od jakiegoś czasu i chciałbym się poradzić:)

Czy ktoś z obecnych na forum miał może okazję słuchać Harman Kardon Citation Amp? Z opisu wygląda bardzo dobrze, małe wymiary, duża moc, HDMI arc, wi-fi, bluetooth ale rozsądek podpowiada że nie może być aż tak pięknie, zwłaszcza że sensownych testów i opinii w internecie brak.

Ze względu na przeprowadzkę muszę zmienić system audio z typowego stereo do słuchania muzyki (Audiolab 8000a+BW CDM2Se) na zestaw zajmujący mniej miejsca i bardziej zintegrowany z TV / Tidal pytanie czy coś pokroju tego citation Amp jest w stanie zagrać porównywalnie do audiolab czy pogodzić się ze stratą na jakiś czas i iść w jakiś soundbar.

Edytowano przez speedfreak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, spodziewałem się że będzie jakiś problem z tym sprzętem. Powernode jest połowę droższy, czy ma szansę dorównać klasycznemu wzmacniaczowi?

Spróbuję się w weekend wybrać na odsłuch. 

Edit: znalazłem kilka wątków na temat tego AiO i zapowiada się obiecująco dzięki.

Edytowano przez speedfreak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, speedfreak napisał:

Dzięki Panowie, spodziewałem się że będzie jakiś problem z tym sprzętem. Powernode jest połowę droższy, czy ma szansę dorównać klasycznemu wzmacniaczowi?

Nie.

To nadal wzmacniacz w klasie D z funkcjami sieciowymi. Nie będzie to poziom grania audiolaba 8000

17 godzin temu, Tomasz S. napisał:

@lysyrafal@S4Home Panowie skąd ta opinia o wyostrzaniu / rozjaśnianiu dźwięku ? wydawało mi się,że przeczytałem wszystko o tym wzmacniaczu a takiej jeszcze nie widziałem.

Wiesz co ja go słuchałem, co prawda było to jakiś czas temu ale tak go zapamiętałem. Jakiś czas temu użytkownik tego sprzetu tu na forum skarżył się na jego grzanie i tez tak go określał.

Dodatkowo teraz wpisalem w google:

https://www.hfc.com.pl/test/4649,harman-kardon-citation-amp.html

Plusy: Kompaktowa forma. Funkcjonalność oparta na Chromecast, AirPlay2, Bluetooth i UPnP. Brzmienie niebywale gładkie, płynne, dojrzałe, muzykalne, a jednocześnie szczegółowe.

Minusy: Niskim tonom brakuje czasami wyraźniejszych transjentów i lepszego różnicowania dynamiki. Brak kompatybilności z formatami DSD i MQA.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

rozglądam się za polepszeniem swojego audio i będę wdzięczny za Waszą pomoc. Moja sytuacja wygląda następująco:

  • amplituner Yamaha CRX-470d
  • gramofon Teac TN-300
  • kolumny Focal (JM Lab) Chorus 715
  • przewody: Melodika MDC2400
  • pomieszczenie: salon ~20m2, obrazy na ścianach, kwiaty, dywan i mnóstwo innych dupereli (przeciwieństwo minimalizmu:))
  • preferencje muzyczne: więcej instrumentów aniżeli elektronicznej muzyki, klasyka, rock, jazz, blues dominuje, chociaż zdarza się i hiphop, metal, czy właśnie elektroniczne brzmienia. Lubię wyraźny wokal i czystą górę oraz nienatarczywy bas, chociaż obecny.
  • żródła muzyki: Apple Music via AirPlay, FLAC z NAS i CD (rzadko, bo wszystkie płyty mam zripowane), winyl, FM i radio internetowe.

Aktualny zestaw gra jak dla mnie dobrze. Kolumny zdecydowanie zostają, jednak amplituner ma 2x20W a w ich specyfikacji podany jest zakres 25-100W. Czy mocniejszy wzmacniacz ożywi moje Focale, dając im nieco więcej "oddechu" i "swobody"?

Również opisy kolumn wskazują, że są raczej jasne - czy należałoby dobrać amplituner raczej cieplejszy?

Przechodząc do clou jednak - moje warunki brzegowe i oczekiwania względem nowego sprzętu:

  • budżet do 5-6k
  • raczej urządzenie all in one (ew. bez CD)
  • wejście phono
  • obsługa AirPlay (w wersji 2 idealnie) i NAS
  • wejścia/wyjście HDMI mile widziane (TV, Xbox, IpTV)
  • niekonieczne: wbudowane spotify, tidal etc (wole sterować muzyka z telefonu/tabletu)

Robiąc rozpoznanie mam kilku wstępnych faworytów: Onkyo TX-8390 (o ile da się go gdzieś dostać), Denon DRA-800h i Yamaha RN-803. Czy są na rynku urządzenia lepiej wpasowujące się w temat? Który z wymienionych ma szansę najlepiej zagrać z moimi Focalami?

Pytanie bonusowe: czy gdybym zdecydował się jednak na zmianę kolumn, to Dali Zensor 7 dałyby skok jakości dźwięku?

 

Będę wdzięczny za opinie i pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2022 o 08:59, draax napisał:

Robiąc rozpoznanie mam kilku wstępnych faworytów: Onkyo TX-8390 (o ile da się go gdzieś dostać), Denon DRA-800h i Yamaha RN-803. Czy są na rynku urządzenia lepiej wpasowujące się w temat? Który z wymienionych ma szansę najlepiej zagrać z moimi Focalami?

Wymiana elektorniki pod te Focale to dobry pomysł.

Z tym że mając taki budżet lepsza opcją jest kupienie do nich wzmacniacza niż amplitunera.

Onkyo 8390 nie ma i szynko nie będzie.

Yamaha 803 nie bardzo do nich pasuje.

Denon DRA 800 będzie do nich pasował ale obiektywnie z tej trójki jest najsłabszym modelem.

Ale fakt faktem pasuje dźwiękowo pod te kolumny.

W tym budzecie możesz już upolowac na prawde fajnie brzmiący wzmacniacz

Na przykład: https://s4home.pl/outlet/atoll-in100-signature-czarny-outlet.html

Ale wybór będzie szerszy.

Dnia 14.01.2022 o 11:40, speedfreak napisał:

Przeglądam jeszcze różne wątki forum i nasuwa mi się pytanie czy dokładając kolejne PLN można zyskać dużo na brzmieniu decydując się na Cyrus One Cast lub NUPRIME OMNIA A300 zamiast powernode?

To lepiej brzmiące wzmacniacze.

Tylko funkcje sieciowe musisz załatwić osobno.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

W tym budzecie możesz już upolowac na prawde fajnie brzmiący wzmacniacz

Dzięki! Faktycznie ta koncepcja coraz mocniej mi siedzi. Z jednej strony taki DRA-800 kusi tymi hdmi (podłączyłby tez TV, ipTV, Xbox i miał do tego sterowanie jednym pilotem od telewizora). z drugiej zaś to muzyka ma mieć jednak pierwszeństwo.

W innym wątku, ktoś polecał Cambridge Audio AXR-100. Zdaje się być odpowiedni - TV i konsola podłączone optykami, gramofon ma swoje wejście. Tylko do tego należałoby jeszcze dołożyć jakiś streamer z CD, np Yamaha?

Czy CA AXR-100 i Focal Chorus  715 maja szanse dobrze współpracować?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Potrzebuję kupić wzmacniacz lub amplituner stereo oraz głośniki podstawkowe. Moje oczekiwania to muzyka za pośrednictwem spotify i tidal oraz TV praktycznie na co dzień. 

Mój salon ma z 15m 

Do tej pory słuchałem muzyki na Monitorach aktywnych z przetwornikiem FiiO d3 oraz adapterem BT i na co dzień całkiem dobrze się to sprawdzało, ponieważ przy podstawowych rzeczach typu wiadomości nie dudniło bez sensu jak np sounbar Yamahy bar 400, który miałem okazję na jeden dzień przetestować i wiem że to coś nie jest dla mnie. A przy filmach z Netflix te monitory nawet wystarczały.  Ale zaczęło czegoś brakować  i tak szukam od ponad miesiąca co by było dla mnie odpowiednie 

Byłem osobiście w salonie we Wrocławiu i doradzono mi żebym kupił Elaci reference b6 oraz amplituner Yamaha rx-V4a której nie ma i nie wiadomo kiedy będzie nawet. Powiedziałem że nigdy nie będę rozbudowywał stereo do 5.1 (ponieważ wolę lepszej jakości stereo, a po za tym nie mam miejsca)  Pan stwierdził że to dla mnie najlepsze rozwiązanie. Więc trochę zasięgnąłem wiedzy i trafiłem ostatecznie tutaj. 

Miałem okazje tam posłuchać tych głośników ale na wzmacniaczu NADa M10, więc to żaden odsłuch tym bardziej że takiego wzmacniacza raczej nie planuje kupić. 

Trochę poczytałem o amplitunerze stereo yamaha r-n803d oraz o NAD C368 ale nie wiem do końca czy on się nadaję do TV. myślałem żeby to razem spiąć z Elacami ale Carina Carina bs243.4

A wy co uważacie o takim zestawie? Czy może Pan z salonu ma rację i lepiej nie przepłacać i kupić amplituner którego nawet nawet nie wykorzystam w 30%, nie wiem już sam i pytam was może coś doradzicie 

Edytowano przez Damianddz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar słuchać stereo, to bez sensu jest kupować amplituner do KD. Zagra to znacznie gorzej.

Jaki masz budżet?

Ten NAD jak najbardziej nadaje się do tego, należy mieć na uwadze tylko to, że aby został też streamerem, to musisz dokupić do niego moduł BluOS, (zyskasz za to świetną aplikację). Możesz też dodać drugi moduł, z HDMI, które obsługuje 4K. W miarę podobnej cenie masz jeszcze Marantza 7000n z funkcjami sieciowymi, Audiolaba 6000a Play (lub nowszą, ale sporo droższą Omnię), Cyrusa One Cast (on ma też HDMI) czy wspomnainą przez Ciebie Yamahę.  Jest też kombajn Denona w cenie podobnej do tej Yamahy. 

To tak na szybko.

 

Mały edit: zapomniałem o nowym produkcie NADa, czyli C700. Na niego też warto zwrócić uwagę, jeśli budżet pozwoli. Ma on już BluOsa, ma też HDMI z ARC.

Edytowano przez maxredaktor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Damianddz napisał:

Powiedziałem że nigdy nie będę rozbudowywał stereo do 5.1 (ponieważ wolę lepszej jakości stereo, a po za tym nie mam miejsca)  Pan stwierdził że to dla mnie najlepsze rozwiązanie.

Nie mam pytań.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet na początku zakładałem 6tys ale teraz chyba podniosłem poprzeczkę do 10tys tak żeby zamknąć się ze wszystkim w sensie okablowaniem 

Długo już myślałem nad tym NAD c368 bo jest na prawdę ciekawy ze względu na klasyczną obudowę, ale powoli dochodzę do wniosku że to z NADa zdzierstwo z tymi dodatkowo płatnymi rozszerzeniami. Po obliczeniu wychodzi na to że lepiej już kupić tego c700 nie wiem skąd takie od górne przekonanie do NADa 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Damianddz napisał:

Cześć wszystkim

Potrzebuję kupić wzmacniacz lub amplituner stereo oraz głośniki podstawkowe. Moje oczekiwania to muzyka za pośrednictwem spotify i tidal oraz TV praktycznie na co dzień. 

Mój salon ma z 15m 

Do tej pory słuchałem muzyki na Monitorach aktywnych z przetwornikiem FiiO d3 oraz adapterem BT i na co dzień całkiem dobrze się to sprawdzało, ponieważ przy podstawowych rzeczach typu wiadomości nie dudniło bez sensu jak np sounbar Yamahy bar 400, który miałem okazję na jeden dzień przetestować i wiem że to coś nie jest dla mnie. A przy filmach z Netflix te monitory nawet wystarczały.  Ale zaczęło czegoś brakować  i tak szukam od ponad miesiąca co by było dla mnie odpowiednie 

Byłem osobiście w salonie we Wrocławiu i doradzono mi żebym kupił Elaci reference b6 oraz amplituner Yamaha rx-V4a której nie ma i nie wiadomo kiedy będzie nawet. Powiedziałem że nigdy nie będę rozbudowywał stereo do 5.1 (ponieważ wolę lepszej jakości stereo, a po za tym nie mam miejsca)  Pan stwierdził że to dla mnie najlepsze rozwiązanie. Więc trochę zasięgnąłem wiedzy i trafiłem ostatecznie tutaj. 

Miałem okazje tam posłuchać tych głośników ale na wzmacniaczu NADa M10, więc to żaden odsłuch tym bardziej że takiego wzmacniacza raczej nie planuje kupić. 

Trochę poczytałem o amplitunerze stereo yamaha r-n803d oraz o NAD C368 ale nie wiem do końca czy on się nadaję do TV. myślałem żeby to razem spiąć z Elacami ale Carina Carina bs243.4

A wy co uważacie o takim zestawie? Czy może Pan z salonu ma rację i lepiej nie przepłacać i kupić amplituner którego nawet nawet nie wykorzystam w 30%, nie wiem już sam i pytam was może coś doradzicie 

Doradzono ci amploituner kinowy do systemu stereo?

Który to salon? Bo trzeba go unikać.

Masz wybór: Yamaha RN 803, Yamaha RN 602, obecnie tych nie ma. Ale są DRA 800 od Denona i spodziewamy się dostawy Onkyo 8270.

Dodatkowo obecnie pewnym liderem jest Cambridge AXR 100 do którego bez problemu dokupisz sieć. Triangle AIO, Ieast M30 pro czy Project Stream Box s2.

 

Elac B6.2 są ok. Aczkolwiek jest kilka ciekawych kolumn które mozna sprawdzić w tej cenie także.

16 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

 

Nie mam pytań.

No dokładnie. Ale tu trzeba przestrzegać przed takimi osobami.

15 godzin temu, Damianddz napisał:

Budżet na początku zakładałem 6tys ale teraz chyba podniosłem poprzeczkę do 10tys tak żeby zamknąć się ze wszystkim w sensie okablowaniem 

Długo już myślałem nad tym NAD c368 bo jest na prawdę ciekawy ze względu na klasyczną obudowę, ale powoli dochodzę do wniosku że to z NADa zdzierstwo z tymi dodatkowo płatnymi rozszerzeniami. Po obliczeniu wychodzi na to że lepiej już kupić tego c700 nie wiem skąd takie od górne przekonanie do NADa 

 

No to w tej cenie AXR 100 + Triangle AIO + Dynaudio EMIT 20, KEF Q 350

Cyrus ONE + Project Stream Box S2 + te same kolumny

Marantz PM 7000N + Monitor audio Silver 100

Na przykład.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Potrzebuje pomocy. Chcę zakupić zestaw do salonu 25m2. Mam miejsce tylko na kolumny podstawkowe, a jeżeli chodzi o wzmacniacz to potrzebuje aby posiadał dobre funkcje sieciowe oraz HDMI arc aby po włączeniu telewizora automatycznie się włączał.

Z tego co znalazłem to najbardziej spodobał mi się NAD C700 w połączeniu z Bowers & Wilkins 706 ewentualnie Elac Uni-Fi reference B6 ale to nadwyręża trochę mój budżet. Proszę o opinie lub polecenie jakiegoś innego zestawu.

Dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jesli HDMI to jest mus to nie ma za specjalnego wyboru.

Co do kolumn natomiast to polecam wyjśc poza skepy TopHiFi. Bedziesz miał większa , szersza możliwość wyboru.

A w tej cenie jest kilka ciekawych modeli do tej jednostki.

Dynaudio EMIT 20, KEF R3, Focal Aria 906

Z elektroniki masz jeszcze Lyngdorfa 1120. Jest drożej ale ciekawiej.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak kupiłem ostatecznie NAD C700 + Elac ale Carina bs243.4 wiadomo z jakiej sieci. Teraz po wszystkim, faktycznie potwierdzam że ich asortyment jest bardzo okrojony, po przejrzeniu i porównaniu ofert w innych sieciach audio. Jak bym miał taką możliwość to na pewno bym pojawił się w S4Home i tam na pewno bym znalazł coś dla siebie z marszu. Bo tam to wygląda tak że jak na coś się człowiek zdecyduje to okazuje się że już tego nie ma albo trzeba czekać.. i tak w kółko.. dlatego padł na taki zestaw i oczywiście też to nie obeszło się bez problemów bo jak powiedziałem że chce kolor czarny to trzeba czekać 😂 Więc już nie chciałem pytać jaki był by dobry subwoofer do muzyki i filmów do takiego zestawu. Będę musiał się rozejrzeć za czymś dla siebie.. Jak do tej pory doszedłem do wniosku że chyba byłby dobry coś serii rel ze względu na ograniczone miejsce  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2022 o 07:16, seba3002 napisał:

Ja bym powiedział, że ma jeszcze Cyrusa one cast😉. Nie wiem czy ciekawiej czy nie, pewnie kwestia gustu, ale na pewno nie drożej 🙂

Zgadza się wyleciał mi z głowy. Dzieki!

 

11 godzin temu, Damianddz napisał:

Więc tak kupiłem ostatecznie NAD C700 + Elac ale Carina bs243.4 wiadomo z jakiej sieci. Teraz po wszystkim, faktycznie potwierdzam że ich asortyment jest bardzo okrojony, po przejrzeniu i porównaniu ofert w innych sieciach audio. Jak bym miał taką możliwość to na pewno bym pojawił się w S4Home i tam na pewno bym znalazł coś dla siebie z marszu. Bo tam to wygląda tak że jak na coś się człowiek zdecyduje to okazuje się że już tego nie ma albo trzeba czekać.. i tak w kółko.. dlatego padł na taki zestaw i oczywiście też to nie obeszło się bez problemów bo jak powiedziałem że chce kolor czarny to trzeba czekać 😂 Więc już nie chciałem pytać jaki był by dobry subwoofer do muzyki i filmów do takiego zestawu. Będę musiał się rozejrzeć za czymś dla siebie.. Jak do tej pory doszedłem do wniosku że chyba byłby dobry coś serii rel ze względu na ograniczone miejsce  

Najważniejsze żebyś był zadowolony.

W Topie powiedzą że Bowers. ale w połaczeniu muzyki i filmów znakomicie radzi sobie REL HT 1205.

Ewentualnie Velodyne DB

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...